صفحه نخست > دیدگاه > سایت بینوا عملیات انتحاری را علیه تلویزیون طلوع سازمان دهی میکند.

سایت بینوا عملیات انتحاری را علیه تلویزیون طلوع سازمان دهی میکند.

پرویز "بهمن"
دوشنبه 27 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سایت بینوا به سلسلهء نشر نمودن نامه های خواننده های اش که مملوء ازثنا وصفت میباشد اخیرا نامه ای را به دست نشر سپرده است که درآن تلویزیون طلوع را هدف قرار داده وبرای طالبان علنا ورسما گفته است که باید تلویزیون طلوع را هدف حملات انتحاری خویش قرار دهید

سایت بینوا از ایالات متحده امریکا نشر میشود ومسؤول تخنیکی آن فردی بنام خالد هادی حیدری است. اما درقندهار نیز بصورت مخفی فقط یک تعداد افراد مشخص تربیه دیده اند و بعضی کودها ورمزهای ورودی این سایت را آموخته ونزد خویش دارند که بصورت مستقیم میتوانند مطالب خویش را دراسرع وقت ازآنجا به تمام دنیا برای خواننده ها برسانند.

سایت بینوا درسرلوجه برنامه های نشراتی خویش این وعده را به خواننده داده است که این سایت جای برای تبلیغات منفی شخصی که از کینه ها ودشمنی های قبیلوی نشأت میگیرد نیست، همچنان این سایت متعهد گردیده است که تبلیغات افراطی وتعصبات زبانی را دامن نمی زند وبرای چنان اشخاصی جای درین سایت وجود ندارد.

اما درعمل سایت بینوا به این اصولی که خود وضع کرده است پای بندی ندارد این نامه نشرشده که عملا ورسما یک نهاد فرهنگی ونشراتی را هدف قرار داده وازطالبان خواسته است که باید عملیات انتحاری شان را آنجام دهند به هیچ صورت نمی تواند قابل بخشش باشد.
از خواننده گان عزیز وهمچنان دست اندرکاران تلویزیون طلوع میخواهیم که به روئیت اسناد هذا باید سایت بینوا مطابق قوانین ضد تروریزم ایالات متحدهء امریکا مورد پیگرد قانونی گیرد

[

(2800 نوم: بکتاش انوش ځاې : کابل شهرنو

ګرانو دوستانو طلوع هغه کارونه شروع کړی دی چه انسانیت پری شرمیږی . که موپام وی دااوسنی سریال عشق ممنوع یی څومره دافغانی اواسلامی اخلاقولیری دی .زه بیاداوایم چه طالبان ځانوته داسلام وطن دعویداران وایی بی ګناه خلک وژنی په کندهاردننګرهار کابلبانک حمله کوی غیرحق بی موجبه خلک په یونوم اوبل نوم وژنی سیاسی پشتانه شخصیتونه وژنی ځانمرګی بریدونه په پولیسواواردو کوی خوطلوع تلویزیون ته یی بام نشته دانوڅه ډول داسلام دعوی دی که نران یاستی راشی داطلوع تربرید لاندی ونیسی مشران یی تربرید لاندی ونسی هم خرمااوهم ثواب /هم شهادت درنصیب شی اوهم دفسادیومرکزله منځه یوسی زما په اند دامریکایانودوژلونه پدی تلویزیون حمله ثواب دیرلری قاری یوسف احمدی که زما دالیکنه ګوری نو هیله ده چه دعمل جامه ورواغوندی .پنځه شپژموتر بمونه اولس کسه ځان مرګی دی ورته راولیژی چه هم فسادورک کړی اوهم دمسلمان افغان ملت زړه لاس ته راوړی دهمداسی یوی ورځی په هیله

ترجمه:

دوستان عزیز! تلویزون طلوع آن کارهای را شروع کرده است که انسانیت از آن شرم دارد. اگر یاد تان باشد این سریال عشق ممنوع چقدر از چوکات آداب واخلاق اسلامی دور است.

من بار دیگر میگویم که طالبان که خودرا مدعیان وطن واسلام میدانند وافراد بی گناه را درقندهار وننگرهار دربانک کابل مورد حمله قرار میدهند آنهم بدون هیچ گونه تقصیر وگناه نمیدانم زیرکدام نام وتحت چه بهانه ای این پشتونهارا می کشند؟
شخصیت های سیاسی پشتون را ترور میکنند وعملیات انتحاری را علیه پولیس انجام میدهند اما تلویزیون طلوع فراموش شان شده است این دیگر چه قسم دعوای اسلامیت است؟

اگر (نرینه ها) هستید بیایید تلویزیون طلوع را هدف قرار دهید مدیران باصلاحیت آنهارا مورد حمله قرار دهید که هم ثواب است هم خرما/ هم شهادت نصیب تان میشود وهم مرکز فساد ازبین میرود به گمان من ازحمله بالای امرییکاییان کشتین این ها ثواب زیاد دارد . قاری یوسف احمدی اگر این نامه را میخواند امیداست که به این پیشنهاد جامهء عمل بپوشاند. پنج تا شش موتر پر ازبم با ده تن افراد خودکش کفایت میکند که برای شان بفرستید که هم فساد گم شود وهم دل مسلمانان ملت افغان را بدست بیاورید به امید رسیدن چنین روزی.

مترجم: چنانچه تمام خواننده گان عزیز میدانند که نشر نمودن چنین نامه ها ومقالات که علنا ترور وعملیات انتحاری را تشویق وتبلیغ میکند، پیامد آن نه تنها متوجه نویسندهء بلکه مسؤول سایت ویا بنگاه نشراتی که چنین نامه ها را عمدا نشر میکنند بر میگردد و قابل مجازات میباشد.

اکنون آقای سعد محسنی ودیگر نهاد های فرهنگی ونشراتی باید دست بهم داده وبرای تحت تعقیب قرار دادن عدلی ومجازات نمودن سایت بدنام وفاشیستی بینوا از طرق قانونی وارد اقدام شوند

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • درلینک کنونی بهتر میتوان که اصل نوشته را بخوانید

  http://www.benawa.com/kandahar...

  • من این مطلب را دیدم، او نظر شخصی کدام کس بود که نوشته کرده بود، چیزیکه من در کابل پرس? می بینم این زشتر از ان است که در بینوا نوشته کرده بود.
   تام روز پشتونها اوغانستان و چیزهای تبعیض امیز نوشته میکنید، خوایش بنده اینست که بس است دیګر به این مسایل دامن نزنید و بدارانیتان جواب دهید (ایران) چیزی از دستان نه می اید و اګر باز در این کشور وضعیت خراب شود باز شمار هزاره مردم زیر پای میشوید بس است به لحاظ خدا بس است.

  • قرار که ما میبینیم تلویزیون شمشاد است که در هر گرد همایی فواحش پاکستانی نظیر نازیه اقبال که فحشا حرفوی از حرکات وصدا و قواره جتش میبارد ویا غزاله جاوید را که تمام امارات متحده عربی با وی همبستر شده اند ویا یک فاحشه گک نو را بنام فرزانه ناز وصدا فاحشه دیگر پاکستانی را در اوغانستان می اورد و نسل جوان پختون را که باید فریضه دینی و بختونوالی را که همانا عمل انتحار باشد از راه میکشند بیرون و به عوض فکر کردن به جنت و حور های بهشتی انها را متوجه کون وکمر وسینه فرزانه ناز وغزاله جاوید میکند وقند را دهن این از کوه سلیمان تا شده ها اب میکند وشوق جهاد را از و انتحار را از انها میگرند.

   قابل توجه جناب قاری یوسف احمدی: مولوی صاحب, این به همگان معلوم است که تلویزیون طلوع را تنها فارسیوانان که تمایلی به طالبان ندارند میبینند. در این اواخر تلویزیون شمشاد مبدل به مجلس عیاشی وفحاشی چند نفر متعصب شده است که مستقیما از اسراییل تمویل میگردند. هدف این تلویزیون به عیاشی کشانیدن نسل جوان پختون ها است. شما در این تلویزیون میتوانید غزاله جاوید و نازیه اقبال وعروج مهمند وفرزانه ناز را ببینید که با لباس های چسپان که کون وسینه هایشان را نمایان میکنند مشغول نشان دادن جان های خود به پختانه هستند.

   مسول این تلویزیون شخصی بنام فضل کریم فضل است که سالهاست مزدوری انگلیس هارا میکند ویک موسسه مین پاکی را بنام جور کرده است ولی مشغول جاسوسی به انگلیس واسراییل است. شما لطفا وظیفه ملی تانرا اجرا کنید و یک موتر انتحاری را به مقر این تلویزیون مزدور روان کنید وتمام این هارا بکشید و ثواب عظیم را نصیب گردید. تشکر

  • آقای جمشید سلام!
   ازمعلومات تان درحصهء تلویزیون شمشاد جهان سپاس ولی شما نیز عین عمل سایت بینوا درینجا تکرار میکنید وازکابل پرس میخواهید یک سایت تروریستی بسازید. تبلیغ نمودن وتشویق مردم به عمل انتحاری جرم محسوب میشود، لطفا پیام خویش را اصلاح کنید، من بخاطر آن سایت بینوا را متهم به تبلیغ تروریزم نکرده ام که آنها علیه تلویزیون طلوع قرار گرفته اند، بلکه به این خاطر که سایت های انترنتی نباید محل تبلیغ وتشویق مردم به تروریزم باشد.
   اینکه تلویزیون شمشاد چگونه نشراتی را تقدیم بیننده ها میکند د وازچه ستندرد مسلکی برخوردار است یانیست موضوع کاملا جدا است و مربوط میشود به مسوولان وگرداننده گان آن تلویزیون اما تحت هیچ قانون وشتریعتی محکوم به کشته شدن و ازبین بردن نیستند، کوشش کنید که عمل بد را با عکس العمل بد پاسخ ندهید.
   بااحترام
   بهمن

  • آقای بصیر!
   درصورتی که سردبیر سایت بینوا تمام مضامین ونامه های وارده را چک میکند وهمه از زیر نظرش میگذرد آیا مسؤولتی ازنظر ژورنالیزم درنشر نمودن اینگونه نامه ها که به تعبیر خودت نظر شخصی مردم است ندارد؟

   دوم اینکه مطلب را من پرویز بهمن پیدا وبخواننده گان کابل پرس? ارائه کرده ام من هزاره نیستم چرا هزاره هارا اخطار داده ایی وقسم داده ایی؟ آیا تمام نویسنده گان کابل پرس همه هزاره هستند؟
   خودت گفته ایی که از دست تان چیزی نمی آید؟ جواب شما این است که برای من دیگر خواننده گان عزیز کفایت میکند که یک سایت که زیرنام حق خواهی پشتون خودرا پنهان کرده ولی در زیر لحاف با اسامه بن لادن وملاعمر طرح خویشاوندی ریخته است آنرا افشا کردم ومستند به همه معرفی کردم آیا این خودش یک دست آورد نیست؟ شما از تبلیغات ضد سید مخدوم رهین و دیگر تاجکان چه بدست آوردید؟

 • آقای بهمن. طالبان مسئول عملیات انتحاری در جنوب اوغانستان نبوده و بلکه اختلافات فی مابین قبایل پشتون عامل آن است.

 • سلام آقای بهمن این سریال عشق ممنوع سریال ترکی است وکشورترکیه یک کشوراسلامی ترکهاهزارچندازاین اوغانهاکده درایمان خودمحکم ترهستند مه خودم مدت چارسال درترکیه زندگی کردیم وهیچگونه نشراتی برخلاف اسلام ندیدم ها یک چیزراگفته میتوانم که این سریال مطابقت به فرهنگ اوغانوالی نداردبه ای خاطراوغانادست به ای کارمیزنندومدیرمئسول این چگونه این نوشته رابه نشررسانده این خوبرخلاف اصول نشراتی است نفرین خدابرهرچه اوغان که است

  • besyar sharm ast baray shuma ke ba hama afghan ha fahsh megoeen. agar shuma shakhs aaqel wa tahsil karda mebodeed, choneen ashaar mozakhraf wa naweshta hae pur fahsh name naweshted.

 • بیدارشوفرزندخراسان
  غفلت گرفته است سراپاوجودتو
  دشمن نموده لانه درتاروپودتو
  درزیرپاکرده طالب هست وبودتو
  هرلحظه میسرایدبه ماتم سرودتو
  بیدارشوفرزندخراسان که بردندسودتو
  محکم بکن گره ریسمان اتفاق را
  برسرهم مزن دگر سنگ نفاق را
  دست بدست هم بده منسجم کن انطباق را
  درهم شکن زنجیر هرگونه شقاق را
  بیدارشوفرزندخراسان بگسلد پودتو
  هرلحظه دودت به آسمان میرود روان
  هرروز ماتمی برچهره ات شودعیان
  گه درجنوب وغرب شمال وشرق ات نشان
  از انتحار و انفجار طالب نیستی درامان
  بیدارشوفرزندخراسان کشیدنددود تو
  درخون بنشان دشمن خونخواراین وطن
  دربندفگند نوکرو خاین غداراین وطن
  خنجربگیربدست ببرسراشراراین وطن
  برپاشوکه رفت زدست اختیاراین وطن
  بیدارشوفرزندخراسان که دیرشدزودتو
  این میکنیم آن میکنیم هردم مگودگر
  گرمردعملی پاشوبه میدان برودگر
  پایان بده برکرزی وطالب ین گفتگودگر
  کاین دسیسه ای ست برنابودی من وتودگر
  بیدارشوفرزندخراسان که کنند نابودتو
  هردم تحفهِ برادران کرزی به جان خریم
  باخون کودک وجوان خورد وکلان خریم
  هرروزانتحارسندویچ زین وحشیان خریم
  این طالبان انتحاری را بگوچسان خریم
  بیدارشوفرزندخراسان نیست کنندبودتو
  کرزی باخون توملت هزارمعامله کرد
  باعزت وشرفت بار بار معامله کرد
  درپای طالب اجیرفتاده زارمعامله کرد
  ازبهرحفظ قدرت نه بهروطندارمعامله کرد
  بیدارشوفرزندخراسان فروختندخاک سجودتو
  کرزیان وطالبان دشمن این ملت اند
  هردم نشسته چوکفتاردرکمین ملت اند
  بابم انتحاری سواربرزین ملت اند
  این دوبرادرخاین عدوی دین ملت اند
  بیدارشوفرزندخراسان حدکردندحدودتو
  این انگلیس مکارکه طالب رایاوراست
  پاکستان غداراورا دلسوز مادراست
  ازروزتولدش تاکنون برابراست
  شریک هرجرمشان درین کشوراست
  بیدارشوفرزندخراسان بخشکندکود تو
  کرزی به خون توملت هردم شناکند
  بادشمن خونخوارتوای قوم مداراکند
  پرده به جنایات طالب وحشی چراکند
  بانیرنگ خویش طرفه برین ماجراکند
  بیدارشوفرزندخراسان نیست کنندخود تو
  کرزی به بیماری تروریزم مبتلاشده
  بس ناتوان و نابکاروبی ریاشده
  باطالب وحشی برادرخوانده تاشده
  یکجابه جان ملت مظلوم ما بلا شده
  بیدارشوفرزندخراسان قطع کنندنمودتو
  ربانی خودرافدای کرسی سفارت کرد
  برسازدول کرزی رقصیده اشارت کرد
  از طالبان انتحاری برمادگر عبارت کرد
  برقلب پاره ملت چه خوب عمارت کرد
  بیدار شوفرزند خراسان که ریختندعمودتو
  ها هموطن دگر فریب این رهبران مخور
  تزویرومکروحیله های این و آن مخور
  برقطره های اشک دروغین شان گمان مخور
  بیدارشو نیرنگ این سیاستمداران مخور
  بیدارشوفرزندخراسان که سیل بردرودتو

 • Yaki ba ay khaar buguya, khai sail nakon.bar padare shoma ghola lanaat

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس