صفحه نخست > دیدگاه > کرزی باید استعفا بدهد

کرزی باید استعفا بدهد

کرزی مسوول جنایت در تخار است
داکتر ثنا نیکپی
يكشنبه 29 می 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هموطنان عزیر، با در نظرداشت، وخامت اوضاع در افغانستان، با وجود مصروفیت های زیاد، اگر در سفر هستم یا حضر، اگر خواب هستم یا بیدار، در غم هستم یا شادی و در هر حالت رویداد های پیرامون اوضاع افغانستان را تعقیب می کنم.

باوجودیکه متوجه تهاجم احتمالی موسمی کوچی ها در مناطق مرکزی افغانستان بودم، حین مطالعه و تدقیق، امسال ابهامات جدیدی در ولایات شمال افغانستان توجه ام را جلب نمود و این برداشت های خود را با نوشتن دو مقاله با عجله به نشر رساندم که حتی این عجله بر مقالات هم تاثیر انداخته و با اشتباهات تایپی نشر گردید. .مقاله اول زیر عنوان "انتقال جنگ از جنوب به شمال افغانستان" نام داشت که بتاریخ 18 می سال روان در کابل پرس و در شماره 92 ماهنامه اندیشه نو در تورنتوی کانادا نشر شد. مقاله دوم تحت عنوان "چرا تخار به پرتنش ترین ولایت شمال افغانستان تبدیل می شود؟)، در صفحه 3 شماره 92 ماهنامه اندیشه نو و بعدا در سایت ففتا و کابل پرس نشر شد.

در این دو نوشته وضع ولایات شمال افغانستان و به خصوص ولایت تخار با بیان استدلال و فاکت ها به تفصیل بیان شده بود. با مطالعه دقیقی که از وضع کشورعزیزم افغانستان و از زادگاه ام شمال افغانستان دارم و همچنان برحق بودن دید و پیشبینی ام در این موارد به خود اجازه میدهم که اعلامیه ذیل را صادر و مسوول اصلی این فاجعه ملی را معرفی و راه بیرون رفت از این بدبختی ها را از دیدگاه خود بیان نمایم، تا دین خود را در برابر وطن، مردم و نسل های بعدی این مرزو بوم ادا کرده باشم.

من به صفت یک ژورنالیست، روزنامه نگار ، حقوقدان و شخص آزاد و غیر وابسته حامد کرزی و حامیان و دارو دسته اش را در اجرای این دسیسه متهم کرده و این عمل وی را خیانت ملی، استفاده از قدرت بخاطر اجرای پلان های خاینانه و ضد ملی و خوشخدمتی به کسانی که تصمیم نابودی افغانستان را دارند، متهم می کنم. نمی خواهم در زمینه توضحات بیشتر بدهم ، زیرا در مقالات نشر شده فوق الذکر در این باره به تفصیل استدلال صورت گرفته است.

به شورای نمایندگان شورای نمایندگان شورای ملی افغانستان پیشنهاد می کنم که زمینه های بازپرسی از "رییس جمهور" افغانستان را فراهم نموده، وی را به بازپرسی در مقابل مردم افغانستان آماده نماید.

از حامد کرزی خواهش می کنم، بخاطر جلوگیری از نفرت و انزجار مردم افغانستان داوطلبانه از سمت ریاست جمهوری استعفا بدهد. گرچه خواهش مکرر "رییس جمهور" مبنی بر جلوگیری از تلفات ملکی در نتیجه عملیات نیروهای خارجی بی ثمر بود که رییس جمهور باید آنها را با اعلان استعفای خود مجبور می کرد و یا استعفا میداد که متاسفانه این کار نشد. قضیه ولایت تخار که شامل تلفات افراد ملکی در عملییات خارجی، خیانت ملی ، دسیسه بخاطر جابجا کردن کوچی ها و انتقال طالبان به تخار و انتقال جنگ از جنوب به شمال افغانستان و بالاخره قضیه اخیر در تخار که در اثر انفجارات به دولت و مردم تلفات زیاد وارد شد، زمینه های بازبازپرسی از رییس جمهور را فراهم نمایند.

اگر شورای نمایندگان در این مورد تصمیم نگیرد، بالاخره این دسایس تا شورای نمایندکان هم میرسد، قرار ملاحظه من همین اکنون کرزی در صدد یک موقف و هویت ساخته گی برای مجلس سنای افغانستان بوده که سنای افغانستان، وظایف ، موقف و رسالت شورای نمایندکان را عهده دار شده است که کاملا غیر قانونی است.

حاضر هستم به صفت یک حقوقدان در تهیه و صدور اتهامنامه کرزی، به شورا نمایندگان همکاری رایگان نمایم.

چرا تخار به پرتنش ترین ولایت شمال افغانستان تبدیل شده است؟

پنج شنبه 26 مه 2011, بوسيله ى داکتر ثنا نیکپی/ متخصص علوم حقوق و دولت


انتقال جنگ از جنوب به شمال افغانستان

سیاست تغییر جغرافیای افغانستان علنی می شود

چهار شنبه 18 مه 2011, بوسيله ى داکتر ثنا نیکپی/ متخصص علوم حقوق و دولت


فاروق وردک در ارگ، نعیم کوچی، ککوزی و گلاب کور در بهسود و دایمیرداد جنایات را رهبری می کنند

يكشنبه 29 مه 2011, بوسيله ى کابل پرس

کارشناس در رشته حقوق و دولت

آنلاین :

کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • محترم داكتر صاحب ثنا نيكبى شما سراسر درست فرموده ايد,اين يك حقيقت اشكار است كه مسول درجه يك همه اين جنايات شخص كرزى مطلق العنان است.انكه خودش قانون اساسى كشور را به كرات زير با كرد و هنوز ادامه ميدهد.با تقلب قدرت را تصاحب كرد و فورى در جهت طالب و با كستان لغزيد.امروز به بلند كوى با كستان تبديل شده است .تمام خواست هاى كرزى خواست هاى ديرينه با كستان است و او سراسر بلان با كستان را عملى كرده و يكطرفه انقدر عقب نشينى كرده كه كويا او تنها سر بس رفته ميتواند .
  كرزى بايد استعفا كند و يا او هم طالب بايد حساب شود.طالب +باكستان+كرزى خان همه به يكصدا ميخواهند كه جامعه جهانى را مجبور به ترك كشور ما بكند و به جايش با كستانى و طالب را بياورد.روى اين منظور همه دست بدست هم داده به تو طعه ها و دسيسه ها ميبردازد.قريب است كه طالب و با كستانى با همدستى او غانملتى ها ميدان را از و جود نخبهكان غير بشتون باكسازى كنند.برادر روز من و تو هم ميرسد. با كستان تو سط بشتونهاى با كستانى و يكعده بشتونهاى بيفرهنك و بيوطن كشور ما,اقوام غير بشتون اين كشور را يكه يكه ترور ميكند.اى اس اى از بشتونهاى بنام ناقل كه اصلا اهل با كستان هستند,يك عده را در اوركانهاى امنيتى جابجا كرده است و از انها بخاطر كشتار نيروهاى خارجى و نخبه كان اقوام غير بشتون استفاده ميكند.برادران قواى امنيتى متوجه افراد بشتون تبار و ناقل با شيد انها دوشمن خاك ما اند ,انها از اى اس اى الحام ميكيرند.شما زمانيكه به وظيفه با انها يكجا ميرويد انها را يك تلاشى بكيريد و هم متوجه حركات انها باشيد,در صورتيكه درك كرديد كه او ميخواهد انفجار بدهد و يا بينا موسى كند,بالايش ضربه كنيد.برادران قواى مسلح جان نكاه كردن فرض است.نشر ميد كه يك طالب تبار زن فروش بينا موس با كستانى را تلاشى كنيد.و يا مرمى را اماده فير بساز و متوجه ان همكار مزخرف و بيوطن باش.جرا مفت كشته شوى او برادر يك ميكروب را از خود بيش كن.بايد ما نتظار نباشيم تا ما را يكه يكه بكشند.اين كار را قبيله بار بار كرده است.اين هم خيانت بزرك ديكرش وبه خواست با كستان كه با نميندكان مردوم ميكند.كرزى بايد به محاكم بين المللى كشيده شود.در كشور ما اين محكمه مزخرف و مزدور است كه به فرمايش كارميكند.از صد ها سال درين كشور محاكم مزدور وابسته و غير مستقل وجود داشته است كه از جانب حكماى جبار و خاين به وطن تعين ميشوند و مانند خوك در فكر بركردن شكم هستند و كوش به فرمان.توسط اين محاكم مزدور حق به حقدار نمير سد. اين داد كاه خواص خودش ضد قانون اساسى است.بايد محاكم بين الملل درين باره تدقيق كنند. صد افسوس به شهداى فاجعه تخار و ديكر شهداى كشور ما كه توسط دوشمن دين و دولت ما جام شهادت را نو شيدند.

  • خوب فرمودید .
   مسئول میخ کوبیدن ها در افغانستان کیست انرا باید برملاکنید مسئول رقص مرده در افغانستان کیست ........... ؟
   مسئول بی عزت ساختن زن ها درملای عام کی بود خوب شد حالا اینترنیت را دیدید اگر نه در وقت مزاری به غیر از تفنگ , مرمی ......... وغیره دیگر چیزی نبود ببینید حالا باید ازاین گپ ها دوری کنیم درست است هزاره ها هم حق هرچیز را دارد حق زندگی کردن , ازادی بیان ولی در شرایط کنونی من افغان تو هزاه فایده ندارد بجز عقده مند شدن . من فکر می کنم که شما خوش دارید باز جنگ های داخلی شروع شود ...........................!

  • agar mardi sabet kon. Agar mardid dadgah jor konin. Agar mardid kole mujahiddin ra ba dadgah biaren. Hazara ra ham. uzbak ra ham, pashtun ra ham, tajik ra ham.Har kas ki ba saresh ya diga jaish mekh zadan ya kodam chize diga, haqe shekayat dara. tanha bayad sabet betani. Chi gofti? agar mardi

  • اى حامد جان خوب شد كه بيدارشدى كرجه هفته فهم وز لى بازهم.اكر تو براى من بكويي كه امروز مسسول اين همه جنايات كيست؟بس انكه امروز است مسسول اين همه جنايات ديروز هم بود. منشه و مبدا همه جنا يات ضد بشرى كشور مزخرف و تروريست برور با كستان است.
   همين بازى اى اس اى بود كه اقوام برادر كشور ما بين هم اوفتيده بودند.انها صحنه هاى ساختكى بلان ميكردند و الا و بلا را به كردن ديكرى ميانداختند.اكر تو انقدر بى مغز باشى كه هنوزهم درك نكرده يي اين حقيقت را كه طالبان ,بنلادن و تمام تروريستان از جانب اى اس اى برورش تجهيز مسلح و با بلان فرستاده مشوند,در حقيقت از خر هم كم عقل هستى و يا جا سوس با كستانى هستى ميخواهى كه باز حقيقت را بنهان كنى . و با كستان هميشه سر خودرا زير ريك كرده و فكر كرده كه خودرا مخفى كرده است.بن لادن در مهمان خانه اى اس اى به ديدن فيلمهاى سكسى مصروف بود و بعد جند خوك بشتون باكستانى را ب براى انفجار به كشور ما ميفرست.انجا در بين بشتونهاى با كستانى جيزى مقدستر از بول نيست .يك امريكايي از طريق تلويزيون اعلان كرد كه دربين بشتونهاى با كستانى اكر بول بدهى ما در خودرا برايت مياورند.انها او لاد خودرا بخاطر بول به كشتن ميفرستند و دربين جند دلال ديكر جيزى بو را در جيب خود ميزند و يك حيوان كودن انسان نما را به كشتن ميفرستند.بيدار شو برادر بشتون بشتون كفته تمام عزت مملكت را بر باداديد.بشتون او غانى برادر ما و دوست عزيز ما و جان و دل ماست, ولى دربين همين مردوم شريف اى اس اى مانند ماهى در اب نشسته است و بلان ترور خود همين مردوم را دارد و طرح ميكند.مشكل در بين بشتونها است و بود و كشت و خون و خارجى باران كشور همه از دست خود انها است.ديكران تنها رنج ميكشند.

  • باز هم سلام فریبا جان قند .........
   درست فرمودید که این همه بلای که سر افغانستان امده بی شک که دست ای اس ای پاکستان در ان دخیل بوده شما خود شاهد شهید شدن جنرال داوود (داوود) بودید خوب حالاقضاوت کنید که دست کی بود من صد فیصد میگویم که پاکستان (تولید کننده واسکت وانتحاری ) در ان دست داشت حالا من نمی گویم که من از پاکستان حمایت می کنم تا زنده هستم از پاکستان بد میبرم وانرا به تولید کننده طالبان نسبت میدهم من گفتم بیاید این هزاره وافغان گفتن را بس کنیم دیگر بازی نخوریم در هرخانه ما چی هزاره های محترم هستند یا افغانان هستند من یکی انرا ندیدم که شهید زخمی , بیوه زن نداشته باشد خوب همان طوری که من در بی بی سی مصاحبه نمودم به صدای بلند گفتم که ای اس ای بدنام پاکستان افغانستان را نمی گذارد که اباد وارام شود فریبا جان حالا اگر کسی بخواهد در افغانستان خدمت واقعی کند انرا نمی گذارند ویا باید منتظر باشد که چی وقت واسکت(انتحاری) پاکستان میرسد تا نفس انرا بیگرد . خدا حافظ .

  • ma ra khoda afghan nakona. Ma ensanem ne afghan. lol

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس