Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال اروپا > رم تیم بی دفاع!

رم تیم بی دفاع!

علی جواد دهقان
چهار شنبه 11 آپریل 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در جریان بازیهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان و از دور برگشت تیم رم که با خوشبینی نسبت به نتیجه بازی قبل که دو بر یک به سود آنها پایان یافته بود قدم به اولدترافورد ـ استادیوم اختصاصی منچستریونایتد ـ گذاشت که یک تراژدی حاصل این رویارویی بود.
تیم رم در پایان 90 دقیقه بطور باورنکردنی پذیرای 7 گل از تیم منچستریونایتد بود و تنها توانست یکی از این گلها را جبران کند.
در این نمایش خیره کننده از سوی منچستریونایتد مایکل کریک و کریستیانو رونالدو هر کدام 2 گل و آلن اسمیت، وین رونی، پاتریس اورا هر کدام یک گل برای شیاطین سرخ به ثمر رساندند.

عذرخواهی دروسی از هواداران رم

دانیله دروسی بازیکن تیم رم از هواداران تیمش بابت شکست تحقیرکننده رم در مقابل منچستریونایتد عذرخواهی کرد و گفت: این جریحه دارتر است برای اینکه آنها هرگز تشویق کردن را متوقف نکردند.
هافبک تیم ملی ایتالیا که قهرمانی جهان را نیز در کارنامه افتخارات خود دارد پیش از این نیز به عنوان یک هوادار جیالوروسی شناخته می شد و در جریان این شکست نیز جزو ارکان اصلی تیمش بود. منچستر توانست در بازی برگشت در اولدترافورد آس رم را با نتیجه 7 بر یک و در مجموع دیدار با نتیجه 8 بر 3 شکست دهد.
دروسی گفت: شاید ما حادثه را خیلی زیادتر لمس کردیم اما من شک دارم که این مسئله بتواند تنها دلیل برای این شکست سنگین باشد. صادقانه بگوییم که پیدا کردن دلیل برای باخت 7 بر 1 مشکل است. در اینکه بازیکنان منچستر یونایتد در همه سطوح دونده بودند و در آن شب بهتر بودند سوالی نیست. من فکر نمی کنم که گل خیلی زیادی بین ما وجود داشت بخصوص وقتی که ما سزاوار بودیم که با اختلاف بیشتری در مرحله رفت پیروز شویم اما در مجموع دو مسابقه شما باید بگویید که منچستر شایسته آن بود.
دروسی که تک گل تیمش را به ثمر رساند هیچ واکنشی بعد از آن نشان نداد. او افزود: من نتوانسته ام بیشتر از یک گل بیهوده بزنم. این یک حرف پیش پا افتاده است که بگویم این گل به من لذت بخشید، چون آن لحظه یکی از بعدترین احساساتی بود که من تاکنون داشته ام.
دروسی می گوید: ما باید از هواداران مان معذرت خواهی کنیم چون آنها ما را تشویق می کردند. برخی اوقات آزاردهنده می شود، هنگامی که آنها شما را تشویق می کنند و شما نمی توانید به آنها یک نتیجه ای را بدهید که لایق آن باشند. ما سعی کردیم تا روحیه مان را در رختکن بالا ببریم. ما برای کسب جایگاه دومی در سری آ و کوپا ایتالیا هدف داریم. این تجربه اروپایی یک درام بود و ما دانستیم که دوام نخواهد داشت اگرچه من انتظار داشتم تا اینگونه پایان یابد.
بدون شک عدم حضور ماکس تونتو، سیمونه پروتا و رودریگو تادی در شکست رم تاثیرگذار بوده است. دروسی در پایان گفت: من فکر می کنم غیرمنصفانه است که هم تیمی هایم بگویند که ما یک تیم بزرگ نداریم. بدون شک باشگاه هایی هستند که سر و سامان داده تر هستند اما این بدلیل آن است که ما تازه به این سطح رسیدیم و ما هرگز قبلا به این مرحله از لیگ قهرمانان نرسیده بودیم.

فرگوسن: گل خارج از خانه کلید صعود ما بود

سر آلکس فرگوسن سرمربی شیاطین سرخ گل خارج از خانه تیمش در استادیوم المپیک رم را کلید صعود تیمش به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان می داند.
فرگوسن می گوید: من فکر کردم که گل خارج از خانه برای ما خیلی مهم بود و اگر ما زود گلزنی کردیم ما شانس بزرگی داشتیم. آنها پاسخی برای آن نداشتند و سرعت و توانایی ما برای بازی کردن در 20 دقیقه ابتدایی پیروزی را برای ما به ارمغان آورد.
فرگوسن که با اسکای ایتالیا صحبت می کرد گفت: رم ثابت قدم ماند و سعی کرد تا در همه زمان بازی کند. اما داشتن تجربه بازی در رم، ما را به سیستم آنها آگاه کرد و نوع بازی آنها را ما انتظار داشتیم.
با پیروزی منچستر یونایتد، آنها به همراه تیم چلسی که توانست والنسیا را شکست بدهد در مرحله نیمه نهایی حضور می یابند و به احتمال زیاد لیورپول دیگر تیم انگلیسی می باشد که به آنها خواهد پیوست.
منچستریونایتد ترجیح می دهد در مرحله نیمه نهایی با بایرن مونیخ روبرو شود یا میلان سوالی بود که از سر آلکس پرسیده شد و او جواب داد: من فکرش را نمی کنم. ما یک تیم جوان داریم که توانایی خوبی دارد و آنها خودشان را خوب نشان داده اند. به آنها نگاه کنید، آنها از فوتبال لذت می برند و این چیزی است که ما را دلگرم می کند. میلان توانایی بالایی دارد و روبرو شدن با بایرن در زمینشان خیلی سخت است. بنابراین من واقعا انتخابی نمی کنم.

Channel 4

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس