صفحه نخست > دیدگاه > ای مردم! آی مردم! مردم!

ای مردم! آی مردم! مردم!

میرحسین مهدوی | نصیر مهرین
جمعه 18 آپریل 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

چه کسی باور می کند که بعد از سالها جنایت و جنگ، بعد از سالها قتل و کتشار مردم بیدفاع و بعد از اینهمه ترس و ترور، طالبان هنوز که هنوز است یک گروه تروریستی به شمار نمی آید. مردم افغانستان البته به خوبی می دانند که این گروه جنایتکار تروریست ترین گروه جهان است اما سازمان ملل هنوز نام سیاه این گروه خونریز را در لیست گروه های تروریستی جهان قرار نداده است. مردم افغانستان سالهای سال است که در سایه ی ترس از طالبان، ترور و حملات کور این گروه مخوف زندگی کرده اند و هر روزه شاهد شهید شدن دوستان و بستگان خود بوده اند. اما سازمان ملل ، این تماشاگر خواب و خسته، هنوز که هنوزاست عمق فاجمعه و حجم مصیبت را نتوانسته است ببینید و به همین دلیل تن به تروریست خواندن طالبان نداده است.
اگر طالبان هر روزه شهروندان بی دفاع افغانستان را به خاک و خون می کشد، سازمان ملل نیز با سکوت در برابر این جنایت های ضد انسانی و عدم ثبت این گروه تبه کار به عنوان یک گروه تروریستی به خون شهدای کشور و مردم مظلوم افغانستان بی احترامی می کند. اگر طالبان یک گروه تروریستی نیست، پس گروه تروریستی چه تعریفی دارد؟ آیا سه دهه کشتار کور و بی هدف غیر نظامیان مصداق ترور نیست؟ آیا کشتار جمعی مردم به دلایل وابستگی های قومی و مذهبی مصداق ترور نیست؟ آیا بمب گذاری های انتحاری و کشتن افراد بی گناه مصداق عمل تروریستی نیست؟ اگر طالبان تروریست نباشند باید ترور و تروریزم معنای تازه ای در لغت نامه ی سازمان ملل یافته باشد.
اینک اما نوبت ماست، نوبت تو، نوبت من و نوبت همه ی آنانی که طالبان جنایتکاررا برادر نمی دانند. نوبت آنانی که زخم کهنه از جنایت های گروه مزدورطالبان در سینه دارند. اینک نوبت به پا خاستن ماست، نوبت قیام علیه موقعیت دشوار و سرنوشت شومی است که دیگران برای ما رقم زده اند. من اگر برخیزم، تو اگر برخیزی، همه بر می خیزند. اینک زمان به نمایش گذاشتن نفرت عمیق ما از این گروه جنایتکارفرا رسیده است.
جهان به خوبی می داند که طالبان یک گروه وحشت آفرین و تروریستی است. سازمان ملل هم زمینه های زیادی برای قبول این مسئله دارد. دولت قبیله گرا و طالب اندیش کرزی همه ی فرصت های افغانستان برای مبارزه را طالبان را از بین برد. اینک تنها کاری که می شود کرد این است که در یک فراخوان عمومی از سازمان ملل بخواهیم که طالبان را به عنوان یک گروه تروریستی به رسمیت بشناسد. این فراخوان عمومی گام بسیار سازنده ای است که هم میزان نفرت شهروندان افغانستان از طالبان را به نمایش می گذارد و هم امکان دارد زمینه های مقدماتی کار برای تروریستی شناخته شدن گروهک طالبان را فراهم نماید.

هموطن گرامی، هم سرنوشت عزیز و همدرد آگاه !
متن فراخوان عمومی تهیه شده است. برای امضای آن به نشانی های زیر مراجعه فرمایید:
فیسبوک:
The voice of Afghans, at:
https://www.facebook.com/group...

و یا به ایمیل آدرس های زیر تماس حاصل فرمایید:
1- نصیر مهرین
m.nasir web.de
2- میرحسین مهدوی mir.mahdavi gmail.com

آنلاین :
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • طالبان یک پدیده نونیستند اینها بقایای جادی های هستند که امکانات چوکی وقدرت برای شان میسرنگردید . آنانیکه به مطلب خود رسیدند چوکی وقدرت بدست آوردند .بازهم زمین های دولتی وغیردولتی را غصب وتصرف نمودند . بلندمنزل ها ساختند دیگر جهاد شان خاتمه وبه کامیابی انجامید ولی آنانیکه ازقدرت بدورماندند ونتوانستند پول ودارایی پیداکنند وبلندمنزل ها اعمارکنند . تجارت خارجی وداخلی داشته باشند . شرکت های امنیتی واقتصادی بسازند آنها مجبور هستند که ازمجاهدین قبلی خود به عقب نمانند بناءً تا بدست آوردن این امکانات مجبوربه جهاد هستند ولو به نابودی وتجزیه افغانستان بانجامد.

  • نام جهاد را بد نسازید جهاد فی سبیل الله میباشد ، نه برای ثروت حرام دزدی رهزنی قاچاق هیرویین تریاک و سنگهای
    قیمتی ازراه دزدی انتحاری تروریستی دحشت و حشت تعصب قومی جهالت و بی حیایی و از خدا بی خبری باشد .
    ومن الله توفیق

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس