صفحه نخست > دیدگاه > چرا از سنگ بت می سازید؟

چرا از سنگ بت می سازید؟

پاسخ به مدح سرایی عبیدالله مهدی
امضا محفوظ است
يكشنبه 21 آپریل 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مقاله ی را از عبیدالله مهدی پیرامون کار کرد های سید سعادت منصور نادری در وزارت شهر سازی را در روزنامه ماندگار خواندم. که از ایشان جامع الکمالات ساخته است و به گونه ازش ستایش کرده است که گوی فرشته روی زمین است. ولی، خیلی به این آدم افسوس خوردم. شاید ایشان آن مقاله را در بدل پول نوشته باشد. و یا هم از روی تملق و چاپلوسی. چون میداند سید سعادت منصور نادری در سیاست آینده افغاستان نقش دارد و در حین زمان پول باد آورده بی شمار نیز در اختیار دارد. به هرصورت، میخواهم چند نکته بسیار کوتاه را در مورد فساد و سوی استفاده که از مقام وزارت شهر سازی جناب سعادت منصور نادری انجام داده است، اشاره کنم. هرچند که فسادی را که سعادت منصور نادری و اعضای خانواده اش انجام داده است نمیتوان در یک یا چند مقاله نوشت. دوستان که خواننده این نوشته اند می توانند به وبسایت های انترنتی مراجعه فرمایند و ده ها مقاله در مورد فساد های را که جناب وزیر و خانواده اش انجام داده است به وضوح بخوانند.
به طور مختصر به چند فساد جناب سید سعادت منصور نادری انجام داده است اشاره میکنم، آنانیکه بی خبرند بدانند که آنچه جناب مهدی نوشته تملق بیش نیست.
1- به یغما بردن طلا قریه قره زغن دره نیکپی ولسوالی دوشی. که این مسله خیلی هم رسانه ای هم شد.
2- نا امین سازی ولسوالی دوشی، تاله و برفک و سقوط کامل ولسوالی دهنه غوری ولایت بغلان وبا همآهنگی حنیف اتمر، که در این چند هدف دنبال شده است. یکی، ضربه زدن به رقبای ارگ که در کل در ولایت بغلان جمعیتی اند. دوم، گرفتن قرارداد سرک دوشی- بامیان بدون قید و شرط از حکومت. سوم، ایجاد اخلال در انتقال لین برق 220 کیلو وات به مردم بامیان از میسر دره نیکپی وتاله و برفک. چون ارگ قصد ندارد تا لین برق به بامیان متقل شود. چهارم، زمانیکه هر قدر ساحه تحت نفوذ سید سعادت نادری نا امن باشد به راحتی می تواند رقبا و مخالفین سیاسی اش را از پیش رو بر دارند؛ که چنین هم کرد.
3- مسله ی دیگر اینکه خیلی مهم است از نظر نوسنده، اینکه جناب سید سعادت منصور نادری در قتل های زنجیره ای بزرگان اسماعیلیه نقش خیلی بارز داشت. هر کی در برابر خانواده نادری ساز مخالفت کوک کرده بود، او را از میان براشته است. کشتن ارباب فقیر شاه در ولسوالی دوشی و ریس حسن در کابل آخرین نمونه های است که توسط باند های مافیای سید سعادت منصور نادری کشته شدند. در پی آن که هزاره های اسماعیلی به ستوه آمده چندین بار در کابل دست به تظاهرات زدند. ویک بار هم در مقابل پارلمان کشور.
4- باند های های خیلی جانی را در ولایت بغلان و کابل در اختیار دارد که دست پرورده سید منصور نادری میباشد و توسط سید سعادت منصور تمویل مالی میشوند. هراز گاه، هر کسی در مخالفت با خانواده نادری قرار بگیرند، توسط این باند ها از میان برداشته میشود.
5- فروش خانه ها و جایداد های مردم هزاره های اسماعیلی در ولسوالی های دوشی که حتا یک خانه چندین بار به یک نفر به فروش رسیده است.
همه میدانند که خانواده نادری حق بیشتر از یک میلیون اسماعیلیه را در افغانستان به شکل میراثی در دست گرفته است. بیشتر از هفت نفر سفیر دارند که همه اعضای خانواده نادری است. چندین وکیل و وزیر و مشاور دارند که همه مربوط به خانوانده نادری است. ضمنن یکی از مشهور ترین غاصبین زمین در افغانستان است و ده ها مورد دیگر. من که این متن را نوشته میکنم، نمی توانم هویتم را افشا کنم. زیرا حیات من جدن در خطر قرار میگیرد. نمیدانم، چرا عبیدالله مهدی از سنگ بت می سازد!

برای جنایات خانواده نادری به لینک های زیر مراجعه فرمایید:

مافیای خانوادگی نادری ها؛ زالویی که خون جامعه ی اسماعیلی را می مکد!
https://www.kabulpress.org/art...
مشت نمونه خروار، 64 مورد از جنایات خاندان سید منصور نادری!

https://www.kabulpress.org/art...

https://www.haqiqat.org/%D8%B3...
https://www.kabulpress.org/art...
https://www.kabulmobile.com/ar...
http://www.hazarapeople.com/fa/?p=20965

"امضا محفوظ است" برای کسانی ایجاد شده که نمی خواهند هویت و نام آنان در کابل پرس? افشا شود. "امضا محفوظ است" مربوط به یک نویسنده نمی باشد و ممکن است نویسندگان زیادی از این امضا استفاده کنند. تشخیص اینکه چه کسانی می توانند از "امضا محفوظ است" استفاده کنند، پس از درخواست نویسنده، بر عهده کابل پرس است.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس