صفحه نخست > عکس > حاجیان آینده افغان بیش از 100 میلیون دالر به عربستان می برند

حاجیان آینده افغان بیش از 100 میلیون دالر به عربستان می برند

درآمد عربستان سعودی از راه حج و افرادی که به حج می روند، سالانه بیشتر از دو میلیارد دالر آمریکایی ست.
سه شنبه 2 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: گفته می شود حدود 30 هزار تن امسال برای حاجی شدن از افغانستان به عربستان سعودی می روند و هر کدام از آنان به صورت میانگین سه هزار دالر آمریکایی در سفر خود هزینه می کنند. مجموع پولی که حاجیان آینده افغانستان امسال در عربستان سعودی هزینه خواهند کرد بیش از 100 میلیون دالر آمریکایی می شود. تعدادی از آنان هزینه سفر خود را قرض کرده و یا بخشی از مال و اموال خود را فروخته اند و تعدادی از آنان از پولی که به آن احتیاج ندارند عزم عربستان سعودی کرده اند. گفته می شود تعدادی از این افراد با مقامات بلند پایه افغانستان رابطه داشته و از طریق رابطه و زد و بند عازم عربستان سعودی می شوند و عده ای نیز پول حاصل از تولید مواد مخدر را در سفر حج به مصرف می رسانند.

حج یکی از فرایض اسلامی ست که طبق دستورهای اسلامی بر کسانی واجب است که از سلامت جسمی برخوردارند، توان مالی دارند و مشکلی در پرداخت هزینه های جاری زندگی خود و افراد تحت سرپرستی خود ندارند.

بر اساس گزارش های مختلف درآمد عربستان سعودی از راه حج و افرادی که به حج می روند، سالانه بیشتر از دو میلیارد دالر آمریکایی ست.

امسال حاجیان افغان در حالی حدود 100 میلیون دالر در راه عربستان سعودی به مصرف می رسانند که افغانستان جزو فقیر ترین کشورهای دنیاست و در برخی نقاط این کشور مردم از گرسنگی علف می خورند.

عربستان یکی از حامیان اصلی جنایتکاران طالب در افغانستان می باشد و ملایان این کشور و سایر کشورهای عرب در حالی که خود رابطه ی بسیار نزدیک با کشورهای مختلف مانند آمریکا دارند، جهاد و آدمکشی را به افغانستان صادر می کنند.

عکس از گتی ایمیج

واژه های کلیدی

دين، عقايد و باورها
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • البته عربستان به زور برچه و پايگاه نظامی امريکاست که سالانه مليون ها دلار درآمد دارد؛ امريکا رژيم سعودی را برای اشاعه خرافات، وهابيت ، ضديت با علم و فن و اشاعه بردگی زنان و حتا فروش زنان عرب، مجهز و تمويل و تسليح ميکند، نفتش را می برد و برايش اسلحه های ميدهد که عرب هرگز فناوری آنرا نميداند و فقط بايد امريکايی آنرا بکار گيرد و بس!
  حج ، مضحک ترين رکن اسلام است. شنيدم ، در استان فارس ايران، زنی خود فروش ، درآمدش راجمع کرده بود و عزيمت حج کرد تا آمرزيده شود! طالبان و مجاهدان افغان از درآمد ترياک، به بيت اللله مشرف (!) ميشوند!
  جمع کثيری از مسلمانان مهاجر در اروپا ، از پول « سوسيال» عازم حج ميشوند ، اما دولت های کافر را دوست ندارند فقط پول کافران را دوست دارند! از سار کوزی رييس دولت فرانسه پول ميگيرند ، از او ابراز تنفر و تبراء ميجويند اما برای تندرستی ملک فهد ، دعا ميکنند !!
  گفته ميشود ، طالبان کرام ، مزدورانی را که اعمال انتحاری انجام ميدهند، يا در مساجد و مدارس ، بمب ميگذارند، به شرط زنده ماندن به زيارت حج ميفرستند و اگر کشته [ شهيد ] شوند ، از اقارب شان ( برادر يا کاکا يا پدر) را به بيت الحرام ، روانه ميدارند!
  اگر رفتن به خانه خدا، جهت تطهير روح و پاکی تن است، چرا اکثريت حاجيان برگشته از حج اينهمه ، طماع تر ، دنيا پرست تر و آماده جرم و جنايت بيشتر ميشوند؟!
  آيا کرزی و دولتمردان او پس از آمدن از حج، بيشتر به فساد نگراييده اند؟
  از همه عجيب تر ، اين روز ها شرفيابی اعضای بلند رتبه خاد داکتر نجيب به زيارت حج است ، ژنرال حسين فخری ، از عاليرتبه گان خاد نظامی داکتر نجيب پس از عودت از سفر مبارکه حج، اکنون نامش را چنين مينويسد : الحاج سيد حسين فخری رييس اداره نهم امنيت ملی جمهوری اسلامی افغانستان ! خوب ، خدا سايه اين ژنرال حج رفته را از سر امت مجاهد پرور افغان کم نکند!!

 • آنانکه به سردرطلب کعبه دویدند ++ چون عاقبت الامر به مقصود رسیدند

  رفتند در آن خانه که بینند خدا را ++ بسـیار بجــستـند خــدا را و ندیدند

  چون معتکف کعبه شدند ازسرتکلیف ++ ناگاه خطابی هم از آن خانه شنیدند

  کای خانه پرستان چه پرستید گل وسنگ ++ آن خانه پرستید که پاکان طلبیدند

  ( مولانا جلال الدین محمد بلخی )

 • میگویند:

  دل بدست آر که حج اکبر است
  از هزاران کعبه یک دل بهتر است

  چند سوآلِ از دین داران:

  چرا کعبه خانۀ خدا شمرده میشود؟

  مگر آن خانه قبل از اسلام بتخانه نبود؟

  مگر آن خانه زادگاه علی ابن ابی طالب نبود؟

  مگر خداوند نوری نیست که خود در قرآن می فرمایند" الله نور آسمانها و زمین است و آن نور در محل میباشد که دیوارهای اش بلند بوده و هیچ شیطانی در آنجا وجود ندارد، جائیکه صبح و شام در آنجا ذکر تسبیح خوانده میشود"

  پس آیا خدا در مسجد هم پیدا نمیشود چونکه در مسجد عموماً 5 بار نماز گذارده میشود.

  همین طور صد ها سوال دیگر؟

  منظور از خانۀ خدا چیست؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس