صفحه نخست > دیدگاه > دین اسلام و مذاهب آن ابزاری برای مسخ شدن و بهره‌کشی و خرسازی

دین اسلام و مذاهب آن ابزاری برای مسخ شدن و بهره‌کشی و خرسازی

بخش پنجم
قدم‌زاد هزاره
پنج شنبه 8 آگوست 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

دین اسلام و تمامی مذاهب آن همواره برای مردمی که در سرزمینی که اکنون افغانستان نامیده می‌شود و این نام، نام تحمیلی است، همواره ابزار تولید حماقت است و سایه‌بانی برای امنیت اقتصادی برخی از کشورهای چون عربستان و ایران که هریک مکان‌های دینی و مذهبی و گورهای عرب‌های هزار و چهارصد سال پیش را برای خودش جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی درست کرده‌اند.

مردم هزاره افغانستان در این پروسۀ خرسازی و بازتولید حماقت، خر بارکشی شده است که در تمام سال کار می‌کنند و اندک سرمایه و دارایی به دست می‌آورند که در نهایت به‌جای مصرف در مواردی که برای زندگی فردی و جمعی‌شان سود برسانند هزینه راه و زیارت گور عرب‌هایی می‌کنند که در ایران و عراق تبدیل به بانک برای ایران و عراق شده‌اند.
بدبختانه در این پروسۀ حماقت‌سازی و بازتولید بهره‌کشی، استخوان عرب‌ها تبدیل به امر مقدسی می‌شوند و این استخوان‌ها معجزه می‌آفرینند و مبلغان دستگاه خرساز دین و مذهب اسلام تبلیغ می‌کنند که این استخوان‌هایی که متعلق به نوادۀ دختری محمد پیامبر عرب است، کور و شل را بینا و تن درست می‌سازند؛ چنین دروغ‌های شاخ‌دار و حماقت بی‌پایان!
نمونه‌های حماقت مذهبی را در افغانستان نیز به‌روشنی می‌توان مشاهده کرد؛ مثلاً در شهر کابل زیارتی به نام «شاه دوشمشیره» هست. این زیارتگاه گور عربی است به نام «لیث بن قیس بن عباس» یکی از سرداران جنگی عرب سوسمارخور علیه کابلستان. روایت تاریخی نشان می‌دهد که او به‌اندازه‌ای انسان خشمناک بود که پس از تخریب دیوار کابل توسط منجنیق با دو دست شمشیر داشته سپاهیان کابل را می‌کشد. این سرلشکر پس از اینکه دیوار دهمزنگ شکاف می‌آورد با دو شمشیر به‌پیش آمده تا اینکه در محلی که اینک در کنار مسجد شاه دو شمشیره موقعیت دارد کشته می‌شود و در همان‌جا دفن می‌گردد. پس از اینکه مسلمانان کاملاً فاتح می‌شود در کنار مدفن وی مسجد ساخته به نام شاه دو شمشیره نام‌گذاری می‌کنند.
تخدیر و حماقت مذهبی تا این حد آدم را مسخ می‌کند که اکنون مردم افغانستان به زیارت قاتل یا دشمن خونی تبار خودش می‌روند و خاک گور این عرب بیابان‌گرد و وحشی و آدم‌کش را سرمۀ چشمان خود می‌سازند و از وی خواهان براورده شدن نیازهای مادی و معنوی خود می‌شوند. مگر آدمی چقدر از خودش بیگانه شود و چقدر تخدیر مذهبی وی را چندش‌آور بسازد که بر گور دشمن خونی و فرد متجاوز برود و زیارتش کند و خواستۀ خود را از وی بخواهد.
خلاصه سخن اینکه جامعۀ هزاره باید از شر حماقت مذهبی و تخدیر دینی خود را رهایی بدهد و مذهب صفوی دوازده‌امامی و دین تروریستی محمد را پس بفرستد و بر هرچه سنت برده‌گی و سرسپرده‌گی و حماقت‌سازی است نه بگوید تا به رستگاری‌های فردی و جمعی برسند. روشنفکران و نویسندگان معترض باید هریکشان چون ولتر بر دستگاه حماقت‌سازی بشورند و جامعه را از این بن‌بست رهایی بدهند تا لایه‌های زندگی‌شان را آفتاب رهایی روشن بسازد. رهایی از ستمی که کشورهای استثمارگر با ابزار دین و مذهب و استخوان‌های پوسیدۀ چند عرب سوسمارخور بر تک تک مردم هزاره در هر جایی از این جهان هست بایسته و شایسته هست.
این سلسله نوشتار ادامه دارد
#هزاره
#دین
#اسلام
#شاه_دو_شمشیره

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس