صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > حمله به جان یک خبرنگار در شهر کابل جامعۀ خبرنگاری افغانستان را به شدت تکان داد

حمله به جان یک خبرنگار در شهر کابل جامعۀ خبرنگاری افغانستان را به شدت تکان داد

نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان
يكشنبه 3 آگوست 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عزیزالله همدرد، خبرنگار آژانس خبری پژواک شب گذشته در نزدیکی منزلش در مربوطات شهر کابل مورد حملۀ افراد مسلح قرار گرفته و در اثر اصابت گلوله زخم برداشته است.
آقای همدرد همین اکنون در یکی از شفاخانه های شهر کابل به سر می برد، یک گلوله در دست چپش اصابت نموده و از وضعیت خوب صحی برخوردار است.
همدرد حملۀ مسلحانه به جانش را با کار های رسانه یی و خبرنگاری پیوند می دهد و می گوید در دو دور انتخابات از تقلبات زیاد گزارش داده بود و چندین بار او را از محلات رای دهی اخراج کرده بودند.
دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان حمله به جان یک خبرنگار را به شدت محکوم نموده و از ارگان های کشفی به ویژه پولیس کابل می خواهد تا عاملین این جنایت را به زودترین فرصت شناسایی و به پنجۀ قانون بسپارد.
افزایش خشونت ها در برابر خبرنگاران جامعۀ خبرنگاری درافغانستان را به شدت نگران ساخته و نهاد های حامی رسانه ها و خبرنگاران از افزایش خشونت در برابر خبرنگاران بار ها به نهاد های دولتی گوشزد نموده است، اما چنانچه دیده می شود حکومت افغانستان در راستای حفظ جان خبرنگاران تا اکنون تلاش جدی به خرچ نداده اند.
ما یک بار دیگر از حکومت افغانستان می خواهیم تا در تأمین امنیت جانی خبرنگاران بیشتر از پیش جدی عمل نموده و جامعۀ خبرنگاری افغانستان را با حمایت های قانونی در راستای اطلاع رسانی و چرخش آزاد معلومات اطمینان دهند.

اعلامیه مطبوعاتی
تاریخ: ۱۲ اسد ۱۳۹۳
کابل – افغانستان

نی بخاطر تخریب رادیوی محلی سولی پیغام در اثر طوفان شدید با مسؤلان این رادیو و شهروندان خوست ابراز همدردی نموده و خواهان کمک به این رادیو است.

طوفان شدید در ولایت خوست باعث تخریب وسایل تخنیکی و تعمیر رادیوی محلی سولی پیغام در این ولایت شده است.
آنتن های رادیو، رسیور یا اخذ کنندۀ برنامه های رادیو سلام وطندار، سیستم انترنت، سیستم برق آفتابی و دیگر وسایل این رادیو به صورت کامل از بین رفته و نشرات این رادیو نیز متوقف می باشد.
دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان ضمن همدردی با مسؤلان این رادیو و مردم شریف ولایت خوست، از دولت افغانستان، سازمان های بین المللی و نهاد های حامی رسانه ها می خواهد تا در راستای دوباره فعال ساختن این رادیو، مردم خوست را یاری نمایند.
نهاد های که خواهان کمک به دوباره فعال سازی این رادیو هستند می توانند یا از طریق دفتر نی و یا هم با زاهد شاه انگار مسؤل این رادیو به نشانی های ذیل در تماس شوند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس