صفحه نخست > دیدگاه > طرح ترور کرزی دروغ است

طرح ترور کرزی دروغ است

دیده شود که حکومت در محاکمه افراد دستگیر شده چطور برخود می کند. ممکن است مورد عفو رییس جمهور قرار گیرند تا از یکطرف کرزی خود شخص خیرخواه ، با سخاوت و بزرگ و با مدارا معرفی کند و از طرف تمثیل گران این درامه را نجات بدهند و شاید هم متهمین را شدیدا مجازات کنند تا بر واقعیت بودن این درامه مهر تایید و تصدیق گذارند.
حقیقت جو
جمعه 7 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پخش خبر طرح ترور یا سؤ قصد به جان حامد کرزی از جانب حکومت حیله یی است که می خواهند شعله نارضایتی طرفداران پروفیسور برهان الدین ربانی را خاموش، ترحم مردم را بطرف کرزی جلب و افکار عامه را از سؤ ظن دست داشتن کرزی در قتل رهبر جمعیت اسلامی مغشوش نمایند. افراد دستگیر شده در سؤ قصد کرزی به شکل تقلبی آماده شده اند که در اجرای این دارامه دروغین نقش بازی کنند.

من اسناد ندارم که این ادعای خود را تثبیت نمایم. ولی به در تقلب این سو قصد مطمین هستم که این اطمینان من بر پایه دلیل و منطق استوار است که ذیلا تقدیم میدارم:

1. خبری را که رسانه های وابسته به کرزی "سؤ قصد" و قصر نشینان کرزی "طرح ترور" قلمداد کرده اند، نه طرح ترور است، نه هم سو قصد. بخاطر واضح ساختن این موضوع ، سؤ قصد در قتل را تعریف و توضیح می نمایم. : زمانیکه اجرا کننده سو قصد در قتل، از نقطه نظر ذهنی قصد و نیت قتل کسی را داشته باشد و از نظر عینی عمل قتل را اجرا کرده باشد. مثلا اگر وسیله قتل تفنگچه باشد، عمل فیر اجرا شده باشد ولی بنابر علل و موانع غیر قابل پیشبینی برای اجرا کننده، قربانی جان به سلامت می برد. همچنان این قضیه نمی تواند طرح ترور باشد، زیرا دلایل قوی بر دروغ بودن این قضیه موجود است. همه میدانند که کرزی وعده خلاف، درغگو، دسیسه ساز و همکار آی اس آی پاکستان است.

2. آی اس آی پاکستان در اجرای پلان های خود بر ضد مردم افغانستان آنقدر عجله کرد که حالا همه مردم افغانستان و جهان متوجه فعالیت های تخریبکانه آن و رابطه تنگاتنک این دستگاه با حلقات حکومتی افغانستان شده است. قضیه تا آنجا رسیده است که حالا مردم میدانند که حامد کرزی به فرمان و دستور آی اس آی عمل می کند و همه جنایاتی که در این اواخر در افغانستان رخ داده کرزی و گروه وی در ریاست جمهوری شریک جرم هستند. حالا بخاطر خاموش ساختن آتش رسوایی درامه طرح ترور کرزی را طرح کرده اند که ذهن مردم را در دست داشتن وی در قتل های زنجیره یی مغشوش نمایند.

3. شاید به بعضی از خواننده ها ناممکن به نظر آید که چطور ممکن است موجودیت شش نفر در قتل رییس جمهور را تقلب کرد؟ به فکر من این کار بسیار آسان است. نهاد های استخباراتی و دولتی که بتوانند افراد انتحاری را آماده کنند و به پای خود شان این افراد را به کام مرگ بفرستند، آیا نمی توانند یک درامه تقلبی را تهیه کنند؟ بدون شک می توانند. حتی ممکن است که این شکل جدید انتحار باشد که بخاطر فریب مردم ، نجات کرزی و تغییر وضعیتی که بعد از قتل پروفیسور ربانی بوجود آمده این شش نفر را آماده کرده اند که از تغییرات غیر قابل کنترول جلوگیری شود، تا پلان های آی اس آی و کرزی ناتکمیل نماند.

4. دیده شود که حکومت در محاکمه افراد دستگیر شده چطور برخود می کند. ممکن است مورد عفو رییس جمهور قرار گیرند تا از یکطرف کرزی خود شخص خیرخواه ، با سخاوت و بزرگ و با مدارا معرفی کند و از طرف تمثیل گران این درامه را نجات بدهند و شاید هم متهمین را شدیدا مجازات کنند تا بر واقعیت بودن این درامه مهر تایید و تصدیق گذارند.

رژیم کرزی وقتی می تواند این موضوع را که طرح ترور کرزی تفلبی نیست، ثابت کند که محاکمه علنی دایر شود که اشتراک رسانه و مردم در آن آزاد باشد. در محاکمه علنی متهمین بدون فشار و شکنجه اعتراف کنند و جریان قضیه را با جزئیات آن بیان دارند، عاملین و سازمان دهنده های اصلی را معرفی کنند، شواهد و مدارک به رسانه ها و مردم نشان داده شود و معلومات مفصل شکل گیری قضیه طرح ترور کرزی از آغاز تا دستگیری متهمین بیان شود. در غیر آن کرزی باید به دروغ و خیانت خود اعتراف و از مقام ریاست جمهوری استعفا بدهد.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • كرجه قبيله بازى موش و بشك زياد كرده.
  كشته شدن جلال
  كشته شده كاظمى صاحب
  جنرال داود داود
  معماى قتل دو رييس جمهور,نجيب و ربانى از جانب اى اس اى با كستان تحت نام طالب.
  هزار ها تو طعه و جنايت اين هم بشك ها و موشها باهم متحدانه بر عليه ديكران عمل كردند.يكش تك و ديكرش تكمار.
  نى برادر دروغ نيست.بس قتل برادرش هم دروغ بود؟
  اكر كشته شد راست و اكر تروريست كرفتار شد بس دروغ بود؟
  نى برادر اى اس اى در كمين است و تلاش شب و روزى براى قتل هر افغان,او خاك ما را و زخاير ما را كار دارد.يك روز يك لكد در ك و ن بشتو نك هاى خود هم ميزند.ولى او از انها براى تباهى ما و كشور ما كار ميكيرد و زيرا در كشور ما بشتونهاى با كستانى را هم او غان ميكويند و انها ازاد و به فكر ارام به شكار ميبردازند.شكاريكه صيد از بى صياد با باى خود ميرود.

 • جالب است اگر مخالفین حکومت ادعا مینمایند که هدف بعدی قتل های زنجیره یی هستند راست است و اگر طرفداران حکومت چنین ادعا دارند دروغ؟!! اگر مخالفین حکومت به قتل میرسند حکومت در آن دخیل و شریک حلقه های استخباراتی و تروریستی است ولی اگر طرفداران حکومت و حتی برادر رئیس جمهور به قتل میرسد درامه و ساختگی است؟!! یکبار هم اگر شده باید از خر کور تعصب پایین شد و آنچه مینوسیم آنرا در آئینه وجدان خویش ابتدا به خوانش گیرم تا عکس زیبای آنرا دیده باشیم. متهم ساختن رئیس جمهور کشور به خدمت سازمان های استخباراتی بیگانه کدام کار مشکل یا هم جرات سیاسی و یا افتخار نیست بلکه دانسته یا ندانسته خدمت به سازمان های استخباراتی بیگانه و موثر جلوه دادن آنها است چه از جنوب باشد یا از غرب! عزت و غرور ملی چیزی است که باید همه به آن احترام داشت و متوجه ساختن حرف های زشت و رکیک به مسولین حکومتی هیچ افتخاری کسب نشده و هیج چیزی هم به شخصیت ما اضافه نمیشود.

 • مشکل افغانستانی ها همیشه این بوده است که در طول تاریخ، بخاطر ضربه زدن به رقیب داخلی خویش، از جنایت بیگانه ها چشم پوشیده و عوامل فتنه را دست کم می گیرند. در غیر آن بیگانه های برای ترور و ضربه زدن به افغانستان کرزی و غیر کرزی را نمی شناسد. حالا نویسنده ی کابل پرس? هم باید بداند که خیلی از کار ها شوخی نیست، همانطوریکه قتل برهان الدین ربانی یک چیز غیر ممکن می نمود. حالا هم عوامل بیگانه و کشورهمسایه مان، برای ترور کرزی و یا هر شخص دیگری که با نابودی آن بتواند به موضوعات تفرقه، نفاق و ویرانی افغانستان کمک کند، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. مگه غیر از این است که نبود آقای کرزی به همان اندازه خطرناک خواهد بود که حالا بودنش؟!

  • اگر پاکستان دستور قتل کرزی را صادر کند-
   پس برنامه های نفاق افگنانه و طالب پرستانه را بالای کی عملی نماید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس