صفحه نخست > خبر و گزارش > نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 1393 افغانستان

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 1393 افغانستان

کابل پرس خبری
شنبه 5 آپریل 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

این صفحه به مرور به روز می شود.

کابل پرس?: امروز پنجم ماه اپریل سال 2014 برابر با 16 حمل سال 1393 خورشیدی، انتخابات ریاست جمهوری در افغانستان برگزار شد و روند رای گیری تا ساعت 5 عصر ادامه داشت. بلافاصله پس از رای دهی، روند شمارش آرا در حوزه های انتخاباتی آغاز شده است.

ساعت 10.30 شام پنجم اپریل: به گزارش خبرنگاران اجتماعی در حوزه های رای دهی ولایاتی مانند دایکندی، میدان، هرات، غزنی، پروان، کاپیسا، پنجشیر، بلخ، بامیان، بدخشان و بادغیس، نتایج ابتدایی شمارش آرا، نشان دهنده ی پیشی گرفتن عبدالله عبدالله از سایر نامزدها می باشد و پس از وی زلمی رسول و اشرف غنی احمدزی بیشترین رای را بدست آورده اند. در همین حال پیش بینی می شود رای زلمی رسول در ولایت قندهار نسبت به سایر نامزدها بیشتر باشد. چند ساعتی بیش نیست که روند شمارش آرا در برخی از حوزه ها آغاز شده و هنوز نمی توان نتیجه ی ابتدایی دقیقی اعلام نمود. کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرده بود که از روز 17 تا 31 حمل شمارش آرا انجام می شود و روز 4 ثور نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی برگزار شد که تعداد زیادی از مردم در بسیاری از حوزه های انتخاباتی با کمبود ورقه رای دهی مواجه شدند.

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • youtube - mobarez maihan

 • یک مسیحی لبنانی احتمال دارد "بانوی اول" افغانستان شود
  شنبه 5 جمادی الثانی 1435هـ - 5 آوریل 2014م

  لندن - كمال قبيسی.العربیه نت فارسی
  بیش از دو ماه بیشتر باقی نمانده تا کشوری که 99.79% از جمعیت 32 ملیونی آن را مسلمانان تشکیل می دهند، ممکن است لقب "بانوی اول" آن را یک لبنانی مسیحی تصاحب کند. این بانوی مسیحی همسر دکتر اشرف غنی احمدزی است که یکی از قویترین سه رقیب از 8 نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان است که روز شنبه برگزار شد.

  کارشناسان می گویند احتمال دارد، دکتر اشرف غنی احمدزی از دو نامزدی خواهد بود که پس از پیروزی در مرحله اول انتخابات به مصاف رقابت با دو نامزد دور دوم خواهد رفت .

  اشرف غنی احمدزی افغانی، از قوم پشتون، مسلمان، سنی مذهب، از مادری شیعه که کوکبه نام دارد. وی تقریبا 12 سال است که از بیماری معده رنج می برد. آنگونه که خود می گوید تنها 2٪ از معده اش سالم مانده است. احمدزی معتقد است که بواسطه همین بیماری بود که نتوانست در سال 2009 به مصاف رقابت با حامد کرزی برود و در نهایت انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را باخت.

  اما اکنون او به العربیه نت گفته است کسی که بعد از 12 سال مبارزه با بیماری سرطان توانست بر آن پیروز شود، مسلما بر مشکلات و بحران های سیاسی افغانستان نیز می تواند غلبه کند.

  اما از گذشته همسر مسیحی او رولا، اطلاعات چندانی در باره این زن در میان آرشیف اطلاعات شخصیت های معروف نمی توان یافت. و اگر سایت علمی Zero Anthropology نبود، شاید برای العربیه نت غیر ممکن بود حتی نام رولا غنی را هم پیدا کند.

  این سایت نام خانوادگی رولا را هفت ماه پیش از طریق چاپ مختصری از زندگی نامه شوهرش توسط موسسه نظرسنجی" A.R.T" منتشر کرد.

  این موسسه 7 ماه پیش اعلام کرد که 27.1% از پاسخ دهندگان به پرسشنامه نظر سنجی این موسسه در باره شانس پیروزی اشرف غنی در مصاف با رقبایی چون عبدالله عبدالله و زلمای رسول به او رای مثبت داده اند

 • آنکه دارای علم و دانش است و برای انسان وانسانیت میاندیشد و اعمار و ترقی وطن را درپرتو علم ومقتضیات زمان میداند، قابل تائید است

 • مسلمانای که تنها به نام مسلمان هستند و صدها و هزارها مسلمان را بنام های مختلف شیعه وسنی وفلان فلان کشتند جیب های خوده پر ساختن و حالا هم ازجهاد و مجاهد بودن خود که هزاران جنایت را زیری نام مقدس اسلام نمودند لاف میزنند بنام اسلام چقدر مردم را بیچاره ساختند این همه جایداد ها را ازکجا کردند ؟ و در هرجا از نام اسلام عزیزاستفاده مینمایند همهء آنها را مردم شناخته اند و دیگر مردم فریب خاینین که از نام اسلام استفاده سوء مینمایند اجازه حاکمیت را نمیدهند فقط کسی که سزاوار است وعلم دارد اوشایسته اداره مملکت است وبس.

 • بنام مسلمان کارشیطان را کردند که شیطان از شیطانی شان عاجزماند بگذار بنام کفر بیایندولی عمل مسلمانی را نشان دهند تا درس باشد مسلمانان مسلمان نمارا

 • مسلما نی ر ا یک طر ف می گذ ا ر یم د زد ی ها ی خیلی کلا و تعصب ( به سر حد جنو ن ) این شخص ر ا مد ا و ا کنید

 • کابل پرس? با گشودن این صفحه و این عنوان ، اعتبار خبری و اطلاعاتی خود را به دست باد سپرد!
  چطور کابل پرس فهمید عبدالله عبدالله ، سبقت گرفته؟ شبکه های اجتماعی ازکجا خبر شدند؟
  آیا حدسیات و توهمات ، منشا و منبع یک خبر یا گزارش شده میتواند؟
  اصلا رقابت اساسی میان کاندید ارگ کابل ( زلمی رسول) و کاندید امریکایی ها ( اشرف غنی) است و عبدالله درین مسابقه و معادله، موقف دیکوریشن را دارد و بس!
  بجز چند نفر «جمعیتی» ورشکسته ، چه کسی به عبداله رای میدهد؟
  چرا سردبیر کابل پرس، این رسانه را که روزی روزگاری، از نظر ثققه بودن و افشاگری، ممتاز بود اینک ، تخته مشق کودکان ساخته است؟

 • من ایرانی برای همزبانانم وبرادرانم در افغانستان آرزوی فردایی بهتر وامن دارم .خوشحالم ازصف های طولانی.آنکه خیراست برای ملت افغانستان به امید خدای دانا وتوانا برکرسی ریاست جمهوری بنشیند.پیروز وشادکام باشید.به امید ازادی و دموکراسی واقعی برای ایران و افغانستان .وتاجیکستان وترکمنستان

 • انتخابات هم گذشت ، حالا همه منتظر اعلام نتایج هستند ، چندروز بعد نتایج هم اعلام میشود، بالاخره یکی ازاین چند نفر رئیس جمهور میشود و باتمیش ارگ نشین میگردد، اما من برای همه دوستان عزیزم که درحمایت ازیک نامزد مشخص حدود وحرمت دوستی هایشان را شکستند و به دفاع ازیک شخص تمامی باورها وخاطرات مشترکشان را زیرسوال بردند، افسوس میخورم!
  برای من نظریات وانتقادات وپیشنهادات دوستانم درهرشرایطی ودرهرموضوعی محترم است ونمیخواهم به هیچ دلیلی ازمن آزرده شوند ، امیدوارم که هیچ حادثه سیاسی برروابط دوستانه واجتماعی مان تاثیر منفی نداشته باشد.
  فراموش نکنیم، اینهم میگذرد!

 • دوستان بی خبر، شما ها چه وقت بیدار می شوید قبلا یک نفر که خدمت گذار حقیقی بیگانه ها هست انتخاب شده و این نمایش نامه ها و این پول بهدر دادن ها همه سربازان بیچاره افغان کشته میشود بهانه ی بیش نیست باید چیزی را از دست داد تا چیزی بدست اید و احتمال زیاد که از جوانب داریم این اقای اشرف غنی احمد زی که خیلی ها هم غنی است برنده مسابقه است وقت تان را تلف نکنید .

 • هرکسیکه کامیاب شود..البته اراده مردم افغانستان است و به آن احترام دارم. چیزیکه از آن متنفرم که سواستفاده از نام دین و اسلام است. لطفا خود را بسیار مسلمان مسلمان نتراشید، چون مسلمانی اکثریت رهبران و مردم معلوم و هویداست (دروغ، هیله گری، فساد، آزار و اذیت مردم فقیر، زورگویی، آدم کشی، قاچاق و غیره). ضرورت اول افغانها امنیت و رونق اقتصادی است نه دین. بیش از 1400 سال است که تعبیر و تمرین های گوناگون از دین ما را تباه کرده و همین دین است که استفاده شده هنوز هم بطور روز مره جان افغانها را می گیرد. نابود باد آی اس آی و پاکستان که یگانه عامل بدبختی افغانستان غزیز است. موفق باشید.

 • مطابق قانون اساسی افغانستان حق انتخاب کردن و انتخاب شدن از جمله حقوق اساسی اتباع بوده و آرای مردم قابل احترام میباشد باید منتظر بود تا نتایج انتخابات بشکل رسمی اعلان گردد اما نباید پیش داوری کرد زیرا در شرایط فعلی همین پیش داوری ها یک مشکلات و جنجال های سیاسی را در قبال خواهد داشت.

 • امید است که در این انتخابات مردم افغاتستان با یک انتخاب دقیق کشور خود را به سوئ مترقی شدن برسانند.

 • کساننیکه شهر کابل را ویران ,تعداد زیاد شهریان کابل را شهید ومجروح دربدرو خاک بسر نمودند سینه های زنان را بریدند بر سرمردم میخ کوبیدند کشور را ویران و تسلیم طالبان نمودند وحالا این فرشته ها یکی رئیس جمهور و دیگری معاون رئیس جمهور وآمدند تا مردم کابل و افغانستان اموزموده را باز بیازمایند ای وای چیزی بنام شرم نمانده ورنه این قدر بد چشمی وتوقع بخاطر چی؟

 • ســـــلام بر ملت سربلند افغانستان!

  بزرگترین مشق دموکراسی بر همه تان مبارک باد!

  حضـور پر شور تان در پای صندوقهـــای رای بی نظیـــــر بود.

  مردم ما نشان دادند که موضوع ملی مهمتر از همه موضوعات دیگر است.

  این یعنی؛ تهــدید و سرما در مقابل اراده بزرگ شما هیچ است.

  این بار پیـــروزی از آن شما ملت سـربلند است.

 • بدا به حال ملت مجاهد افغان اگر شاهد ساختن كليسا انهم در داخل ارگ رياست جمهوري براي خانم اشرف غني احمد زي باشند كه بوسيله چند موسسه مسيحي مصرف ساخت ان پرداخته شود، پس تا دير نشده با اشتراك در دور احتمالي جديد انتخابات با پيوستن و دادن راي به مخالفين اشرف غني از ساخت كليسا در داخل مركزيت اين كشور مسلمان جلوگيري نمايند. با احترام

 • مجاهد که تمام کشور ا چور کرد......

 • محمد نعیم ایوب زاده رییس تیفا یا بنیاد انتخابات شفاف افغانستان به رادیو آزادی گفت که در « برخی از مراکز رای دهی، آرای مردم دقیق حساب نشده است و در روند شمارش آرا بعضی مشکلات وجود داشته است اما در کل پروسه شمارش آرا خوب بوده، ناظرین ما حضور داشته اند و انشاالله که ما گزارش های مکمل را به دست آوریم و به نظر من پیش داوری کردن در این رابطه اشتباه است.»

  محمد نعیم ایوب زاده رییس تیفا هم "هاجى" شده و هجو و بذله گو وشرين سخن ى مى کند!!!

  پرششها !!
  1- آيا اين بنياد ٥٦٧٥ نفر ديدبان و يا ناظر دارد؟ خو ندارد
  از ٦٤٢٣ مرکز راىدهى 748 آن مسدود بود و 5675 آن باز ! اصلن اين يک دروغ است?

  2- چگونگى روند پيش از انتخابات شفاف نبود! نه قانونى بود و نه دموکراتيک

  3- خليلزاد و جلالى به عنوان آدمکهاى زنجير به گردن آمريکا آمدن و پلان امريکا را در رشته بافى عقد ويا ازدواج هاى ايتلافهاى سه نامزدى کرد وهر دو شان پس به آشيانه وکاشانه سفرکردند
  4- غير پشتونها باز بازى خوردند. متل: عقل شان پسان مى آيد!

  5- فرض کنيم که يک پشتون اصيل رييس جمهور نشود ولى امکان دارد يک دورگه (از يک طرف پشتون واز طرف ديگر غيرپشتون) را رييس جمهور بسازند.
  هرکسيکه رييس جمهور شود , قدرت سياسى و اقتصادى ونظامى کشور فغان ستان در کنکورسيوم خاندان کرزى- خاندان شاهى مى باشد!
  سر رشته تارها در دست همين آغايان است و رييس جمهوران در همين تارها بند اند و به ساز باداران همين آقايان بازى مى کنند!?!

  عقل حاجى (کسيکه عسل حاج و يا تر انگبين از بته حاج که در کوهتپه هاى کوتل حاجي گگ) در بدن هاجى!!

  6- نظر به ادعاى نادر محسنی سخنگوی کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان اعلام کرده که تا کنون ****** ۲۱۲۴ *****مورد شکایت از تخلفات انتخاباتی به این کمیسیون رسیده است.
  اگر چنين گپ ( ١- 10 مورد تخلفات ) را در يک کشور اروپايى از سوى کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی برسد آن انتخابات باطل بى اعتبار است.
  7- جعل و تقلب در اين کشور ناله وفرياد "حلال" دانسته مى شود.

  8- بارکج به منزل نمى رسد. تهداب اين دولت خراب است و اگر تا هفت دختران ويا گوشه پروين برسد خراب است. اولين چيزى که تغير خورد نام منحوس ***افغان*** است

  http://books.google.de/books?i...

 • جالب است. در سایت افغان پیپر بخوانید.
  کدام نامزد در کدام ولایت پیشتاز است؟

 • مردم افغانستان اینطور می اندیشند:

  از مجموع 26 ولایاتی که تا کنون ده درصد آرای آن شمارش شده است، داکتر اشرف غنی احمدزی
  در ولایت های قندهار، بامیان، بغلان، پنجشیر، پکتیکا، سمنگان، سرپل، ارزگان، کنرها، فاریاب،
  زابل، لوگر و غزنی در رده اول قرار دارد.

  داکتر عبدالله در ولایت های کابل، هرات، بلخ، بدخشان، پروان، دایکندی، غور، قندوز، تخار، کاپیسا و فراه
  در رتبه اول قرار دارد.
  برای من نتایج ولایت پینجشیر و بامیان جالب است.

 • سلام واحترامات نيك خود را به مردم شريف ووطن دوست افغانستان تقديم مي كنم بعد ازسلام نظربنده اين طور است درباره انتخابات رئيس جمهوري سال 1393 افغانستان اين رقم است خداكند كه خفه نشويد عزيزانم چيزي كه عيان است حاجت به بيان نيست يك مطل است ؟
  مابسياربسيارسختي هارا دردوران مجاهدين محترم گذاشتانديم اما حالي در اين حكومت 13 ساله حامد كرزي بسيار بسيار راضي هستيم همه تحصيلات خود را به پايان رساندن ما مثل حكومت حامد كرزي مي خواهيم كه آرام باشيم بس ؟بشت تاجك و پشتون . وغيره وغيره نمي كرديم

  آنلاین : ahmadjawid.wafa@yhoo.com

 • در مورد ننظریه سید آقا عظیم جامع وقابل قبول برای مردم بی بضاعت ،رنجدیده وعذاب کشیده افغانستان میباشد مورد تایید اینجانب وهمه هموطنان میباشد.

 • نظرمن این است دررابطه به اینکه مجاهدین اسلام را بدنام ساختن . همین مجاهدین بودند که درمقابل روس ها مبارزه کردند وتا حال دراین کشور بین مردم خود هستند شما گورهای دسته جمعی دوران کمونست هارا بیاد نداری ملیون ها مردم مظلوم ره زنده بگور نمودند ثبات وارامی افغانستان نتیجه زحمات مجاهدین است به نعمت های الله ج کفران نکنید کسانیکه دلسوز به دین نیستند وطن آباد کنند باز هم نمیتواند ثبات بیاود وهیچ نظامی درافغانستان نمیتواند بدون مجاهدین مدیریت نظام بکند عزت وافتخار ما جهاد است

 • نظرمن این است درارابطه

  آنلاین : http://wwwhydjkueuu

 • من یک ایرانی مسلمان شیعه هستم
  به خواهران و برادران مسلمانم چه شیعه و چه سنی سلام می کنم و تووصیه دارم حواستان جمع باشد و از ترس شغال در دام گرگ نیفتید
  که آن شغال هم به تحریک همین گرگ به سراغ شما آمده
  آمریکایی ها هیچ وقت خیری برای دنیای اسلام به همراه نداشته اند و سال ها است از بین مسلمین و با ساختن دشمن مسلمان با اسلام می جنگند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس