صفحه نخست > کارتون > دموکراسی و طالبان

دموکراسی و طالبان

یک کارتون
عتیق شاهد
جمعه 13 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آمریکا مسجد میسازد در حالیکه طالبان و القاعده مساجد را وبران میکنند

  گروهای افراطگرا مانند طالبان و القاعده با تمام افتخار حمله به مساجد و کشتار مسلمانان در حین عبادت را به عهده گرفته اند و این در حالی است که زنان و مردان نظامی ایالات متحده و ایساف در افغانستان مسجد میسازند و از مسلمانان محافظت میکنند.

  اینها همان گروهای افراطگرا هستند که تلاش میکنند دولتهای منطقه را از طریق خشونت با دیکتاتوری ظالمانه خود جایگزین کنند. ولی با همه این حال، مردم سر افراز منطقه از طروق صلح آمیز این تاکتیک ها را رد کرده و با صدایی بلند و رسا به تروریزم و افراطگرایی نه گفته و خواستار رفورم، برابری و دولت دموکراتیک شده اند.

  خوانندگان گرامی، آیا دردناک نیست در حالیکه بسیاری از ملت ها در خاورمیانه با آشفتگی روبرو بوده و صدای تظاهرات آنها، از لیبی گرفته تا ایران، به گوش دیکتاتورها رسیده است، برخی در تلاش ایجاد ترس و اختلافات مذهبی و فرقه ای هستند؟ آیا این اتفاقات چند ماه اخیر به همه ناظران صادق روشن نکرده است که مردم خاورمیانه دست رد به سینه گروهای افراطگرای مذهبی مانند طالبان و القاعده و راهکارهای کسانیکه از ایدیولوژی خشن و خودساخته برای به دست آوردن قدرت استفاده میکنند، زده است؟

  ما بعنوان نمایندگان سنتکام بسیار خوشحال هستیم که عضو این جامعه مجازی هستیم. جامعه ای که خوانندگان گرامی آن در مورد حوادث به حقایق بر اساس مستندات و منطق قابل تثبیت ارزش قائل بوده، حقیقت را میبینند و در مقابل کذب گویی می ایستند.

  یکی از دورغ هایی که ما بعنوان اعضای جامعه مجازی نیاز داریم در مقابل آن به ایستیم این ایده کذب و مکرآمیز است که غرب و بخصوص آمریکا در حال حمله به اسلام و مسلمین است. آیا فکر نمیکند این ادعای کذب تلاشی است برای دور کردم مردم از حقیقت؟

  حقیقت این است که ایالات متحده به همه ادیان، منجمله مذاهب شیعه و سنی، احترام و ارزش قائل میباشد. بعنوان یک ملت، رفتار ما همانند گفتار ما به روشنی نشان میدهد که ما همواره خواستار پایان افراطگرایی و تروریزم و خشونت بر علیه مسلمانان بوده ایم.

  من میخواهم از این فرصت استفاده کرده و توجه شما را به ویدیویی جلب کنم که باعث افتخار همه ماها در سنتکام میباشد.

  یو تویوب لینک: http://bit.ly/luuqbO

  http://www.youtube.com/watch?v...

  ما از شما میخواهیم عملکرد و طرز فکر ما با آنهایی که فقط ادعای دفاع از اسلام را دارند، مقایسه کنید. در لینک ذیل، عنصر طالبان به بی بی سی اعتراف میکند که طالبان به مساجد حمله و آنها را نابود کرده اند.

  http://bbc.in/lRi9UU

  نقل قول مستقیم

  سوال خبرنگار بی بی سی به نکته جالبی اشاره کردیید آقای مجاهد، اما آیا از نظر شما بمب گذاری در مسجد و در هنگام نماز که بارها اتفاق افتاده و طالبان هم انکار نکرده اند و در مواردی مسئولیت آن را به عهده گرفته اند و اخیرا والی قندوز و شماری دیگر در اثر انفجاری در مسجد کشته شدند با اصول و ارزشهای اسلامی مطابقت دارد؟

  جواب عنصر طالبان شما فکر می کنید چنین اقدامی از طرف طالبان صورت گرفته؟

  بی بی سی خب ولی مواردی بوده قبلا که طالبان مسئولیت آن را به عهده گرفته اند مثلا قتل ملا امامان مسجد در قندهار و بمب گذاری در مسجدی در قندهار.

  طالبان مواردی که ما مسئولیت اش را به عهده گرفته ایم در آن مورد حتما مجوز شرعی داشته ایم. اما در مورد که مجوز شرعی نبوده مجاهدین ما آن را انجام نداده اند.

  خوانندگان گرامی، آیا اشکار نیست که آمریکا مشغول ساخت مساجد بوده ولی در مقابل، القاعده و طالبان به مساجد حمله و آنها را ویران میکنند؟

  دوستان عزیز، پروردگار به هر انسان خرد و منطق عطا کرده است که بتواند در مورد واقعیات قضاوت کند. ما از همگی دعوت میکنیم شواهدی که در دسترس است را بررسی و نتیجه عملکرد ایالات متحده را با نتیجه عملکرد افراطیون مقایسه کنید. آمریکا به مردم افغانستان و عراق کمک کرد که دیکتاتورهای بی رحم خود را سرنگون کرده و با احترام به فرهنگ و سنت های محلی به آنها کمک کرد تا مدارس، جاده و مساجد بسازند. در عوض، عملکرد افراطیون منجر به ویران شدن زیربناهای کشور و باعث کشته شدن بیشترین تعداد مسلمانان شده است.

  با سپاس،

  محمد حیدری

  فرماندهی مرکزی ایالات متحده

  سنتکام را دنبال کنید

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس