در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال ايتاليا > سيسينيو به رم مي رود

سيسينيو به رم مي رود

علی جواد دهقان
شنبه 11 آگوست 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

با قهرماني رئال مادريد در آخرين روز رقابتهاي لاليگا بسياري باور داشتند كه فصل جديد خانه تكاني بزرگي در سانتياگو برنابئو روي خواهد داد ولي سيسينيوي برزيلي كه خود را جزو تازه واردان به رئال مي دانست هيچ باور نمي كرد كه چنين زود عزم خود را براي جدايي از رئال جزم كند. او فصل گذشته را اكثرا در مصدوميت بسر برد و گهگاه مورد استفاده كاپلو قرار گرفت.

سيسينيو بازيكن برزيلي تيم رئال مادريد مي گويد كه آماده است تا قراردادش براي انتقال به تيم آس رم ايتاليا را به مرحله تكميل برساند.

مبلغي كه براي اين قرارداد در نظر گرفته شده است 8 ميليون پوند اعلام شده است و اين بازيكن برزيلي در مصاحبه اي كه با روزنامه «رومانيستا» انجام داده است گفته: من پيش از اين با همسر و پدرم صحبت كرده ام. اگر رم با رئال مادريد به توافق برسد بنابراين من راضي هستم كه به آنجا بروم.

پيش از اين سيسينيو در ابتداي تابستان هرگونه صحبتي پيرامون جدايي اش از سانتياگو برنابئو را رد كرده بود و گفته بود كه مي خواهد بماند و براي كسب جايگاهي در تركيب اصلي تيم بجنگد. سيسينيو اميدوار بود كه مربي جديد رئال به او فرصت عرض اندام را بدهد ولي استفاده متعدد شوستر از سرجيو راموس و ميشل سالگادو در پست تخصصي سيسينيو خبر از اين مي داد كه نيمكت نشيني بهترين موقعيت براي او خواهد بود. اين برزيلي كه پيش از جام جهاني 2006 آلمان سر و صداي زيادي برپا كرده بود و همگان از او بعنوان جانشين بزرگي براي كافو نام مي بردند اكنون قصد دارد كه در تيم سابق كاپيتان اسبق سلسائو بازي كند.

گفتني است كه سيسينيو همچون كافو در برزيل در باشگاه سائوپائولو توپ زده است و اين يكي از نكات مشترك اين دو است.

از ايتاليا خبر مي رسد كه دانيله پراده مدير ورزشي باشگاه رم اين مسئله را با پدراگ مياتوويچ همتاي صربش در باشگاه رئال مادريد در ميان گذاشته است ولي او گفته است كه براي رسيدن به اين بازيكن برزيلي بايد مبلغ پيشنهادي 8 ميليون پوندي ليورپول را در نظر داشته باشند كه مدتي است به اصرار مربي اسپانيايي اش يعني رافا بنيتز چشم به سيسينيو دوخته است ولي سيسينيو در جواب قرمزپوشان آنفيلد گفته بود كه بجاي بازي در فوتبال انگليس ترجيح مي دهد در ايتاليا بازي كند كه اين مسئله اميدهاي رم را افزايش مي دهد. بنيتز تا قبل از نظر داشتن به سيسينيو قصد خريد دانيل آلوس از سويا را داشت كه اين انتقال صورت نگرفت.

بنظر مي رسد كه باشگاه رم موضوع انتقال قرضي بشرط خريد در انتهاي فصل را پيش بكشد و يا اينكه بر سر مبلغ 5 ميليون پوند بصورت قطعي دست بگذارد.

ارزش قرارداد حال حاضر سيسينيو با رئال مادريد 1.5 ميليون پوند براي هر فصل مي باشد و تا سال 2010 ميلادي اعتبار دارد.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس