صفحه نخست > دیدگاه > مهم نیست فرخنده دختر و یا خواهر خونی کیست؛ قربانی می توانست هر فرخنده ای باشد

مهم نیست فرخنده دختر و یا خواهر خونی کیست؛ قربانی می توانست هر فرخنده ای باشد

مهم این است که چنین جنایت وحشیانه ای صورت گرفته و قربانی می توانست هر فرخنده ای باشد. خشم مردمی در قدم نخست، اعتراض به اصل چنین جنایاتی ست که توسط جنایتکارانی چون ملا نیازی تبلیغ و ترویج می شوند.
کابل پرس خبری
چهار شنبه 25 مارچ 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جنایتکارانی مانند ملا نیازی که دشمنی آشکار و سرسختانه با زنان دارند، جزو ترویج کنندگان اصلی رفتار قرون وسطایی و وحشیانه علیه زنان می باشند. دختری که روز 19 مارچ سال 2015 میلادی، بصورت وحشیانه توسط عده ای از اوباشان اخوانی-طالبی به قتل رسیده و جسدش به آتش کشیده شد، می توانست هر دختر و یا حتا هر پسر/بچه ی این افغانستان گندیده و خونین باشد. از این روی خشم مردمی علیه این جنایتکاران به این دلیل نیز هست که این تنها فرخنده نیست و نبود که به شکل وحشیانه به قتل می رسد. بلکه ملا نیازی ها، در این افغانستان گندیده و خونین همیشه عوامل اصلی استحمار/ الاغ سازی عربی- بریتانیایی و تشویق اوباشان اخوانی-طالبی به قتل و جنایت بوده اند.

برادر و پدر فرخنده ممکن به دلیل گرفتار بودن در استحمار عربی-بریتانیایی و یا تهدیدهای مستقیم امنیتی توسط جنایتکارانی چون ملا نیازی، مجبور به قرار گرفتن مقابل خشم عمومی مردم شده و جنایتکاری چون ملا نیازی را از این جنایت مبرا کنند. اما برای مردم مهم نیست که فرخنده دختر و یا خواهر خونی که بود. مهم این است که چنین جنایت وحشیانه ای صورت گرفته و قربانی می توانست هر فرخنده ای باشد. خشم مردمی در قدم نخست، اعتراض به اصل چنین جنایاتی ست که توسط جنایتکارانی چون ملا نیازی تبلیغ و ترویج می شوند.

در تاریخ چرکین، گندیده و خونین فغانستان، از این جنایات بارها و بارها صورت گرفته و اما اینبار خشم مردمی می تواند جایگاه جنایتکاران را متزلزل سازد، اگر حافظه ی تاریخی به فراموشی سپرده نشود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جنایتکارانی مانند طالبان ملا هاى شان مانند نیازی خود مايه فساد مى باشند. اين نيروهاى پليد با رفتار و گفتارشان اسلام را در جهان بدنام نمودند. اينها عبادتگاه ها اديان پيش از اسلام و مساجد و تکيه خانه هاى اسلامى را سوختاندند.

  * سوختاندن و ترور به مساجد و مکتبها در مناطق شرقى وجنوبى مانند جلال آباد پکتيا, کندهار طالبان پشتون کش و نورستانى کش و بلوچ کش و سنى کش قتل عام پشتون ها

  * سوختاندن و ترور به مساجد کابل مانند ابوالفظل و قتل عام مردم با مذاهب سنى وجعفرى و غير پشتون

  شما خود هزاران جلد قران شريف را سوختانديد در دبستانها و ديگر کانونهاى آموزشى, در مساجد. شما خود منافق ايد!

  رهبرهاى شما که در برلين با باداران امريکايى و انگليسى مذاکره مى کردند شراب ويسکى را در آنجا ترجیح می دادند.
  مرداخورى و کثافت کارى و عدم نظافت تان در هوتل الدن معلوم شد.
  شما مردم ما را انگشت نما کرديد! شما جنايت کاران نمى دانيد
  که جانداران در آتش جان خود را از دست مى دهد.
  شما فرعون هاى قرن بيست و يکم که دعوا ى اميرالمومينى, خلافت - شکى از شما جاهلها نيست که دعوا ى پيغمبرى و خدايى کنيد - کلون هاى تان (شبیه سازی انسانی یا تاگ‌سازی انسان تولید مثل ) هربار پرروتر, جانى تر, وحشتناکتر, در زير شعارهاى "اسلامى" علايق و خواهشهاى امريکا و اسراييل را بر آورده مى کنيد.

  شما کوردلهاى تاريک نمى دانيد که کتاب قران شريف در آتش نابود نمى شود. آيات پروردگاه به شکل نوشته اى و يا چاپ شده در برگ نازل نشده است.

  شما ايد که خواست "نابودى" قران را داريد. قران شى نيست که نابود شود. قران ماده نيست که نابود شود. قران کلام است,
  آيا کلام در آتش نابود مى شود.

  قران معنويت است! قران در مغزهاست!

  بروبابا شما مسلم و مومن نيستيد. شما اوباش و دلال استيد که که برادران تان فرخنده را با بربريت و وحشيانه سنگسار , لگدپاه و بلاخره به آتش کشيدند.

  جاى شما با داعش و فاحش تان در ذباله دان تاريخ است! اکنون قران شريف در نوارها, کسيتها و ديودى ها و ويدوها و فلم ها درج است. همين سامانه هاى ساخته کافران اند. زمانيکه اين ابزارهاى الکترونيکى خراب مى شود . مومنين مسلمان آن نوارها, کسيتها و ديودى ها و ويدوها و فلم ها را کجا مى اندازد????? البته در دانى هاى بزرگ پيش در! آيا آنها با حرارت ذوب نمى شوند?
  قران شريف کهنه پس در کتاب فروشى شهر کابل برده مى شد و آن ورق هاى فرسوده سوختانده مى شد. دوستان عزيز آب و خاک و آتش و باد نماد پاکى است. کاغذ ماده است که فرسوده مى شود , و هم مى سوزد, ولى سخن خدا نمى سوزد! خدا انسان را نمي سوزاند. سخن انسان نمى سوزد, ولى باعث سوختن انسان ديگراند!
  جزاى قاتلين فرخنده در دوستان! در اين ستان دادرسى عدالتمندانه و حکم قانونى مثلن زندانى - در آن ستان آتش پروردگار

  فرخنده من هستم!

  من از مديريت برگ کابل پرس? خواهش مى کنم تا سالروز مرگ فرخنده هر روز برگى بنام اش چاپ نمايد اگر چه که يک جمله باشد!

  من بدين وسيله از رسانه ها صوتى و تصويرى خواهش مى کنم که ملا هاى از قبيل داکتر اياز نيازى را فُرصت سخنرايى ندهند ,چون اين تاريکمغزان فرصت خويش را آشکار مى کنند . گور فرخنده در همان جا که لت وکوب شده مسجد "دو شمشیره" دفن بايد گردد. نام اين محل به آرامگاه فرخنده تغير کند. اين شخص ولى نتوانست که فرخنده (خوشى , شادى شادابى, مسرت) را از دست اوباش اول اش ملاى و خرافاتى طلسم وتعويذ و شويست نويس ( Talisman, amuletlucky charm) .

  ناگفته نماند که
  * پيکره هاى! باميان
  * آثار فرهنگى موزه کابل
  همين طالبان به پيشواز نوروز قربانى کردند !

  نابود با تفکر طالبان ! عدالت براى همه ; کشتن هيچ انسان روا نيست!

  من هم فرخنده ام!
  زه فرخنده يم!
  Je suis Farkhundah
  Ich bin Farkhundah
  I am Farkhundah
  Ман Farkhundah ҳастам =Man Farkhunda hastam
  Мен сенімдімін Farkhundah
  Men Farkhundah emasman
  मैं Farkhundah हूँ
  Ben Farkhundah duyuyorum
  Ես եմ Farkhundah
  Би Farkhundah байна
  و اين را به هر زبان بيان کنيم.

 • تربیت یافتگان مکتب جهل آخوندیسم به روایت تصویر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس