کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > پلان های پس از ترور دسته جمعی رهبران تاجیک

پلان های پس از ترور دسته جمعی رهبران تاجیک

سه شنبه 25 ژوئيه 2017, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

روز شنبه 13 جوزا، هنگام به خاک سپردن پیکر زنده یاد سالم ایزدیار، سه انفجار پیاپی مرگبار جان 18 تن را گرفت. در این حملات بصورت مشخص رهبران تاجیک بیشتر از نسل اول و دوم جمعیت اسلامی نشانه گرفته شده بودند که در مراسم خاک سپاری حضور داشتند.
برخی از کارشناسان تاجیک تبار پلان های بعد از موفقیت در ترور رهبران تاجیک را چنین بر شمرده اند.
1: تصفیه عناصر تاجیک در ریاست امنیت ملی و تحت بازداشت قرار دادن برخی از آنان.
2: خلع سلاح کردن عناصر کلیدی تاجیک در اردو و پولیس و همزمان گرفتن اختیارات از آنان.
3: مسدود کردن گلوگاه شمال از خیرخانه به طرف شمالی و همزمان مصروف نگهداشتن قطعات و نیروهای تاجیک در شمال از طریق درگیر کردن آنان با طالبان و همچنین زیاد کردن درگیری های صوری برای افزایش آتش میان اوزبیک ها و تاجیک ها.
4: اعلام عزای عمومی برای کاستن از اعتراضات تاجیک ها
5: معرفی چند عنصر تاجیک اخوانی که با طالبان میانه ی خوبی دارند در رده های بالای دولتی برای آرام کردن افکار عمومی تاجیک.
6: پلان دور کردن دوستم از کشور قبلن انجام شده بود و حلقات و افراد بانفوذ در جنبش دوستم بازداشت، ترور و یا مصروف درگیری با طالبان و درگیری های درون گروهی بیشتر می شدند. در قسمت درگیر کردن فاریاب و جوزجان، کار بصورت همه جانبه جریان دارد و در نبود رهبر اوزبیک ها، سرزمین شان میدان تاخت و تاز افغان های وزیرستانی شده است.
7: رهبران هزاره آماج قرار داده شده و پلان ترور آنان، انجام حملات انتحاری و انفجار با سرعت بیشتر انجام می شد که برخی از این حملات در ماه گذشته صورت گرفته و این پلان همچنان به قوت خود باقی است.

واکنش کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار خبرها، عکس ها و پوسترهای مختلف


50 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > پلان های پس از ترور دسته جمعی رهبران تاجیک

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.