صفحه نخست > کارتون > صلح با یک انتحاری

صلح با یک انتحاری

یک کارتون
عتیق شاهد
پنج شنبه 29 جولای 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • لطفآ این کتاب درست نگاه کنند تا
  از برنامه های منحرف احزاب افغان ذلت آگاه شوید
  اوغانستا ن تجزیه شود یانابود ؟ اوغان ها به خاطر حفظ قدرت دست هر کار می زنند
  حتی خود و اسلام را فورختن از نام مذهب ما رنگ ورگ استفاده کردن حالِ دیگه وقتی رسد ه که به همه میلت ما توهین می کنند مثل گفتن تاجیک ها سقوی یا برای مردم غیر اوغان رنگ ورنگ نام ماندن!!کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان : دویمه سقوی !
  پشتون ها باید در اوغانستان همیشه حاکم باشند / حکومت و حاکمیت حق مسلم و مشروع پشتون ها است / تنها پشتون ها اند که از آزادی و استقلال و تمامیت ارضی اوغانستان پاسداری کرده و پاسداری می کنند/ پشتون ها مرکز ثقل اجتماع اوغانستان استند / قومک های کوچک حق ندارند که با قوم اکثریت دعوای حقوق مساوی کنند/ زبان پشتو باید یگانه زبان همگانی در اوغانستان باشد / پشتون ها همیشه زیر ستم اقلیت ها زنده گی کرده اند/ بخوانید و با فاشیزم اوغانستان بیشتر آشنا شویید .

  کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان : دویمه سقوی !

  فاشیست های اوغانستان از هر حزب و تنظیم و جریانی که استند ، همگی شان ، همانگونه که دستور پشتونوالی را مقدس تر از هرچیز دیگر می شمارند ، کتاب " دویمه سقوی " راهم تمام شان به مثابه یک کتاب مقدس می شناسند و عملی ساختن دستورهای آن کتاب را یک امر ضروری و حیاتی می دانند. چه اوغان ذلتی های شان ، چه سورخلقی های شان ، چه طالبان و گلبدینی های شان ، چه دیگر پشتونیست های رنگا رنگ شان ، همه در این نکته هم صدا و هم نظر استند که طرح و تحلیل کلی مانیفست " دویمه سقوی " درست می باشد و پشنهاد های سیزده گانه ی آن باید عملی شوند.

  کتاب مقدس فاشیست ها ( دویمه سقوی ) حاصل کار دسته جمعی یک گروه از پشتونیست های تند رو اوغانستان ، کسانی مانند اسماعیل یون ، انزور گل سور خلقی ، انورالحق احدی ، حسن کاکر ، عثمان روستار تره کی ، سلیمان لایق و چند نفر دیگر از فاشیست های دکتورا دار و پروفیسوری دار شان ، اما در روی جلد آن تنها یک نام مستعار " سمسور اوغان " درج شده است !

  کتاب دویمه سقوی ، به زبان پشتو ، بار نخست به سال 1377 هجری - خورشیدی از طرف " د اوغانستان کلتوری ودی تولنی " در پشاور چاپ شد و با شتاب فراوان به هر سو فرستاده شد و در دسترس پشتون ها قرار گرفت . به مدت بسیار کوتاه ، بار بار و در چندین کشور ، باز چاپ شد و پخش گردید. کتاب مقدس دویمه سقوی ، در زمان حاکمیت باند پشتونیست و ضد بشری طالبان ، به هزاران هزار نسخه چاپ و باز چاپ گردید و در پشاور و دیگر بخش های پشتون نشین پاکستان و اوغانستان مفت و رایگان تقسیم شد . از زمانی که زبان قبیله یی پشتو ، صاحب دبیره ( رسم الخط ) گردیده است ، هیچ کتاب پشتو به اندازه ی کتاب مقدس دویمه سقوی پرشمار چاپ و باز چاپ نشده است . استقبال گرم و خروشان تمام پشتون ها و پشتونیست ها از این کتاب ، در تاریخ زبان پشتو ، کم نظیر می باشد .

  در مقدمه ای که برای چاپ دوم کتاب دویمه سقوی ، نوشته اند میخوانیم : " زمانی که این کتاب پخش شد ، شمار زیاد از موافقین و مخالفین پیدا کرد ، هر دو جناح خواهان چاپ بیشتر این کتاب شدند . از این رو ، بدون اجازه ی ناشر اصلی ، این کتاب در پشاور چندین بار بازچاپ گردید که شمارش از ده ها هزار هم بیشتر می رسید . در ماسکو هم دو هزار نسخه اش چاپ و پخش شد . در برخی جای های دیگر هم چاپ شد . ... و به نقاط مختلف جهان رسانیده شد . .... اینکه چرا این کتاب این همه دوستدار پیدا کرده است .... باید گفت که این کتاب به همان آرزو و آرمان ملی که نوشته شده بود ، به همان هدف خود رسیده است . اوغان های ملت پرست از چاپ این کتاب خوشحال شده اند ..... " ( نگاه کنید: سمسور اوغان ، کتاب دویمه سقوی ، چاپ دوم ، 1379 هجری – خورشیدی ، صفحه پنجم ).

  در ذهن کسانی که کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان ( دویمه سقوی ) را هنوز نخوانده اند ، این پرسش پیدا خواهد شد که در کتاب دویمه سقوی چه چیزی نگاشته شده است که در میان پشتون ها و پشتونیست ها و فاشیست های اوغانستان این همه محبوبیت و مقبولیت پیدا کرده است ؟ آن کتاب چه چیزی دارد که سورخلقی ها ، اوغان ذلتی ها ، گلبدینی ها ، طالبان و دیگر پشتونیست های چپ و راست و میانه ، همه به آن چنگ می زنند و در پی عملی ساختن دستوراتش می باشند ؟

  برای یافتن پاسخ مناسب ، بهتر است هرکس خودش کتاب را مطالعه کند . اما ، بسیار کوتاه می توان نوشت که کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان ( دویمه سقوی ) ، نخستین بار ، همه آن سخنان دل و همه آن حرفهای نهان هر پشتونیست و فاشیست اوغانستان را، بدون هراس از کسی و بدون تشویش از چیزی ، روشن و آشکارا نوشته است و برای عملی شدن آرمان های تمامیت خواهی و عظمت طلبانه پشتونی در اوغانستان رهنمود های مشخص و قطعی پیشکش کرده است .

  افزون بر حرفهای بسیار دیگر ، از خواندن و مطالعه کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان( دویمه سقوی ) به این نتیجه گیری ها می رسیم که :

  * پشتون ها یک قوم اکثریت در اوغانستان استند که نفوس شان دو برابر بیشتر از نفوس جمعی تمام اقوام دیگر در آن کشور می باشد . یعنی تاجیک ها ، اوزبیک ها ، هزاره ها ، ترکمن ها ، بلوچ ها ، پشه یی ها ، ایماق ها ، عرب ها و همه اقوام بزرگ و کوچک دیگر را که در اوغانستان در کنار هم بگذارید و جمع کنید ، برابر نصف نفوس پشتون ها هم نمی شوند !ادامه مطلب
  http://www.tajikmedia.com/inde...

 • http://www.youtube.com/watch?
  v=uMpf5BVuk10&feature=related
  در این ویدئو دربار خاک فورش احمدشا ه دورانی ا ست که چه گونه خراسان را فورخته بود!!
  اوغان ها ده هفته ولایت است و 28درصد جمیت شان است همیشه وقت با جعل کار و دورغ گوی خود را اکثریت فعرفی می کنند من نمی دانم که با کدوام منطق این ها هفته ولایت خود را اکثریت می دانند؟

 • به خراسان و شیلاه شمالی !

  فقط شما خر ها دویمه سقویی را نخوانده بودید . به خاطریکه شاش آغیتان بودید در شکم نه نه تان . برو خوده زیر لینگ اخوند های ایرانی ها بیاندازید که بدون سوال و جواب انکر و منکر مستقیم به بهشت که جایگا هر چه بی غیرت و دله و بی ناموس خواهر زنا و مادر زنا است بروید .

 • بسیار بخشید هموطنان عزیز که من این طوری
  صحبت می کنم
  فرق بین زن فورش و خاک چیست ؟شماها اوغان ها همه چیزه فورخته عزیز
  حتی حرمت شرافت انسانیت دین مذهب اسلام
  هم را فورخته به خاطر قدرت وشماها کسانی هسیتد که نشانی اهانت به انسانیت هستید !!
  این خیانت که در حق مردم غیر اوغان کردن بس نیست که همه را تروریست

  معرفی کردن ؟ منظورمن فقط فاشیست های اوغان است نه مردمی شریف اوغان
  فقط و فقط 5درصد اوغانهای عزیز شریف است

  • تازه امدی که 5 در صد اعتراف کنی . . خراسانی ها در اصل به خاطری که مسلمان بسیار هستند و در خوردن شاش عربها هیچگاه وقت را از دست نمیدهند برای همین است که بابه خرشان ملا مسعود در کعبه رفته قسم خورد که دیگر کسی را نمیکشه ولی در کابل نه تنهای بیشتر از همه کشته رفت بلکه در قصاص مردم کایل خاصتاء مردم افشار ( خراسانی های نواده چنگیزی ) هیچ کم و کسری نکرد . یکی از نشانه های مسلمان بودن این است که باید نمبر اول دروغ گوی و دو روی دغل و دزد و نمک حرام و و . . وغیره وغیره باشد . باز هم وقتی نواز شریف صدر اعظم پاکستان ( کسی که قسم خورده بود که فرد فرد افغانستان را توسط عملیاتی " زمین سوخته " پاک و صاف کند , یعنی نه دیواری ایستاده بماند و نه نفس کشی در شهر به چشم بخورد ) این مادر زنا مسعود از طرف همچو یک دشمنی بر مسند چوکی وزارت دفاع افغانستان نشست و کشت کشت و خون از در و دیوار کابل سرازیر نمود .. یک سوال از تمام کسانی که خود را خراسانی میدانند د ارم ( در زمان که مسعود وزیر دفاع دست نشانده نواز شریف در حکومت موقت ( دو ماه ) مادر زنا صبغت الله مججددی دله نواب ها مفعول لکنهو هندوستان . . بود . . مسعود از خزانه دولت مردم افغانستا دو میلیون پنجصد هزار دالر را کشیده بود و تا امروز به خاطر موجودیت عناصر مادر زنای چون قسیم فهیم و دزد دیگر عبدالله عبدالله کسی موضوع را تحقیق ننموده است .. میخواهم بدانم ان دو میلیون و پنجصد هزار دالر چه شد ؟؟؟ . . با ان کدام اسلحه برای دفاع ما خرید اند و یا در ساختن کدام پروژه رفاهی برای وزارت دفاع از ان استفاده شده است . ؟؟؟ ) بعد از واقعه دزدی احمد شاه مسعود , صبغت الله مجددی نیز ( دو میلیون دالر ) از خزانه دولت مردم افغانستان دزدیده بود . ان پول ها کجا است . چرا خراسانی ها مانند احمد خان ابدالی از بیرو دزدیده برای مردم خود نمی اورند . . چرا خراسانی ها مانند ابدلی ها به فتح پاکستان نمیروند و مردم خود را میکشند . به خاطریکه رفتن و جنگیدن در سر زمین بیگانه و فتح سر زمین های بیگانه جگر میخواهد . . دل و جراات میخواهد که خراسانی ها فاقد ان هستند .

 • جنگ را که با لای مردمی این سرزمین شماها
  مزدورهای حلقه به گوش اوغان ها بیگانه پرست تحمیل کرد بودن
  مسعود مجبور بود که دافاع کنند واگر قهرمان ملی دافاع از شرف و
  عزت مردم دافاع نه می کرد پس می گذاشتن که پاکستانی ها دست به
  تجاوز گری و وحشی گری به زنند ؟و
  برادر های هزاره سیاف و حکمتیار قتل عام کرد ن و نه کسی دیگه
  http://www.bbc.co.uk/persian/a...
  قبرستان عربهای القاعده، پرستشگاه مردم قندهار

  لطفاً به این سند شرم آور کلیک کنید

 • جنگ را که با لای مردمی این سرزمین شماها
  مزدورهای حلقه به گوش اوغان ها بیگانه پرست تحمیل کرد بودن
  مسعود مجبور بود که دافاع کنند واگر قهرمان ملی دافاع از شرف و
  عزت مردم دافاع نه می کرد پس می گذاشتن که پاکستانی ها دست به
  تجاوز گری و وحشی گری به زنند ؟و
  برادر های هزاره سیاف و حکمتیار قتل عام کرد ن و نه کسی دیگه
  http://www.bbc.co.uk/persian/a...
  قبرستان عربهای القاعده، پرستشگاه مردم قندهار

  لطفاً به این سند شرم آور کلیک کنید
  95در صد اوغان های عزیز خاک فورش است و فقط 5درصد از اوغان ها مردمی شریف است

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس