صفحه نخست > خبر و گزارش > قصد پاکستان برای اعدام 500 تروریست و اخراج مهاجران افغانستان از پختونخواه

قصد پاکستان برای اعدام 500 تروریست و اخراج مهاجران افغانستان از پختونخواه

کابل پرس خبری
دوشنبه 22 دسامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مقامات پاکستانی اعلام کرده اند که قصد دارند در هفته های آینده 500 تروریست طالب را اعدام کنند. در همین حال وزیر ایالات پختونخواه این کشور پرويز ختک که خود پشتون می باشد خواستار اخراج مهاجران افغانستان از این ایالت شده است. بیشتر مهاجران افغانستان در پختونخواه از مردم پشتون می باشند.
مقامات پاکستانی در حالی اعلام کرده اند که قصد دارند در هفته های آینده 500 تروریست را اعدام کنند که در افغانستان روند آزادسازی تروریست های بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی ادامه دارد. در برخی موارد تروریست ها به دلیل اشتراک قبیله ای کمتر از 24 ساعت آزاد شده و دوباره به صفوف جنگ علیه مردم بر می گردند. از سوی دیگر برخی رسانه ها خبر داده اند که شیر محمد کریمی یکی از هواداران اصلی طالبان در حکومت به عنوان وزیر دفاع حکومت عین و غین معرفی خواهد شد.

عکس از خبرگزاری فرانسه

ورود هزاران پشتون پاکستانی بدون پاسپورت و ویزا به افغانستان؛ دور جدیدی از جنایت و اشغال در راه است؟

ورود بی حساب و کتاب و غیر قانونی پشتون های پاکستانی به داخل افغانستان با حمایت حکومت قومی طالبانی کرزی، زنگ خطر جدی ست که در آينده ای نه چندان دور، افغانستان را صحنه ی خونین تری از جنایت و اشغال خواهد کرد.

سه شنبه 29 جولای 2014, بوسيله‌ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • لطفاّ کمی معقول باشید ، ما افغانها به حدود الی پنج میلیون نفر که به پاکستان مهاجر شدیم ؛ مگر پاسبورت داشتیم . احمق سمت پرست فاشست .ا
  من با حکومت پاکستان کاری ندارم ، جهار سال در پاکستان مهاجر بودم و از تمام امکانات زندگی مثل یک تبعه پاکستانی بهره مند بودم . و مردم پاکستان مثل
  یک برادر با ما برخورد برادرانه داشتند. که برای همیش از انها متشکر خواهم بود. صف تروریستان اسلامی را از مردم شریف پاکستان جدا نمایید.
  لطفاّ از حقوق مهاجرین تحت حکومت فاشستی مذهبی اخوندی بگو یید ؟

 • محترم گل از کابل:
  جواب دندان شکن و معقول به کابل پرس? دادی. خصوصا جملات ذیل شما:
  ( ما افغانها در حدود پنج میلیون نفر که به پاکستان مهاجر شدیم ؛ مگر پاسبورت داشتیم . احمق سمت پرست فاشست).
  ( لطفاّ از حقوق مهاجرین افغان در سیطره حکومت فاشستی مذهبی اخوندی همزبانی های تان بگو یید )؟

 • Ahmad
  az shoma terrorist kho jor kardan. Ajab khedati.lol

 • پاکستان چوچه های پشتون را تروریست تربیت میکند و به جان مردم بیچاره میاندازد. مشکل از نادانی خودشان است که سگ پاکستان میشوند.

 • ااگر مردمان غیر پشتون با داشتن پاسپورت و ویزه قانون داخل پاکستان میشود، پلیس پاکستا ن پول های آنرا میگیرد و به زندان می اندازد البته به دلایل مختلف، که چرا ثبت پی -ار- او نیستی و اگر ثبت باشی در دیگر سحه که ما مردم غیر فاشست قبیله را آزار میدهند که درین منطقه چه میکنید. و حالا بنام ترورست میخواهد یک تعداد مردم غیر پشتون را در پاکستان اعدام کند. باید بدانید که اصلا پا کشتان دشمن پشتون ها است تا در مقابل پینجابی ها یک قوت نسازند و حکومت پشتون را تاسیس نکند. اما در ظاهر با پشتون ها دوست است.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس