در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > جعفر وفا خبرنگار راديو "کله گوش" ولايت نورستان کشته شد

جعفر وفا خبرنگار راديو "کله گوش" ولايت نورستان کشته شد

اعلامیه موسسه نی حمایت کننده رسانه های آزاد
دوشنبه 14 نوامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اعلامیه موسسه نی حمایت کننده رسانه های آزاد

موسسه نی ، حمايت کننده رسانه های آزاد افغانستان شهادت جعفر وفا خبرنگار راديو "کله گوش" ولايت نورستان را ضايعه ديگری به خانوادۀ خبرنگاران کشور دانسته، عاملين ماين گذاری کنار جاده را که سبب شهادت اين خبرنگار شد، محکوم می نمايد.
جعفر وفا، خبرنگار راديو کله گوش در تاريخ 21 ماه عقرب سال روان، حين عبور از جادۀ ولسوالی اليشينگ-شهر مهترلام ولايت لغمان، موتر حاملش به يک ماين کنار جاده تصادم نموده که در نتيجه وی با هشت تن ازهمراهانش به شهادت رسيدند. با شهادت آقای وفا، از سال 2001 بدينسو رسانه های افغانستان 29 خبرنگار را قربانی داده اند.
آقای وفا که بيست سال عمر داشت و دو روز از مراسم ازدواجش می گذشت، قربانی اميال شوم دهشت افگنان طالب گرديد و قبل از اينکه مصدر خدمات بيشتری در عرصۀ اطلاع رسانی گردد به شهادت رسيد.
شهادت آقای وفا، يک بار ديگر زنگ خطر عدم مصئونيت شهروندان افغانستان به ويژه خبرنگاران را به صدا درآورد و يک بار ديگر اين حقيقت مبرهن شد که افغانستان تا صلح و آرامش فاصلۀ زيادی دارد.
موسسۀ نی، حمايت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان بدينوسيله از قوای امنيتی کشور می طلبد تا در تامين امنيت شاهراه ها و شهر ها توجه جدی نموده و در برابر تروريستان طالب اقدامات جدی را روی دست گيرند.
بدينوسيله موسسۀ نی، شهادت مرحوم وفا را به خانواده و نهاد های صنفی خبرنگاران افغانستان تسليت می گويد.
روحش شاد باد.

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • جای نهایت تاسف و تاثر است.
  اجازه بدهید با اختنام از فرصت تاثرات عمیق خود و همکارانم را در رابط از شهادت نا به هنگام وفا ابراز داشته از خداوند متعال صبر جمیل برای خانواده شهید و جامعه خبرنگاران افغان ابراز بدارم.
  به امید افغانستان با ثبات
  صفی الله نزهت

 • صبر فراوان برای فامیل محترم ان شادروان ارزو دارم. به امید روزهایی بهتر.

 • با سلام خدمت خوانندگان ارجمند کابل پرس برای خانواده و بازماندگان آقای جعفر وفا و خانواده خبرنگاری افغانستان تسلیت عرض میکنم.

 • آقای نزهت
  این اغتنام فرصت است نه اختنام فرصت.
  تشکر

 • باقی سمندر
  عقرب سال ۱۳۹۰
  نوامبر سال ۲۰۱۱
  سلام به همه خوانندګان ارجمند کابل پرس

  شهادت جانګداز خبرنګار جوان ما جعفر وفا را خبرشدم و برای اعضای خانواده وبازماندګان وتمام دوستان وهمکاران اش تسلیت ګفته واز خداوند برایش بهشت برین ارزو دارم .
  به نظر من بهترین یاد بود از جعفر وفا - یا منادی یا میرویس موج یا اجمل نقشبندی یا حامد نوری یاهمه خبرنګاران که در بدترین حالت وشرایط سر بکف در راه اګاهی دادن و رسانیدن اخبار برای هموطنان حرکت نمودند ، همانا مبارزه قاطع برضد دشمنان بشریت یعنی طالبان و حزب اسلامی حکمت یار وګروه های حقانی و شرکا و همه جنایت کاران رنګارنګ میباشد .
  یاد جعفر وفا را ګرامی میداریم وامیدوارم بزودی قاتلین وی وصد ها انسان بی آزار دیګر ګرفتار ګردیده و در محکمه به کیفر اعمال ننګین وجنایت کارانه شان برسند و ګامی بسوی عدالت برداشته شود .
  یاد جعفر وفا ګرامی باد

  آنلاين بنگريد : جعفر وفا خبرنگار راديو "کله گوش" ولايت نورستان کشته شد

جستجو در کابل پرس