صفحه نخست > دیدگاه > آقای کرزی و وزیر محترم پاسخ دهید چرا دختران دانشجو را تبعید کردید؟

آقای کرزی و وزیر محترم پاسخ دهید چرا دختران دانشجو را تبعید کردید؟

یک دختر دانشجوی معترض
شنبه 2 آگوست 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

ضمن احترام به رییس جمهور کرزی و وزیر تحصیلات‌ عالی عبیدالله عبید این نوشته را ا ختصاص می‌دهم به چند پرسش از آنان در باره تعبید دختران دانشجو:

1- آقای رییس جمهور و وزیر محترم. به اساس کدام دلیل و منطق کارمند وزرات شما یک دختر دانشجو به نام شریفه را به خاطر توضیع مربای شکسته فحش و دشنام قومی داده و بعد هم مورد لت و کوب قرار داده است؟

2- چرا سخنگوی و نماینده وزرات تحصیلات‌عالی آقای نور بخش در در جلسه که در خوابگاه دخترانه پوهنتون کابل برگزا شده بود در حضور جمع زیاد از جمله نماینده‌های پارلمان، نماینده دانشجویان دختر را بعد از استفاده کلمات و الفاظ رکیک و آهانت آمیز با تهدید و خشوت و به صورت تحقیر آمیز از جلسه بیرون کرده است؟

3- شما به اساس کدام قانون حکم کردید. که دختران که به خاطر دشنام ها و لت و کوب یک دختر دانشجو اعتراض کرده بودند به ولایت‌ها تبعید(تبدیل) شوند؟

4- به اساس کدام قانون دختر لت و کوب شده و دانشجویان معترض ملامت و محکوم هستند نه شما و کارمندان بد معاش‌ تان که دختر دانشجو را لت و کوب کرده است و سابقه لت و کوب چندین دخترا را در پرونده‌اش دارد؟

5- آیا در نظام دموکراتیک دولت خادم ملت و پاسخگوی مردم است یا اینکه هرچه خواست می‌تواند انجام دهد؟ حتا کسی حق ندارد به لت و کوب کردن کارمند دولت اعتراض کنند چون حتما تبعید می‌شوند. این اعتراض اول است شاید اگر بازهم کسی اعتراض کند اعدام شود.

6- تا هنوز در کدام نظام دموکراتیک دختر دانشجو به جرم اعتراض به لت و کوب و دشنام دادن یک دختر تبعید شده است؟ آیا حتا در تاریخ نظام‌های غیر دموکراتیک و استبدای دختران دانشجو به جرم اعتراض به کارمندان دولت تبعید شده‌اند؟

7- آیا به نظر شما با چنین تهدیدها و تبعیدها می‌توانید صدای اعتراض مردم را خفه و خاموش کنید؟

8- آیا به نظر شما بهتر است که کارمندان شما اصلاح شوند تا با مردم محترمانه برخورد کنند یا اینکه مردم، دانشجویان لت و کوب و تبعید شوند؟

9- شما به اساس کدام قانون و منطق دختران دانشجو و پسران دانشجو را برابر محکوم به تبعید کردید؟ با اینکه قضیه آن‌ها فرق دارد. دختراها به کارمند شما اعتراض کرده‌ بودند و جنجال دانشجویان پسر از بازی فوتبال آغاز شده بود. علت آن هم بدماشی یک عده‌است که همیشه در دانشگاه به دیگران زور می‌گویند. حتا شما همان دانشجویان بد معاش را با دانشجویان لت و کوب شده برابر مجرم دانسته و از دو طرف به صورت تقسیمات افرادی را تبدیل کرده‌اید.

آقای رییس جمهور و وزیر محترم ما هیچ دلیل و منطق نیافتیم که خود را قناعت بدهیم و دختر تبعید کردن شما را توجیه کنیم. اگر شما جواب داشتید می‌توانید ما و مردم را در جریان قرار دهید. تا همگان از دلیل و منطق تان باخبر شویم.

آقای رییس جمهور و وزیر محترم متاسفانه نمی‌توانم با نام خودم بنویسم. زیرا ترسیده‌ام. وقتی به لت و کوب کردن کارمندتان اعتراض کردیم چند نفر تبعید شدیم. وقتی به خود تان اعتراض می‌کنیم. ممکن است حکم اعدام ما را صادر کنید. از قدرت بدون عدالت باید ترسید. اما بدون شک در این باره مردم از شما پاسخ می‌خواهند و تاریخ نویسان آینده منصفانه قضاوت خواهند کرد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • چي خوب جمله را خواندم اينكه از قدرت بدون عدالت باید ترسید. كرزي وقتي خلافكاران (مليت خواهان نا مسلمان، تقلب كاران گوسفندي...) را در روز عيد براي اداي نماز نزد خود ميخواند، اين بدان معناست كه ميگويد، ملت خواب برده كشور! ما همه دست ما در ريختن خون، حيثيت، شرف، عزت و اخلاق شما يكي هست، بياييد اگر زور داريد ما را از قدرت خلعه نماييد. چيزي ديگري نميتوان از اين حركت كرزي درك كرد.
  پس به پيش براي مبارزه و سرنگوني اين نظام فاصد شده فرعوني.

 • بهتر میبود، اگر به اصل قضیه اولتر کمی روشنی میانداختید،
  تا خوانندگان آگاه شوند، که
  چرا،
  چه وقت،
  در کجا و
  از جانب کی
  کدام دختر دانشجو لت و کوب شد.

 • دوستان در کشوریکه زنان شهروند درجه دوم هستند و در دین خدا هم دست مردان را باز گذاشته هر کاریکه انجام دهند حق دارند در افغانستان که قانون مرده است ، عدالتی وجود ندارد چه در مورد زنان بلکه در همه امور از کی چه توقع داشت این غلامان هر چیزی که از دست شان براید به حق خلق کننده خودشان می کند اایا مردان میدانند که در دامن کی به این مرداتنگی و غیرت بیجا پرورش بوجود امده است ؟ اگر بدانند همچو غلطی نمی کنند .

 • در تربیت مردم افغانستان لت و کوب، فحش و ناسزا ، تهدید و زور، دروغ ، بهترین راه است.
  شاید جناب وزیر عبیدا... عبید و شاید هم ریس ایشان کل محمد خان کل محمد و یا هم کارمندشان نوربخش نوربخش نیز چنین از سوی پدر و پدر کلان خویش تربیت شده اند. و چنین رفتاری شاید برای انها بهترین راه برای مدیریت یک کشور است. خدا میداند فرزندشان ....؟
  انسان اگر حرفی برای گفتن نداشته باشد از زدن و ناسزا گویی و تهدید استفاده میکنند. از طالبش گرفته تا کارمند دانشگاهش و ...
  برای تربیت اشخاصی مانند عبید و نور بخش، شاید انها را هم باید زد؟ چون اگر زبان منطق را میفهمیدن بعد از این همه اتفاقات در این سالها در وزارت تحطیلات ملی باید برچیده میشدند. ایا افغانستان یک وزیر درست ندارد؟؟؟؟؟ ایا ما مردم اینقدر وضعمان خراب است؟بله!
  خدایا عجب سرنوشت جالبی بر ما عطا کردی! خدا خیر کند اخرش را! خیر باشد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس