صفحه نخست > دیدگاه > ادعا های کاذب برتری های قومی، زبانی و نژادی ادامه دارد

ادعا های کاذب برتری های قومی، زبانی و نژادی ادامه دارد

پیام فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان به نسبت خونریزی درولایت تخار
فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان
دوشنبه 13 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بدهیست که فاشیسم قبیله سالاران در افغانستان به رهبری حکومت حامد کرزی از دیر زمانی تلاش دارد تا با کاربرد نامهای چون طالبان، مخالفین مسلح دولت، قوت های خارجی موجود در کشور را، جهت انتقال جنگ برتری طلبانه و جاهلانه پشتونوالی از جنوب افغانستان به شمال این کشور، بفریبد. پوشیده نیست که این پالیسی مغرضانه حلقه های فاشیستی افغان ملتیها با پشتیبانی نیروهای آیساف و دیگر مقامهای خارجی تحقق نیز میابد.
دسیسه بیشرمانه و ناجوانمردانه شب ۲۷ - ۲۸ / ۲/ ۱۳۹۰ درمقابل چندی از فامیلهای اوزبیگ در قریه کولابی شهر تخار و برانگیختن احساسات مردم، نسبت دادن حوادث به اوزبیگ های اوزبیکستانی و چیچنی ها و متعاقباً سرکوب مظاهرات صلح آمیز مردم که ده ها قربانی در پی داشت، نتیجه تشدید و تعمیق همان سیاست جنگ افروزانه حکومت حامد کرزی به همسویی طالبان مسلح و غیر مسلح، مزدوری عناصر گماشته شده دولت کرزی در پست های مقامات شمال، همیاری شوینیسم محلی و حمایت قوت های خارجی در راستای جاری ساختن جنگ و خونریزی در شمال مملکت میباشد.

همانگونه، کی خونریزی شبرغان آغاز قتل عام های تورکان افغانستان نبود و خونریزی تخارنیز پایان آن نخواهد بود. تا زمانیکه اندیشه فاشیسم اوغانی و نژادپرستی آریائسم جعلی درین سرزمین ریشه کن نگردد، زمینه برای ایجاد یک سیستم عادلانه دولتی که همگان صاحب سرنوشت خویش باشند میسر نخواهد شد و این زورگویی ها در بنای ادعا های کاذب برتری های قومی، زبانی و نژادی ادامه یافته و زمینه ساز یک انفجار مهیب و تباه کن بین القومی خواهد گردید.

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان درحالیکه این وحشت گرائی دولت حامد کرزی، شوینیسم محلی و نیرو های آیساف را در مقابل مردم با همت تخار قاطعانه محکوم مینماید، توجه ارگانهای دفاع از حقوق بشر داخلی و خارجی را (که اگر همچون چیزی در واقعیت وجود داشته باشد) به این نقطه جلب مینماید که شمایان "دفاع از حقوق انسان" را شعار قرار داده اید، لطفاً صدای مظلومانه این انسانهای بی دفاع گوشه یی از کره خاکی را نیز به گوش جهانیان برسانید که آیساف تحت نام مبارزه با تروریسم در افغانستان آمده است و نه برای حمایت مشتی از جلادان فاشیست صفت که هرروزبرای تعمیل پالیسی های برتری طلبانه خود حادثه می آفریند و خون میریزند.
فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان به نسبت این واقعه المناک به یکایک بازماندگان خانواده های قربانی این زورگویی ناشیانه و بی نظیر عرض تسلیت نموده، هوشدار میدهد که برتری طلبان قومی، زبانی و نژادی برای عملی نمودن پلانهای خود بسیار زیرک، مکار، بی رحم، و خونریز میباشد، اگردرپلانهای ایشان تعمق و اعمال آنها تفحص صورت نگیرد، میتوان بزودی به دام تزویر آنها سقوط کرد.

درود به روان پاک شهدای تخار

هیئت رهبری فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس