در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > دادگاه قبیله در افغانستان و عایشه که گوش و بینی اش قطع شد!

دادگاه قبیله در افغانستان و عایشه که گوش و بینی اش قطع شد!

روی جلد جدیدترین شماره مجله تایم، عکسی از دختر افغان عایشه است که گوش و بینی اش قطع شده و در دادگاه قبیله محکوم شد. عکاس در این ویدئو از زیبایی عایشه و برخواستن او سخن می گوید.
شنبه 31 جولای 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

گوش و بينی نازيه قطع شد

تصاوير گويای همه چيز!

سه شنبه 25 دسامبر 2007, نويسنده: سونا سحر

پيام‌ها

 • سلام برای همه
  لعنت الله(ج)برجاهلان
  مردم امروز از دين اسلام روگشتانده باز طرف دوره جاهليت روان استند .اين چی ظلم وفجايع است که مردم ميکنند.از کسی بترس که الله(ج)نميترسد ای وای برما وای برما در چی خواب و خيال استيم آيا روزی نميرسد که ما جواب الله(ج)را داده نميتوانيم ..
  لعنت الله(ج)بر جاهلان ظالمان وحشيان خونخواران ....

  • دوستان گرامی درود و سلام به شما

   این نمونه ای از جنایاتی است که در کشورهای اسلامی بخصوص افغانستان اتفاق می افتد! دوستان گرامی، باید بیدار شویم، چون ریشه این جنایات صرف در اسلام است. چرا این جنایات در ممالک اروپائی صورت نمیگیرد؟ همانطور که میدانید، اسلام ضد حقوق بشر، ضد پیشرفت، ضد آزادی فردی و حتا موسیقی (به کمنتهای حبیب الله تازی زاده نگاه کنید).

   اسلام دینی است که از جاهلان عرب به زور شمشیر و کشتار پدران ما به ما رسیده است. این دین، دین موروثی (ارثی) میباشد و هیچ ربطی به زندگی ما ندارد. این دین مخصوص همان اعراب تازی و بیابانگرد است.

   من در حقیقت بسیار متاسف و متاثر میشوم وقتی می بینم که اینقدر در حق زنان ظلم و تعدی میشود. باور کنید که این تعالیم اسلامی است که هم در قرآن و هم در کتب اسلامی ذکر شده است. طالبان ثابت نمودند که مسلمان واقعی هستند و تعالیم و دستورات اسلام محمدی را مو به مو اجرا میکنند.

   متاسفانه همین طالبان جنایتکار به زودی به اریکه قدرت در افغانستان باز خواهند گشت و امثال حبیب با خیال آسوده میتوانند در افغانستان زندگی کنند و مردم بیچاره ما را با چوب و سوده تشویق به انجام تعالیم اسلامی خواهند کرد.

   اما چیزی به ریشه کن شدن اسلام از کشور ما نمانده و طی دهه های آینده، اسلام، این دین جنایتکار، به زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد.

 • http://www.truthtube.tv/play.p...
  برای بیان این جنایت، هیچ واژه ی در قاموس فرهنگ انسانی سراغ نمی شود، تنها فرهنگ ضد انسانی قبیله پاسخگوی این ودیو کلیپ خواهد بود٠ کلیک کنید
  هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا آنچه این نامردان با جان انسان می کنند!

 • ما برای ساختن یک کشور جداگانه
  باید تلاش کنیم که از شر اين جاهل و جابر ِ اوغان نجا ت پیدا کنیم
  در كتاب تقويم ‏البلدان «ابوالفداء» چاپ رينو-دوسيلين» (Reinaud ، de Slane) ص. 441 درباره مرزهاي خراسان چنين مي‏نويسد:

  «و اهل العراق يقولون انها من الري الي مطلع الشمس و بعضهم يقول خراسان من جهل حلوان الي مطلع الشمس و معناء خراسم للشمس و اسان موضع الشيء و مكانه و قيل معني خراسان كل بالرفاهيه و الاول اصح»

  (و اهالي عراق گويند، كه خراسان از ري تا محل طلوع آفتاب گسترده شده، و نظر ديگر بر اين است، كه خراسان از كوهستان حلوان تا نقطه طلوع خورشيد مي‏رسد...)

  خراسان بزرگ ایران زمین و سلطه استعمار انگلیس

  خروشان شو خراساني

  خراساني طلسم مكر استبداد را بشكن سكوت درد هاي ديده از بيداد را بشكن

  بگوش رود و صحرا واژه ي برخيز جاري كن وتا بو هاي فرزند كك كهزاد را بشكن

  مسير انحطاط حتم را تا چند پيما يي؟ غرور كينه ريز مردم شياد را بشكن

  مثال مردم گيتي است تدبير نياكانت مد بر باش خصم ميهن اجداد را بشكن

  ز نيرنگ عدو هشدار بوي مرگ مي آيد تبر شو خشم شو زنجير از فولاد را بشكن

  سكوتت بنيه مي پوسد، خروشان باش، جاري شو به گوش بسته ي آدمكشان فرياد را بشكن

  خراساني ديگر بنياد كن عاري ز مجهولي هزار استوره ي جعلي بي بنياد را بشكن

  عبدالقدیر رحیمی از خراسان بزرگ

  سیاست های استعماری انگلستان در منطقه فلات ایران

  در چند دهه اخیر با گسترش روزافزون ارتباطات و دانش و فن آوری در جهان خواسته یا ناخواسته حقایق بسیاری از دل تاریخ هویدا گشته است . حقایق تلخ و شیرین که هر انسان آگاه و خردمندی را به اندیشه وا میدارد . یکی از این حقایق غیر قابل انکار مرزبندی های غیر واقعی کشورهای استعمارگر روس و انگلستان در مناطق مختلف جهان و بویژه در منطقه فلات ایران بزرگ و خاورمیانه است . مطالعه و بررسی چگونگی تشکیل مرزهای جغرافیایی کشورهایی همچون افغانستان ، تاجیکستان ، ازبکستان ، پاکستان ، بحرین ، آذربایجان ، ارمنستان ، عراق ، ترکیه ، کویت ، قطر ، امارات متحده عربی به وضوح به ما نشان میدهد که انگلستان و روسیه پایه گذار این کشورهای تازه بنا شده هستند و تقسیم بندی های این کشورها بر اساس هیچ معیاری حقیقی نیست و در بسیاری موارد چندین کشور بخشی از یک ملت هستند که تکه تکه شده اند ادامه مطلب
  http://www.ariarman.com/Khoras...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • شیلا جان

  چون شما نسبت اینکه به قول خود شما پشتونها یا اوغانها به روی شما دروازه های مکتب را بسته بودند و به

  علت اینکه یک جنایتکار جنگی ، یک خائین ملی، یک جاهل و منحرف اخلاقی چون احمق شاه مسعود قهرمان شما است تا حالا ندانسته اید که این حوادث دلخراش مربوط به یم قوم نبوده و در سراسر افغانستان بر زنها ظلم شده و حقوق شان پامال میشود. خود سوزی های ولایت هرات و سئو استفاده جنسی از بچه ها در تخار فقط محدود به همان مناطق نیست.

  ولی جهالت چنان چشمان شما را کور کرده است که حتی به حیث یک زن به جای محکوم کردن این حوداث حیوانی شما آنرا رنگ قومی میدهید.

  آیا شما واقعا ً زن هستید یا مانند عطای بورقه زیر چادری زنان خود را پنهان کرده اید تا جهالت شما را نسبت احترام به زنان نادیده بگیریم ؟

  • ملاتنویر یا ملاعمر کور !!

   همجنس گرایی عمل غیر اخلاقی وانحرافی بوده کننده ان در هرکجا از هر ولایت از هر قوم و طایفه یی که باشند گمراه اند شمال و جنوب ندارد ...

   ولی تا جایکه همه میدانند مرکز هم جنس گرایی قندهار و هلمند و زابل لوگر ....بوده و است تا جایکه مجاهدین راه ازادی در قندهار پسران را برایشان نکاح کردند..همچنان از قدیمها شعری در زمینه وجود دارد

   شهر شهر احمد شاهی .. .. .. مفت و .. .. ..به شاهی(واحد پول قدیما).

   ملا مشر خودسوزی هرات در بین دختران و زنان خارج دیده(ایران) به هر دلیلی که باشد از جانب خود انان صورت میگرد ولی لت و کوب زنان و دختران دیگران" نا محرم" در محضر همه , کیبل کاری و قایم گرفتن بدن زن نامحرم بواسطه مرد بیگانه و قمچین کاری انان , سنگسار کردن و بینی و گوش بریدن و با کارتوس بر فرق ان فیر کردن با شتر و قاطر تبادله کردن "بد "دادن فرقیست از زمین تا اسمان!!

   بنازم این رعایت حق و حقوق زن از جانب قبیله را!!!!!!در خانه اگر کس است یک حرف بس است .

 • آقای افغان ذلت اول اینکه من شیلا نیستم
  من پسر هستم نه خانم و من احترام زیاد برای خانم محترام شیلا جان
  دارم چون او یک خانم با احساس است )))
  قای افغان ذلت نظر کسی برای ما مطرح است که از امین سرزمین باشد نه نظر دزد های هویت زبان و تاریخ ما شما ها چند روزه از آمدن تان در خراسان
  میشود حال دیگه تحمل ما مردمی بومی را نه دارد
  اول ده وحشی گری اقوام خود نگاه کنند که وحشی تر از شماها در این دنیا کسی دیگه پیدا میشود؟من به پاک قهر مان ملی ایمان دارم چون اگر قهرمان ملی نه می بود
  پاکستانی ها برای هیج کسی دوختر جوان نه میگذاشتن از شما ها کرده آدمی بی منطق پیدا نه میشود نمک حرام

 • بسیار جای تاسف است که یک عده یی عقده یی بخاطر ارضای حس کثیف عصبیت شان تنها همان مطالبی را مینویسند که به پشتونها ارتباط داشته باشد.
  قبول دارم که متاسفانه در میان قوم پشتون چنین واقعت هایی دیده میشود که زاده افکار وهابیزم و افراطیون دینی اند که خاسته یا ناخاسته در صدد بد نامی اسلام و پشتونها هستند.
  ولی ای به این مفهوم نیست که خشونت علیه خانم ها و یا دیگر موارد سوی استفاده جنسی از اطفال در دیگر جاها وجود نداشته باشد.
  مثلا به شکل خلص به بعضی از مواردی اشاره میکنم که در میان دیگر اقوام افغانستان صورت میگیرد:
  مقامات در ولايت هرات مي گويند كه ميزان خودكشي در بين زنان كه در هرات نسبت به ديگر ولايت ها بالاتر نيز مي باشد در طول سال گذشته 50 درصد افزايش پيدا كرده است.
  در اكثر موارد، زنان تلاش مي كنند تا با ريختن نفت بر روي بدن و آتش زدن خود، دست به خودكشي بزنند اگر چه در حال حاضر بسياري از زنان به بلعيدن مواد كيمياوي مانند زهر موش روي آورده اند.
  داكتر سيد نعيم عالمي، رييس شفاخانه منطقوي هرات، به گزارشگر موسسه صلح و جنگ گفت كه در طول شش ماه گذشته 85 مورد تلاش براي خودكشي از طريق سوزاندن و بلعيدن سم در شفاخانه وي به ثبت رسيده كه از ميان آنها، 57 زن جان خود را از دست داده اند.
  به گفته وي در اكثر اين گونه موارد خودكشي، زناني دخيل هستند كه بعد از مهاجرت در ايران دوباره به وطن شان برگشته اند.
   راپوری از کمیسیون حقوق بشر افغانستان ( آیا ای از نظر طایفه تاجک خشونت نیست؟؟؟؟)

  در ولایات شمالی پسرک هایی نوجوان مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند:
  پسر هایی که ریش نداشته باشند و قشنگ باشند در ولایات شمالی، لباس هایی زنانه را برایشان میپوشانند و در محافل آنها را میرقصانند.
  در شمال افغانستان از قدیم مروج است که تعدادی از مردان ثروتمند پسران رقصنده را نگاه میکنند و بعدا آنها را مورد سوی استفاده جنسی هم قرار میدهند.
  این اعمال بیشتر توسط افرادی صورت میگیرد که آنها را جنگ سالار میگویند.
  آنها با پوشاندن لباس زنانه به این پسران از این اعمال لذت میبرند.
  بسیاری از قومندانهایی جهادی بیریشان خود را بشکل مسابقه یی میرقصانند .
  در شهر پلخمری در شمال افغانستان این گونه مراکز رقصاندن پسران جوانان بیشتر میباشد اما بیشترین آمار سوی استفاده جنسی در ولایات تخار، کندز، بلخ، سرپل، پروان و دیگر ولایات شمالی ثبت گردیده است.
    - راپوری از ریترز ( شاید طایفه تاجک آنرا جز از آزادی هایی جنسی وارد شده غرب میگن)

   تجاوز جنسی بالای یک خانم شصت ساله در ولایت تخار بخاطر ندان دخترش به یک جنگسالار. ( وحشت ای طایفه که داد از احترام به خانم ها میزنند)

  - تبادله یک دختر کوچک در مقابل یک سگ جنگی در ولایت کندز( نادیده گرفتن این فجایا توسط طایفه تاجیک)

   اخیراً گزارش هایی از تجاوز جنسی بر کودکان در کشور منتشر شده تجاوز بر يک دختر هشت ساله در ولایت تخار و کشتن وی پس از انجام عمل و همچنان تجاوز یک افسر اردوی ملی بر یک دختر خردسال بیانگر چنین وحشتی است. ظرف ماه جاری گروهی از افرادی که به تجاوز جنسی بر کودکان و فیلم برداری از آنان متهم بودند، از سوی افراد امنیتی در ناحیة هفتم کابل دستگیر شدند.
  ( نتایج تقلید های کورکورانه اهل تاجک از فرهنگ هایی غربی)

  چندی پیش در ولایت بامیان یک دختر نو بالغی بعد از گرفتن حمل از یک شخص نا معلومی ، از طرف خانواده اش در خانه بسیار بشکل وحشیانه عملیات شده بود از ترس اینکه مردم از آن آگاه نشوند.
  ( این هم مشت نمونه خروار از کارنامه هایی طایفی هزاره ما)

  روضه مطهردر شهر مزار شریف که مردم برای زیارت به آنجا میروند. ولی اکنون متاسفانه به مرکز فحشا مبدل گردیده که نمایانگر کارنامه هایی برادران ازبک ما میباشد. آنها نه تنها در بلخ بلکه در کابل هم چنین اعمالی را مرتکب میشوند که به عنوان مثال از حمله وحشیانه ازبک هایی دوستمی بر منزل اکبر بای میتوان نام برد که در همین چند وخت پیش صورت گرفت.
  البته با احترام به خانم های پاک دامن افغان، امروزه بیشترین خانم هایی پشتون از طرف داعیان دیموکراسی توسط بمباردهایی کور شان جان شیرین شان را از دست میدهند و شهید میشوند که تعداد شان به دها خانم در روزی میرسد آنها قربانی هوس و
  تجاوز هایی جنسی نمی شوند قسمی که در شمال کشور میشود.

  • دردناک و اندوه آور است.از مشاهده این مضمون متاثر و اندوهگین شدم.این یک جنایت است بر ضد انسان و انسانیت.متاسفانه معلوماتی که از این واقعه گذارش شده است ناکافی بوده و نمیتواند ما را از جزئیات آن آگاه بسازد.ممکن است کسی در مورد روشنی بیشتر بیاندازد.اینکه این خانم کی است ؟ انگیزه اصلی این جنایت چه بوده است؟ مرتکب یا مرتکبین این عمل شنیع کی بوده است؟
   عامل یا عاملین این قضیه باید بدون رافت مورد پیگرد قانونی و مجازات قرار بگیرند.
   این خانم در حال حاضر در کجا بود وباش دارد؟ضمنآ اگر کدام مرجعی بخواهد این خواهر مظلوم را در قسمت جراحی پلاستیکی و غیره خدمات طبی کمک نماید و اگر کدام حساب بانکی برای تامین مخارج پزشکی اش باز نمایند،اینجانب در قطار سایر هموطنان عزیزم حاضر هستم تا حد توان در این امر انسانی سهم بگیرم.
   با عرض حرمت

  • بابک خان !
   خودت به نظرم به کره مهتاب زنده گی میکنی . . اگر به همین دنیا میبودی از این واقعه کهنه شده حتماء خبر میشدی . من روشنی بیشتر میاندازم .

   1/ این خانم خواهر تمام افغانهای زنده در روی زمین است .
   2/ انگیزه اصلی این جنایت ( قصاص ) قانون جزایی اسلام است .
   3/مرتکب و یا مرتکبین این عمل اسلامی هر ان کسی است که خبر دارند از این عملء " شنیع " و اقدامی نمیکنند .
   4/ اگر میخواهید راجع به این عمل و یا این خانم جوان توسط قوانین عدالت اسلامی افغانستان اقدام نماید . . کرزی ( قاضی شنواری و یا یک صبغت الله ) را مامور بررسی قرار خواهد دادکه انها باز هم این دختر جوان را بر سر بازار ( درنه و یا قمچین باران ) خواهند کرد و کسی که این " عمل شنیع " را در حق این حانم نموده است با افتخار و فخر که برای اسلام خدمت نموده است با سینه کشیده بروی سرک ها راه خواهد رفت .

   در مورد کمک های انسانی که برای این خانم اعلان نموده اید من یکی از تهه دل ممنون شما هستم و تا حد امکان نام شما را به یاد خواهم داشت .

  • سلام برای همه
   کاسيو آله موسیقی کافران
   اول از نامت پيداست که تو انسان نيستی دوم ترا سازنده ها تربيت داده اند به همين خاطر کاسيو شده ای از سازنده و رقاصه چی ميتوانيم انتظار داشته باشيم غير از ياوه سرايی .اخلاقت نه تنها از نامت پیداست بلکه از نامه هایت بیشتر بسیار بداخلاق استی .
   روزی حضرت محمد(ص) از پهلوی نصارايی ميگذشت شنيد که آنمرد با پسرش از حیا صحبت میکند برایش گفت حیا در ایمان است .سبحان الله(ج) چقدر دقیق گفته به واقیعت کسانیکه ایمان به الله(ج)ندارند چقدر بی حیا استند

  • دلیل اینکه چرا گزارش خودسوزی زنان از هرات بیشتر بگوش میرسد اینست که زنان هرات آگاهی بیشتری از حقوق شان پیدا کرده اند. وقتی مورد خشونت قرار میگیرند, و اگر کسی به داد شان نرسد, وضعیت را تحمل نکرده و دست به خود سوزی میزنند. این وضعیت حکایت از بلند رفتن سطح آگاهی آنها دارد, نه از بلند بودن میزان خشونت در هرات.

   زنان مظلوم پشتون خشونت قبیلوی و یا خرید فروش شانرا یک امر طبیعی و الهی میپندارند و بهمین سبب میسوزند و میسازند و یا اگر کاری هم کنند به سرنوشت بدتری از عایشه دچار میشوند.

   عین مثال در مورد بچه بازی در جنوب صادق است. در حالیکه رقصیدن بچه در جنوب نا پسند تلقی میشود, لواطت در جنوب, حتی در بین طالبان, یک عمل عادی بحساب میرود و بشکل غیر مرعی جز از فرهنگ مردم شده است. از نظر جامعه شناسی, این عمل ناشی از جدایی شدید بین دو جنس مخالف در جامعۀ پشتونی میباشد.

  • خانم شیوا نادری !
   این مسله لواطت بین پشتون ها مسله غیرت است . با زن خود جماع نمیکنند که غیرت شان خراب نشود ولی کون میدهند که پشتون باشند . معذرت میخواهم که نام بیولوژیکل اعضای بدن انسان را در لفافه گفته نتوانستم ولی شما از یک حقیقت حرف زده اید . مثلاء وقتی تجزیه افغانستان صورت گرفت باید پشتون های عزیز ما شخصی مانند احمد شاه درانی را بیایند برای رهبری خود که حد اقل سه بار با او از راهی معقد فعل و انفعال صورت گرفته شده باشد . و یا اگر پادشاه مفعول نیافتند باید شخص ریس جمهور خود را سه شب و سه روز در زیارت دهلکی بابا میترلام صاحب بخوابانند تا از برکت کرامات دهلکی بابا اولاده نرینه پشتون های ما مفعول بار بیایند تا در وطن فروشی نام کشور را روشن نمایند . در همین زمینه میخواستم شما را روشن سازم که در صفحات شمال کشور گرچه فارسی وان های عزیز نیز از راهی عقب بسیار کار میکنند مثلاء شمالی وار های ما , شاغلی شیلاه جان شمالی خوب خبر دارند که بچه وقتی پیدا میشود قبل از اینکه نافش را ببرند در شمالی اول به کونش انگولک میکنند تا در سنین شانزه تا 22 , جوان - کاکه - خرابات - ملنگ - زدنی چا قو کش کون گای . . و . . و به بار بیاند تا اگر باز جهادی ویا جنگی در مقابل نیروی سازنده این کشور سوخته شده از جهل و فقر و بدبختی در کار بود مانند لالا شاه محمد و یا توره جان توره چی و یا هزاران دزد و جاهل و خر بی شعور دیگر , فوراء پتکی را به شانه انداخته و یک تیکه چرس روغنی را ده جیب بالا مانده یک چاقوی زنگ زده را به نیفه تنبان شپش پرش زده با چند تا دریور و چرس فروش و دلال و بی ریش و ساقی و قمار باز و جیز گر راهی کابل شده و در سرای شمالی در شهر ارا خود را مستقر ساخته و در کوته های تنگ و تاریک و بوی ناک شب تا صبح به معقد همدیگر مشت مالی کنند و در روز با چهره ناشسته و کثیف و چشم های پخل کرده و دهان بوی ناک و موی های جنگلی به لب کوچه , دهن دوکان بقالی , یا در دکه دوکان ناس فروشی نشسته به شهریان شریف حرف های رکیک گفتن و بالخره در سمواتی پلان دزدی را کشیدن و . . . با الخره بدست چند تا جهادی افتاده و از ایشان مجاهدانی چون ( هزاران بالکه ) احمد شاه مسعود و ملاه قسیم فهیم و عبدالله بسازند . القصه . . همین جوان ها - کاکه ها - خرابات ها و همان خان های دوسره مانند بچه خان زدران و افریدی و پکتیا و قندهار هستند که خود اگر به سعودی عربیه بروند شب ها به بغل عرب میخوابند و اگر در افغانستان باشند عاشق رفتن به پاکستان لاهور و یا پشاور هستند تا در فضای ازاد انجا بتوانند حتی اگر شده یک شب بغل یک پنجابی را گرم کنند و یا در شهر و قصبه خود وقتی میرسند به مجردی که موی سیاه خواهرن شان نه برای قصد فقط اتفاقاء از زیر چادر بیرون شد او ان بد بخت را بینی و گوش میبرند تا خود را با غیرت نمایش دهند و در عین زمان از ان مسلمان های که از اش کاسه داغ تر . یکی از درد ناک ترین واقعاتی که در هرات چند سال قبل اتفاق افتاد قتل دختر جوانی بود به نام نادیه انجمن . قتل نادیه انجمن ضایعه ادبی بزرگی بود و است برای تمام فارسی زبانان دنیا . شما خودتان را جع به این شاعر افغانستان تحقیق کنید و خواهید دانست که چه فاجعه در افغانستان اتفاق افتاده بود .

   http://kabulpress.org/my/spip....

   http://www.zendagi.com/new_page_542.htm

 • ریشه های جهل و نادانی هرگز حق و حقوق انسانی را نمیدانند و اگر میدانستند میگذاشتند که افغانستان آباد شود. از آغاز افغانستان تا به امروز جهالت وحشیگری چور چپاول زن سیتیزی گوش و بینی قتعکردن زنان زن را به شتر قاتر خر فروختن زن را به قیمار باختند بر کشور حاکم است و نامردان وحشی قبیله راه ترقی و تمدن را در اثر اندیشه های خودباوری کور کورانه خود بروی مردم افغانستان بسته و نگذاشتند که علم و کمال رایج جامعه شود و کشور آباد شود. و امروز نیز همین بلا حاکم است و در گوشه و کنار مکاتب را می سوزانند و زنان را گاهی می سوزانند گاهی گوش وبینی شان را قتع میکنند وقتی بیادر کلان یا خورد قبیله میمورد زن بیادر از دیگر بیادر قبیله مباشد زن بیادر خود را بعد از وفاتش بزور برای خود نکاه میکنند
  تأسف آور است که در مناطق هموطنان جاهل , شاهد جنایتی باشیم که در انتها پستی با قلب سنگونه خویش تنها زن خانواده خود را به بدترین حالت مسخ می کند جای شرم برای اوغان های هست که بجای این جنایت را محکوم کنند دیگران را محکوم میکنند تنویر خان و عمر خان اگر در هرات وشمال زن ها خود را میسوزانند هم زن های اوغان هست که به شتر قاتر خر فروخته شدند و یا به قیمار باخته شدند چرا دیگر اقوام را بد نام میکنید امروز جهان اوغان را شیناخته ٤٢ کیشور امدند تا وحشی ها را احلی بیسازه روشن ضمیر ساحب خدمت عرض شود این جنایت بر ضد انسان و انسانیت.متاسفانه نه اولین بار هست نه اخرین با ر در مناتیق اوغان ها صد ها جنایت شدومیشه این جنایت ها بیسیار معمولی هست در بینی اوغان ها

 • عایشه جهت تداوی و جراحی راهی امریکا شد.

  http://www.bbc.co.uk/persian/a...

 • شیلاه شمالی :

  تو ارزش حتی تبادله با خر را هم نداری . توهین به خر است اگر ترا پهلویش ایستاده نمایند .

 • خانم خراسان عزیز و قشنگ و بیوتی فول !

  بچه بازی اگر بد میبود چرا قاضی خانه امریکا ازدواج مرد را با مرد نظر به قانون شریعه عیسی علیه السلام روا و دور از گنا دانسته اجازه میدادند . بعداء در خفا در سعودی عربیه هر مرد شریف یک شوهر پاکستانی و یا هنودستانی دارد که برایش خانه جدا گانه گرفته است و یا در پس خانه دوکان گذاره مینمایند در خفا ویا مثال های زیادی در افغانستان نیز موجود است که مثلاء امیر عبدالرحمن خان 12 عدد بچه خوش شکل از خزاسان زمین یعنی ایران بزرگ همیشه به همرایی خود داشت و شبانه سری به انها در خوا جه سرا میزد ویا . . . البته با حفظ حرمت افغانستان این ها از نظر بعضی ها جنایت و از نظر بعضی ها گناه اسلامی و از نظر بعضی ها ( حق ) انسانی ایشان است که به زور از خداوند گرفته با ان از لذات دنیایی خود را برخوردار میسازند . والله اعلم و بالصواب .

  • بی نام ونشان که می گویید درآمریکا ازدواج مردبامرد قانونی است .درست است اما نه بچه بازی ولواط کردن با کودکان ونوجوانان.بروید وبخوانید که همین اتهام بچه بازی به مایکل جکسون ستاره ی موسیقی پاپ آمریکا چه برسر زندگی اش آورد اتهامی که هیچ وقت ثابت نشد ومایکل همیشه آن اتهامات رارد کرد.اما زندگی مایکل را ازاو گرفت.
   شما انسان های پست که به آن اعتراف می کنید وبه آن می بالید باید کدام دادگاه شمارا محاکمه کند ؟

 • من برای این نفهم های پشتون طالب آدم نما متاسف هستم .یکی ازاینهاجهان بینی خود را نشان داده است که درکشورهای غربی هم جنس بازی آزاد است ما چرا این کاررانکنیم.من می خواهم به این نفهم بگویم دراین کشورها انسان بودن آزاد است.اگردرآمریکا وکانادا هم جنس بازان برای حقوق خود دفاع می کنند آنها کودک 12تا 16 سال نیستندآنها بی ریش نیستند بلکه آنها انسان های کامل وبالغ هستند.طبیعتشان این را حکم می کند آنها حقوق دیگران را پایمال نمی کنند البته اگرچند منهم موافق شان نیستم
  گر یک کودک زیر سن قانونی مورد این عمل شنیع قراربگیرد آیا آن فرد درآینده غیر ازطالب وانتحاری ازاو فرددیگری ساخته خواهد شد.
  چرا مانباید بگویم پشتون ها این کارهارا انجام می دهند.بلکه باید بگوییم باید این قوم وحشی رابه مردم دنیا معرفی کنیم .کدام هزاره تاجیک یا ازبک انتحاری بوده است ؟مکتب رابه آتش کشیده است؟ گوش وبینی بریده است؟ زن را درمقابل صدها مرد نامحرم شلاق زده است؟
  صدهاانسان بی گناه را کشته اند؟
  منطق را وارونه می فهمند مرکب را وارونه سوارمی شوند.

جستجو در کابل پرس