صفحه نخست > خبر و گزارش > اعلامیه شماره ۶۷ شورای عالی مردمی جنبش روشنایی درباره تهاجم تروریستان به (…)

اعلامیه شماره ۶۷ شورای عالی مردمی جنبش روشنایی درباره تهاجم تروریستان به مناطقی در کجاب بهسود!

کابل پرس خبری
دوشنبه 13 می 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به نام خداوند توانا و دادگر!

با درود به روان شهدای عزت و آزادی این سرزمین به ویژه شهدای جنبش روشنایی و شهدای اخیر ضد تروریسم و بیدادکوچی گری!

اعلامیه شماره ۶۷ شورای عالی مردمی جنبش روشنایی درباره تهاجم تروریستان به مناطقی در کجاب بهسود!

هموطنان عدالت خواه و آزاده!

سالهاست که تروریستان طالب در تبانی با گروه خون آشام کوچی و در سایه سکوت و تماشاگری مرگبار حکومت افغانستان؛ خون شهروندان هزاره را می ریزند، جان او را می گیرند،‌ خانه ها و مزارع شان را ویران می کنند، جایدادها و اموال آنان را به آتش می کشند و یا به غارت می برند. این درحالی است که دولت افغانستان نه تنها هیچ گونه امکاناتی را برای دفاع از امنیت و جان و مال و نوامیس شهروندان هزارستان اختصاص نداده که در تمام این سالها تلاش کرده است تا جبهه مقاومت مردمی را- که با کم ترین امکانات در دفاع از مردم خود تلاش می کند- از میان بردارد و نابود کند!

متاسفانه در ادامه قتل عام های سالهای گذشته شنبه شب هفته جاری نیروهای طالبان و کوچی در سایه رضایت و تماشاگری حکومت افغانستان بر منطقه کجاب بهسود یورش برده و دهها تن از ساکنان محل را شهید و زخمی ساخته است. آنچه که در این میان سبب اندوه و ناراحتی مضاعف مردم ما گردیده شهادت قوماندان اسدالله طوفان فرمانده سرفراز جبهه مقاومت مردمی است. شهید طوفان به عنوان یک نظامی حرفه ی سالها در خط مقدم نبرد در هلمند در قالب اردوی ملی در برابر تروریستان جنگید اما وقتی کوچیان در حمله ویران گر بر زادگاه او در بهسود؛ خانه و کاشانه ایشان و شماری از مردم محل را به آتش کشیدند و شماری از مردم را شهید و زخمی نمودند، فرمانده طوفان از خط مقدم هلمند خدا حافظی نمود و به خط مقدم مبارزه با تروریستان کوچی در بهسود پیوست. او فرمانده نترس، متعهد و یکی از ستون های اصلی جبهه مقاومت مرمی به شمار می رفت که اینک در میان ما نیست.

شورای عالی مردمی جنبش روشنایی ضمن محکوم نمودن حملات جنایت کارانه و فاجعه آمیز تروریستان در به شهادت رساندن سرداران مقاومت علیه تروریسم و کوچی گری در منطقه کجاب و عرض تسلیت به خانواده های معظم شهدا و جبهه مقاومت مردمی، مراتب زیل را به حکومت افغانستان، جامعه جهانی و جبهه مقاومت مردمی گوش زد می نماید:
۱- حکومت افغانستان بر اساس قانون اساسی وظیفه دارد تا از جان و مال و نوامیس شهروندان کشور حراست و پاسداری نماید. شورای عالی مردمی جنبش روشنایی از حکومت افغانستان می خواهد که باید به سالها تماشاگری و حتی مماشات با تروریستان پایان دهد و براساس وظایف قانونی خود در سرکوب تروریستان و تامین امنیت مردم اقدام قاطع نماید. به حکومت افغانستان خاطر نشان می سازیم که کاسه صبر مردم ما از این همه کشتار و ویران گری که تروریستان انجام می دهند و از سکوت سیاه و سهمگین حکومت افغانستان لبریز شده است. چنانچه غفلت و بی مسولیتی حکومت در قبال شهروندان هزاره ادامه یابد مطمنآ این مردم نیز راه های دیگری را برای حفظ امنیت خود جستجو خواهند کرد؛ راه هایی که بی تردید سبب بی اعتباری اخلاقی و کاهش اتورییته حکومت خواهد شد.
۲- از جامعه جهانی می خواهیم که در قبال کشتار شهروندان هزارستان احساس مسولیت بیشتر نماید و مطابق پیمانی که با مردم و دولت افغانستان بسته است برای حمایت از مردم ما در مقابله با تروریستان؛ تدابیر ویژه ی را اتخاذ نمایند. جامعه جهانی به خوبی می داند که شهروندان هزاره اعتبار و آبروی نظام کنونی به شمار می رود و چنانچه این مردم در معرض قتل و کشتار بیشتر قرار گیرند هیچ تردید نباید کرد که برای دفاع از خود اسلحه بردارند و دوباره به سنگر و تفنگ دست یازند!

۳- به جبهه مقاومت مردمی و شهروندان سرفراز بهسود و دایمرداد اعلام می کنیم شورای عالی مردمی جنبش روشنایی متعهد به حمایت سیاسی و مدنی از مردم خود و از هر ستم‌دیده ی می باشد. چنانچه این کشتارها ادامه یابد و دولت افغانستان برای سرکوب تروریستان اقدام عاجل و قاطع نکنند یک بار دیگر به خیابان های کابل و شهرهای دیگر افغانستان خواهیم آمد و اگر این ابزار نیز به درستی جواب نداد در حمایت های دیگر از مردم خود نیز زره ی تردید نخواهیم کرد. بنابراین تا دیر نشده از دولت افغانستان می خواهیم که هرچه عاجل تر برای سرکوب تروریستان به مناطق کجاب و خوات و دایکندی نیرو بفرستد و از جان و مال و نوامیس مردم ما دفاع و حراست نماید.

شورای عالی مردمی جنبش روشنایی
۱۳۹۸/۲/۲۳ - کابل

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس