صفحه نخست > خبر و گزارش > 21 مارچ روز بین المللی نوروز

21 مارچ روز بین المللی نوروز

روز 23 فبروری، در نشست عمومی سازمان ملل، روز 21 مارچ به عنوان روز بین المللی نوروز اعلام شد. بیش از 300 ميليون تن در کشورهایی مانند افغانستان و ايران، نوروز را که ابتدای سال جدید خورشیدی و فصل بهار می باشد، جشن می گیرند. با این حال ادامه ی جنگ، کشتار، بی امنیتی، بی کاری، تبعیض و فقر، نوروز را به کام مردم افغانستان تلخ می کند.
چهار شنبه 24 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس? پیشاپیش نوروز و روز جهانی نوروز را به خوانندگان خود تبریک می گوید.

روز 23 فبروری، در نشست عمومی سازمان ملل، روز 21 مارچ به عنوان روز بین المللی نوروز اعلام شد. بیش از 300 ميليون تن در کشورهایی مانند افغانستان، ايران، نوروز را که ابتدای سال جدید خورشیدی و فصل بهار می باشد، جشن می گیرند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • من منحیث مسافر سی ساله دور دنیا به همه توصیه میکنم که هر افغانی که در هر جای دنیا است باید با خانواده های خود در روز اول سال نو از نزدیک ببیند و یا حد اقل تماس با نامه و یا تماس تلفونی برقرار نمایند . و یا همه اعضای خانواده های افغانی در هر کجای دنیا که هستند درین روز با هم به کمک و عیادت کسانی که به انها نیاز دارند بروند . درین روز باید پلان یک سال اینده را حد اقل ذهناء تیار نمود و باید دانست که در کجای زنده گی ایستاده هستید و کجا باید بروید و چه جزییاتی را در یک یک قدم سال اینده عملی نماید تا سال کامیاب و پر افتخار و از تهه قلب خوشی را بگذرانند . هیچ گاه در عمل نمودن پرو گرام ها و پلان های یک سال اینده تان از سهل انگاری و یا کار امروز را به فردا نگذارید , باز هم هیچ گاه کار امروز را به فردا نگذارید . در تمام روز های سال هوشیارانه متوجه صحت و سلامتی تان به نحو عالی باشید , مثلاء یاد بگیرید که چگونه به مسایلی که بدنتان به شما توسط درد های موقتی و یا اخطار های ناگهانی مانند سر درد شدید و یا سینه دردی بی موقع اخطار میدهد توجه کنید و هیچ گا وضع استندرد صحی عمرتان را از دست ندهید . ورزش یکی از مهمترین یاز هم عرض میکنم مهمترین پروگرام های باید باشد که در سال نو در زنده گی تان باید حصه داشته باشد . لباس های تان باید مرتب باشد و روز یک دست لباس تازه بعد از حمام روزانه جزو پروگرام های مهم زنده گی روز مره تان باشد . کارو بار تان باید به کنترول خودتان باشد و از دیدن خود و یا برخورد خود با دیگران همه را باید دچار احساس خوشی و گرمی نماید . همیشه در ردیف خوب بودن و خوبی کردن پرو گرام های عالی بسازید و دیگران را در کار خوب نمودن تشویق کنید . ولی در روز نوروز تصمیم بگیرید که در طول سال حتماء به یک افغانء که احتیاج به کمک شما دارد بدون در نظر داشت نژاد و مذهب و زبان او را کمک کنید و حتی کوشش کنید که او را روی پای هایش ایستاده نماید . مثلاء برای خانواده در قشلاق دور افتاده افغانستان جنراتور برق بخرید و یا دو تا بز بخرید برای شان که از شیر ان بجه های نو بالغ خود را تغزیه کنند و یا حد اقل یکی از بچه های خانوادهء را به مکتبی در همان قشلاق نزدیک به خانواده اش ماهانه پولی بفرستید که یتواند با ان مکتب بخواند . مطمیانا شما در تصمیم گیری و عمل کرد ان موفق خواهید و من کایابی شما را امیدوارم .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس