صفحه نخست > خبر و گزارش > جرم فرمانده شمشیر و فرمانده قیصاری: هزاره و اوزبیک بودن و ضد طالب بودن

جرم فرمانده شمشیر و فرمانده قیصاری: هزاره و اوزبیک بودن و ضد طالب بودن

کابل پرس خبری
شنبه 6 اكتبر 2018

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در دوزخی که نامش فغانستان است، گروه های تروریستی و رهبرانشان و دزدان و اختلاس گران اصلی به دلیل پشتون بودن از مجازات معاف می شوند. آنان نه تنها از مجازات معاف می شوند بلکه با اتکا به استخبارات خارجی برای پیشبرد اهداف استخباراتی کشورهای دیگر، رییس جمهور، وزیر، سفیر و فرمانده ی نیروهای امنیتی می شوند. در چنین کشوری سر بلند کردن فرماندهان مردمی ضد تروریسم، نه تنها از سوی حکومت حمایت نمی شود، بلکه حکومت با دسیسه های مختلف و برای هموار کردن تروریسمی که برای کشتار و اشغال سرزمین های غیر پشتون شکل گرفته، تلاش های وسیعی را برای بازداشت و ترور فرماندهان ضد طالب روی دست می گیرد.

جرم فرمانده شمشیر ابتدا هزاره بودن او است و سپس مبارزه ی او با تروریسمی که در دل قبایل پشتون، با اسپرم استخبارات خارجی از جمله بریتانیا زاده شده و مناطق مختلف هزارستان را همچنان مورد تاخت و تاز قرار می دهد.

پرچم زرد، سپید و آبی رنگ پرچم هزاره ها می باشد. متن هزارستان جزو پرچم نمی باشد و برای شناسایی بیشتر آن بکار رفته است. نهادهای هزاره گی هر کدام از نشان مخصوص خود در پرچم استفاده می کنند.

جرم فرمانده قیصاری نیز ابتدا اوزبیک بودن او است و سپس مبارزه ی او با همان تروریسمی زاده شدن در میان قبایل پشتون است که مناطق مختلف تورکستان را مورد تاخت و تاز قرار می دهد.

سبز، آبی و سرخ با نشان و ماه و ستاره در قسمت آبی رنگ آن بیرق تورک ها از جمله اوزبیک ها و تورکمن ها می باشد.

از سوی دیگر، متاسفانه در دل قبایل پشتون، بجای اینکه موج و انقلابی برای عبور از جهان قرون وسطایی صورت گیرد، تروریزم، مواد مخدر، طالبانیزم و کوچی گری بیشتر از پیش رشد می کند. بیشتر تحصیل کرده های پشتون تبار بجای رهبری جامعه ی خود برای عبور از دنیای تاریک قرون وسطایی، برای کسب حمایت قبایل، هیچ قدمی برای محو طالبانیزم و کشت و کار مواد مخدر بر نمی دارند. گروه های پشتونیستی چون راوا و همبستگی، با شعارهای ملی گرایانه ظهور می کنند اما در بطن خود، رخ دیگری از استعمار قبایلی می باشند که از سویی وابسته به جریان های بیرونی هستند و از سویی دشمن سرسخت غیر پشتون ها، با شعارهای و دروغ هایی که دیگر خریداری ندارند.

قبایل پشتون/افغان در دو قرن گذشته با وجود حمایت های وسیع خارجی و جنایت های گسترده، هنوز به محو کامل غیر پشتون ها نشدند و در قرن 21 نیز موفق به اینکار نخواهند شد. ظهور فرماندهان شجاع مردمی مانند شمشیر و قیصاری اجتناب ناپذیر است و مبارزه برای عدالت خواهی ادامه خواهد داشت و آزادی خواهی از جامعه ی مردم سرکوب شدهی غیر پشتون برچیده نخواهد شد.

گالری عکس

واژه های کلیدی

هزاره | اوزبیک
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس