صفحه نخست > خبر و گزارش > شکست سنگین هدایت امین ارسلا پدر طالبان نکتایی دار و داود سلطان زوی سردسته ی (…)

شکست سنگین هدایت امین ارسلا پدر طالبان نکتایی دار و داود سلطان زوی سردسته ی طالبان و رهزنان اولسوالی های اندر، دایه و قره باغ

کابل پرس خبری
يكشنبه 27 آپریل 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان با وجود اینکه بصورت برنامه ریزی شده با تقلب به نفع تیم طالبان حکومتی از جمله اشرف غنی احمدزی همراه بود اما باز هم حاکی از شکست سنگین این نمایندگان حکومتی طالبان است. در این میان سنگین ترین شکست نصیبپدر طالبان نکتایی پوش هدایت امین ارسلا شده است. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط کمیسیون انتخابات، هدایت امین ارسلا تنها توانسته 15394 رای بدست آورد که این مقدار 84606 رای کمتر از رای مورد نیاز برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان نامزد می باشد. این موضوع به خوبی نشان می دهد که 100 هزار رای ارایه شده توسط او برای ثبت نام در رقابت ها، از راه های نا سالم و با پرداخت رشوه و جعل تهیه شده است.اینجا را کلیک کرده و درباره پدر طالبان نکتایی پوش بیشتر بخوانید.

به همین شکل محمد داود سلطان زوی نماینده ی دیگر طالبان که از او به عنوان سردسته رهزنان و طالبان اولسوالی های اندر و اجرستان ولایت غزنی یاد می شود، تنها توانسته 30707 رای از مجموع آرا را بدست آورد و مانند پدر طالبان نکتایی پوش، او نیز تا 100 هزار رایی که برای ثبت نام به کمیسیون ارایه کرده، راه بسیار دارد.
داودزوی از جمله افغان های خروتی می باشد که باشنده پاکستان می باشند و مناطق مختلف غزنی از جمله اولسوالی دایه و فولاد را طی زمان اشغال کرده و نام آن را اجرستان نهادند. داودزوی یکی از سردسته های دزدان و طالبان پاکستانی می باشد که هنوز ارتباطات خود را با گروه های تروریستی پاکستان حفظ کرده است.

سلطان زوی سردسته رهزنان و دزدان اولسوالی های دایه و فولاد و اندر ولایت غزنی، در انتخابات پارلمانی گذشته نتوانست رای لازم را برای ورود به پارلمان بدست آورد

طالب نکتایی پوش دیگر اشرف غنی احمد زی نیز با وجود اینکه برای بدست آوردن رای، دست به تقلب برنامه ریزی شده زده و ویدئوهای تقلب های انتخاباتی به نفع او بسیار منتشر شده نیز، وضعیت چندان بهتری نسبت به سایر طالبان نکتایی پوش ندارد. کمیسیون انتخابات مجموع آرای او را ٢٠٨٢۴١٧ اعلام کرده که گمان می رود حداقل چهل درصد آن با تقلب بدست آمده است و بیش از پنجاه درصد باقیمانده، رای او نه و بلکه رای ژنرال عبدالرشید دوستم می باشد. حدود ده درصد از آرای او نیز متعلق به سرور دانش است.

از جمله تقلبات سازمان یافته برای اشرف غنی احمدزی، در کنار پر کردن دسته دسته برگه های رای دهی برای او، می توان به آمار غیر واقعی ولایاتی مانند پکتیکا و خوست اشاره کرد که حتا بیشتر از جمعیت تقریبی آن و نیز با توجه به میزان اشتراک مردم این ولایت در انتخابات قبلی، به نفع این طالب نکتایی پوش رای سازی شده است. شاید اگر میزان درست آرای اشرف غنی احمدزی سنجیده شود، رای او کمتر از دوره ی قبل انتخابات ریاست جمهوی می باشد.
با نگاه کلی به نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، بصورت واضح می توان مشاهده کرد که طالبان و نمایندگان حکومتی آنان در انتخابات شکست خورده اند و مانند قبل، فقط تقلب و حمایت سازمان های استخباراتی بیگانه می تواند آنان را دوباره به ارگ ریاست جمهوری برگرداند.

هدایت امین ارسلا جاسوس چند جانبه و پدر طالبان نکتایی پوش به کرسی ریاست جمهوری چشم دوخته است!
سه شنبه 22 اكتبر 2013, بوسيله‌ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • سلطان زوی كه نتوانست در انتخابات پارلماني راي بياورد و يك وكيل شود به كدام عقل و خرد امده خود را كانديد رياست جمهوري معرفي نمود؟ بر عاقل بودن و خرد داشتن سلطان زوي هر انسان ميتواند شك كند

  • ای دیوانه ها این زی ها سر شما راه جوری مسکنند. چه سلطان زوی و چه سیاف و چه دیگر غولها. همگی به نفع اشرف غنی اخوفد زی رای خواهند داد و از این طریق تقلبی را که حالا صورت گرفته کم رنگ خواهند کرد و قدرت را بین خود نگه میدارند. اینها همگی سگهایی هستند که از گذشته به این سو تربیت شده اند و حالا به میدان سگ جنگی رها شده اند.

  • داود سلطان زوی وطنفروش زمانیکه پیلوت بود یک هیلیکوپتر (طیاره ) را فرار داده به پاکستان به بادارانش تسلیم کرد حالا میخواهد که اوغانستان راهم تسلیم کند .
    نا گفته نماند که پدر اصلی اش کاکا حسین علی است که با مادرش بنام شین خالی تار داشت شما ببینید که چهره اش 100 % گواهی میدهد چشم بینی دهن همه اش fix کاکا حسین علی خدا بیامورز ، باز این موضوع را اودر زاده هایش برایش طعنه میداند اما خودش میگوید که نی مه بچه ی سلطان خان استم ( زه دسلطان زوی یمه ) وتخلص خودرا بچه ی سلطان گذاشت .

  • این سلطانزی راستی که بسیار بی حیا و احمق است،حالا دعوی هم میکند که رای هایش خورده شده. با وجودیکه من کدام سمپاتی خاصی به عبداله ندارم ولی فکر میکنم که پیروزی داکتر عبداله دیگر گلیم این زی هار انشآله جمع میکند

  • dar surati ki hazoraho wa tajik ho yak itihodi mustahkam doshtaboshand hej qudrati nametawonad onhoro shkast bdihad gif.jpg.png

  • en site khabare nest balke shabahat ba yak kasafat dane darad

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس