IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > عکس > به نقض حقوق زنان و دختران کوچی توسط مردان کوچی پایان دهید

به نقض حقوق زنان و دختران کوچی توسط مردان کوچی پایان دهید

عکس از رفیع الله مندوخیل
دوشنبه 16 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

مردان کوچی هیچگاه نتوانسته اند زندگی آرامی برای زنان و دختران کوچی فراهم کنند. دختران و زنان کوچی یکی از قربانیان کوچی گری در افغانستان هستند. مردان کوچی بصورت گسترده حقوق زنان و دختران کوچی را پایمال کرده و مانع از آموزش و رشد و ترقی آنان می شوند.

پيام‌ها

 • مردان هزاره نیز زنان و دختران خود را به غار های کوه های هزاره جات به زور مجبور به زنده گی کردن مینمانید . و یا به نام های رقیه و سکینه و بخت اور انها را به کابل مبفرستند که در خانه ( مومنی ) برده گی کند و برای خانه خود در هزاره جات ( نان اور ) باشد . هزاره از کجا تا حال دل سوز ( اوغو ) شده ؟ تا وقتی که یک ( امیر عبدالرحم خان ) در افغانستنان پیدا نشود . . شما مردم ( اتحاد ) نخواهید کرد .

 • از زمانی که اوغانها از کوه سلیمان به سرزمین پاک خرا سان تجاوز کرده بودن
  با امین شکل بوده تا هنوز اصل و نسب شان تغییر نه کرده و تعداد کم شان در ولایت های ما زندگی کرد ن اکنون فرهنگ وادب از ما آموختنhttp://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • زنان و صفحات مخوف تاریخ افغانستان

  اعلام بردگی به فرمان رسمی دولت برهزاره ها:

  قرار نگارش تاج التواریخ نوشته خود امیرعبدالرحمن خان ، جنگ دولت امیر با هزاره ها که مرکز مقاومت و نبرد درارزگان بود آنرا تعیین کننده و سرنوشت ساز خوانده است . امیرعلاوه می کند که امپراطوران ، نادر افشار، احمد خان درانی وغیره تا کنون کسی هزارستان که قلب افغانستان است تابع نکرده بود ، من تنها کسی هستم که این مردم یاغیستان ( مردم هزارستان ) کافر و متمرد را تار و مار و به قتل رساندم و بقیه این مردم که تابع شدند بر آنها حکم بردگی را رسما جاری ساختم و مولیان اهل سنت و جماعت را مؤظف ساختم تا به « شیعیان هزاره » امور شریعت و نماز پنجگانه را یاد بدهند . امیر پس از اشغال ارزگان بردگی را اعلام داشتند و بالای تمام مردم هزاره به معرض اجراء قرار داد .

  در این زمینه علی الرغم اینکه جامعه هزاره به صورت خاص از سوی دولت وقت رسما به بردگی گرفته شد ، و به تعقیب آن امیر جنایات ضد انسانی و ستم ضد اسلامی را در مورد زنان و کودکان هزاره اعمال نیز نمود که ذیلا به دان اشاره می گردد
  http://hazarajat.com/dari/inde...

جستجو در کابل پرس