در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > روسونري از خواب بيدار مي شود

روسونري از خواب بيدار مي شود

علی جواد دهقان
جمعه 27 جولای 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

قهرماني روسونري يا همان اث ميلان ايتاليا سبب سر شوق آمدن رئيس ثروتمند اين باشگاه نامدار شد و او از همان لحظه قولهاي فراواني مبني بر تحكيم خطوط سه گانه تيمش و بخصوص خط حمله در فصل جديد داد. ابتدا نامهايي همچون اتوئو و رونالدينيو را بسياري در ليست فصل آينده ميلان قرار داده بودند ولي با گذشت زمان مشخص شد كه روسونري تمايلي به خاصه خرجي ندارد. كلافگي طرفداران از سوي ديگر سبب شده است كه هر چه به پايان بازار نقل و انتقالات نزديكتر مي شويم باشگاه ميلاني نيز كم كم از خواب بيدار شود و به دنبال خريدهاي جوانتر و هر چند نامعروف ولي جوياي نامي باشد كه در آينده از آنها استفاده كند. دو خبري كه در ذيل مي آيد ترجمه خبرهاي جديد از اقدامات باشگاه آث ميلان براي فصل جديد است كه از سايت Channel4.com گرفته شده است.

باپتيستا و ميلان به هم نزديك مي شوند
طبق آخرين اخبار منتشر شده در رسانه هاي اسپانيايي باشگاه ميلان آماده است تا پيشنهاد 12 ميليون پوندي خود را براي استخدام خوليو باپتيستا بازيكن برزيلي رئال مادريد ارائه كند.
باشگاه صاحب نام ايتاليايي تاكنون عليرغم اينكه نامش با مهاجمان بزرگي همچون شوچنكو، اتوئو و رونالدينيو در بازار نقل و انتقالات تابستاني گره خورده بود نتوانسته است صيد بزرگي انجام دهد و بنظر مي رسد كه با به پايان رسيدن زمان دست آنها خالي بماند.
روزنامه آس اسپانيا اين خبر را منتشر كرده است. گفتني است كه پدراگ مياتوويچ مدير ورزشي قوهاي سفيد مادريدي رقم تعيين شده براي باپتيستا را 12 ميليون پوند اعلام كرده است و هرگونه پيشنهادي كمتر از آن را قبول ندارد.
آدريانو گالياني در ابتداي هفته گفته بود كه باشگاهش مصمم است تا يك مهاجم توانا را به خدمت بگيرد اما تنها مشخصه اي كه او درباره اين مهاجم ارايه داده بود غير اروپايي بودن او بود.
گالياني گفته بود: ما در نظر داريم تا يك بازيكن جديد قرارداد امضا كنيم. او يك ايتاليايي يا يك اروپايي نيست. با خبري كه آس منتشر كرده است و تطبيق آن با صحبتهاي گالياني احتمال ورود باپتيستا به سان سيرو بيشتر از گذشته شده است.
اين مهاجم برزيلي اخيرا توانست در فينال كوپا آمريكا يكي از سه گل سلسائو را مقابل آرژانتين به ثمر برساند. او فصل گذشته را به صورت قرضي از سوي رئال در اختيار آرسنال قرار گرفته بود.

پاتو در راه سان سيرو
ميلان درصدد تصاحب پاتوي برزيلي است. اين خبري است كه در ايتاليا منتشر شده است.
الكساندر پاتوي 17 ساله كه سال گذشته توانست قهرماني جام ليبرتادورس و قهرماني باشگاه هاي جهان را به همراه تيمش كسب كند به احتمال زياد توسط ميلان ايتاليا خريداري خواهد شد.
از آنجا كه گفته مي شود كارلو آنچلوتي از اين بازيكن برزيلي تمجيد كرده است انتظار مي رود كه لئوناردوي برزيلي بازيكن سابق ميلان و يكي از فعالان ميلاني در بازار نقل و انتقالات به آمريكاي جنوبي سفر كند و پاتو را با خود به سان سيرو بياورد. از سوي ديگر گفتني است كه پاتو مورد توجه باشگاه رئال مادريد و چند باشگاه انگليسي نيز قرار گرفته است.
پاتو كه در تيم اينترناسيونال برزيل بازي مي كند در اين ماه و در مسابقات قهرماني جهان جوانان زير 20 سال توانست براي تيم ملي كشورش سه گل به ثمر برساند.
پيش از اين گيلمار ولوز مدير برنامه هاي پاتو اعلام كرده بود كه موكلش ترجيح مي دهد تا در باشگاهي همچون رئال مادريد بازي كند.
از سوي ديگر پائولو روبرتو فالكائو كه در جشن هشتادسالگي باشگاه رم حضور داشت عقيده دارد كه اين نوجوان برزيلي آينده درخشاني خواهد داشت. فالكائو گفت: در برزيل ما مطلع هستيم كه فالكائو علاقه ميلان، رئال مادريد و چند تيم ليگ برتري را برانگيخته است. او يك بازيكن خوب هست اما او هنوز فقط 17 سال دارد و در اين سن شما فقط يك كودك مي توانيد باشيد. او احتياج به زمان دارد و هنوز بايد خيلي چيزها بياموزد. اما او قاعدتا مستعد هست و از نقطه نظر تكنيكي خيلي قوي هست.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس