صفحه نخست > کارتون > شانس برد و باخت

شانس برد و باخت

کاری از ذ . شمس/ عبدالجبار ثابت: "هدف من چوکى رياست جمهورى نه، بلکه خدمت است و این را يک وسيله خوب براى خدمت ميدانم."
ذ. شمس
جمعه 10 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

عبدالجبار ثابت:

... با استاد سیاف که تازه از زندان کمونستان رهایی یافته بود، آشنا شدم وی از من دعوت نمود که با وی در ساختن حزب وی کمک کنم. مدتی با استاد سیاف بودم. بعد ها من حزب وی را رها کردم و با حزب حرکت مولوی نبی پیوستم. این حزب را هم بعد ها رها کردم. یک روز من را حکمتیار صاحب در پشاور دید و گفت نزدم بیا ترا کار دارم، نزدش رفتم وی نیز از من خواست که با او بپیوندم. در حقیقت عضویتم در حزب اسلامی از همین صحبت با حکمتیار صاحب شروع شد. بعد ها زمانیکه در رادیو صدای آمریکا در واشنگتن کار می کردم، از بس که بر نامه های این رادیو را برای تبلیغ حزب اسلامی استفاده می کردم، این را دیو به عوض رادیو صدای آمریکا مشهور به رادیو« صدای حکمتیار» شهرت یافت. در نتیجه همین گرایش من به نفع حکمتیار صاحب بود که از رادیو صدای آمریکا اخراج شدم. در هنگامیکه آمریکا را ترک می گفتم به قصد پشاور از حکمتیار خواستم که سه صد هزار دالر برایم بفرستند تا یک خانه را که در آمریکا به مبلغ هشت صد هزاردالر خریده بودم، ضرورت داشتم که قسمت قسط آنرا بپردازم در غیر آن خانه از دستم می رفت.

اما حکمتیار در بدل تمام خدماتم که با عث اخراجم از رادیو حتا امریکا شد، این مقدار پول را برایم نداد. به هر تر تیب من از منابع دیگر پول قسط خانه را دادم ولی وقتی به پاکستان آمدم حزب وی را ترک گفتم.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • برادر نهایت عزیز دست تان درد نکند که خیلی زبیا تصویر و معلومات است حق این سک است که همچو تصویرش را کشیده ایی
    عبدالجبار بی دین دوزد در مقام قرار کرفت که تخم بد ترین مرض را کشت کرد فقط رشوت را از هزار و دوهزار افغانی به هزار دالر و ده ها هزار دالر تبدیل کرد این شخص از طرف بادارانش فقط مامور تشویش رشوت وفساد اداری بود همه و همه را وادار به دوزدی و فساد کرد در هر ولایت وقتی میخواست برود افرادش قبل با مقامات به توافق میرسید که چقدر حق باید بدهد در ولایت کنر مبلغ بنچاه هزار دالر خودش رشوت کرفت در هر ولایت فقط کم زور را میکرفت که تا کلان ها بترسد کسانیکه کلان کلان خورده باید کلان حق بدهد هدفش این بود و بس فقط جیب خود را بور کرد و خانه در شیر بور جور کرد و تمام هدفش فعالیت های سیاسی و شهرت کشیدن و بنفع بادار وطن فروشش بود همه این سک را میشناسند که چی کاره بوده و چی کرد هر کس به این وطن فروش قران خور بی دین رایی بدهد خداوند انرا و اجدادش را نبخشد عبدالجبار ثابت اصلا به خدا عقیده ندارد اصلا مسلمان نیست

  • جبار ثابت گفته که سه صد هزار دالر برای قسط خانه که قبلا خریده بود ضرورت داشت اما حکمتیار برایش نداد و اضافه نموده که آن مبلغ را از منابع دیگر پرداخت نمود اما واضح نکرده که این کدام منبع بوده که حاضر شده سه صدهزار دالر بدسترس این آقا قراردهد و در بدل چی؟ البته یک سوال دیگری هم دارم و آن اینکه : طوریکه از هیچ کس پوشیده نیست خانمی که در رسانه ها از آن بنام خانم (ف) یاد میشود و سوابق و شهرت خوبی نداشته است و هیچ کدام مناسبت فامیلی نیز با آقای ثابت ندارد با آقای ثابت زندگی مینماید . سوال این است که این چه نوع مراوده است همان گرل فرند که در امریکا رواج دارد و یا کدام مناسبت دیگری است؟

  • کابل برس واقعابهترین است کارتون ها عالی هستند تشکرازترتیب کننده این بخش

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس