صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > هما فروتن از بهترین ها در استرالیا

هما فروتن از بهترین ها در استرالیا

اولين مهاجر در تاریخ استرالیا در کوینزلند
شنبه 6 سپتامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: هما فروتن مهاجر جوان افغانستان ساکن استراليا، امسال به عنوان بهترين در کويیزلند استراليا انتخاب شده است.

خوانندگان می توانند بخش هایی از مراسم رسمی را که هما فروتن به عنوان "کوین لندر" (Queenslander)سال 2008 انتخاب شده، به همراه صدای وی بشنوند.

هر سال مقامات محلی در کوینزلند استرالیا يک تن را که زير 25 سال عمر دارد و در آن منطقه زندگی می کند، با توجه به دستاوردهايش در زمینه ی ورزش، موسیقی و يا تحصیل، به عنوان بهترین انتخاب کرده و از وی تقدیر به عمل می آورند.

هما اولین مهاجری ست که در طول تاریخ استرالیا از او به عنوان بهترین در کوینزلند یاد می شود. او در سه سال توانست تحصیلات عالی را با بهترین سطح به پایان برساند. برای مهاجران در کوينزلند استرالیا، هما چهره ی آشنایی ست که به آنان کمک کرده و در شناسایی فرهنگ های متنوع در استرالیا تلاش داشته است.

خوانندگان می توانند بخش هایی از مراسم رسمی را که هما فروتن به عنوان "کوین لندر" (Queenslander)سال 2008 انتخاب شده، به همراه صدای وی بشنوند.


عکس ها از شبکه ی ای بی سی استرالیا

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام هما خواهر!
  خواهر گرامی موفقعیتت را تبریک میگم وقعآ تبریک میگم و موفقیت های بیشتر شما را در هر عرصه خواهانم... از همه این حجاب بسیار برایت می آید و ای کاش تمام خواهران ما مانند هما جان میبودند اما با تاسف همه عقب مد و فشن غربی ها میروند تا جذاب تر و قشنگتر معلوم شوند در حالیکه مسئله بر عکس است. با احترام احمدی عضوء جبهه نوند ملی

  • ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است/ بهترین زینت زن حفظ حجاب است
   سلام هما جان خواهر محترم و افتخار افغانها و سمبول واقعی یک دختر مسلمان!
   باور کن وقتیکه متوجه این عنوان شدم: هما فروتن از بهترین ها در آسترالیا، فکر کردم که یک دختر افغان باز کدام گلی را به آب داده یعنی برنده در کدام مسابقه ای رقص یا مد لباس و یا سایر مزخرفات این چنینی گردیده است. ولی وقتیکه این عنوان را باز کردم و خواندم. واقعاً به شما افتخار نمودم و به خود بالیدم که من هموطن همچو شخصیتی استم.
   این افتخار بزرگ را به خودت، خانواده ای نجیب و محترمت و تمام ملت افغان تبریک عرض می نمایم. امیدوارم همیشه سر افراز و مؤفق باشی.
   سرت سبز و رخت زیبا حریمت با صفا باشد/ روانت تازه و خرم نگهبانت خدا ج و مصطفی ص باشد

  • حجاب به فاطمه چی ربط دارد؟ هرکس اعتقاد به حجاب دارد حجاب میپوشد و کدام گپی نیست.

 • تبریک باد آفرین اولین مها جر است که این مقام را کما ئی کرده و در تاریخ آسترالیا جوان ترین است که این جایزه را کسب کرده.
  موفقیت زیاد تر می خواهم تشکر

  • هما جان فروتن به همه افغانها افتخار بخشیــدند. همچنان جای بسا افتخار و خوشی است که در یک کشور غربی ایشـان ملبس به لباس اسلامی وافغانی هستند.

   ای کاش همه افغانهای ما از هما جان آموخته و عنعنات فرهنگی واسلامی شان را فراموش نکنند.

   به امید موفقیت بیشتر هما جان وسایر افغانها در سراسر جهـان!!!!

 • salam khas wa samim qalb az taraf khodam wa khanomom khedmat homma khowahar dar awqat haye khosh wa khandan taqdem ast.khodawand bzorg hamesha mwaffaq-o-kamyab wa sarfaraz dunya wa aakherat dashta bashed.wa aarzo mekonom ke yak algoye drost wa khobe ba dega khowahar haye Afghanistani maa bashed.ba enwane een ke insan metawanad dar charchob farhange islamesh ham yak qahraman wa ya yake az behtaren ha jelwadar gardad.khowahar aziz ba hame lebase qashang wa zebaye islame ke ba tan daren banda wa khanomam har 2 Jannet ferdaws ra barayat az khodawand khowahanem.wa khodawand khodeta hamesha ba noori iman dashta bashad.waqte kabul press ra baz kardam wa khowandam wa chehra por az noori iman khodet ra dedam ba khod balidam ke alhamdullilah maa khowahar haye ham darem ke metawanad neshan bedhand ke Hijab Islami hargez mane az peshraft wa taraqqi insan dar dunya nameshawad.wa ba khosos dar een jawmeh gharbi.hamesha iftekhar mekonom baret wa drood bar padar wa mardar ke khodet ra darand.
  Ramazan khosh wakhanda ba hama aazaye khanawadatan

  آنلاین : http://www.stichting-nasr.org

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس