در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > مسي: رونالدينيو بهترين است

مسي: رونالدينيو بهترين است

علی جواد دهقان
شنبه 2 جون 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

او هنوز 19 ساله است، سن مطلوبي كه اكثر فوتباليستهاي نامدار دنيا در آن گامهاي اولشان را بر مي داشتند ولي او تبديل به يك شمايل در ميان برترين باشگاه هاي دنيا شده است. صحبت از ليونل مسي است، جواني كه در لاليگا توپ مي زند و فاتح اين جام معتبر بوده است، در جام جهاني نيز حضور داشته است و همچنين جزو بهترين بازيكنان فوتبال دنيا شناخته مي شود. او انتظار دارد كه تيمش عليرغم رقابت سخت و تنگاتنگي كه با رئال مادريد دارد به سومين قهرماني پياپي اش در لاليگا دست يابد.

فيفا. ليونل، فقط دو مسابقه از لاليگا باقيمانده است و بارسلونا براي رسيدن به قهرماني با سويا و رئال مادريد مي جنگد. در چه وضعيتي قرار داريد؟

پايان فصل خيلي سختي است و هر سه تيم در روند خوبي قرار دارند. درست است كه رئال مادريد در صدر جدول است ولي من به تيم خودمان اميان دارم و اينكه مي توانيم اين فصل را هم با قهرماني به پايان برسانيم كه واقعا عالي خواهد بود.
توجه داشته باشيد كه ما در مقطعي از فصل بر رئال مادريد پيشتاز بوديم و همچنين به ياد داشته باشيد كه ما مصدوميت هاي بدي را داشتيم. به علاوه مادريد نيز روند خوبي داشت كه رقابت قهرماني را سخت تر ساخته است. با اين وجود در هفته هاي اخير ما دوباره شكل خودمان را يافته ايم كه به ما اعتماد به نفس زيادي براي رقابت كردن داده است.

فيفا. ما اخيرا شاهد فينال ليگ قهرمانان بوديم. آيا فكر مي كني كه بارسلونا مي توانست در آتن حضور داشته باشد و از عنوان قهرماني اش دفاع كند؟

بله، البته. حذف ما بوسيله ليورپول خيلي ناگوار بود اما فصل بعد ما فرصت ديگري داريم تا قهرماني را كسب كنيم.

فيفا. در اين صورت شما شانس خواهيد داشت كه در فينال سال بعد جبران فينال از دست رفته قبلي (بواسطه مصدوميت) را بكنيد؟

بله. اين آرزوي همه است كه در فينال بازي كنند و پيروز آن شوند. من واقعا از مسيري كه ما به سمت فينال در سال گذشته طي كرديم واقعا لذت بردم اگرچه من قادر به بازي كردن در فينال نبودم.

فيفا. از آن پس شما تبديل به يكي از بهترين بازيكنان جهان شده ايد. برخي از هم تيمي هايتان به مانند زامبروتا و ساويولا شما را در زمره بهترين ها مي دانند؟

نه، نه (مي خندد). من اين را نمي خواهم اگرچه كه اين چيزي كه آنها مي گويند باعث افتخار است. من سعي مي كنم تا در هر مسابقه خوب بازي كنم و به تيمم كمك كنم اما من بهترين در دنيا نيستم.

فيفا. اما درباره گل تان مقابل ختافه چه مي گوييد؟ معدود بازيكني چنين گلي مي تواند بزند. چه احساسي درباره آن گل داريد؟

گلزني به چنين روشي واقعا استثنايي بود و من نمي دانم كه آيا قادر به تكرار دوباره اش خواهم بود. من هرگز آن لحظه را فراموش نخواهم كرد.

فيفا. اگر شما بهترين نيستيد، پس چه كسي را بهترين بازيكن جهان مي دانيد؟

من هميشه گفته ام رونالدينيو. او واقعا بازيكن موثري است كه مي تواند روند بازي را تغيير دهد. در دوراني كه ما با هم بوده ايم من هميشه سعي كرده ام تا چيزهاي زيادي را از او بياموزم. بالاتر از اين، او هميشه يك دوست بزرگ براي من بوده است.

فيفا. آيا فكر مي كني كه زماني برسد كه اين افتخار به تو برسد؟

من نمي دانم كه چه روزي اين اتفاق روي مي دهد اما در حال حاضر من فقط با روياها زندگي مي كنم.

فيفا. به فكر انتقال نيستيد؟

بله. خوشبختانه صحبتي در اين باره وجود ندارد. بارسلونا خانه من است. در اينجا به خوبي با من رفتار شده است و تمايل به رفتن به جاي ديگري را ندارم. من مي خواهم با اين تيم عناوين بيشتري را ببرم.

فيفا. بعد از پايان لاليگا، آيا قصد داريد كه در جام هاي پيش رو بازي كنيد از قبيل كوپا آمريكا؟

خيلي. وقتي كه صحبت از بازي كردن براي تيم ملي آرژانتين پيش مي آيد، من خيلي هيجان زده مي شوم. بنابراين طبيعي است كه من مي خواهم در تيمي كه براي رقابتهاي كوپا آمريكا به ونزوئلا مي رود باشم.

فيفا. بطور مرسوم آرژانتيني ها نسبت به ديگر بازيكنان تيم هاي حاضر براي حضور در تيم ملي كشورشان متعهدتر هستند. آيا اين گونه است؟

بله. ما واقعا به اين بازيها نظر داريم اما من همچنين وضعيت بازيكناني مانند رونالدينيو و كاكا را هم درك مي كنم كه تصميم گرفته اند حضور نداشته باشند. رقابتهاي اروپايي واقعا طاقت فرسا است و آنها هم احتايج به استراحت دارند.

فيفا. آيا ونزوئلا 2007 اولين جايگاه براي كسب قهرماني در رده بزرگسالان توسط ليونل مسي خواهد بود؟

من يقينا به اين مسئله اميدوارم. ابتدا من مي خواهم در جمع تيم باشم بعد از آن با يازده نفر شروع كنم و سپس نمايش خوبي را ارائه كنم. ما همه مي خواهيم اين تورنمنت را ببريم آن هم بعد از شكست نااميدكننده مان در دوره قبل در دقايق پاياني (مقابل برزيل)

فيفا. جام جهاني آلمان در تابستان سال گذشته. آيا هنوز هم بابت حضور نداشتن در بازي مقابل آلمان ناراحت هستيد؟

خير. آنچه آزاردهنده است حذف شدنمان است براي اينكه ما اميدهاي زيادي داشتيم. البته من دوست داشتم كه به تيم در آن بازي كمك كنم اما مربي تيم را انتخاب كرد و من به آن احترام مي گذارم. حقيقتا حضور در جام جهاني هم يك امر هيجان برانگيز بود.

فيفا. شما در سن 19 سالگي يك ستاره در بارسا هستيد، آيا هنوز آرزوي ديگري هم باقي مانده است؟

بردن جام جهاني با آرژانتين و همچنين ليگ قهرمانان با بارسلونا.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس