صفحه نخست > خبر و گزارش > گزارش از داخل زندان پلچرخی: فساد اداری، فروش مواد مخدر و بهتر شدن وضعیت طالبان

گزارش از داخل زندان پلچرخی: فساد اداری، فروش مواد مخدر و بهتر شدن وضعیت طالبان

کابل پرس خبری
سه شنبه 20 جنوری 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

فساد اداری و فروش مواد مخدر توسط مافیای مواد مخدر با شراکت پولیس درداخل زندان پلچرخی بیداد می کند.

به گفته بعضی ازمنابع موثق کابل پرس?، درداخل زندان پلچرخی کابل، به دلیل فساد بیش از حد، و نبود سیستم نظارت بر کارکرد پولیس، خود مسئولین زندان، با مافیای مواد مخدر همکاری کرده تجارتی را درآنجا راه انداخته اند که جان صدها جوان را با خطر مرگ توسط این بلای کشنده مواجه ساخته اند.

به گفته این منبع که با بعضی از زندانیان توانسته صحبت کند، بسیاری از زندانیانی که اتهامات سبک علیه شان مطرح است، هنوز جرم شان ثابت نشده، بدون دادگاهی شدن راهی این زندان گردیده اند. این افراد بیگناه که ازیک سو توان پرداخت رشوه برای رهایی شانرا ندارند و از سویی هم با بی عدالتی مواجه شده اند، برای فرار از رنج و بی کسی به دام این تجاران مواد مخدر افتاده و به آسانی اسیر افیون آنان شده اند.

چندی پیش، یکی از تلویزیون های کشور با مسئولین زندان پلچرخی درمورد همین مسئله مصاحبه داشت، مسئولین این اتهام را رد کرده و آنرا به پایوازان ( کسانی که برای ملاقات زندانیان می آیند) نسبت داده بود.

نتیجه سرزدن ناگهانی اشرف غنی احمدزی به زندان پلچرخی، فقط بهترکردن وضعیت طالبان درآنجا بوده است./ نقاشی فرستاده شده توسط یکی از زندانیان پلچرخی

قرار معلومات منبع موثق کابل پرس در داخل زندان پلچرخی، دو دستگاه چک و کنترول اسکن الکترونیکی وجود دارد که خود مسئولین پولیس هردوی آنرا عمداً از کار انداخته اند، تا پولیس و شرکایش به آسانی به انتقال مواد مخدر به داخل زندان ادامه دهند. این درحالیست که برای ملاقات کنندگان زندانی ها، بیش ازهفت جا مانع و تلاشی های گوناگون وجود دارد. بنا براین٬ هیچ احدی بدون بازرسی کامل و چک چند لایه ای توان بردن حتی یک خس را هم درداخل زندان ندارد.

به گفته همین منبع کابل پرس در پلچرخی، از اوایل سال جاری شمسی تا کنون تنها دو مورد دستگیری پایوازان به جرم انتقال مواد مخدر برای زندانیان شان ثبت شده است.

بسیاری از زندانیانی که با این منبع کابل پرس صحبت کرده اند و نخواسته اند نام شان فاش شود، گفته اند که نتیجه سرزدن ناگهانی اشرف غنی احمدزی به این زندان، فقط بهترکردن وضعیت طالبان درآنجا بوده است و دیگر هیچ فایده ای به حال دیگران و برای تحقق عدالت واقعی نداشته است. به گفته یکی از زندانی ها، پس از سرزدن احمدزی به پلچرخی، این فقط طالبان بوده اند که از بندهایی که ساختمان فرسوده داشته اند، به منزل بالاتر راه یافته اند تا ازآنجا تلفون های شان آنتن دهی بهترداشته باشد.

یکی ازهمین زندانیان که همه روزه این اوضاع را به چشم خود می بیند، با اعتراض به فساد و تجارت مواد مخدر درداخل زندان پلچرخی توسط پولیس و با ابراز انزجار از آن فضا، این نقاشی را کشیده و به کابل پرس فرستاده تا بدون ذکر نامش در کابل پرس به نشر برساند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • بله واقعن همینطور هست که گفته شده. سال گذشته من نیز حدود سه ماه را برای جرمی که محکمه نهایی نشده بود در این زندان بودم که بعد از اجرا محکمه و قرار آزادی بعد از گذشتاندن سه ماه قید در بدترین وضعیت قابل تصور از آنجا آزاد شدم. هیچ کس بغیر از خود قومندانان و روئسای زندان توانایی آوردن مواد مخدر را در زندان نداشتند و من شخصن خودم دیدم که به حجمی اندازه یک کیلوگرام چرس تریاک و پودر را یکی از قومندانان برای فروشنده خودش آورده بود و تسلیمش کرد. مواد مخدر بچنان وسعتی انتشار داشت که بیشتر معتادین به پودری که در پلچرخی بودن در همانجا معتاد شده بودند، بخاطریکه که اکثر محکومین با بی عدالتی و ظلم در دستگاه فاسد عدلی کشور روبرو شده و بر اثر فشارهای روانی مجبور به روی اوردن به افیون میشدند. من خودم برای اولین با پودر را در انجا دیدم که بطور علنی در دهلیزهای عمومی دود میکردند و نه عساکر ونه قومندانان کاری برایشان نداشتند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس