صفحه نخست > دیدگاه > قوانین مذهبی رخنه تا رخت خواب مردم

قوانین مذهبی رخنه تا رخت خواب مردم

وقتی فتواهای دینی تحت نام قانون وارد حریم خصوصی و رخت خواب افراد میشود و جدول هفته گی مقاربت جنسی برای زوج ها تعیین میکند و زن را زر خرید مرد قلمداد کرده و بر زن فرض و واجب میداند تا از خواهشات جنسی مرد در هر زمان و مکان و حتا پشت الاغ( خر) اجابت کند، تعجبی ندارد که خلایق جهان اولی انگشت زیر دندان نگذارند و از نبوغ و حکمت این علوم متحیر نشوند.
حسين زاهدی
دوشنبه 6 آپریل 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جهانیان در حیرت شده اند؛ هنگامی که مولود دیگر به نام قانون "احوال شخصیه شیعیان" پس از تصویب در پارلمان، با امضای رییس جمهور نیز مزیین گردید. گویا این روز هر آن چیزی که مسایل عمومی در آن مطرح باشد از سوی ریاست جمهوری نا خوانده به امضاء خواهد رسید ( حاکمیت میخواهد ادامه یابد ).

"احوال شخصیه شیعیان" که بیشتر به فتوای مذهبی میماند تا چیزی به نام قانون ابتدا طرح آن در سال 1385 در شهر «مشهد» ایران توسط دو طلبه کرام شیعی به هدف تحقیق ریخته شد و پس از گرفتن حمایت مالی و معنوی از سوی آیت الله محسنی به نام قانون "احوال شخصیه شیعیان" تکمیل و تدوین گردید و به تاریخ 19/11/1367 به تصویب پارلمان افغانستان رسید .

گذشته از اینکه چه اهداف پشت این مجموعه فتوا خوابیده بود، اما بعضی از بندها و ماده های این قانون
در عصر که تکنالوژی و اطلاعات حرف اول را میزند مضحک و خنده آور است.

به طور مثال در ماده ۱۳۲ این قانون آمده است: «زن موظف است، در هر زمان نیازهای جنسی شوهرش را ارضاء کند».

اگر مرد در سفر نباشد، حق دارد حداقل هر چهار شب یکبار با همسرش رابطه جنسی داشته باشد. زن فقط در صورت بیماری می‌تواند مخالفت کند.

ماده 133 به مرد این حق را می دهد که از اشتغال همسرش جلوگیری نماید.

در فقره چهارم ماده صد و سی و سوم این قانون آمده است: "زوجه (زن) بدون اذن زوج
(شوهر) نمی تواند از منزل بیرون شود.

یا مرد میتواند چهار زن دایم داشته باشد و نا محدود زنان موقت، و از این قبیل فتوا ها.

وقتی فتواهای دینی تحت نام قانون وارد حریم خصوصی و رخت خواب افراد میشود و جدول هفته گی مقاربت جنسی برای زوج ها تعیین میکند، و زن را زر خرید مرد قلمداد کرده و بر زن فرض و واجب میداند تا از خواهشات جنسی مرد در هر زمان و مکان و حتا پشت الاغ( خر) اجابت کند، تعجبی ندارد که خلایق جهان اولی انگشت زیر دندان نگذارند و از نبوغ و حکمت این علوم متحیر نشوند.

آیت الله محسنی از جمله کسانی هست که در کامل بودن این مجموعه فتوا ( احوال شخصیه شیعیان) پا فشاری دارند. آقای محسنی که داغ ننگ تجاوز بر دختر 14 ساله شاگرد کلاس اش را بر پیشانی دارد باید بر کم کردن سن ازدواج دختران پا فشاری کند تا گذشته اش مورد سوال قرار نگیرد کدام منطق انسانی میتواند ازدواج دختر 14 ساله را با مرد 54 ساله استدلال کند اگر مجوز شرعی و دینی نداشته باشد که آنزمان نیاز به استدلال نیست چون یک دستور دینی است حتی اگر تجاوز باشد!

آیا براستی زن در اسلام به عنوان جنس خریده شده است؟! به منطق و استدلال جناب محسنی توجه کنید .

آیت الله محسنی: وقتي در احوال شخصي خوانديد كه يكي از حقوق زن بر شوهر، نفقه (غذا) و لباس و اسكان و دوا و غيره مي باشد. دل شما، بحق مردها نسوخت و اشكي بر بيچارگي آنها نريختيد كه مرد بد بخت براي چه اين همه خرج را براي زن بعهده بگيرد در حالي كه او هيچ حقي بر زن – در فرهنگ غربي – ندارد؟ شما در تمام صحبتها و تحقيقات خود نامي از حق مردها نبرده ايد و تنها از آنها حمايت كرده ايد و هر مبالغه و شعار خلاف واقع را براي زنان نثار كرده ايد. خوش بحال زنان. ولي خدا نكند همه ي اينها مجرد پيروي از غربيها باشد و ربطي به زنان مسلمان كشور نداشته باشد. سالانه ميليونها يا ميلياردها افغاني كه مردان با جان كندن و عرق ريختن شبانه روزي پيدا كرده اند، براي هيچ و پوچ به زنان تقديم كنند كه حق استمتاع را بدون رضا و اذن زن نداشته باشند؟! تا مبادا بعنوان خشونت مورد تعقيب عدلي قرار بگيرد و زن در بيرون رفتن از منزل از او اذني هم نگيرد.

این منطق و استدلال یکی از علمای دینی مطرح و با اعتبار جامعه افغانستان است که هرگاه نفقه ی به زن پرداخته شود و حمایت مالی از زن گردد مرد (شوهر)میتواند بدون رضایت «زن » و با جبر با او همبستر شد یا به نوع تجاوز کرد. مهم تر اینکه جناب محسنی تمام اظهارتش را مطابق احادیث و شریعت میداند و
« آیت، الله » نیز هستند که سوال بزرگتری را به ذهن میپروراند و این باور را نیز میرساند که « آب از سر چشمه گل آلود است» .

به باور جناب محسنی در کشور های جهان سومی کار برای مردان قوی هیکل پیدا نمیشود، چه رسد به زنان ، تا استقلال مالی داشته باشند، اما ایشان نفرمودند که چرا تمام کشور های اسلامی شامل کشور های جهان سومی هستند؟ دلیل اش واضح است، مسوولین و رهبران کشور های جهان اولی وقت و افکار شان را صرف حریم شخصی و اخلاقی مردم نمیکنند و جدول زمانبندی مقاربت جنسی برای افراد تعیین نمی کنند و دین را برای اغفال مردم و وسیله ای برای وسعت و پایداری حاکمیت خویش قرار نمی دهند.

گروه طالبان که تا دیروز خون انسانهای شیعه را مباح میدانست امروز با خرسندی از تصویب چنین قانون در افغانستان حمایت شان را اعلام میکنند . " ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان: قانون جدید با نظرات رهبران طالبان همخوانی دارد و به همین دلیل مورد حمایت آنان است."

تصویب "احوال شخصیه شیعیان" توسط پارلمان و امضای آن توسط رییس جمهور به هیچ وجه هویت گمشده ی شیعیان افغانستان را حیات تازه نمی بخشد بسا رسوایی و بی آبروی برای این بیست چند درصد نفوذ افغانستان همراه خواهد داشت، همانطور که امروز شاهد بازتاب و واکنش ها آن در سراسر دنیا هستیم.


فقط حکومت غير دينی می تواند حيات شیعيان را تضمين کند!

در افغانستان تنها يک حکومت آزاد و بدون گرايش دينی می تواند تضمين کننده ی حيات اقليت های مذهبی باشد. ورنه برخورد متعصبان در همراهی با چپاولگران در کافر قلمداد کردن شیعیان فقط جان و مال و ناموس آنان را در افغانستان مباح دانسته و آنان را همچنان با جنايات روبرو می کند. تصويب قانون "احوال شخصیه شیعیان" برای جامعه ای که نوگراست و کوشش می کند مشارکت متمدنانه در جامعه داشته باشد، فقط يک توهين محسوب می شود که ريشخند و محدوديت را برای آنان به ارمغان می آورد.

شنبه 4 آوريل 2009


قانون احوال شخصيه اهل تشیع درافغانستان

آنچه در اينجا می آيد متنی به قلم شیخ آصف محسنی يکی از متهمان نقض حقوق بشر ، درباره ی قانونی ست که بتازگی درباره ی شیعیان افغانستان توسط پارلمان و رييس جمهور به تصويب رسیده و بدون کم و کاست برای روشن شدن افکار عمومی در کابل پرس به نشر می رسد. بديهی ست که اين قانون و نظرات شیخ آصف محسنی تنها نظرات متحجرترين بخش جامعه ی شیعه در افغانستان می باشد و با روحیه ی جمعی شیعیان و بويژه هزاره ها در تضاد کامل می باشد.

جمعه 3 آوريل 2009

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • برادران سلام !
  دوستان این اسلام عزیز است درتمامی موارد زندگی احکام دارد اگر شما مسلمان هستید واسلام را قبول دارید باید زندگی تانرابرمبنای اصول زرین آن استوار سازید .
  بعداز قرنها شیعیان افغانستان موفق شده اند تا خودرا تثبیت کنند وقانون وشرعیت خودرا رسمی بسازند همگی با بی شرمی بدون آنکه به اصل آن توجه کنند به خاطراینکه شیطان بزرگ (آمریکا)انرا درست نمیداند به ضد آن یزید وار ایستاده شده اند .
  توجه کنید ما مسلمان وشیعیه هستیم واز این قانون بسیارهم خوشحال هستیم که رسمی شده است .
  با احترام

 • معلوم نیست که منظور زاهدی از این جمله چیست: "گذشته از اینکه چه اهداف پشت این مجموعه فتوا خوابیده بود، اما بعضی از بندها و ماده های این قانون در عصر که تکنالوژی و اطلاعات حرف اول را میزند مضحک و خنده آور است."

  از آنجاییکه اکثریت انسانها در یک دوره از عمر خود نیاز به اطفا خواست های جنسئ خود دارند، آیا میشود که آنها با (تکنالوژی و اطلاعات) همبستر شده و با رایانه ها و وسایل ارتباط جمعی آمیزش جنسی کنند؟ پس طرح ادعا های به اصطلاح روشنفکر مأبانه و به رخ کشیدن دست آورد های علمی-تجربی ویا فنی (دیگران) در مباحث اجتماعی-خانوادگی چه مفهومی داشته میتوانند؟

  با آنکه ذکر کلمه ی (رضایت) در بخشی از قانون روابط خانوادگی (در خصوص مقاربت زوجین) شرط است، اما ادعای زاهدی مبنی بر "<آب از سر چشمه گل آلود است>" خالی از اغراض شخصئ وی بر علیه دین مبین اسلام بوده نمیتواند. وگرنه آقای زاهدی نیز همان فعلی را که سایر زوجین مسلمان در طول زندگئ مشترک زناشویئ خود مرتکب میشوند، بار ها اجرا میکند. شاید برترئ زاهدی صاحب بر سایرین این باشد که ایشان با امکانات بهتر و در آسایش بیشتر آن عمل خیر را انجام دهند و گرفتن رضایت همسر نیز چیزی نیست که مختص آقای زاهدی باشد. هر مردیکه ادعای مسلمان بودن و انسان بودن را دارد نباید هیچ کاری را بدون رضایت طرف، انجام دهد.

  ناگفته نباید گذاشت که قوانین غیر مذهبی و به اصطلاح مدنی در کشور های به اصطلاح متمدن نیز در "رخت خواب مردم رخنه" کرده اند. یگانه تفاوتش در این است که تحت ارشادات این گونه قوانین، همسران میتوانند در حضور ویا غیاب یکدیگر از جنس های مخالف و موافق بیگانه لذت ببرند و از نژاد های چهار گانه (زرد، سیاه، سفید و سرخ) نسل گیری کنند. نمیدانم تفاوت چند همسر داشتن (در صورت نیاز طبیعی، استطاعت مادی و اجرای عدالت) با رابطه داشتن همزمان با جنس متفاوت (که در کشور های به اصطلاح متمدن معمول میباشد) در چه است؟

  در صورت مخالفت همسر (خصوصاً آقایان)، شمارۀ 999، 911، 112 و غیره دایر گردیده و دمار از روزگار طرف (بازهم خصوصاً آقایان) در آورده میشود.

  پس حضور (برادر بزرگ) ویا همان (Big Brother) در گوشه و کنار زندگئ شخصی و خصوصئ مردمان چه در غرب و چه در شرق، ملموس و محسوس است. اندک تفاوتش در این است که در کشور های چون افغانستان این مداخلات بیشتر رنگ مذهبی بخود داشته در حالیکه در کشور های به اصطلاح متمدن، این مداخلات را (قانون!) نامیده اند.

  بزودی شاهد حضور دوربین های مداربسته در اتاق خواب باشندگان کشور های به اصطلاح متمدن نیز خواهیم بود که حتی شیوۀ مقاربت جنسئ زوجین را تحت نظر خواهند گرفت... آن زمان منتظر خواهیم بود تا نظرات جناب زاهدی را پیرامون تجارب شخصئ ایشان از مشاهدات و ملاحظات (بیگ برادر) بخوانیم.

  هدف از نوشتن این پیام کوتاه، دفاع از اعمال شخصئ جناب محسنی نیست بلکه دفاع از حریم مقدس دین اسلام است که به نظر بنده احکامش در تمامئ ساحات خالی از حکمت نیست. البته دانستن ارزش احکام اسلامی، عقل سلیم و تحلیل غیر جانبدارانه میطلبد که بعضی از دوستان فاقد آن هستند.

  با احترام

 • محسنی یک جاسوز بیش برای ایران نیست مسئله شهید مشتاق و خواهرش یکی از رسوای های یست که خواب را بر این مردک الدنگ حرام کرده است. خداوند اینان را به عدالت بکشاند.

 • جناب آقای زاهدی ! عيب کار قلمزنان ما اين است که ( خر) را رها ميکنند و به پالان خر می چسپند! جان برادر ! لب لباب ديدگاه قرآن کريم در باره هويت و ماهيت موجودی به اسم زن چنين است : ۱ ــ زنان شما ، کشتزار شما هستند ، از هر سو که خواستيد با آنان در آميزيد ! ۲ ــ زنانی که از اوامر شوهر اطاعت نکنند ، نخست اندرز داده شوند ، اگر باز هم از حکم همسر سر باز زدند ، به شدت مجازات ( لت و کوب ) شوند! ۳ ـــ زن هرگز نميتواند بدون اذن شوهر خانه را ترک کند ! در نصوص سيرت صحابه و ياران رسول اين روايت به چشم ميخورد « حضرت بی بی فاطمه زهراء دختر پيامبر، هرگز بدون اذن شوهر « بيت » را ترک نميکرد حتی اگر برای ديدار پدر باشد » خوب با اين مستندات تقصير محسنی و کرزی و شورای افغانستان و فلان و بهمان ، چيست؟ افزون بر اين ، محمد بن عبدالله ، « مرد » را صاحب زن و « نفقه آور » خانه توصيف کرده و بيخبر بوده ازين امر که مسلمان ها ، روزی روز گاری به دارا لکفر ( اروپا و امريکا) مهاجرت می کنند ، « زن » اشتغال و کار پيدا ميکند و همه روزه از منزل ، خارج ميشود و « مرد» بيکارمی ماند و نا چار در منزل می نشيند و به امور پخت و پز وبچه داری و حتی « کالا شويی» می پردازد ، يعنی کاملا و ظايف زن و مرد برعکس ( معکوس ) ميشود .. ديدگاه محمد بن عبدالله تجسمی از يک جامعه عشيره ای و مرد سالار و فرهنگ بيابانی است و لا غير .با احترام . فرزانه پوپل

  • خانم فرزانه پوپل هلمندی ایا بنظر شما زن نان اور خانه باشد بهتر است و یا مرد—

   منظورم اینست که کدام ایدیا یعنی مفکوره درست و مصون و سالم است...

   از طرف دیگر زندگی زنا وشوهری ایجاب احترام متقابل را دارد و این را قبول کن که اگر مرد هم اجازه بیرون رفتن از خانم خود نگیرد در زندگی اب خوشی از گلویش پایین نخواهد رفت...

 • وقتی حضرت آيت الله عظمی محسنی يا يک دختر جوان در سن ۹۰ ساله گی ازدواج فرمودند ، يک آدم شوخ طبع که از دوستان ايشان بود به نامبرده گفت ، حاج آقا! زن جوان ، پير را برنا کند !حضرت محسنی بداهتا فرمودند : اگر قصد دست انداختن مرا داريد ، شمارا حالی ميکنم که هيچ بدعتی نشده ، پيامبر گرامی نيز در پنجاه ساله گی با يک دختر ۹ ساله ازدواج فرمودند ! احترام . عباس کامروا

  • انسان چقدر وحشی باشد ، که شهوت رانی بالای طفل نه ساله لذت انگیز واقع گردد ؟ شرم و خجالت باد بر آنانیکه چنین جنایت می آفرینند . شرم آور تر و خجالت آور تر نظامیست که این جنایات را قانونی میسازد !

   اگر پیغمبر خدا چنین یک عملی را انجام داد مستثنی است زیرا او رسول الله و حبیب الله بود ، آنانیکه از او پیروی میکنند چکاره اند ؟ همه دزد ، رهزن ، قاتل ، مال مردم خور و دارای صد عیب شرعی !

   ملا ها ، اخند ها ، و بیک کلام علمای کرام ! بس است به لحاظ خدای که به او ایمان دارید ، ازین بیشتر درین دنیای بی بقا ، بینی ما را نبرید و خجالت ما نسازید !!

 • زاهدی عزیز سلام!
  از تحریر مطلب دلچسپ تان تشکر. باز پرده از روی یک اخند مرتجع برداشته اید.این پیرمرد حریص (محسنی)که قرار گفته شما با یکی از شاگردان چهارده ساله خود "عروسی " کرده( شاید هم سن نواسه اش) ممکن منبع اصلی الهامش برای ساختن این قانون عدم اطاعت زوجه اش در امور زوجیت باشد.اگر کمی واقعبینانه تر حدس بزنیم ممکن است آن دختر بیچاره که قربانی تجاوز جنسی ایت الله قرار گرفته چقدر هنگام مقاربت با این پیر خرفت رنج خواهد برد و شکنجه خواهد شد.این حق آن دختر مظلوم است تا رنج برد.اگر کسی باور ندارد خودش برود و با یک زن هفتاد ساله ازدواج کند.حالا برای آنکه آن دختر بیچاره را تهدید قانونی نماید ،این قانون را ساخته است.سر از هفته آینده اقای ایت الله همراه با یک جلد قانون خود ساخته اش به بستر خواهد رفت.اما خاطرش جمع باشد که این قانون قدرت جوانی را برایش باز نخواهد آورد.

  زنها ،انسانها اند .هیچنوع تمایز حقوقی نباید بین مرد و زن و یا فرزندان خود دختر و پسر قایل شویم.با اطمینان صد در صد میگویم که برابری حقوق همه انسانها بدون در نظر داشت رنگ جلد، زبان ، جنسیت،باور های دینی وغیره روزی بصورت واقعی در همه جهان منجمله کشور ما پیاده خواهد شد.

  آنلاین : در مورد رهبر بزرگ اقای محسنی بشنوید.

 • من ندانستم این(تکنالوژی واطلاعات) چه ربطی با ار ضای خواست جنسی دارد .بردن تکنالوژی در رخت خواب نیز چندان کار پسندیده نخواهد بود .شاید علت پسمانی کشور های جهان سوم همین است که تکنالوژی را به بستر خواب شان راه نداده اند؟ ما از این چیز ها سر در نمی آوریم .احوال شخصی شامل همین سن اهلیت ،اردواج، حضانت ،طلاق، نکاح وامثال آن می شودوتکنالوژی در آن (حرف اول) را نمی زند . در حالیکه بابعضی از مواد این قانون بسیار مخالف هستم اما با اتتقاد از آن با شیوۀ خرت وپرتی نیز همراه نیستم .


  • گويا در دوره قبل از اسلام ( جاهليت) مردان عرب ( در مکه و مدينه) هريک تعدادی از زنان را جهت کامرانی دربيت (منزل) خويش نگه ميداشتند و گاه به خاطر خشم و غضب بر يکی از اينان ، چندين هفته از مقارت با زن مغضوب خود داری ميکردند و اگر اين زن برای ارضای خواهشات جنسی به فکر سايه و همسايه می افتاد ، تا حد مرگ مجازات می شد ! پيامبر اسلام برای زوجين ، در جهت تامين عدالت ، حد و حدودی تعيين کرد اما چون اقتصاد و اداره فاميل در دست مردان بود ( سيستم قبايل بدوی ) ، مقررات موضوعه پيامبر در خدمت مردان و سرکردگان عشيره قرار گرفت و « زن» هنوز به حيث يک شئ ( کالا) باقی ماند ! بهر حال روابط و ضوابط ۱۴۰۰ سال قبل در عربستان ، مناسبات جنگی و اجتماعی صدر اسلام ، دساتير، آيين نامه و مقولات ضد ونقيض ، نامتجانس و پراکنده ای را به ميان کشيد که پاره ای حکم و اسطوره و افسانه و توبيخ و تهديد و تحذير و... را در بر ميگيرد و تحت نام کتاب مقدس اسلام جمع آمده است . احکام يک جامعه شبانی و برده داری را در عصر انترنت در جوامعی با مناسبات توليدی و اجتماعی جديد ، به کار گرفتن ، شايد از عقل و انصاف دور باشد . با احترام . محمود آراسته

 • سلام «م م»عزیز،
  از نان آور بودن یا نا نان آور بودن خانه حرفی در میان نیست. امروز نان آور بودن خانه ربطی به مؤنث بودن و مذکر بودن ندارد. روابط میان مرد و زن در طول تاریخ دستخوش تحولاتی زیادی شده است. اگر از خاطرتان نرفته باشد دوره ی مادر سالاری را حتماً در اوراق کتاب های تاریخی که در دست داشته اید، مرور کرده اید. در دوره های خاص تاریخ زنان نظر به تقدم شان نسبت به مردان در زمینه های کلیدی آن عصرها و تر دستی های خاصی که در زمینه نان آوری داشته اند، شریان های زندگی را در چنگ گرفته بودند. در جریان گذاشتن زن یا شوهر وقتی یکی از آنان از خانه پا به بیرون می گذارد طوریکه شما اشاره فرمودید فکر نا سالمی نیست اما زمانیکه شوهر قانوناً مستحق شمرده می شود که از اشتغال زنش جلو گیری کند و زنش را مانند یک ماشین اوتومات شبانه روزی مراقبت کند، زن تمایل ندارد و برای چیزی نا راحت است اما مرد جانور خویانه عضلاتش را براو تحمیل کند، خودتان قضاوت کنید، حالا که نمی دانم زن هستید یا مرد ولی اگر زن باشید و شوهری به این بی اعتمادی و خوار شماری داشته باشید، می توانید تحمل کنید؟ اگر زن باشید می توانید تحمل کنید. بلی، تحمل می کنید اما تحمل می کنید چون چاره بی چاره است. اگر تحمل نکنید باید یاغی شوید و اول شوهر را بکشید وبعد اگر هم دست به خود کشی نزدید، آیت الله محسنی سنگسارتان را فتوا خواهد داد.
  اگر واقیعاً مدافع پر و پا قرص این قانون هستید، از آنچه در در تمسخرش گفته می آید چین بر پیشانی نیندازید چون سالهاست که بد تر از اینها را زنان این سرزمین بر گرده هایشان می کشند. چیزی در اعلام این قانون می یابم که قبلاً به فکرش نیافتاده بودم. اگرچنین یک چیزی هایی انگیزه یی برای زنان وما جوانان این سر زمین نشود تا به پا بر خیزیم، این خطه طبیعتاً محکوم به این چنین زیستن خواهد بود.
  با احترام

 • باعرض احترام به خواننده گان سایت ، قابل یادر آوری اینکه طرح وتصویب کثافت فکری ای بنام قانون احوال شخصیه شیعیان افغانستان درست مطابق به دستورات اصیل اسلام بوده وشخص محسنی کوچکترین دخل وتصرفی درآن نه نموده است ، بلکه ایشان مطابق به اصل ایمانی واعتقادی وحرکت درخط اسلام محمدی ناگزیر ازانجام این ماموریت وکارنامه سیاه است . اگرایشان بخاطرازدواج بادختر 14 ساله ویاتلاش بمنظور تصویب مقررات وموازین فکری اسلام درافغانستان مورد سرزنش قرار میگیرد ! چگونه است که محمدشاه عرب بخاصر ازدواج بادختر هفت ساله لااقل مورد بازبینی قرار نمیگیرد؟ ویابخاطر ایجاد سیاه ترین طرزفکرنسبت به زن محکوم نمیگردد؟ این را باصطلاح ساده میگوید" خر را ماندن وبه پالانش کوبیدن است " . تصویب افتضاح نامه احوال شخصیه شیعیان افغانستان درواقعیت امر روسیاهی دیگریست برای آن عده دلقکان کودن وجاهلیکه امروزه تلاش دارند تااسلام را مدافع حقوق زن ویادرجهت عدالت اجتماعی برباورها بقبولانند، وتبعیض جنسی ونابرابری اجتماعی را شامل افکار واندیشه اسلامی نمیدانند. بحث اساسی امروزه اینست که اگردست مذهب ازدخالت درزنده گی خصوصی مردم وامورسیاسی کوتا نگردد ومذهب قانونآ درجایگاه اصلی اش یعنی حاشیه زنده گی بحیث یک امرخصوصی بازگردانده نشود ، تلاش برای نجات زن ازسیه روزی ومظلومیت بی حاصل وبی نتیجه است .

 • مطرح یک چنین قوانین غیر علمی و عاری از هر نوع منطق انسان عصرما می تواند زاییده ی افکار فضله ای آیت الله محسنی و همتایان سنی اش باشد که سالهاست مردم مارا در تاریکترینِ زندان ها نگهداشته اند. آغای محسنی!از یادتان نرود که شما تنها نیستید.آنانی که در تصویب این قانون شما را همراهی کرده اند و چند دانه دُر را از دُردانه های این قانون حذف کرده اند، دست کمی از شما نداردند. تفاوت در این جاست که شما صادق ترین آنها هستید و شاید هم اگر دماغتان نسوزد ساده لوح ترین آنها.
  ازینکه این قانون« زیر خشتکی» ترین دشنام ها را نثار تمام مادران وخواهران این سرزمین کرده ویکبار دیگر مارا به یاد شاهان کنیز گ.ا.ی و تجاوز بر دختران معصوم و پدران و مادران هشتاد ساله در طول جنگهای چند دهه می اندازد، ‍‍‍چشم وبینی بسته و فلان بسته می گذریم، ولی باتمام احترامی که به مادران، زنان و خواهرانِ سر زمین آفت زده ی جاغوری و دهکده های بامیان که هنوز لکه های خون از در و دیوارش شسته نشده است و سایر شیعیان افغانستان دارم، باید به عده ای از آنانی که این قانون را قانون شیعیان می دانند بگویم که آیت الله نمی تواند حتی نماینده ی واقعی همسرسیه روزش باشد چه رسد به اینکه به مقام والای نمایندگی از اقشار مختلف اهل تشیع در افغانستان دست پیدا کند، برای آنها قانون بسازد و آنرا لوله کرده بر دهان این ملت بکوبد. این آیت الله ی آیت حرام کن فقط می تواند یکی از ننگین ترین لکه ها بر جبین نه تنها شیعیان بلکه تمام ملیت های افغانستان باشد.
  آیت الله محسنی قانون طرح می کند و ستره محکمه موسیچه وار این قانون را تصویب می کند. از ستره محکمه ای که در مورد ده ها زن بی عزت شده، در پولی چرخی و غیره زندان ها و رحیمه های نامراد شده، تصمیم نمی گیرد و قاضیانش جز پول و واسطه به هیچ محکمه یی متوسل نمی شوند، چه انتظار می توان داشت؟ آغای آیت الله!ما شما را خیلی پیشتر ازان شناخته بودیم که تحجرتان شاخدار شود. اکنون در سر زمینی که هیچ مدافعی ندارد، در سر زمینی که چیزی به نام جنبش مردمی نمی شناسیم وحکومت و پارلمان گُراز های خونالودی بیش نیستند، می توانید قوانین مضحک تر و خاینانه تر ازین را هم به تصویب برسانید. شما و مدا فعین تان یک چیز را از یاد برده اید،اینکه مردم و خصوصاً زنان در تمام جوامع بشری شخصیت های بیچاره ای چون شما را تجربه کرده اند. نظام ها و افکار پوسیده در آخرین روز های عمرشان اینگونه به دفاع از خود می پردازند. افغانستان مسیر تکاملی خودش را خواهد پیمود و این زنان و فرزندان شان روزی بر ریش و زنخ شما و حامیان تان تُف خواهند انداخت.

 • mohsini yek movjodi kasifi ast ke dowomi nadarad. in bi sharaf ra magar zan nazayede ast ke in mowjod ba zanha doshmani mikonad. magar in mojod shiri adam na hkorde ast. agar in mowjod ra ensan zayede bod in karha ra namikard.man namidanam kadam mowjod in palid ra zayede ast ke ba insan ha doshmani mikonad.

 • ابت الله!! محسنی(خدایا نشانه هایت را ببین!!!و شرمنده باش)عجب صبری خدا دارد!!
  شاید این جانوران انسان نما ماموریت دارند چهره واقعی اسلام(مخصوصأ شیعه) را از آنچه هست زیباتر جلوه دهند!
  اگر پدرانمان اجبارأ اسلام را پذیرفته اند ما چه گناهی داریم که اگر نخواهیم مرتد میشویم؟آزادی پیشکش آنها فقط مارا رها کنند.
  خیام هفتصد سال قبل فرموده:
  با این دو سه نادان که چنان میدانند/از جهل که دانای جهان ایشانند=خر باش که از خری ایشان به مثل /هر کس نه خر است کافرش میدانند.
  ای مسلمان آیا شهامت داری که بگویی من مسلمانم؟
  گل بود به سبزه نیز آراسته شد.
  بعنوان یک مسلمان سرافکنده و حرفی برای گفتن ندارم.
  «وقت ان است که بدرود کنی اسلام را»
  حرف آخر:چنانچه مایلند سایه کمرنگی از اسلام بماند هر چه زودتر(گر چه خیلی دیر شده)قوانین اسلام بازنگری وبه روز شود که الحمدالله غیر ممکن است.

  • هیچ کسی راه شما را نگرفته که دین را ترک کنید و یا نکنید. مطمئنم که همین حالا نیز احکام اسلام را عملی نمیکنید، پس روی چه دلیلی خود را مسلمان میشمارید؟ همانطوریکه از اسلام شما و محسنی کسی خیر ندید از ترک اسلام تان نیز کسی ضرر نخواهد کرد. اگر میترسید شما را مرتد خطاب کنند، نظر به احکام مدنی نیز مکلف هستید "همرنگ زمانه باشید". حتی اگر در غرب نیز زندگی کنید باید این اصل را بر خود عملی سازید که میگوید: "وقتیکه در رُم زندگی میکنید همانند رومی ها عمل نمایید".

   رباعیات خیام نیز بر عیاشی و بی بندوباری مدرک شده نمیتوانند به دلیل اینکه اکثر کارشناسان تاریخ و ادبیات در سروده شدن آنها توسط خیام شک دارند.

   از قدیم گفته اند که، "مال پدر پیش پسر مثل کفر، مثل کفر". اینرا به دلیلی نوشتم که اسلام برای مردم فعلی اکثراً به میراث رسیده است نه اینکه از روی تحقیق و پژوهش به آن دست یافته باشیم و هر آنچیزیکه مفت و مجانی بدست آید ظاهراً ارزشی ندارد.

   برای جوانان بیکار و بی روزگار ما همان وودکای تقلبی با چرس و چلم بهتر از معنویات و ارزش ها اخلاقیست.

   شادزی

 • سلام و احترامات
  خواننده محترم اين سايتها حتمآ باز کرده مطالعه نمايد
  سا ئینس گواه حقیقت قرآن مجید شده متن رامطالعه کنید
  http://www.ustadfaizi.com/index.htm
  http://www.google.ru/search?hl=ru&a... . .
  http://www.azmoone-melli.com/index... .
  http://www.islam411.com/library/

 • با گفتار نیک ، کردار نیک ، و رفتار نیک همان شد که 14 قرن است اجداد ما در سیاهی دین جهل و پوچ و بی معنی اسلام تازی رفتند و مردندو برای ما جز سیاه روزی و فقر و فلاکت چیزی باقی نگذاشتند . وزندگی مردم توسط تیکه داران دین اعم از ملا ها حاجی ها مجاهد ها زوار ها کربلایی ها و عوام که بشکل گوسپند همه بدنبال اینان روان هستند به فلاکت بار ترین مرحله رسیده حتا افریقایی ها هم از ما پیشی گرفته اند به سومالی و یمن و حبشه نبیینید که آنهم میراث دین تازی است.

  دین یعنی شیخ آصف مثال زنده آن که جز حرف مفت و شیره مالیدن بسر یکعده آدمهای بی مغز سالها میخورد و به عیش و نوش میپردازد . و قوانین می سازد برای خواهشات جنسی اش همان طور که الله نه بلکه سلمان پارسی در تازینامه هرنوع زن فقیر پولدار بالغ نتابالغ بیوه فاحشه دو شوهره زنا زاده حرامزاده همه را برای پیغمبر غار کوه باز خوش حلال کرده و علی سگ کش هم دید که پسر کاکایش هرنوع سکس دارد او هم برای خودش صیغه را ساخت . که امروز همان احوال شخصی زنان بدبخت ایران و افغانستان بدست این حرامزادگان دین فحشائی با آیات قرآن می باشد .

  زنی اگر با مردی نزدیکی کند زنا محسوب می شود و شلاق و اعدام دارد و اگر چند روپیه به ملا و آخند بدهند و یک دوسه ایت تازی را بخواند حلال است . ازینجا نتیجه می گیریم که ملا و آخند یک نوع مرده گاو و یا بکش های با آیت و حدیث مثل محمد بچه باز است که هر روز یک پسر 7-8 ساله را برای یاد دادن نماز می برد ومیگفت این بچه ها رادر اطاق گوشه .

  این است زنانی که نیم یک مرد است و از کلوخ آتش نمی پرد.

  http://www.youtube.com/watch?v...

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس