در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > تريبون آزاد > آقایان حبیب الله قادری و جنرال!! داود لطفاً مستعفی شوید!!

آقایان حبیب الله قادری و جنرال!! داود لطفاً مستعفی شوید!!

نويسنده: امين الله کابلی
جمعه 22 جون 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )


به اساس آخرین گزارش دفتر مبارزه با جرایم و مواد مخدرملل متحد، زرع کوکنارافغانستان در سال 2006 نسبت به سال قبلی پنجاه فیصد افزایش یافته که این ازدیاد، رقم تولید مواد مخدر را بطور بی سابقه در سطح جهان بالا برده است.

به اساس همان گزارش، فعلاً افغانستان 92 فیصد مواد مخدر جهان را تولید مینماید، درحالیکه درسال 2000 میلادی 70 فیصد و یک دهه قبل از آن 52 فیصد مواد مخدر جهان را افعانستان تولید میکرد.

این در حالیست که کشور ایالات متحده از سال 2002 به اینطرف مبلغ 200 ملیون دالر و برطانیه در حدود 260 ملیون دالر (130 ملیون پوند) را در را مبارزه با زرع و قاچاق مواد وخدر در افغانستان به مصرف رسانیده اند.

با مطالعه ارقام شرم آور فوق موضوعیکه در ذهن خواننده خطور خواهد کرد مسسؤلیت اخلاقی حکومت بالاخص وزارت مبارزه با مواد مخدر و معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله میباشد. اگر این فاجعه در کشور های قانونمند رخ میداد بدون شک افراد مسسؤلیکه در مقامات رهبری قرار داشتند استعفی میدادند و در صورت داشتن وجدان بیدار، مانند وزیر زراعت جاپان که چندی قبل بدلایل ضعف اداره توسط پارلمان آنکشور احضار شده بود، انتحار میکردند.

اما در افغانستان طوری دیگرست. جناب وزیرمبارزه با مواد مخدر که نا اهلی اش شهره آفاق است وجناب معین وزارت داخله که خود یکی از رهبران باند های قاچاق در شمال کشور است، کمافی السابق به وظایف شان ادامه خواهند داد و بطور نمایشی چند کیلو نمک را بنام هیرویین در حضورمطبوعات خواهند سوزانید و به بهانه های طفلانه سابق شان چون خرابی وضع امنیتی در هلمند و غیره ادامه خواند داد وبس....

واژه های کلیدی

پيام‌ها

  • آماری که ارائه میشود قدری مشکوک است ،احتمال بزرگنمایی میرود، ترسم از آنست که غربیها و قدرتمندان دنیا ،بدینوسیله ،دستهای آلوده خود را بر اساس اهداف مورد نظر ،به دامان مظلوم ترین ملتهای دنیا(ملت افغانستان)پاک کنند چون دیواری کوتاهتر ازدیوار این ملت ستمدیده وجود ندارد.

    • این پیشنهاد به ان میماند که کسی از خرگوش بخواهد که از زردک خوردن صرفنظر نماید! برادر عزیز! ایا براستی تا حال نمیدانید که مافیای مواد مخدر بر تمام اهر مهای سیاسی و امنیتی و اقتصادی کشور حاکم است؟ هزاران فاکت زنده وجود دارد که نشان میدهد سر نوشت مردم وکشور بدست غارتگران/ جهالان و دشمنان انسانیت افتاده ا ست. بقول شاعر : سوزن عیسا تواند لاف بینایی زدن/ رشته سر در گم مارا اگر پیدا کند !

    • برادر عزیز جناب آقای دشمن فاشیسم :از ابراز نظرتان تشکر ، منظور مرا دقت نفرمودید ، تردید من صرفا" روی سیر تصاعدی آماری است که هر روز به شکل معنی داری مطرح میکنند والا وجود مافیا وجنایات آنها در کشور قابل انکار نیست همچون روز روشن است.همواره سعی کنید در قضاوتها ،از شتاب اجتناب نمایید.

    • از نصیحت پدرانه ی شما یک جهان تشکر !! !!

  • چرا باید از داود توقع مبارزه علیه مواد مخدر داشت. او خود یک قاچاقبر است. مطلب زیر را در همین مورد در وبلاگ عشق و آزادی مشاهده کنید.

    آنلاين بنگريد : وقتی خرگوش تحویلدار زردک باشد!

جستجو در کابل پرس