صفحه نخست > دیدگاه > قصه دزد و وحدت ملی طالبان و رژيم قبیله ای

قصه دزد و وحدت ملی طالبان و رژيم قبیله ای

کابل پرس خبری
جمعه 6 نوامبر 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: حتمن این قصه را شنیده اید که دزد آمد، مال مردم را دزدید و بعد با هیایوی جمعیت همراه شد که آی دزد را بگیرید. این قصه ی دزدی که دنبال دزد می گشت درست شبیه قصه ی طالبان و رژيم قبیله ای کابل است که در پاسخ با انتقادات مردمی درباره تبعیض و پشتونیزه کردن کل کشور می گویند تبعیض نکنید. آن ها حتا در فیسبوک و رسانه های دیگر در کنار حمایت از تروریست های خود، تصویرهایی را منتشر می کنند که روی آن نوشته شده همه ی اقوام برابر هستند.

همه ی مردم بدون اینکه متعلق به کدام قوم باشند با هم برابرند اما آنچه رژيم افغان و طالبان همکارش می گویند مانند قصه ی دزد است، چرا که هر نوع تبعیض سیستماتیکی را اجرا می کنند، کشور را بنا به منافع کوتاه قبیله ای خود، به دامن طالبانیزم می کشانند و دست آخر در برابر انتقادها می گویند که قوم گرایی و تعصب بس است.
بله قوم گرایی و تعصب بس است و برای همین است که منتقدان فریاد می زنند که اگر قوم گرا نیستید، مبارزه ی جدی با تروریست هایی که کنید که حتا زندگی پشتون ها را نیز تباه کرده اند؛ تبعیض را کنار بگذارید و از سرکوب و جعل هویت های مردمی غیر پشتون پرهیز کنید. مگر در کشور جز چند دزد و جاسوس مانند اتمر و زاخیوال و احدی و استانکزی و کریمی و ...کسی دیگر نیست که بتواند اقتصاد این کشور را مدیریت کند و یا فرماندهی نیروی های نظامی را پیش ببرد؟

می گویند تعصب نکنید! بله تعصب نکنید و با کشت و تولید و قاچاق مواد مخدر مبارزه جدی کنید و نه اینکه به سبب کار بار قبیله ای تان، از مبارزه صرف نظر کرده و بگذارید همچنان آدم ها در داخل و خارج از تولید مرگ آور تان کشته شوند و زندگی خانواده ها بر باد شود.

می گویند تعصب نکنید! بله تعصب نکنید و بگذارید در راس وزارت خانه هایی چون داخله، دفاع و همچنین ریاست منیت ملی کسانی قرار گیرند که دشمن مردم را واقعن دشمن می دانند و نه اینکه مانند ستون پنج به نفع تروریزم کار کنند.

می گویند تعصب نکنید! بله تعصب نکنید و بودجه و سرمایه ملی را عادلانه در تمام ولایات تقسیم کنید و نه اینکه مردک دایکندی و بدخشان و غور و... به سبب پشتون نبودن در گرسنگی بسر ببرند.
می گویند تعصب بس! بله تعصب بس و بس کنید این تعصب تاریخی تان را و سیاست کثیفی را که سرزمین و خانه و کاشانه مردم دیگر را اشغال کرده و خود مردم را یا کشته و زخمی و یا آواره کنید.

وحدت ملی جاده ی یک طرفه نیست!
وحدت ملی چیزی نیست که بخواهید آن را بر جنازه های مردم ما برپا کنید و ما سکوت کنیم که این وحدت ملی متعفن و مضحک و البته خونین شما از بین نرود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس