صفحه نخست > کارتون > تعــادل قــومــی در اداره امــور

تعــادل قــومــی در اداره امــور

اشــرف غنــی عــلاوه بر زندان بگــرام تعــادل قــومــی را در اداره امــور ریاســت جمهــوری نیــز برقــرار کــرد.
شمس الحق حقانی
پنج شنبه 21 سپتامبر 2017

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حکایت میکنند که شخصی نزد داکتر رفته و از درد موی و سوزش تفش شکایت کرد ، داکتر با تعجب بسویش نگریسته و از او پرسید که درین دو سه روز اخیر چه خورده است.
مرد در جوابش گفت : داکر صایب فقط کمی نان خشک همرای چند توته یخ.
داکتر با نگاه معنی داری بسوی او خیره شده و گفت : متاسفانه که نه خوراک خودت به خوراک آدم شباهت دارد و نه درد و سوزت درد و سوز آدم است.

حالا هم نه نام کوچک جناب ثواب الدین مخکش به نام آدم شباهت دارد و نه نام فامیلی یا تخلص او.
من تا هنوز در تعجب بودم که چطور آدم به این فکر بیافتد که فرزندش را گل نبی یا خال نبی بنامد اما حالا بعد ازینکه نام ثواب الدین بگوشم رسیده به پدر و مادر گل نبی و خال نبی دعای رحمت می فرستم.

اما جالب تر از نام و تخلص جنابعالی ادعای او در مورد اتهامات وارده بر اوست که همه را توطئه و دسیسه سرویس اطلاعاتی پاکستان و ایران توسط نوکران داخلی شان برای ایجاد تفرقه و نفاق بین القومی میان افغانها میداند.
او میگوید که ولسمشر اشرف غنی وی را وظیف داده بود تا با امرالله صالح تماس گرفته و از طریق او زمینه مذاکره با عطا محمد نور را جهت رفع تشنجات داخلی برایش مهیا سازد که روی همین منظورهفته قبل با آقای امرالله صالح در دفتر کارش در اداره امور قرار ملاقات گذاشته بود.
از شانس بد در همان روز جناب ثواب الدین مخکش دچار قبضیت شدید بوده و بعد از چند دقیقه صحبت با امرالله صالح از او معذرت خواسته و بیشتر از یک ساعت را در تشناب اداره به سر برده که امرالله صالح با استفاده از فرصت مناسب از طریق کامپوتر جناب مخکش همان فایل معروف را تهیه نموده و بنام او آن را با تمام کارکنان اداره امور به اشتراک است.

جناب مخکش ادعا دارد که او در زندگی اصلا چیزی را بنام تعصب قومی نمی شناسد و برای او همه افغانها برادر و برابر اند و او حتی با همکاران غیر پشتونش میانه خوبتر نسبت به پشتونها دارد که صحت و ثقم این ادعایش را نظر به فرموده خودش می توان از جناب قانون پوه سرور دانش و آقای مرتضوی و یا خانم فرخنده نادری جویا گردید.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

https://www.facebook.com/zahrkhand

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس