صفحه نخست > خبر و گزارش > راسیسم یا نژادپرستی: 10 امتیاز پشتون ها که غیر پشتون ها از آن ها محروم می باشند!

راسیسم یا نژادپرستی: 10 امتیاز پشتون ها که غیر پشتون ها از آن ها محروم می باشند!

کابل پرس خبری
پنج شنبه 7 جون 2018

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هر نوع اعتراض به امتیازات نژادپرستانه ی پشتون ها، در فرهنگ لغت آنان، تبعیض، نفاق ملی و خیانت تفسیر می شود.

کابل پرس?: قبایل پشتون در دو قرن اخیر از نقاط مختلف پاکستان و هندوستان به خراسان هجوم آوردند و در طی این مدت به دلیل موقعیت سیاسی خاص منطقه، مورد حمایت خاص بریتانیا و سپس بریتانیا و ایالات متحده ی آمریکا قرار گرفتند و از این رهگذر توانستند با قدرت های دیگر بین المللی از جمله روسیه وارد معامله شوند و حمایت کشورهای عرب خاورمیانه را بدست آورند.
در این چند قرن با وجود حاکمیت مطلق پشتون ها، کمترین نشانه ی تمدن در این سرزمین برپا نشد و حتا خوشنام ترین پادشاه پشتون امان الله، دستور اشغال سرزمین های غیر پشتون ها را صادر می کرد.

جمعیت پشتون ها در کشور بین 15 تا 25 درصد است اما سیاستمداران پشتون تبار، با محاسبه ی حدود 30 میلیون پشتون پاکستانی و راهبرد استراتژيک پشتونستان بزرگ خود که شامل تمام مناطق کشور و همچنین تمام خاک بلوچستان پاکستان می شود، جمعیت مردم خود را در کشور بیش از 50 درصد تبلیغ می کنند. پشتون ها با لابی گری و استخدام در سازمان های جاسوسی کشورهای مختلف از جمله آمریکا وبریتانیا نیز توانستند این آمار مجعول را تا اندازه ای در بین سیاستمداران و رسانه های غربی بقبولانند. با این وجود، با گذشت دو قرن از قدرت بی چون و چرای پشتون و پیشبرد سیاست نسل کشی، برده داری، تبعیض سیستماتیک، کوچ اجباری، انتقال ناقلین پشتون به مناطق غیر پشتون نشین و ....هنوز نتوانسته اند رویای پشتونستان بزرگ خود را به حقیقت تبدیل کنند؛ رویایی که تحقق آن بر اصل جعل تاریخ و کشتار و کوچ اجباری غیر پشتون ها بنا شده است. این سیاست اما نه تنها تاریخ خونباری برای غیر پشتون ها رقم زده، بلکه پشتون ها را نیز از مدنیت و نگاه انسانی به زندگی دور نگه داشته و امروز نتیجه ی آن را در عمیق شدن فرهنگ انتحار و گسترش مواد مخدر و کوچی گری می بینیم.

امتیازاتی که پشتون ها برای خود در نظر گرفته و بصورت میراثی حق خود می دانند این ها هستند:

کرزی و احمدزی دو جاسوس و دست نشانده ی استخباراتی

1: رییس جمهور باید پشتون باشد و هر گونه امکان رییس جمهور شدن غیر پشتون باید با هر روش ممکن ازجمله متهم کردن غیر پشتون به خیانت ملی، کودتا، تفرقه اندازی، معامله با کشورهای دیگر، ساختن و مجهز کردن گروه های نظامی همچون طالبان و داعش و... از آنان گرفته شود.

دزدان نکتایی دار و حلقه ی استخباراتی

2: شاهرگ های اقتصادی باید در کنترل پشتون ها باشد. وزاتخانه های کلیدی مانند وزارت مالیه از پشتون ها که کنترل آن در چند سال اخیر در اختیار مافیای استخباراتی امین ارسلا، اشرف غنی احمدزی، انور الحق احدی، زاخیلوال و حکیمی بوده است.

رحیم وردک که سال های مافیای اقتصادی را در وزارت دفاع می گرداند و حنیف اتمر و معصوم استانکزی دو تن از حامیان داعش و جاسوسان بریتانیا

3: ارگان های نظامی باید در اختیار پشتون باشد و با کنترل ارگان های نظامی، بازوی غیر رسمی نظامی پشتون ها همچون طالبان، در حاشیه ی امن قرار می گیرند و هر نوع تحرک غیر پشتون ها برای حق خواهی به شدت سرکوب می شود. یکی از دلایل عمده ی گسترش نا امنی نیز همین کنترل پشتون های حامی طالبان بر ارگان های امنیتی می باشد.

تولید و قاچاق مواد مخدر یکی از کارهای روزانه در قبایل پشتون است

4: پشتون ها در تولید و قاچاق مواد مخدر آزاد باشند. گردش مالی مواد مخدر تولیدی توسط قبایل پشتون رقمی نجومی می باشد. این پول هنگفت باید در اختیار پشتون ها باشد و بین سیاستمداران پشتون و روسای قبایل پشتون قرار عدم دخالت در این بخش وجود دارد. یکی از دلایل عمده ی عدم مبارزه ی حکومت های پشتون با کشت و قاچاق مواد مخدر همین مساله می باشد. این را نیز باید اضافه کرد که در چند سال اخیر ده ها میلیون دالر از پول جامعه ی جهانی برای کمک به پشتون های تولید کننده ی مواد مخدر برای کشت جایگزین در نظر گرفته شده اما این مساله فقط بازی بیش برای فریب افکار عمومی و کسب بیشتر پول از راه غیر مجاز نبوده است.

حتا تابلوی وزارت مالیه نیز به زبان دری که زبان اکثریت است نمی باشد.

5: پشتون باید از دادن مالیات و هزینه هایی مانند برق معاف باشد. در حالی که غیر پشتون ها در شرایط سخت باید مالیات بدهند و هزینه هایی مانند برق نداشته ی خود را تامین نمایند، پشتون ها در بسیاری از مناطق جنوب و شرق و همچنین مناطق ناقل نشین شمال از پرداخت مالیات و هزینه های برق معاف می باشند.

ملاتره خیل کوچی سردسته دزدان اطراف کابل و هیلی ارشاد وکیله ی طرفدار انتحار؛ طبق اسناد ویکی لیکس بیش از نیمی از رهبران طالبان کوچی هستند.

6: پشتون باید در پارلمان اکثریت را داشته باشد. ده کرسی اضافه برای کوچی ها در پارلمان برای اکثریت سازی پشتون در پارلمان می باشد. کوچی ها که بصورت گسترده در قاچاق مواد مخدر، گسترش تروریزم و جنایت و چپاول دست دارند، با ده کرسی اضافه و نیز ادارات مستقل در ولایات از امتیازات برتری جویانه ی پشتونیستی لذت می برند.
در کنار ده کرسی برای کوچی های پشتون، نسبت نابرابر تعداد کرسی ها در ولایات و نیز تقلب گسترده همراه با تهدید و خشونت خونین طالبان و داعشیان پشتون، اکثریت شدن پشتون ها در پارلمان تضمین می شود.

غیر پشتون با نمره بالا بی نتیجه؛ پشتون با نمره پایین کامیاب

7: امکانات تحصیلی فراقانونی برای پشتون باید باشد. جوانان پشتون که در عمر خود روی مکتب را ندیده اند و یا چند وقتی در مکتب بوده اند و در مزارع کشت و تولید مواد مخدر بزرگ شده اند، یکباره در موسسات آموزش عالی شامل می شوند. تبعیض و برتری نژادی به حدی است که امتیازات فوق العاده برای پشتون های پاکستانی در نظر گرفته می شود که در بسا موارد از امتیازات جوانان نخبه ی غیر پشتون بیشتر است.

تروریست ها به سبب پشتون بودن، دسته دسته از زندان رها می شوند.

8: جنایتکار و مجرم پشتون نباید محاکمه شود. در طول سال های اخیر هزاران تن از پشتون های طالب توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند اما بسیاری از آنان بصورت رسمی و غیر رسمی از زندان رها شدند. در طی این سال ها حتا یک مورد از اعدام تروریست ها وجود ندارد. به دلیل کنترل شاهرگ های اقتصادی و هر نوع جابجایی مالی توسط پشتون ها، در فاسد ترین کشور جهان، همان کسانی که کنترل مالی دارند می توانند در فساد دست داشته باشند. با این وجود دزدان سرشناس مانند انورالحق احدی و حنیف اتمر و فاروق وردک به دلیل پشتون بودن نه تنها تحت تعقیب قرار نگرفته اند، بلکه دارای پست و مقام می باشند و از امتیازات ويژه برخوردارند. در عوض حکومت پشتونیستی برای نمایش مضحک مبارزه با فساد، چند غیر پشتون را به محاکمه می کشاند که در برخی موارد اساس اتهام نیز جای سوال دارد.

اعتراض به پشتونیزه کردن فغانستان

9: نام کشور فغانستان که معنای دیگر آن پشتونستان است؛ پول، سرود به اصطلاح ملی به پشتون و پرچم به اصطلاح ملی نیز از رنگ های لباس کوچی های پشتون. غیر پشتون ها در این بخش ها هیچ سهمی نباید داشته باشند و هر نوع اعتراض و هویت خواهی معنای بغاوت و خیانت ملی را می دهد.

10: تاریخ به نفع پشتون نوشته شود. نوشتن هر نوع تاریخی از جمله تاریخ برای مکاتب باید به نفع پشتون باشد، حتا اگر این تاریخ سرتاسر دروغ و جعلی باشد. اگر امروز جنایتکارانی چون عبدالرحمان و نادر غدار و چپاولگرانی چون امان الله در کتاب های تاریخ قهرمانان محسوب می شوند، ادامه ی این روند یعنی قهرمان و افتخار ملی در چاپ های بعدی این تاریخ جعلی ملا عمر و برادرانش حامد کرزی و اشرف غنی احمدزی.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس