صفحه نخست > کارتون > حنیف اتمر امنیت می آورد؟

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • عتیق جان خی وزیر داخلۀ نو چوب دستی خوده همراه کدام دست خود بگیره، او خو یک پایش تکلیف داره، ای ره خو خبر داشتی یا نه؟

  در طرح خودت، او از خودت کرده جور تر معلوم میشه !!!

  • با توجه به اینکه حنیف اتمر از جمله شاگردان غلام علی اتمر مشهور به غلام علی (کل) رئیس ریاست حوزه ششم امنیت دولتی (خاد)دولت کمونستی وقت در رشته استخبارات مخفی و مخوف (KGB) که جایگاه تحقیق شکنجه و کشتار هزاران افغان مسلمان و مجاهد افغانستان میباشد، به طور برق آسا و خلاف توقع هم مسلکاننش به وزارت های انکشاف دهات، تعلیم تربیه و احتمالاً به وزارت امورداخله افغانستان راه یافت.
   قرار اطلاعات واصله از منابع مختلف مخصوصاً از کارکنان و کارمندان ایکه با موصوف در دفاتر کمیته کمک های کلیسا های جهان و مرکز کمک های کلیسائی نارویجن چرج در پشاورگفته میشود که موصوف درمجالس خاص عبادت و دوعا خوانی های ملا های دست اول کلیسا های مشهور پشاور و اسلام آباد پاکستان بصورت مداوم اشتراک مینمودو روی همرفته قبل از آغاز رسمیات در ایام صبحانه در مراسم دوعا خوانی خارجی های عیسوی مستقیماً اشتراک مینمود و طبقق رسم و رسوم قبول شده دوعا مینمود و اینکه به عنوان فرزند مسلمان و منسوب با خانواده (اتمر) که مادرش قندهاری و پدرش لغمانی بوده است با کدام اندیشه و چگونه دوعا مینمود از جناب خود شان پرسیده شود.
   لارم به تذکر است که یکی از عوامل اساسی مطرح شدن نامبرده در پست های سیاسی دولت تحت حمایت ابالات متحده آمریکاهمین روابط وی با ملا های عیسوی بوده است که موصوف را از کانال های مهم مذهبی کلیساهای جهان غالباً تضمین نموده باشد.
   دلیل دوم مطرح شدن نامبرده روابط قندهاری بودن مادرش میباشد که پدر آقای کرزی رئیس جمهورتحت حمایت آمریکا را ماما و خودش را پسر ماما میخواند.
   آقای کرزی با وصف اینکه میداند که در انتخابات آینده شانس خوبی ندارد یکی از کوشش های وی مساعد نمودن کمپاین توسط همین مهره های فوخته شده، معلول و معیوب برای انتخاب شدن مجدد اش در پست ریاست جمهوری افغانستان میباشد، در حالیکه شخصیت های مسلکی، متخصص و پروفشنل زیادی در افغانستان وجود دارد که باید پست های وزارت را به وجهه احسن پیش ببرد.
   حنیف اتمر در حالیکه اسنار جعلی تحصیلی شان از جانب وزارت تحصیلات عالی و مسلکی رد شده است و از جانب دیگر در رشته پولیس بصورت قطع تجارب، مطالعه و تخصص ندارد چگونه با پای لنگ اش قادر به رهبری وزارت امور داخله خواهد بود. که جواب به سوال فوق مربوط به رای اعتماد و عدم اعتماد ولسی جرگه که در حقیقت امر رای مردم مسلمان افغانستان میباشد.
   میگویند که بهبود امور در وجود کسی متصور است که واجد شرایط باشد، در حالیکه نه تنها آقای ضرار احمد مقبل در امورات اش ناکام بود چگونه تصور میشود که حنیف اتمر که خود یک شخص دارای سوابق مغشوش و فاقد تحصیلات عالی، مسلکی، تخصصی و اکادمیک میباشدقادر به اجرای وظایف سترگ و ملی در پست نهایت حساس و کلیدی امور داخله در افغانستان باشد.
   آیا ولسی جرگه به چنین یک شخص بدون تجربه و بدون اهلیت مسلکی و تخصصی رای اعتماد خواهند داد؟
   آیا یکبار دیگر تیم آقای کرزئ به حمایت ایالات متحده آمریکا و متحدینش با خریدن رای اعتماد از ولسی جرگه در حق مردم افغانستان جفا نخواهند نمود؟
   امیدوارم این بار مجلس نمایندگان مردم با کنار آمدن و یا هم نوعی از معامله سیاسی شهرت، حیثیت، اعتماد و اعتبار ملت افغانستان را با گزینش همچو اشخاص و افراد فاقد ارزش های سیاسی، مذهبی، افغانی وعلمی تحت سوال نبرند. (یاهو)

  • توشیبا جان ! واقعأ آنچیکه شما در مورد حنیف اتمر تحریر نموده اید ، کاملأ بجا است. من نظر شما را تائید و تصدیق میکنم.

  • بلی برادر درست است که جنانب اتمر تحصیلات عالی ندارد او در لندن مصرف یادگرفتن زبان انگلیسی بود قبلا یاد داشت اما نه به اندازه کنونی چون معیوب بود کار کرده نمی توانست کورس انگلیسی را تعقیب می نمود من نیز مدت چار سال پنج روز در هفته درس انگلسی میخواندم ولی ادعا نمی کنم که تحصیلات عالی دارم .
   در اینجا نیز با انگلیس های عجیب وغریب ارتباطات داشت کسی میگفت انان عیسوی ها هستند ... خودش انهارا دوستان خیراندیش که مردم ما را در پاکستان وافغانستان کمک میکردند وبا اتمر صاحب در انجا اشنا شده بودند معرفی میکرد .
   در جنگ دوم جهانی بعضی حصص اروپا مثل سویس مرکز جواسس شده بود هر کشور ضرب شصت خودرا به دیگران نشان میداد ...کابینه افغانستان لانه جاسوسی دنیا ست بگذارید اتمر صاحب افغانملتی کمونست مجا هد سیکولراز غرب رفته که تجربه
   ای اس ای کاجی بی ام ای شش را دارد و پدر تجربه شده از ( خوره یه یی )دست کمی نداشته باشد.
   اگر کرزی نتوانست کسی را برای کرسی امپراتوری پیدا کنددر دوره بعدی صد پی صد اتمر لنگ را به یاد مشر ملا ریس استخبارات خواهد ساخت . دای گز دای میدان .
   رسم وطن ماست دزد وخاین بالا میرود .. هنوز حساب 62ملیون کتاب پاک نشده که به وزارت خانه کلیدی بعد از وزارت دفاع(معارف)نصب شد .
   هرگا پول همان کتب یکبار مصرف چاب شده در بازار امیر کرور فی جلد یک دالر محاسه شود 62 ملیون دالر میشود .اگر بمصرف 150 هزار دالر فی مکتب جدید بجای مکاتب خیمه یی پنجشیر اندراب بدخشان دایکندی سمنگان بامیان .... ساخته میشد صاحب 413 مکتب جدید میشدیم .
   اگر فی کتاب دو دالر = 826 مکتب ...ویکصد هزار دالر اضافی که باقی می ماند مصرف سه پای وزیر ...
   پارلمان ومطبوعات هر دو مقصر ..میر هزار هم مقصر افشا نکرد باز ما که نوشته کنم غلطی املای وانشای مگیره که چرا اتاق اطاق نوشته کدی مه اعتراف کردم که که به حساب برو برو شوروی رفته بودم ...
   گپ اخری بیشتر از پانزده سال است که ده لندن کار شاقه میکنم خانه ده لندن از کابل ارزان تر است صاحب خانه نشدیم . جناب وزیر که به لندن تشریف داشتند کار هم نمی کرد ولی ده کابل صرف خانه اولی راکه اعمار کرده است بیشتر از ده لک دالر خرج برداشته .اگر یی گوشت اس پشک کجاست اگر پشک است گوشت کجا ست .
   خدا خیر مردمه پیش تیله کننه که نه امپراتور ادم حسابیست نه وزیر ونه والی نه قاضی فقد مقصر مردم گرسنه برهنه پا است .تا اندازی مردم هم ملامت است بخصوص مردم کابل هر کس که امد به دهل اش رقص میکنند شما چرا به یک کابلی رای ندادین که به برادر هرویین فروش کرزی و زنکه افغانملتی شکریه بارکزی یا ملالی شنواری...رای دادید...
   ریش سفید قمار باز از جوی خیز زد پایش بزمین قایم خورد بادیش خارج شد فکرد کسی نشنیده باشد گفت ده گور پیری چار طرف کنترول کرد دید کسی نیست بادست به سرین خوداشاره نمود گفت بروبچه ده جوانی هم چندان غ.....ی نبودی اتمر ده دو وزارت دگه چه کرد که ده داخله کننه شاید تمام ولایات جنوب و شرق را ملیشه بسازه ...

  • You talking all the time bulshit and never stop thinking about afghan people.

  • حنیف اتمر نه تنها یکی از مهره های قبلی خاد دولت کمونیست است بلکه یکی از مهره های فروخته شده انگلیس و آمریکا می باشد که عضویتش به سازمان های اطلاعاتی انتلجنت سرویس و سی آی ای نه تنها بعید نیست بلکه مسجل می باشد. اگر بیاد داشته باشیم اتمر در زمانیکه وزیر احیا و انکشاف دهات بود، بطرز عجیب و سازماندهی شده ای تحت پوشش رسانه ای قرار گرفت تا مبدل به یک قهرمان شود و اینکار عملی هم شد. نصب وی بحیث وزیر معارف یکی از مهلکترین ضرباتی بود که بر پیکر معارف کشور ویران و ملت بیچاره ما وارد آمد. زیرا این شخص که بشدت نیشنالیست نیز است از هیچ کوششی در جهت دامن زدن به تعصبات زبانی درین وزارت دریغ نورزیده و همچنان تمام هم و غمش را صرف این نمود تا اقاربش را بحیث مشاور و غیره و غیره در حول و حوش وزارت معارف و حتی سطح ولایت با معاشات بلند دالری مقرر نماید که به هدف منحوس خود کاملا دست یافت. این درست که شاید اتمر نسبت به اکثر اعضای فرتوت و پوسیده کابینه کرزی فعالتر و ومبتکرتر باشد اما اولا این ابتکارات نه مال او بلکه مال باداران خارجی اش می باشد تا گراف قهرمانی اش را بالاتر ببرند و دوم اینکه میزان اضراری که از تطبیق برنامه هایش در درازمدت متوجه کشور و ملت می شود خیلی ها بیشتر از نفعی است که شاید نصیب مردم ما گردد. تقرر وی بحیث وزیر امور داخله کشور شاید پیامدهایی بهتر از هرزه کارهای مقبل داشته باشد اما همه این ها تلاش هاییست در جهت باقی گزاردن دوباره کرزی بر اهرم قدرت. باقیماندن کسیکه خون تمام افغانهایی که امروزه بر زمین ریخته می شود و غیره تعدی ها و تظلم هاییکه درین مرز و بوم رخ می دهد برگردن او، خانواده اش و حامیانش می باشد. یک موضوع دیگر را نیز نباید از یاد برد که اگر کرزی و حامیانش به این نتیجه برسند که انتخابات را خواهند باخت، آقای اتمر بطور حتم یگانه مهره ای خواهد بود که از جانب وی و تیم همکارش برای احراز پست ریاست جمهوری کاندید شود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس