صفحه نخست > دیدگاه > هیچ فرقی میان نژاد پرستان ایرانی و فاشیست های افغانی وجود ندارد

هیچ فرقی میان نژاد پرستان ایرانی و فاشیست های افغانی وجود ندارد

حسن علی عدالت
جمعه 6 اكتبر 2023

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نیونازی های ایرانی نمی دانند که در حدود پنج الی ده میلیون ایرانی در جهان مهاجر اند و هیچ کشوری بالای مهاجرین ایرانی نه تنها ظلم نکرده اند بلکه با آنها مانند شهروندان کشورهای خود رفتار می کنند ، در بسیاری کشورها مهاجران ایرانی یکی از موفق ترین جامعه مهاجرت در میان مهاجران می باشند. وزیر شده اند ، در پارلمان ها راه یافته اند ، هزاران اساتید دانشگاه ، تاجیر ، کارفرما و صاحب کارخانه ها مصروف کار اند .

نیونازی های نژاد پرست ایرانی در این روز ها کارگران ساده افغانستانی های مهاجر را که از ظلم ، ستم و نسل کشی رژیم اپارتاید قومی _ نژادی طالبانی فرار نموده اند چنان آزار و اذیت می کنند که تصور آن مشکل است یکی را با کارد می زنند ، دیگری را در سر و صورتش نه تنها با دستان خود می زنند بلکه بدترین دشنام ها را هم می دهند و همچنین به صورت دسته جمعی بالای ملکیت افغانستانی ها حمله می کنند ، واقعا بسیاری از ویدیو ها چنان آزار دهنده است که نمی توان آن را مشاهده کرد.
در افغانستان فاشیست های افغانی همه را افغان می‌گویند و در عمل پاکسازی قومی جریان دارد و در ایران ملا های ایرانی شعار می دهند که اسلام مرز ندارد اما در زیر حاکمیت ملا ها نیونازی های نژاد پرست بدترین رفتار توأم با خشونت را با مسلمانان افغانستانی می کنند .
برای لحظه ی تصور کنید که اگر نیونازی های نژاد پرست ایرانی به جای آمریکا ، کانادا ، استرالیا و اروپا می بودند با مهاجرین چگونه رفتار می کردند .
جالب در این است که رژیم ملای ولایت فقیه همدست رژیم اپارتاید قومی نژادی طالبانی مانع نیونازی های نژاد پرست مبنی بر شکنجه خشین و بیرحمانه مهاجران بی دفاع افغانستانی نمی شوند.
البته این به این معنی نیست که در میان مهاجرین افراد بد ، تروریست و شرور وجود ندارد البته هر یکی جواب ده اعمال خود است ، شکنجه کردن دسته جمعی مهاجرین از جانب نیونازی های نژاد پرست مصداق جنایت علیه بشریت است.
متأسفانه در این راستا نه از ملل متحد صدا بلند می شود و نه از ارگانهای حقوق بشری ، گویا اینکه قبول کرده اند که افغانستانی ها از جمع بشریت خارج است.
خلاصه اینکه شرم و ننگ بر نیونازی های نژاد پرست ایرانی که با درمانده ترین انسان ها که مصروف کار های شاقه اند چنین برخورد ناجوانمردانه می کنند در حالی که در حدود پنج الی ده میلیون مهاجر ایرانی در دیگر کشورها بهترین زندگی دارند و مانند شهروندان مساوی زندگی میکنند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس