IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > ترکیه از کشتار علوی ها و کردها عذرخواهی کرد؛ در افغانستان جنایتکاران همچنان قهرمان (...)

ترکیه از کشتار علوی ها و کردها عذرخواهی کرد؛ در افغانستان جنایتکاران همچنان قهرمان خوانده می شوند!

پنج شنبه 24 نوامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در فاصله سال ها 1937 تا 1938، ارتش ترکیه در منطقه درسیم، دست به کشتار هزاران علوی و کرد زد که تاکنون دولت های این کشور، این کشتار را به رسمیت نشناخته و از قربانیان عذرخواهی نکردند. اکنون رجب طیب اردوغان به عنوان نخستین مقام بلندپایه تورک، نسبت به وقوع این فاجعه اظهار تاسف کرده و از قربانیان بنام دولت ترکیه پوزش خواست.

در دو قرن اخیر در افغانستان شدیدترین جنایات از جمله نسل کشی، کوچ اجباری، برده داری، تبعیض و تجاوز جنسی روی داده که به دلیل ادامه یافتن حکومت های خودکامه و نبود حکومت مردمی، به این جنایات نه تنها اذعان نمی شود، بلکه همچنان سعی می شود تا مخفی نگه داشته شود. بخشی از این جنایات با کوچی گری و طالبانیزم، در پیوند عمیق با مواد مخدر همچنان ادامه دارد.

پيام‌ها

 • در رابطه به افغانستان باید مدیون جامعه جهانی باشیم، که در جلسه بن اول تمام جنایکاران جنگی را از سوراخ های که از ترس طالبان خزیده بودند، به یکبارگی جمع کردند و در حکومت دستنشانده خود نصب کردند. همچنان درین ده سال گذشته با هزینه ملیارد ها دالر و با تقلبات گسترده در انتخابات این دارودسته جنایتکار را در قدرت نگهداشتند.
  به این هم قناعت نمیکنند، بلکه در جلسه بن دوم طالبان کرام را نیز به جمع این فاسدان خواهند افزود.

 • جناب rastgo
  ایا خودت میدانی که چه مینوسی؟ تب داری یا نشه کرده ای که اینقدر هذیان گوئی میکنی؟
  من که جزء دشنام و هذیان چیزی دیگر از پیامت برداشت نکردم.
  تمام دشنام هایت را به آدرس خودت میفرستم.

  • آقای نادر
   نمیشود آفتاب را با دوانگشت پت نمود.
   آنهاییکه مردانه وار درمقابل سیل لشکر سیاه پاکستانی و عربستانی زیر نام القاعده - و طالب بیفرهنگ و گلبیدین حدود ده سال تمام رزمیدند - باید به آنها مدافعین سرزمین نامید - وگر نه امروز کشوری بنام اوغانستان نه - بلکه صوبه پنجم پاکستان مینامیدنش.
   دیگر زمان تاریخ های جهلی و تاریخ نویسان در باری گذشته - انترنت و مهاجرت - مردمان آگاه و روشن ضمیر کشور را به مدارج عالی و پژوهشهای بی سرحد و کشف حقایق تاریخی درمورد تاریخ و جناییات تاریخی دست باز گذاشته و دیگر چرندیات و تبلیغات بی اساس خریدار ندارد.

  • خیلیم قشنگ بود.منافق!!!

 • آقای بینام،
  اگر مقصد تان از آنهای اند که علیه مردم بیچاره کابل جنگیدند و 65 هزار کابلی را از تیغ کشیدند، من که رزم و جزم اینها را علیه القاعده، طالب و گلبدین فقط چهار هفته بحیث "پیاده" های عساکر امریکائی به خاطر دارم و بس!
  بعد از راندن طالبان توسط امریکائی ها همه شان به مسند قدرت تکیه زدند، پول اندوختند و وطن فروختند. کور شویم اگر چیزی جزء این از آنهای که تو بالای شان میبالی، درین ده سال دیده باشیم.

  • نادر نایاب یا غول فشاوری .

   دند شمالی و مزار ... چند بار از لاش مردار طالب و پاکستانی و.... پر شد دها و صد ها ان تا اکنون بی گور و کفن و بی قبر اند ....

   طالب تنها نبود هراران هزار پاکستانی دیوبندی و وهابی ,هزاران افراد نظامی و ای اس ای , هزاران هزار عرب لا مذهب ............ را خلقی های تنی و ملا عمر جمع کرده بودند و چون سکبجان گوشت رها ..

 • از همین لحاظ جنگ های کابل به سگ جنگی رهبران دلخواه تو معروف است.
  فراموش کردی که رهبران تو هجوم برادران کوچک شانرا بنام " فرشته های نجات" استقبال کردند؟
  اگر انسان هستی، اینقدر دشنام مده، اگر نیستی، پس معاف استی.

 • این طالب از آسمان نیفتاد!! این زاده ایی همان جنایات وحدتی ها بود که. تماشایی زاییدن،رقص مرده،میخ کوبی جمجمعه، انفجار مثانه،کباب کانتینرها،بی ناموسی دسته جمعی در بریکوت،علوم اجتماعی، کارته چهار،مرداری خوراندن انسان توسط حیوانات وحدتی!!چور وچپاول مال بیتلمال،ریشه کن کردن روبنا وزیربنا!! چنکیزیان قرن ۲۱ که کرده هایی اجداد مغلی خودرا تکرار کردند بیشرمانه خودغرضانه،پررویانه، بدون اینکه که اندکی شرم وخجل بودن از کرده هایشان در جبین هایی کثیف خود بیبینند هنوز هم طلب عذرخواهی میکنند!! پشت دست هزاره !!پشت دست به خدا!!!

 • ترکها از علوی ها وکردها پوزش خواستند آیا میشود روزیکه تازیان« آنچه برسرزمینهایمان با کشتار همگانی مردمان بلخ/هرات وشهرهائیکه بی شمارست وخامه ازنوشتنش میلرزد»ازمردمان ما پوزش بخواهند.نمونه ازان جنایات[خالد بن ولید بر هرات حمله میکند ومردم هرات سرسختانه مقاومت میکنند وخالد بن ولید سوگند یاد میکند که اگرشهررافتح کرد ازخون آسیاب را میچرخاند واز آرد بدست آمده نان میپزند اودریکروز30000سیهزارنفرراسرمیزند وسپاهیان تازی به او خبرمیبرندکه هرچه میکشیم خون لخته میشود او دستور میدهد خون راباآب گدووت نمائید وآنگاه ازان خوناب پدران ما آردکشید ونان خوردندوشادمانی هاکردند]

  • آقای اهوراهی!
   اگر همه ای اهوراهی ها مانند تودروغگو و جعل کار باشند پس باید بگفت که لعنت بر اهورا زنده باد اهریمن
   اگر اهوراهی مظهر صداقت وانسانیت ایران باستان است که به یقین خودت از آن هیچ نصیبی نبرده ای پس بدان که دروغگو درهمه ای مذاهب وملل ونحل روسیاه وشرمنده است
   خودت بکدام سند میخواهی ثابت کنی که خالدبن ولید درزمان مسلمان شدن کابلستان وزابلستان وهرات وبلخ زنده بود؟

  • هیره اشتباهی هرات نوشته شده با پیشکش نمودن پوزش باید یادآور شوم که دشنامهای جناب قهرمان تازیانرا که همیشه دشنامدادن ازهمه نزدیکتردرنوک زبانشانست پذیراشدم

جستجو در کابل پرس