Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > ملالی جويا نامزد دريافت جايزه ی بين المللی فيلم حقوق بشر

ملالی جويا نامزد دريافت جايزه ی بين المللی فيلم حقوق بشر

همراه با صحنه هايی از فيلم دشمنان خوشبختی و عکس هايی از جشنواره
سه شنبه 22 جنوری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کميته ی دفاع از ملالی جويا با ارسال خبری به کابل پرس، اعلام کرده است که خانم ملالی جويا از طرف جشنواره " سينما برای صلح"، نامزد دريافت جايزه ی بين المللی فيلم حقوق بشر سال 2008 شده اند.

نتایج نهایی در مراسمی روز یازدهم فبروری ۲۰۰۸ در محل تاریخی «کانزرت هاوس» برلین ـ آلمان، طی مراسمی اعلام خواهد شد.

در مکتوب کمیته ی «سینما برای صلح» عنوانی ملالی جویا گفته می‌شود: «شما برای جایزه‌ای در ۲۰۰۸ نامزد شده‌اید، زیرا ما معتقدیم که کار شما در فيلم "دشمنان خوشبختی" سهم ارزنده‌ای در جنبش صلح و همسویی ایفا نموده‌ است.»

«سینما برای صلح» جشنواره بین‌المللی‌ فيلم می باشد که هر سال برای جمع آوری کمک و اعانه برای طرح های امدادی منتخب، برگزار می شود.

آنجیلینا جولی، مایکل مور، کریستین امانپور و لیوناردو دی کپریو از ديگر نامزدهای جشنواره ی سينما برای صلح در سال 2008 می باشند.

صحنه هايی از فيلم " دشمنان خوشبختی"

عکس های از جشنواره ی سينما برای صلح در سال 2007 و 2006

كارنامه

واژه های کلیدی
حقوق کودکان و زنان

پيام‌ها

 • ملالی جویای عزیز زن قهرمان و شجاع وطن ماست که لایق هرگونه جوایز و افتخارات است.

  امیدوارم وی برنده این جایزه شود که حتما در جریان دریافت آن کلماتی بر زبان خواهد راند که یکبار دیگر مسئله افغانستان را از دید مردم بخت برگشته ما بیان نموده جنایتکاران و دلتمداران را بی‌نقاب سازد.

  افتخار به ملالی گرامی!

 • آقای ميرهزار شما که ادعا داشتيد کابل پرس تان وابستگی ندارد. چطور از ملالی جويا که فقط فحاشی بلد است حمايت می کنيد. ملالی جويا به نمايندگان مردم توهين کرد و از پارلمان اخراج شد.

  • سلام خواننده ی عزيز که نامت را نمانده ای تا بشناسيمت. اول از همه اينکه، وقتی به شما اجازه داده می شود تا نظر مخالف خود را ابراز کنيد، يعنی اينکه کابل پرس تريبون يک گروه فکری خاص نيست و صداهای گوناگون جامعه را بازتاب می دهد. دوم اينکه آنچه در بالا خوانديد يک خبر است که در آن جانبداری نشده است. سوم اينکه همانطور که شما نظر خودتان را داريد، به من هم اجازه بدهيد که نظر شخصی خودم را داشته باشم و بگويم خانم ملالی از ديد من همچنان نماينده ی مردمی ست که وی را انتخاب کرده اند و اقدام ولسی جرگه افغانستان کاملا غير قانونی ست.

  • آقای میر هزار یعنی شما با توهین های ملالی جویا موافقید که پارلمان را طویله و نمایندگان منتخب دیگر ولایات افغانستان را بسان حیوان خواندند؟ این توهین به یک شخص نبود. به من، شما و همۀ ملت افغانستان بود.

   در مورد فیلم هم باید متذکر شد که این هم حقه ای دیگر در کسب شهرت و درآمد است بعد از آن همه پولی که بنام زن افغان طی سفرهای مارکوپولوئی خویش بدست آورده است حالا از شگرد دیگری استفاده می کند.

   حیف سایت مقبولتان نیست که با نشر همچو اخباری طرفداران بیشمار آنرا از خود بیازارید؟

   با سپاس

  • آقا و یا خانم بی نام:

   درک شما از آزادی بیان و بی طرفی همین است که شما اجازه داشته باشید که هر توهین و فحاشی تان بدون سانسور باید نشر شود؛ ولی حتی یک خبر هم باید در مورد کسانی که مخالف شان هستید باید نشر نشود.

   این خود همان روشی است که خون آشامان پارلمان نشین تان در مورد جویا در پارلمان داشتند.

   نقریباً هر زمانی که خانم جویا به پارلمان میرفت, با الفاظ رکیک از طرف همفکران تان توهین و تحقیر میشد. حتی در مقابل کمره تلویزون؛ کمونست، فاحشه، ملحد خطاب شد. ولی دیدید که با جویا چی گونه برخورد شد.

  • درینکه ملالی جویا مورد حرمت ملت و آدمهای مترقی است جای شک نیست. اما این آقا یا خانم با این فرهنگ و این زبان بد خود باید در کابل پرس اجازه بیان داشته باشد..آزادی بیان به هیچوجه اهانت به کرامت و شخصیت دیگران نیست. اول با تربیت شو بعد بنویس!!!!!!!!!!
   شهپر

  • آقاي بينام‚
   چرا نميتواند يك لحظه نزد خود بيطرفانه قضاوت كنيد كه كي “فقط فحاشي بلد است“. آنهايكه همكيشان خود را تشويق ميكنند كه برخيزند و به ملالي جويا تجاوز جنسي كنند ( طوريكه در كابل اين جنايت را به حق هزاران زن و دختر وطن روا داشتند) يا ملالي جويا كه اين واقيت ها را به رخ اين جنايتكاران ميكشد؟

   احترام

  • I think some poeple like you can never learn any thing about the human and rights. we should be proud to have some one like Malai Joya how speaks for all poor afghans peopel. We sholud be proud that one afghan woman get pris. Any way i think so long the ceiminals in the Afghanistan parleman the war never stops.
   Emal Jabarkhel sweden

  • Mr.benam based on your topic we know what kind of person you are as you call an Afghan woman in kabul press which is a public web site with bad name it means you do not have any respect to any women even not to your sisters

   I am not belong to any party but I am an Afghan who loves his country and his people and I am against of those who destroyed our land by the name of Islam etc and regarding Malalai Joya I want to say she is one of those women of our time who is able to stand against of criminals who are sitting in the parlement and bring the voice of poor people of this country to hears of them and you say she calls the parlment house of animals and she called the representaive of people animals do you call those who came to parlement by guns and crimes the represintavie of people?as it is clear the fox will lose his skin but not his habbit it means those who were involved in the crimes against of innocent people,looting and killing is thier habbit even if they are sitting in the parlement

   Last but in no means least we thanks Mr.Kamran for his brave work and giving us the chance to express our feeling in this web site

   With regards,ikhlas wardak

  • این توهین کلانی است که خانه قاتلان و قاچقبران و توپک سالاران را "خانه ملت" و نمایندگان احمقش را "نمایندگان ملت" نام گذاشت.

   این پارلمان مسخره نماینده مردم ما بوده نمیتواند، این پارلمان بر اساس صوابدید و خواست امریکا و متحدانش به میدان آمد و جریان انتخابات دروغین و پرتقلب را هم همه شاید بودیم. حداقل در یک حوزه رای دهی خودم به چشم سر دیدم که افراد محقق برای هر رای دهند یک هزار افغانی میدادند تا رای شانرا به وی بریزند. البته این فقط یک نمونه کوچک است، در جاهایی حتی بدون شمارش آراء افراد دلخواه برنده اعلام شدند و ....

   در پارلمانی که قانونی جلاد در راس آن نشسته باشد، نمیتواند نماینده مردم شریف ما باشد

   در پارلمانی که سرخیل وطنفروشان و دزدان و کله خوران چون عبدالرب رسول سیاف تکیه زده باشد، نمیتواند نماینده مردم باشد

   در پارلمانی که قاتل دهها هزار کابلی چون سیاف، محقق، ربانی، حاجی فرید، حاجی علم، کاظمی، عبدالجبار شلگری، اکبری، حاجی الماس، سید علامه بلخی و...... نشسته اند، تنها میتواند نماینده جلادان باشد نه مردم ما

   پارلمانی که اعضایش تنها یاد دارند برای کسب امتیازات بیشتر و معاشات خود چانه زنی کنندو به فکر مردم نیست، بدتر از طویله است

   پارلمانی که در مقابل خواست دیرین مردم ما بخاطر محاکمه جنایتکاران جنگی، قانون همدیگر بخشی را صادر میکند، تنها میتواند خانه دشمنان مردم باشد

   پارلمانی که میلیونها دالر را به عبث و بدون کوچکترین دستآورد به مصرف میرساند ولی عملا هیچ کاری برای افغانستان نکرده جز سنگ اندازی، و جاده صاف کردن برای امریکا و حواریونش که در کشور ما عمیقتر خانه کند

   اینانی که ملالی جویا را به عدم مراعات "عفت کلام" و ... محکوم میکنند، مگر کر و کور بودند که وقتی دیدند این دختر نترس در همین "خانه خاینان" به تجاوز جنسی و مرگ تهدید شد؟

   مگر فراموش میکنند که از بین همین "نمایندگان ملت"(!) صدا برآمد که "بگیرید به او تجاوز کنید!"؟؟؟؟؟

   حتی تعدادی که عمق سخنان جویا را درک میکردند بر او انتقاد داشتند که چرا این پست صفتان و خون خواران را به حیوانات بی آزار تشبیه کرده است. تعدادی هم از او خواستند که از حیوانات مفید و بی ضرر معذرت خواهی کند. اما بعدا دریافتیم که جویا اینان را به حیوان تشبیه نکرده بلکه گفته: "اینان بدتر از حیوانات اند چون گاو شیر میدهد، خر بار میبرد، سگ وفادار ترین حیوان است، اینان اژدها هستند"!!

  • درین شکی نیست که ملالی جویا به عدۀ بی سر پا، عدۀ دشمن انسان وانسانیت توهین کرده که حق توهین را هم داشتند. اما بیایید ما و شما علت عمدۀ این توهین ها و پایفشاری جویا را برای طرد این دزدان سرگردنه جستجو کنیم. همین ها بودند که در مدت عمر همین پارلمان به جویا فحش های دور از کرامت انسانی و اسلامی دادند. گذشته از آن برای برقراری دیموکراسی و بنابرآن خیزش تودها، غیر از برچیدن گلیم این جنایتکاران و دفع و طرد آنان راه دیگری نیست. شما خیال نکنید که با وجود کرزی معاونین و مرکز قانون گذاری کذایی اش میشود حق را به حق دار رساند. فکر نکنید که ملالی جویا احساسات اش را به هجو نمودن چند بی سر و پای جهادی به نمایش میگذارد. او به نقطه ضربه میزند که حریف را مجبور به فغان واویلا بسازد. آنان قبلا با دادن نسبت فاحشه به یک زن شجاع افغان به خواهر خود، مادر خود و بلاخره هموطن خود؛ مقام حیوانی خود را به نمایش گذاشته بودند. لازم است به این نکته به حیث یک زن افغان توجه جدی کنید.

  • محترم سمیع خان

   اگر پارلمان قانونی نیست و از مردم نماینده گی نمیکند، پس کرزی و کابینه اش، قاضی القضات و دارو دسته اش همه گی غیر قانونی بوده و اصلاً حضور نیرو های خارجی در کشور سوال بر انگیز است.

   ملالی جویا چرا تنها پارلمان را محکم گرفته و تاپۀ حیوانیت را بر جبین اعضای آن میزند؟ او باید از همین مُهر بر جبین های دیگران هم زده و کار را یکسره کند. بام حق که دو هوا داشته نمیتواند!

   جنگ سالاران در حمایت کشور هائ است که همزمان از ملالی جویا نیز پشتیبانی میکنند.

   چرا در یک مورد این کشور ها خوب و در مورد دیگر بد میشوند؟ چرا ملالی جویا از کمک مشوقین خود به طالبان سخن به میان نمیآورد؟

   چرا ملالی جویا از معاملات آشکار سیاسی که اکثراً به ضرر مردم و کشور افغانستان استند، دم نمیزند؟

   سفیر یک ابرقدرت بلند شده و به یک ولسوالی میرود تا با ولسوال طالبان مذاکره کند، چرا ملالی در این مورد انتقاد نمیکند؟

   مگر ملالی جویا نمیداند که همان رهبران مجاهدین در 30 سال گذشته، میلیارد ها دالر پول را از کشور هاییکه فعلاً خانم جویا را تشویق به تخریب آنها میکنند، کمک و مساعدت دریافت نموده اند؟

   مگر ملالی نمیداند که اعضای کانگرس ایالات متحده در کمک به گلبدین و همقطارانشان مستقیماً دست داشته اند؟

   مگر ملالی جویا نمیداند که مطبوعاتی که امروز وی را تشویق و ترغیب میکنند، در دهه های گذشته همه گی از رهبران خاین جهادی دفاع میکردند؟

   صد ها سوال دیگر را نیز میتوان از خانم جویا پرسید که اکثر آنها را ایشان جواب گفته نمیتواند، زیرا که دهن وی نیز پُر است. آیا وی خود یک بازیچۀ در دست کمپنی های بزرگ کاپیتالیزم و سیاستمداران غربی نیست؟ خدا (ج) ما را عقل داده تا بکی به دنبال هر فردی که چرب زبانی کرد بدویم؟ تابکی فریب بخوریم؟ آیا وقتش نرسیده که مردم ما از این خوشباوری ها دست کشیده و در تعلیم و تربیۀ خود و اولاد وطن بکوشند؟ تا باشد که از راه روشن شدن اذهان مردم بتوانیم به آزادی و استقلال واقعی برسیم.

   خاین و جنایت کار دیر یا زود جزای اعمالش را خواهد دید. این قول حضرت حق است. امروز اگر رهبران جهادی را بخواهیم محکمه کنیم، آیا میتوانیم که ده ها هزار مرتبه آنها را قصاص کنیم؟ معلوم است که نه! با آنکه آنها ده ها هزار قتل و جنایت را مرتکب شده اند، تنها خداوند متعال (ج) میتواند که آنها را بطور باید و شاید جزا بدهد و بس! اگر عقب این حرف ها را بگیرم تا قیامت هم وطن آباد نشده و مردم ما روی صلح و آرامش را نخواهند دید...

   کامگار باشید

  • به مدیر مسئول محترم کابل پرس

   نقد بنده در مورد نوشتۀ آقای سمیع نشر نگردید. امید به نشر رسد.

   با احترام

 • شکل مخالفت و برخورد و موضعگیری ملالی جویا در مقابل شورا کاملا طفلانه و غیرمنطقی بود و بیاد دارم وقتی از اولین برخورد او از طریق بی بی سی خبر شدیم یکی از کسانیکه در سیاست بازی مسایل افغانستان از کهنه کاران است و هم به اصطلاح دگر اندیش و در سازماندهی و رهبری ملالی جویا نقش داشت که نامش را به نسبت قرابت خویشاوندی نمیتوانم فاش کنم خانه ام بود و تیلفون را گرفت به دوست دیگرش زنگ زد که آی فلان... آخر ما خو این قسم برخورد را سفارش نکرده بودیم و نگفته بودیم و... بهرحال من فکر میکنم خانم جویاآلت دست دیگران شد و بعد از شهرت توسط خارجی ها غیرکنترول و سرخود شد. و به دست خارجی ها افتاد و حالا از افراط گری در مخالفت با یکنوع فشار روحی و روانی دچار گشته و هرکه گفتگویش با تلویزیون آریانا افغانستان را دیده باشد صحبت مرا تصدیق خواهد کرد.

  • آیا مخالفت های هیستریک با ملالی جویا واقعا بخاطر لحن تند و تیز و کوبنده اوست؟ آیا چنانچه عده‌ای میگویند واقعا وی بخاطری تاپه "مریض روحی"، "فاحشه"، "بدزبان" و ... را میخورد که به اصطلاح "خانه ملت" را طویله خوانده است؟؟

   این فقط ظاهر گپ است. اساسا دشمنی ها با جویا از طرف همانهایی علم میشود که تیر افشاگری و مبارزات شجاعانه و بلاوقفه او را در قلب خود احساس میکنند ولی چون منطق و استدلال و جوابی ندارد، به این شیوه ها میکوشند که جویا را ناچیز جلوه دهند. اما کور خوانده اند، جویا سالهاست که در قلب های مردمش جاری گشته و به نماینده راستین شان مبدل گشته. وی چه در پارلمان گرگان باشد یا بیرون از آن، ستمکاران و دشمنان افغانستان را زبون و بیچاره ساخته و در سطح جهان به دیگران ماهیت واقعی شانرا معرفی کرده است.

   جویا که تفنگ ندارد، با زبان آتشین و برا توانسته که تمامی تفنگ بدستان را که در کله شان پوپنک خانه کرده اما دست به ماشه اند، خوار و ناتوان بسازد.

   افغانستان به چند ملالی جویا نیاز دارد، جویا نماینده اصیل مردم است، هرقدر دشمنان بیشتر بر او عو عو کنند، وی بیشتر در قلب مردم خانه میکند.

  • يک سوال ازخانم شکيلا که معلوم می شود از طرفداران پروپاقرص ملالی جويا است:
   شما می نويسيد« جويا که تفنگ ندارد ، با زبان آتشين وبرا توانسته است که تمامی تفنگ بدستان راکه درکلهء شان پوپنک خانه کرده اما دست به ماشه اند، خوار وناتوان سازد»
   سوال من از شما اينست که دراين تمامی تفنگ بدستان ، قوای امريکايی ونيروهای ناتو وطالبان که درحال حاضر يگانه تفنگ بدستان دست به ماشه اند، شامل می باشند ياخير؟ اگر واضح تر بپرسم آيا جويا تاحال به کشتار غير نظاميان که توسط قوای خارجی درافغانستان کشته می شوند ، اعتراض کرده است ياخير؟اگر اعتراض کرده باشد، آيا آنهارا نيز جنايتکار وقاتل وغيره وغيره گفته است وياخير لطفاً جواب مستند برايم ارائه کنيد!

  • شکیلا جان

   اگر نیت ملالی جویا پاک باشد، پس بدون شک پیروزی با او خواهد بود اما نمیدانم استعمال کلمات (عو، عو... عر، عر...) و حیوان خطاب کردن حریفان تا چی اندازه مشکل را حل نموده و تا چی حدی در فرهنگ انسانی و اسلامی اجازۀ گفتن و بیانش بما داده شده؟

   شاید بعضی ها بخواهند کثافت را با کثافت و خون را با خون پاک کنند، اما عقل سلیم بر عکس آنرا حکم میکند.

   در تاریخ بشر، قبل از ملالی جویا هزاران زن و مرد آزادی طلب و عدالت خواه آمده بودند و خانم جویا آخرین مبارز هم نخواهد بود... اما از دایرۀ نزاکت های ادبی خارج شدن به نظر هر انسان واقعی نشانۀ خامی و ضعیف بودن شخص مبارز است.

   ملالی جویا و توفیقش در راه عملی نمودن عدالت اجتماعی در کشور ما با در نظر داشت شرایط بغرنج و پیچیدۀ فعلی جهان سوالات زیادی را در ذهن هر فرد آگاه پدید میآورد.

   همان کشور هاییکه به ملالی جویا مدال های افتخاری و جایزه های خورد و بزرگ میدهند در عین حال به طالبان پول و اسلحه، به رهبران مجاهدین چوکی و قدرت و به پرویز مشرف حق تمدید دیکتاتوریش را میدهند. این اعمال همه گی سوال بر انگیز است. اگر بعضی از دوستان ادعا دارند ملالی جویا از جانب مردم و سازمان های غیر دولتئ این کشور ها تقویت میشود، در یک نقطۀ اساسی در اشتباه بوده و اینرا فکر نمیکنند که همان مردم اند که دولت های خود را تعین نموده و همان مردم اند که تشکیل دهندۀ سازمان های اجتماعی و غیر دولتی میباشند. بطور نمونه، پارلمان های اروپا، کانادا، امریکا، استرالیا، و غیره کشور های غربی در عین حالیکه از ملالی جویا و بشر دوست دفاع مینمایند، به جیب جنگ سالاران نیز پول میریزانند... از یکسو از افرادی چون یونس قانونی استقبال گرم میکنند و از جانب دیگر مهره های چون ملالی جویا را سر برهنه نموده و به سرودن اشعار انقلابی تشویق میکنند.

   پس مردم حق ندارند تا بدانند که این چگونه بازی و روش است؟ آیا مردم حق ندارند بدانند که چرا کرزی و ملالی جویا همزمان از جانب این کشور ها تقویت و تشویق میگردند؟ در حالیکه هیچگونه همخوانی و هماهنگی در گفتار و کردار آنها دیده نمیشود...

   امید که در گفتگو های خود، از دایره نزاکت های ادبی خارج نگردیده و بربریت جنگسالاران را نیز بهانه نگیریم چونکه اگر خوب و بد هر دو دهان به یاوه گویی و کثافت پراگنی باز کنند پس فاصله میان آنها به صفر تقرب نموده و فاتحۀ خوبی نیز خوانده خواهد شد.

  • جواب را من برایت میگویم خانم سحر:

   طالب نه خود را "دموکرات" می‌نامد و نه هم جنایاتش را میپوشاند، همه کس میتواند نشان فاشیزم را در پیشانی شان ببیند و هیچ کسی هم یافت نخواهد شد که آنان را فرشته بنامد و بگویید جنایتکار نیستند. جویا همیشه علیه طالبان سخن گفته است اگر خودت خبر نداری به سایتش سر بزن و چند سخنرانی اش را بخوان.

   جویا همیشه علیه کشتار های نیروهای خارجی هم صحبت داشته است. و بزرگترین جنایت امریکا را نه تنها کشتار مردم غیرنظامی در شش سال گذشته بلکه در به میدان کشیدن، تسلیح و واریز کردن بلیونها دالر به جیب قصابان مردم ما چه از طالبان و چه هم همفکران جهادی و تنظیمی شان دانسته است. وی درین زمینه تندترین صحبت ها را داشته است و از منتقدان جدی سیاست های امریکا بوده است.

   اما در افغانستان مرد مبارزه کسیست که مقابل جنایات جنگسالاران برخیزد که کل کشور را بدست داشته و سوار بر سربنجه باداران خارجی شان مستی میکنند و در حالیکه به یک دست تفنگ دارند و قتل و غارت و ستمگری میکنند، اما میکوشند اکت "دموکراسی" و "حقوق بشر" و "آزادی" کنند.

   علت اصلی غوغا مقابل جویا همین است که. ضد طالب هرکس و منجمله خود امریکا هم میگوید و نیازی هم نیست که جویا خود را مصروف این مبارزه در شرایط کنونی کند چون این وظیفه را امریکا و متحدان بدست دارند.

   مصاحبه السا راسبک با جویا - زی نت، ۲۵ سپتامبر ۲۰۰۷:

   http://malalaijoya.com/germany_f.htm

   دولت امریکا باید به مردم افغانستان احترام کند و از ارتکاب جنایات جنگی جلوگیری کند. به مراتب زیادتر از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ مردم غیر نظامی در افغانستان از طرف امریکا و متحدینش به قتل رسیده اند. حتی امریکا زیادتر از طالبان در این شش سال اخیر مردم بی‌گناه ملکی را به قتل رسانیده است.

   "باید به خاطر آورد که این امریکا بود که طالبان را به وجود آورد، همانطوری که ائتلاف شمال را بمیان آورد و تقویت کرد، اگر دولت امریکا واقعاً در جنگ با طالبان جدی میبود امروز طالبانی وجود نمیداشتند. برای مردم ما بسیار جالب است که بزرگترین ابرقدرت دنیا در مقابل یک باند انسانهای قرون وسطائی فکر، بیسواد و جاهل مانند طالبان ناتوان باشد. واضحاً، حقیقت جای دیگریست. امریکا در جنگ با طالبان و القاعده جدی نیست تنها میخواهد حضور نظامی خود را زیر نام جنگ با طالبان در افغانستان طولانی بسازد تا بتواند تهدیدی باشد به ایران، چین، و دیگر قدرت های آسیایی."

   آنلاين بنگريد : مصاحبه با ملالی جویا: «جنگ علیه تروریزم» یک مضحکه است

  • آقا یا خانم صابری

   1. خانم جویا به کدام دلیل در سفر هائ خارجئ خود حجاب را که حکم صریح اسلام است، مراعات نمیکند؟ اگر جنایات جنایت کاران را دلیل میآورند، باید گفت که احکام اسلام به اعمال دیگران بسته گی ندارد. هر فردی که خود را مسلمان میداند و داد از حق و عدالت میزند، باید احکام دین حق را نیز عملی کند. در غیر آنصورت چی فرقیست میان وی و رهبران منافق و جنایتکار؟

   2. به این موضوع خودت نیز اعتراف نموده ای که غرب به رهبرئ امریکا در به میان آمدن مجاهدین و طالبان رول اساسی را بازی کرده است، حال در جنایات بشرئ که در کشور صورت گرفته بدون شک نصف مسئولیت ها بر میگردد به رهبران غربئ حال و یا گذشته، پس چرا خانم جویا آنها را نیز حیوان های وحشی و اژدها خطاب نمیکند؟

   3. از نقطه نظر مذهب، مسلمین عقیده دارند که حتی یک برگ درخت نیز بدون ارادۀ خداوند (ج) بر زمین نمیریزد. استغفرا.. امروزه این گفته در مورد ابرقدرت جهان صدق میکند (در ظاهر قضایا...). همه میدانند که در افغانستان همۀ معاملات بر طبق خواهش و خواستۀ ابرقدرت ها صورت میگیرد... پس چشم پوشیدن از نصف عاملان جنگ، و چسبیدن به نصف دیگر و در عین حال پناه بردن به دامن نیمۀ اولی، آیا امید بستن به (سراب) نیست؟

  • این سوالها در سطح افراد کودن و قرون وسطایی چون ملا عمر و گلبدین و فهیم و سیاف و دیگران است. برو جوابها را نیز از آنان دریافت کن که رویت را هم به این منطق "اسلامی" ات ببوسند که برای عفو و بخشش شان خوب دلایل برایشان بافته‌ای!!!

  • من اگر خارم و گر گل چمن آرایی هست

   که از آن دست که او می​کشدم می​رویم

   حافظ

   پس از این معلوم میشود که خانم جویا نیز مثل شما، کمر به مبارزه علیه اسلام بسته اند نه جنایت کاران جنگی. همان افراد کودن و قرون وسطایی فعلاً محکم تر از گذشته بر گردۀ مردم سوار بوده و به حکم باداران خارجئ خود که خانم جویا را نیز همزمان تمویل میکنند، خون مردم را تا هنوز میمکند.

   جنایت کاران جنگی خود نوکران غرب و یا شرق بوده و منافقینی هستند که در لباس اسلامی و غیر اسلامی ظاهر شده و راه را برای تجاوز باداران خارجئ شان هموار ساختند. حالا افرادی چون شما و خانم جویا نیز به بهانۀ مبارزه علیه آنها آب را بیش از پیش گل آلود کرده و زمینه شکار را برای اربابان تان مساعد تر میگردانید...

   منطق باطل اگر از به اصطلاح مجاهدین یا تفنگ سالاران، طالبان، کمونیست ها، شعله یی ها، راوایی ها (که دنباله رو گروه مزدور مجاهدین خلق تحت رهبرئ مریم رجبی هستند) و غیره، هیچگاهی پیروز نخواهند شد.

   این منطق اسلام است که قتل یک فرد بیگناه را، قتل تمام بشریت میداند. این منطق اسلام است که انسانهارا به عدل و داد فرا میخواند. منطق اسلام است که زن را حق ارث میدهد. منطق اسلام است که دختران را از زنده بگور شدن نجات میدهد. منطق اسلام است که از دو رویی و منافقت ما را منع میکند. منطق اسلام است که ما را به عفو و بخشش دعوت میکند. منطق اسلام است که غیبت و دروغ گفتن را منع کرده است. و هزاران خوبئ دیگر که همه ثبوت و مدرک حقانیت این دین اند.

   اگر ملالی جویا میخواهد که سر ها و اندام زنان افغان را برهنه کند، آرزویش را بگور خواهد برد. اگر ملالی جویا میخواهد سیکیولاریزم و آتییزم را در افغانستان حاکم کند، یقیناً که از همین حالا شکست خورده و اسمش را در ردیف همان جنایت کارانی که خون این ملت را ریخته، خواهند نوشت.

   طرز ظاهر شدن این به اصطلاح نمایندۀ زنان افغانستان را خواننده گان کابل پرس خود دیده و قضاوت کنند.

   در صورتیکه خانم جویا مدعیست که نمایندۀ واقعئ مردم افغانستان است، پس باید اینرا نیز بداند که این مردم 99% مسلمانند و حجاب را که حکم صریح اسلام است، مراعات کند. در غیر آن صورت ادعا هایش بجز لاف و ریا چیزی دیگر نیست.

   نوکر و برده بودن به هر شکلی، چی از جنس اسلامی و چی از جنس راوایی، مردود و محکوم است!

   زنده باد آزادئ واقعی!

  • خانم ياآقای صابری! ممنونم ازينکه به پرسش من بدون عصبانيت پاسخ دادی ، زيرا طرفداران خانم جويا هرانتقاد عليه وی را با کمال خشونت جواب می دهند مثلن همين خانم شکيلا که همه را سگ ساخته است! به هرحال پاسخ تو به پرسش بنده خوب بود اما قناعت بخش نبود. من با شور وشوق زياد به صفحه ئی که حواله دادی رفتم تا شجاعت خانم جويا را دربرابر اشغالگران که بگفتهء خود اوبيش از جنايتکاران جهادی وخادی وطالبی درافغانستان آدم کشته اند، مشاهده کنم مگربا تاسف چنين چيزی را نديدم!
   خانم جويا هرگز آن الفاظی را که دربرابر مخالفان سياسی خود استعمال می کند، دربرابر امريکائی های اشغالگر استعمال نمی کند، بلکه برعکس ،عساکر امريکايی را تبرئه می کند ومی گويد" طبعاعساکر امريکائی بيگناه هستند زيرا به آنها گفته شده که درافغانستان ديموکراسی را پياده می کنند"! ترا بخدا جناب صابری اگر عساکر امريکائی با آنهمه کشتار که ملالی جويا می گويد، بيگناه باشند وامريکايی که به قول خود جوياجنايتکاران طالبی وبرادران جهادی شان را بوجود آورده وآنهارا کمک می کند،بيگناه باشد، پس اصلاً در قضيهء افغانستان گنهکار وجود ندارد!
   اگر عساکر امريکايی با وجود اشغال وکشتار مردم افغانستان بيگناه باشند، پس عساکر روسی نيز که افغانستان را اشغال ويک ونيم مليون انسان بيگناه را کشتند بايد بيگناه باشند زيرا به آنها نيز گفته شده بود که برای دفاع از انقلاب ودفع تجاوز امپرياليسم به آنجا می روند!
   جناب صابری !من فکر می کردم ملالی جويا يک شخصيت خودرو وغيروابسته به سازمان های سياسی است لذا مردم به او رو ی خواهند آورد چون مردم ما از سياستمداران سير شده اند وسازمانهای سياسی وطن ما همه وابسته به بيگانگان هستند، آری من چنين فکر می کردم اما با مطالعهء مصاحبهء او ملاحظه کردم که او از فقيد مينا رهبر سازمان مائويستی راوا که سرتاپا درچنگ سازمان جاسوسی پاکستان اسيراست، تعريف می کند وبدينگونه ماهيت اين خانم انقلابی نيز برايم آشکار شد وفهميدم که او چرا بااينهمه شدت به جهادی ها وخادی ها حمله می کند ، اما يک چيز برايم نامعلوم است وآن اينکه چگونه يک شخص وابسته به فکر کمونستی عساکر امريکايی را بيگناه می داند ، درحاليکه يک کمونست بايد امريکارا متجاوز وظالم واشغالگر بداند؟!

  • آقای شاهد!
   شما سکولاریزم و آته ایزم را بسیار نا شیانه مترادف هم نوشته اید، در حالی که این دو مقوله از یکدیگر متفاوت اند. آیا بهتر نیست که پیش از نوشتن بیاندیشید ، مطالعه کنید ، سطح آگاهی خودرا بالا ببرید و بعدآ دست به نوشتن بزنید؟

  • بلی صدف جان من با شما کاملا هم نظر استم هر که اگر در جلسات پارلمان به اعمال جویا تو جه میکرد میدانست که وی مشکل روحی دارد و هر چه زودتر خود را تداوی نماید.

   با احترام بد خبرک

  • ُسدف:

   اگر واقعاً راست میگویی؛ اسم همان خویشاوندت را هم افشا کن.

  • دوست خوبم آقای کش آبادی

   نخست از همه تشکر از انتقاد تان با آنکه بنده ادعای مترادف بودن (سکیولاریزم) و (آتییزم) را نکرده ام، با آنکه سکیولاریزم میتواند بستر خوبی برای تولد و رشد آتییزم در یک جامعه باشد... اگر هر دو کلمه پی در پی نوشته شده دلیل شده نمیتواند که هدف بنده مترادف بودن هردو کلمه بوده. بهر حال نشانۀ یک مسلمان واقعی اینست که تا دم مرگ در پی کسب حکمت و دانش بوده و از همه مهمتر باید از اندوخته هایش در راه خدمت به دیگران استفاده کند. مطالعه و کسب آگاهی برای هیچ فردی در این دنیا شرم نبوده بلکه افتخار است. و پیامبر گرانقدر (ص) صریحاً فرموده، "زگهواره تا گور دانش بجوی" و همین فرمایش را به شکل دیگر از زبان علی (ع) داریم که میفرماید، "علم، شتر گمشتۀ مومن است"

   دوستان جهت کسب معلومات پیرامون دو پدیدۀ شوم و شکست خوردۀ سکیولاریزم و آتییزم میتوانند بر روی این دو کلمه در بالا کلیک کنند.

   با احترام

 • سلام به همه هموطنان عزیز:آقای بینام که نامت را ننوشته یی شما میگویید که ملالی جویا فقد به فحاش گویی بلد است شما خود یک انسان دروغگو هستید و واقعیت را نمیگویید در پارلمان به ملالی جویا (فحایشه)یا (پدرلعنت)خطاب شد آیا گوشهای شما کر بود و این هارا نشنیدید؟پس به این آدرس مراجعه فرموده و بعداٌخود منحیث یک انسان و یک افغان قضاوت کنید که آیا افغانیت و اسلامیت ما بر ما این اجازه را میدهد که به خواهر خود که همه زنان افغان مثل خواهران و مادران ما هستند از کلمه فحایشه استفاده کنیم؟(قضاوت بر خود شما)
  http://www.youtube.com/watch?v...
  موفق باشید.

 • جناب سمیع و خانم شکیلا !
  و قتی که شما به تأسی و طرفداری از اظهارات خام و کودکانه خانم جویا نماینده گان منتخب ملت را احمق و حیوان میدانید و پارلمان افغانستان را طویله خانه، دیگر چه انتظاری از ما برای همراهی دارید؟

  شما اگر در مورد حضور چند نفری در پارلمان اعتراض و انتقادی دارید، هرگز نباید بخود اجازه دهید تا با الفاظ زشت و زننده که در حقیقت نشاندهنده شخصیت افراد است، کل پارلمان و نماینده های ملت را که همه با رأی مستقیم مردم خود به آن راه یافته اند، اینگونه خطاب کنید.

 • ملالی جویا صدای خفهء مردم است. ملالی جویا یک زن شجاع و دلیریست که بی حراسانه حقیقت ها را در محضر جمع انبوه از خونخواران که هیچ کسی جرأتش را نداشت اظهار کرد. این کار خانم جویا کار کمی نیست که مردم افغانستان باید قدرش را بدانند و اینگونه دلیرزنان و دلیر مردان روشن اندیش و احساسمند را تشویق کنند که تا در مقابل این گروپ دزدان و و قاتلان مردانه وار بیاستند و به جهانیان نشان بدهند که تمام مردم افغانستان طالب و طالب گرا نیستند بلکه در میان این ملت روشن اندیشان و انساندوستان هم وجود دارد. اگر او افغانستان را طویله و تمام مردم افغانستان را حیوانگونه اطلاق کرده است حرفی خیلی دور از واقعیت هم نیست چون چارپایان که از سه دهه قبل تمام داشته های کشور را به یغما بردند و هزاران مادر را به عزای جوانش نشاندند و هزاران خوانواده ای دیگر را مجبور به ترک وطن کردند تمام مکاتب و اموزشگاه ها را ویران کردند که امروز بیش از 80درصد مردم ما بی سواد هستند آیا ادم که سواد ندارد فکر میکنی خیلی با یک حیوان فرق دارد؟؟. شما اقای حمید و بقیه حمید گونه ها باید چشم و گوش تان راباز کنید و بدانید که همین محروم ماندن شما از نبوغ فهم و درک که نمیتوانید خوب را از بد تشخیص بدهید خود مثالیست که حیوانگونگیی افراد چون خود جناب عالی را برملا میسازد، و شما هم نباید احساس تنهایی کنید چون در افغانستان قدرت هنوز از آن زن ستیزان و عصیانگران و همگونه های شماست و سرنوشت مردم نگونبخت را مطابق خواسته های خودشان رقم میزنند.
  این عصر عصر کهنه اندیشی نیست، در هیچ نقطه ای از دنیا امروز سنتی تر کهنه اندیشتر از مردم افغانستان یافت نمی شود.
  سایت کابل پرس یک دانشگاه است برای افراد مثل شما که باید اهلی شوید و آزاد اندیشی را تمرین کنید با آنکه آزاد اندیشیدن با مزاج طالب وار شما سازگار نیست، اما از تمرین زیاد شاید وارد دائره خوش اندیشی شوید. به امید روشن اندیشیی تمام مردم افغانستان

 • آقاي شاهد مينويسند :
  “ این منطق اسلام است که قتل یک فرد بیگناه را، قتل تمام بشریت میداند. این منطق اسلام است که انسانهارا به عدل و داد فرا میخواند. منطق اسلام است که زن را حق ارث میدهد. منطق اسلام است که دختران را از زنده بگور شدن نجات میدهد. منطق اسلام است که از دو رویی و منافقت ما را منع میکند. منطق اسلام است که ما را به عفو و بخشش دعوت میکند. منطق اسلام است که غیبت و دروغ گفتن را منع کرده است. و هزاران خوبئ دیگر که همه ثبوت و مدرک حقانیت این دین اند.“

  آقاي شاهد‚ لطفاّ همهء اين منطق اسلامي را به همان جنگسالاران و جنايتكاران پيشكش كنيد كه از سي سال به اينطرف همهء اين منطق اسلامي را زير پا گذاشته اند و كوچكترين اهميتي به آن قايل نيستند‚ نه به ما و نه به خانم جويا ! خانم جويا همه اين فجايع را مرتكب نشده اند!

  در رابطه به حجاب ملالي جويا فقط يك سوال از شما ميكنم: آيا همه جناياتيكه از سي سال به اين طرف به حق مردم افغانستان روا داشته شده‚ عامل آن بي حجابي زنان افغان از قماش ملالي جويا بود ؟

  احترام

  • خدمت آقای عارف

   جنگسالاران مثل راوا همه نوکر بوده و نوکر هستند... جنایت کار در هر لباس و دین، جنایت کار است. کدام قدرت ها از جنایت کاران حمایت میکردند و یا میکنند؟ جوابش را خودت نیز میدانی اما خود را به کوچه حسن چپ میزنید... ملالی جویا خودش در آغوش کاخ سفید به جنایتکاران فحاشی میکند، آیا این خودش جنایت و خیانت به مردم و کشور نیست؟ حجاب یک زن مسلمان چی تعلقی به جنایات سی سال گذشته دارد؟ اسلام صریحاً به اعمال شایسته امر کرده، اینکه یک فرد عمل میکند و یکی نمیکند، مسئولیتش بر میگردد به خود فرد اما موضوع حجاب ملالی جویا به این دلیل سوال بر انگیز است که ایشان خودش را نمایندۀ زنان و مردم مسلمان فراه و در کُل افغانستان قلمداد میکند و از آنجاییکه مردم افغانستان و فراه 99% مسلمانند پس باید نمایندۀ ایشان نیز یک مسلمان واقعی باشد، نه یک منافقی که تظاهر به اسلام کند. ملالی جویا بعد از ختم دورۀ نماینده گئ پارلمان میتوانند تمام بدن خود را برهنه ساخته و به نمایش قرار دهد اما فعلاً سنگ نماینده گی از مردم مسلمان را بسینه میزند... منافقت و دو رویی هیچگاهی پنهان نشده و زود رسوا خواهد شد.

   شاد باشید

 • ملالی جویا عضو سازمان جهنمی «راوا» که یکی از شاخه های سازمان مائویستی شعله جاوید است، در کویته پاکستان متولد گردید و با تابعیت و هویت پاکستانی بعد از یازده سپتمبر با پدرش به فراه آمد و از طرف سازمان راوا در لویه جرگه و بعد در پارلمان افغانستان کاندید گردانیده شد.

  سازمان راوا در ارتباط تنگاتنگ با استخبارات پاکستان ازین دختر مجهول الهویه قهرمانی ساخته که، هدف مبارزه اش تفرقه اندازی و بهم زدن فضای آزاد و دموکراتیک پارلمان و کوبیدن مبارزان راه آزادی و برآورده ساختن اهداف پاکستان در کشور ما می باشد. همچنان ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام داشت که ملالی جویا و پدرش از اعضای سازمان راوا بوده خانواده اش هنوز هم در کویته پاکستان زیست می نمایند. پدرش که عضویت سازمان کمونیستهای شعله جاوید را داشت، بعد از تجاوز شوروی به کویته پاکستان رفت سازمان (راوا) چنان در منجلاب مزدوری پاکستان گیر مانده که امروز حتی شاخه های دیگر شعله جاوید از آن برائت می جویند.

  امروز «راوا» مهرۀ اصلی سازمان بدنام آی اس آی است که برای مدت بیشتر از دو دهه در کویته برای مقاصد جاسوسی پاکستان تربیت شده و از سوی مردان چادری پوش و در شکل چند زن بدزبان و پر روی «راوا» مخفی شده و از پشت نقاب (سازمان زنان) برای شان دستور میدهند، می نویسند، میرزمند و با پشتوانه و حمایت پولی و سیاسی استخبارات پاکستان در مجله بدنام «پیام زن» با رکیک ترین کلمات به همه بزرگان فرهنگ، ادبیات، تاریخ و سیاست افغانستان از هر طبقه و طیفی و گروه قومی و نژادی که هستند حمله میکند (برای اثبات این مدعا به نشریه های این سازمان سری بزنید که چگونه مقاصد و پلان های آی اس آی را برای ترور تمام شخصیتهای ملی و نخبگان افغانستان بکار می برند). اگر پاکستان از طریق طالبان مجسمه های بودا را نابود نمود، همین کشور از طریق این سازمان شخصیهای تاریخ ما را تخریب می نماید تا آنکه سرزمین ما از هر افتخاری تهی گردد.

  بعداز حوادث یازده سپتمبر و سرنگونی طالبان، استخبارات پاکستان کودک احساساتی و بی آبرویی را بنام ملالی جویا چون ماینی در داخل لوی جرگه و سپس بعنوان ستون پنجم بداخل پارلمان لوی جرگه را با یک حالت هستریک و با یک مشت دو و دشنام جسورانه خود متشنج نموده و سپس توسط پاکستان و مزدوران افغانی آن قهرمان ساخته شده و کمیته دفاع از ملالی جویا تشکیل گردد!!

  سوال اینجاست که کمیته دفاع برای چه و برای کی؟ مگر ملالی جویا زندانی ، شکنجه، محکوم به اعمال شاقه، حبس ابد و یا محکوم به اعدام گردیده است؟! مگر سازمان استخبارات پاکستان سازمان «راوا» را با پول گزاف برای کمپاین انتخاباتی وی موظف نکرد؟ هزاران دختر با دانش و با تجربه متولد افغانستان با هویت افغانی و تحصیلات دانشگاهی نمیتواند به پارلمان راه یابند، وی چگونه توانست بدون پشتوانه ملی، تجربه و تحصیلات عالی از کویته پاکستان داخل پارلمان افغانستان شود؟؟؟

  کی برای پوستر ها، بلند گوها، و کمپاین انتخاباتی وی هزاران دالر مصرف کرد؟؟؟

  باین حالت چگونه توانست سفرهای پر مصرف و آزادانه در اروپا و امریکا داشته باشد و چگونه رئیس جمهور کرزی مدال طلایی بوی اعطا کرد و با یک بیانیۀ چند سطری حفظ شدۀ تکراری بی محتوا و احساساتی توأم با هتاکی و اشتباهات گفتاری! طبق تبلیغات سایت کمیته دفاع از ملالی باین سادگی چگونه کاندید جایزه نوبل شده است؟! که این چراها را باید پاکستان جواب دهد که ملالی جویا را به امریکا و انگلیس چگونه معرفی کرده است؟ و چگونه قهرمان ساخته است؟ قهرمان بخاطر چه و بخاطر کی؟ وی نماینده پاکستان در پارلمان است نه نماینده مردم افغانستان.

  این کودک بی تربیت چیزی جز شلاق پاکستان برای کوبیدن نهضت ملی و مقاومت استقلال خواهانه مردم افغانستان نیست. او حربه ای است که هم در جهت انتقامگیری کمونیستها از ملت مجاهد افغانستان و هم بخاطر انتقامگیری پاکستان از مردم طالب ستیز ما استخدام میشود. این مهره مجهول الهویت نه تنها دشمن رزمندگان راه آزادی بوده بلکه دشمن نمایندگان مردم افغانستان در پارلمان کشور نیز می باشد. او جزء پروژه استراتیژیک پاکستان برای هموار سازی قله های بلند این ملت بحساب می آید.

  ملالی جویا و کسانی که خود را زیر نوحه مقدس حقوق زنان پنهان نموده اند و آنهاییکه برایش دهل میزنند، بازیچه هایی اند که در جهت اغفال مردم شریف امریکا استخدام می شوند. این دسته جنایتکار رخ دیگر سکه طالبان اند و از عین سرچشمه آب می نوشند. برداشتن پرده از رخ این جنایتکاران وظیفه هر زن مرد آزاده و هر افغان وطن دوست است.

  زنده باد یاد شهدای جهاد اسلامی و مقاومت ملی افغانستان.

  بریده باد زبان سخنگویان بیگانه و سیه باد روی دلقکان وابسته مرگ بر دشمنان ملت مظلوم افغانستان.

  نفرین بر کسانی که از زن و حقوق او در راه تحقق پروژه های بیگانگان استفاده می نمایند.

  هفته نامهء امید

  • وقتی جدید کثیف و بدنام "امید" در مورد کسی به این زبان بنویسید، باید به آن شخص بخاطر کارکردش تبریک گفت. این رساننده آنست که مبارزه جویا آنچنان به هدف خورده که این دلقکان جمعیتی در "امید" را دیوانه ساخته و چون چیزی در چانته برای جواب دادن جویا ندارند، ناگذیر به چرندیات و اتهامات پناه میبرند.

   این "امید" ها مثال آن بزی را دارند که به گوسفندی که از جوی خیز انداخت صدا زد که دیدم دیدم. اینان خوبست یکبار پناه خود را کنند بعد به دیگران تهمت ببندند.

   عمر خود اینان و رهبران شان در گهواره استخبارات خارجی و مخصوصا آی اس آی تیر شده ولی حال این تاپه را به جویا میزنند چون رسوا و بی‌آب شان ساخته. مگر یاد تان رفته که رهبر تان ربانی زمانی، رئیس آی اس آي‌ را میخواست مشاور خود بسازد؟؟؟

   شما هرچه بیشتر به جویا اتهام و تهمت ببندید، وی بیشتر قهرمان مردمش خواهد شد.

   آنلاين بنگريد : سندی دال بر دعوت ربانی از جنرال حمیدگل منحیث مشاورش

جستجو در کابل پرس