صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > كريكت > مرگ مشكوك سرمربي تيم ملي كريكت پاكستان

مرگ مشكوك سرمربي تيم ملي كريكت پاكستان

علی جواد دهقان
چهار شنبه 21 مارچ 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

BBCsport ـ سخنگوي پليس جامائيكا مي گويد كه مرگ باب ولمر مربي كريكت پاكستان مشكوك به نظر مي رسد. ولمر 58 ساله روز يكشنبه بعد از چند ساعت كه از شكست پاكستان در مقابل ايرلند گذشته بود در هتل محل سكونتش در اثر سقوط از دنيا رفت.

مارك شيلدز كه در تحقيقات در اين باره دست دارد گفته كهاكنون اطلاعات كافي براي ادامه بازرسي كامل را در دست دارند. حدس هاي قابل تاملي درباره علت مرگ ولمر زده مي شود.

در كنفرانس خبري از شيلدز پرسيده شد كه آيا ولمر به قتل رسيده است كه او جواب داد: خير. ما اين حرف را نزده ايم. و بعد از اين سوال، سوال ديگري با اين موضوع كه آيا مرگ خودكشي به حساب مي آيد پرسيده شد كه شيلدز در اين باره گفت: نظر دادن در اين باره در حال حاضر بيجا خواهد بود.

اين مقام پليس در ادامه افزود: يك ضرب المثل قديمي است كه ما بايد ذهن مان را باز نگه داريم و اين دقيقا آن چيزي است كه ما انجام مي دهيم. ما يك تحقيقات را اداره مي كنيم. اين به معني آن است كه هر مرگ ناگهاني مشكوك خواهد بود تا اينكه ما به نتيجه ديگري برسيم و اين كاري است كه ما انجام خواهيم داد. هنگامي كه ما نتايج را از آسيب شناس گرفتيم ما به پزشكي قانوني خواهيم رفت و بعد از آن ما تصميم مي گيريم كه در آينده چه انجام دهيم.

نماينده كميسيونر مي گويد كه خانواده ولمر، تيم فني پاكستان، شوراي كريكت بين المللي و جام جهاني همگي در پيشرفت تحقيقات كمك كرده اند.

مسابقه نهايي پاكستان در گروهش مقابل زيمبابوه خواهد بود كه در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد و به احترام ولمر قرار است كه يك دقيقه سكوت پيش از بازي انجام شود.

هنگامي كه تحقيقات تكميل شود، جسد ولمر به زادگاهش در كيپ تاون آفريقاي جنوبي بازگردانده مي شود. پرويز مير سخنگوي هيئت پاكستاني نيز در كنفرانس خبري گفت كه تحقيقات بيشتري از سوي كارشناسان پزشكي صورت گرفته است. مير گفت: قطعا در اين لحظه به همه چيز مي تواند بدگماني باشد. در برخي موارد مي تواند جدي باشد و برخي موارد غير جدي. ما يك انسان را داريم كه سقوط كرده است و ما نمي دانيم چرا.

ولمر كه در دوران بازيگري اش 19 بار براي تيم ملي انگليس نيز به ميدان رفته بود از بيماري ديابت رنج مي برد و اخيرا نيز از مشكلات تنفسي شكايت داشته است. خانواده ولمر نيز مي گويند كه او دچار استرس بوده است و ممكن است دچار حمله قلبي شده باشد.

گفتني است كه ولمر در مسابقات كريكت داخلي توانسته بود موفقيت هاي عمده اي را به دست آورد و چهار قهرماني در دو فصل با وارويكشاير از نمونه اين افتخارات است. او همچنين براي تيم آفريقاي جنوبي نيز مربيگري كرده بود.

مشتاق احمد بازيكن اسبق پاكستاني كه به جاي ولمر هدايت اين تيم را در مقابل زيمبابوه بر عهده گرفته است از نوعي افسردگي عمومي در ميان بازيكنان پاكستاني صحبت كرده است. او مي گويد: از دست دادن ولمر بزرگترين مصيبت در تاريخ كريكت تيم پاكستان است. او به مانند يك پدر براي همه ما بود. جاي خالي بزرگي وجود دارد براي اينكه باب بخشي از خانواده ما شده بود و وقتي كه شما يك عضو از خانواده تان را از دست مي دهد مي دانيد چقدر بد است. زمان مشكلي براي ما است.

مشتاق كه سابقه كار كردن با ولمر را نيز داراست افزود: باب انسان بزرگي بود كه مي توانست خيلي چيزهايي را كه رخ داده است فراموش كند. او عادت داشت از علمش بهره برساند و يك انسان خوب بود. باب يك فاكتور بزرگ هيجان برانگيز براي ما بود و هميشه سعي داشت تا تئوري هاي جديد را در مسابقه كريكت وارد سازد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • مه فکر می کنم دلیل اش فشار زیاد باشد زیرا در باکستان و هند بالا ی کرکتران فشار بی هد زیاد می اورند. lets wait and see

    • بلی مه در هندوستان هستم و این پنجمین قرن هست که هندوستان کرکت بازی میکند و این میراس انگلیس ها است و وقتیکه هندوستان زید تحت فشار انگلیس ها بودند از آنها حال برای شان میراس مانده و من واقعاٌ بالای تیم کرکت افغانستان افتخار میکنم که این پنجمین سال افغانستان است با وجود آن چند کشور را برد زنده باد تیم ملی افغانستان

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس