در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > برف کوچ در راغستان دوازده قربانی گرفت

برف کوچ در راغستان دوازده قربانی گرفت

نويسنده: محمد معروف ضيايی
پنج شنبه 29 مارچ 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

به گزارشات واصله از ولسوالی راغستان ولایت بدخشان روز سه شنبه حادثه برف کوچ در قریه دهن شاله و منطقه شاله دره این ولسوالی دوازده قربانی گرفت.
به اساس اظهارات سر پرست ولسوالی راغستان آقائی شهاب این حادثه روز سه شنبه ساعت پنج عصر زمان اتفاق افتاد که کاروان 24 نفری مردم محل در حال باز گشت از( زرشوئی ) به خانه های محلی خویش بودند.
به گفته منابع معتبر محلی در ابتداء 24 نفر در اثر برف کوچ ناگهانی زیر برف شدند که بالاخره به اثر سعی و تلاش مردم محل 12 تن جان سالم به در برده و جسد سه قربانی تا حال به دست آمده است اما برای پیدا نمودن 9 تن دیگر جستجو جریان داشته و تا حال اجساد شان به دست نیامده است که به احتمال زیاد ایشان نیز جان های خود را از دست داده اند. زیرا بیشتراز 40 ساعت است در زیر انبار از برف و سرما به سر می برند .
در کنار فقر و امراض مختلف ساری و غیر ساری مهلک این سیومین دشمن آشتی نا پزیر مردم این ولسوالی است که سال ها ده ها قربانی میگرد.
به گفته مقامات معتبر محلی در پنج سال گزشته تعداد قربانیان این حادثه خونبار طبیعی به 45 تن میرسد که اکثر قربانیان در جستجوئی لقمه نانی برای خوانواده های ایشان جان های خود را از دست داده اندد.
قابل یاد آوریست که این ولسوالی در فصل زمستان با چند ماه از خزان و بهار از از سهولت های ترانسپورتی محروم بوده و مرد م مجبوراند تا ده ها کیلومتر راه های صعب العبورو پر برف را پیاده طی کنند. که گاه گاهی قربانی چنین آفات طبیعی میشوند.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس