در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > المپیک > المپیک 2008 نزدیک است!

المپیک 2008 نزدیک است!

علی جواد دهقان
شنبه 22 دسامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

8 آگوست سال 2008 میلادی چه تاریخی را قرار است به یادتان بیاورد؟

به ذهنتان زیاد فشار نیاورید، این تاریخ، تاریخ زمان برگزاری المپیک پکن در کشور جمهوری خلق چین است. بله، چین همسایه ای که مرز بسیار کوچکی از شمال شرقی ترین نقطه کشورمان با آن داریم. همسایه دیوار به دیوار ما اکنون در تکاپوی برگزاری یک المپیک بزرگ است و آیا ما افغانها دیگر بهانه قابل توجه ای برای عدم حضور و یا حضور ناموفق در آن داریم.

مدتهای مدیدی بود که کشور افغانستان از عرصه های جهانی ورزش به دور بود و اگر هم حضور داشت حضور سمبلیکی بود. ولی اکنون که چند سالی می شود کشور روی آرامش را به خود دیده است چه بهانه ای است؟ آیا باز هم به همان حضور سمبلیک وارمان قناعت بکنیم؟ نهادهایی که ورزش مان را اداره می کنند در این مدت چه کرده اند؟ برای دریافت این سوالات باید انتظار نداشت که بسرعت جواب بگیریم. گذشته از این همه بی انصاف هم نیستیم و انتظار هم نداریم که افغانستان خسته از سالها جنگ در این دومین المپیکی که بدون جنگ از سر می گذراند حضور درخشانی داشته باشد ولی آیا نباید انتظار حضور آبرومندانه و در حد نام خودمان هم داشته باشیم.

گفته شود که اگر تاریخ شروع المپیک پکن را نمی دانستید بدانید که 24 آگوست 2008 تاریخ پایان این رویداد بزرگ سال 2008 میلادی است. باید منتظر بمانیم و ببینیم که کاروان کوچک ورزشی مان (البته اگر حضور یابد) از این رویداد چه ارمغانی با خود به کشور خواهد آورد.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس