صفحه نخست > کارتون > عبدالله: کاشکی...تخم طالب می کاشتم

عبدالله: کاشکی...تخم طالب می کاشتم

عتیق شاهد
يكشنبه 5 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقای شاهد ! کم دقتی در محتوا و موضوع ديده ميشود : اولندش اگر عبدالله چشمک پشتون نباشد ، نيم پشتون که هست ! دوم ، حيله گری ها و حرامزادگی های که وی از ربانی و مسعود آموخته ، خيلی بيشتر از آن است که کرزی از ديگران آموخته است ! سوم ، قيافه عبدالله خان بيشتر به مست و ملنگ شباهت دارد تا کرزی! با اينهمه اگر عبدالله انخاب نشود بخاطر عدم پشتون بودن او نيست ، بخاطر نفرت عظيمی است که خلق پا برهنه افغانستان در برابر متجاوزان به مال و ناموس خويش دارند و عبدالله يکی از متجاوزان فاحش به ناموس و آبروی ملت است . احترام . محمود نکته دان

 • زبان حال کانديد های کم بضاعت رياست جمهوری :
  از لبيب گواه

  کاشکی « چشمک » می بودم /
  لشم و لشمک می بودم ! /
  پيش امريکه و روس /
  ريش مه تيغ ميزدم ! /
  پيش مردم وطن : /
  پشم و پشمک می بودم /
  بوت پاک انگليس ؛ نوکر نوکر روس /
  پيش مردم وطن :/
  خان وردک می بودم ! /

  • جان بیادر فکرته بگی هوشته نی چند سال پیش که بخارداشت هموطوریک دعا کده بود اجابت شد۰۰۰کاشکی بچه میبودم/پیش بزچه میبودم
   شوخک

 • آقای شاهد عزيز ! اين بار طرح کارتون ، شما را گمراه گرده است . شما دچار يک تبليغ مثبت برای عبدالله خان و يک ضد تبليغ به زيان کرزی شده ايد . آيا عبدالله پشتون نيست ؟ عبدالله که در خطابه هايش نه تنها دانشگاه را پوهنتون ميگويد بلکه زايشگاه را زيژنتون (!) می نامد غير پشتون است ؟ وی که لباس پنجابی ميپوشد و به آن افتخار ميکند ، غير پشتون است ؟ دروغ گويی به اين سويه از يک هنرمند بعيد است . با احترام . فرهاد کابلی

  • فرهاد جان کابلی عزیز باعرض ادب اگر درجوار امضای من توجه فرمایند نوشته شده که طرح از داکتر حامی .
   طرح این کارتون از من نیست من از هیچ یک کاندید مشخص پشتیبانی نکرده فقط هرانچه واقعیت های جامعه ماست انعکاس میدهم هرگاه شما هم نظر ی داشته باشید از طریق این ایمل shahid afghancartoon.com
   بامن درتماس شوید بااحترام عتیق شاهد

  • آقای شاهد!

   شما سند دارید که طرح این کارتون از شما نی و از کس دیگر است؟

   مگر می شود نام هر کس را که دلتان خواست بنام طراح کارتون بنویسید و مسولیت گریزی کنید؟

   آن طراح کارتون هم اشتباه کرده- اگر طراح باشد.

  • جان برادر ! اگر اين طرح « واقيعت های جامعه » است پس اينهمه آدم که ميگويند عبدالله خان پشتون است ، حتما دروغ ميگويند ! اگر فردا شما از ژنرال دوستم نيز دفاع فرموديد ، بر اساس طرح يکی از نزديکان دوستم ، حتما آن نيز بر اساس « واقعيت های جامعه است ! » زنده باشيد عتيق جان گل ! با احترام . فردوس کاويانی

 • آقای شاهد ، اگر منظور شما از عبدالله ، همان عبدالله عبدالله باشد، که ایشان پختون تشریف دارند و دیگر کاشکی ندارد!

  از جانبی دیگر خیال کنم که سیاسیون پختون خیلی زیرکانه بازی های خویشرا برای انحصار قدرت براه انداخته اند.

  تا امروز ما شاهد آنیم که مثلا حزب اسلامی که سراسرکار نامه اش هیچ تطابقی با اسلام ندارد، توانسته با تقسیم شدن به شاخه های چندگانه موجودیت و موقعیت اشرا حفظ کند و از طرفی تا کوچک ترین واحد اداری دولتی ریشه دواند.

  یک شاخه حزب اسلامی در کنار طالبان و القاعده گویا مصروف جهاد و مقاومت!!! است و همه میدانیم که حکمتیار از بن لادن بعیت کرد! شاخه ی دیگر حزب اسلامی ظاهرا مصروف فعالیت های فرهنگی است در حالیکه هیچ فرهنگی در حرکات حزب اسلامی از گذشته تا حال مشاهده نشده است. گروهی از آنها برای حفظ اسلحه و روپوش کشیدن به حضور مسلحانۀ شان در شهر ها زیر نام شرکت های امنیتی فعالیت میکنند، که تعداد این شرکت های امنیتی وابسته به حزب اسلامی هنگام حضور لوی لیونی جبار بی ثبات ، رشد قارچ گونه داشت.
  وزاری سیرشماری که اعضای بلند رتبه حزب اسلامی بودند و هستند، و والیان بسیاری که اعضای حزب اسلامی بودند و هستند بمانند جای خود شان!!! که حتی اگر از آنها اسم نبرم همه آنان را می شناسند!!!!

  گروه های دیگری از حزب اسلامی زیر نام احزاب سیاسی مصروف فعالیت برای و به دستور آی اس آی اند، و از جانبی تمام افراد ، گروه ها ، احزاب و تشکل های سیاسی - اجتماعی - فرهنگی پختونی و پختونخواه و پختون محور از چپی چپ تا راستی راست تلاش میورزند تا کاری نکنند که رئیس جمهوری غیر پختون زمام امور را در کشور اوغانستان بدست گیرد.

  همین که عبدالله عبدالله، با ظاهری تقریبا لیبرال یا میانه و معتدل ظاهر میشود، ولی مثل کرزی و آن کاندید دیگر که از جلال آباد تشریف دارند، حرف اولش گفتگو و مصالحه با طالبان است خود بیانگر این حقیقت است که چیزی در کلیت ماجرا تغییر نخواهد خورد، جز اینکه مثلا یا احتمالا کرزی برود و اشرف غنی جایش را بگیرد!
  عبدالله عبدالله که در ولایات جنوبی مورد استقبال قرار میگیرد برای آن نیست، که مردمان آن ولا واقعا و از ته دل خواستار یک شخصیت نو اندیش و مبتکر با توجه به برنامه ها و اهداف و آرمان هایش بوده باشند، و پس از مقایسه و مطالعه افراد حاضر در مبارزات انتخاباتی ، عبدالله عبدالله را یک شخص از هرحیث برتر و بهتر از دیگران و علی الخصوص از کرزی تشخیص داده باشند، بلکه طوری که در بالا نیز گفته شد ، برای اینست که نمیخواهند و راضی نمیشوند و به مصلحت اوغانستان و مردم اوغانستان نمی بینند که یک شخص غیرپختون جای کرزی را بگیرد! پس بگذار حالا که شانس کرزی برای برنده شدن برای بار سوم کمرنگ به نظر میرسد، و گویا امریکایی ها نظر لطفی به دکتر عبدالله عبدالله دارند، عده یی هم به دور او جمع شوند تا پختونی از کرسی ریاست دولت برخیزد و پختونی دیگر بنشیند! و این امریست واقعا خطرناک !!!
  کرزی ، مثلا دیگر اسلاف وطنفروشش در طول هفت سال و نیم گذشته امتحانش را داد و شناخته شد، ولی عبدالله عبدالله با آنکه گویا چهره یست تقریبا شناخته شده ولی به همان اندازه مرموز و چند پهلو که تا امروز به برکت همین چند سویه بازی کردن توانست روابطش را با تمام طرف های درگیر در قضایای کشور حفظ و به قول مردم هم به نعل بزند و هم به میخ!!!!

  این پختون های با نام و ننگ!!!!! بسیار خوب بلدند که گروهی دموکرات بازی راه بیاندازند، و گروهی دیگر به قول روستا تره کی ادا و اطوار جنبش مقاومت ملی !!! را در آرند، گروهی حزب اسلامی شوند و تعدادی هم سور خلقی و چپی ولی در عین حال پختون باقی بمانند و برای منافع پختونوالی هست و بود مادی و معنوی بقیه اقوام که ساکنین اصلی کشور اند،را برباد دهند، همانگونه در طول حکومت سیصد و شصت و یک سالۀ خونبار و ویرانگر شان بار ها این کشور به گونۀ بنیادی ویران کرده و همه چیزش را برباد داده اند ، تنها به بهای حضور پختون ها در قدرت!!!!!!

  حالا هم برای عبدالله عبدالله هیچ عیب و باکی نیست که با همان کراوات و دریشی اطو کشیده، مثل دیگر سیاسیون پختون در اخیر راه همه اصول و موازین شرعی و اخلاقی و ملی را فدای پختونوالی کند!

  • کاشکی آدم می شدید!!
   عفده ای های مریض !شما بیطرف هم نیستید و اگرنه کارتون "خلیلی خاین روز گار" را با نظرات مردم اینطور قیچی و دزدی نمی کردید.

 • baz ham yak kartoon full of paradoxes. Atiq khan namikhuda rang at rangeen tar shoda. Hala cherae aslee at ziat tar ashkar maishawad. Dr. abdullah pushtoon ast baigham basheen. Hama pushtoon boodan maeyar nabayad bashad. Halanke shoma danista siasat brother bzorg brather khord ra bazi maikunain. Hale waqt aan gap ha naist. Karzai rahbari shoma ham tarseeda az dr. abdullah. Shoma faqat do se hafta bad khwahad dedain ke dr. abdullah ke hast. dardi tana ba qarari bokhorain.

 • گردانندگان کابل پرس? : شما ها ديگر اعتماد تانرا در ميان اکثريت مردم از دست داده ايد چيز هاى که عليه منافع هزاره ها و يا گروه هاى همدست شما باشد نشر نميکنيد و ديگران که عليه يک مليت به دشنام زدن مپردارند انرا نشر ميکنيد هرچه که غلامان ايران بنويسند و يا ستمى هاى مزدور و تجزيه خواهان اين کشور بگويند نشر ميکنيد زيرا عليه پشتون ها هستند و شما از ان لذت ميبريد وقتى يک پشتون جواب انها را ميدهد از اينکه حقايق را ميگويد و دلايل همدستان شما را رد ميکند انرا نشر نميکنيد لعنت بر اين ازادى بيان و روشنفکرى شما

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس