صفحه نخست > خبر و گزارش > فاروق وردک در ارگ، نعیم کوچی، ککوزی و گلاب کور در بهسود و دایمیرداد جنایات (…)

فاروق وردک در ارگ، نعیم کوچی، ککوزی و گلاب کور در بهسود و دایمیرداد جنایات را رهبری می کنند

سرکرده های کوچی در بهسود و دایمیرداد، نعیم کوچی، ککوزی و کسی معروف به گلاب کور می باشند که برای تمام چپاول و جنایتی که انجام می دهند، با مقامات بلندپایه دولت از جمله فاروق وردک و والی ولایت میدان حلیم فدایی در ارتباط تنگاتنگ می باشند.
کابل پرس
يكشنبه 29 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: منابع مختلف از جمله دو وکیل پارلمان افغانستان و یک منبع در وزارت داخله، در گفتگو با کابل پرس تایید کرده اند که در نتیجه یورش کوچی ها به مناطق بهسود و دایمیرداد، بیش از دو هزار خانواده مجبور به ترک خانه های خود شده، چهار پولیس کشته شده و چند تن از جمله یک گزارشگر کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و چند پولیس توسط کوچی ها زخمی شدند. تقریبا تمام مکاتب در این مکاتب بسته شده و اوضاع از حالت عادی خود خارج شده است. کوچی ها کاملا مسلح هستند و دارای موترهای تیزرو می باشند.

این منابع می گویند که سرکرده های کوچی در بهسود و دایمیرداد، نعیم کوچی، ککوزی و کسی معروف به گلاب کور می باشند که برای تمام چپاول و جنایتی که انجام می دهند، با مقامات بلندپایه دولت از جمله فاروق وردک و والی ولایت میدان حلیم فدایی در ارتباط تنگاتنگ می باشند. این افراد به سرویس های استخباراتی کشورهایی مانند پاکستان نیز مرتبط می باشند. هفته گذشته چهار پولیس به شمول دو پولیس از فرماندهی محل توسط کوچی ها کشته شدند. منبع کابل پرس? در وزارت داخله می گوید که اجساد نیروهای کشته شده پولیس از نزد نعیم کوچی و گلاب کور تحویل گرفته شد اما به دلیل حساسیت موضوع و بی خطر جلوه دادن کوچی ها در منطقه اعلام شده که آنان توسط طالبان کشته شده اند. کار هماهنگی برای تحویل اجساد و اعلام کشته شدن آنان توسط طالبان بوسیله حلیم فدایی انجام شده است. به گفته این منبع در میان کشته شدگان و زخمی شدگان چهار سرباز تاجیک می باشند که دلیل دیگر اعلام نادرست خبر کشته و زخمی شدن آنان، جلوگیری از برانگیختن احساسات مردم تاجیک علیه کوچی ها بوده است. نعیم کوچی و گلاب کور ابتدا قصد داشتند، عامل کشته و زخمی شدن این افراد را مردم محل معرفی کنند. در سالهای گذشته نیز کوچی ها ادعاهایی را مطرح کرده بودند از جمله اینکه تعدادی از کوچی ها توسط مردم محل کشته شدند اما، هیچ منبع مستقلی ادعای کوچی ها را تایید نکرده و آنان هیچ سند قانع کننده ای برای ادعای خود نداشته اند.

برای نمونه روز جمله 13 اوت سال 2010 کوچی های مسلح در کابل فاجعه ای دیگر آفریدند و به همراه نیروهای امنیتی هوادار آنان، چند تن از باشندگان غرب کابل را به قتل رساندند. کوچی ها و این نیروهای امنیتی ادعا کردند که چند کوچی کشته شده است اما همه اسناد و عکس و فیلم هایی که از کشته شدگان منتشر شد، نشان داد که هیچ کوچی در میان کشته شدگان نبوده و ماجرا عکس جلوه داده شده است.

کوچی ها مسلح بسته به شرایط طالب و کوچی می شوند. اسناد و شواهد کافی وجود دارد که در جریان غارت و جنایت کوچی های مسلح در بهسود و دایمیرداد در سال های گذشته، آن ها از موترهای تیزرو با بیرق گروه تروریستی طالبان استفاده می کردند.

روز جمعه گذشته چند خبرنگار به کابل پرس گفته بودند که آنان از جانب امنیت ملی تهدید شده اند که نباید اخبار و گزارش های مربوط به بهسود و دایمیرداد و حمله ی کوچی ها را پوشش دهند.

کوچی ها بیش از یک قرن است که با فرمان و حمایت جنایتکارانی چون عبدالرحمان، اقدام به کشتارهای سیستماتیک در افغانستان کرده و زمین های زیادی را از مردم افغانستان غصب کرده اند. حاکمان افغان که به کشورهایی چون انگلستان وابسته بودند و برای سرکوب مردم از سلاح های انگلیسی استفاده می کردند، پس از کشتار و نسل کشی و جنایاتی مانند برده داری، زمین های قربانیان را غصب کرده و طی فرمان ها و قباله های جعلی میان سربازان خود که کوچی ها نیز بخش قابل توجه آنان بودند، تقسیم کردند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس