در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > اظهارات جو بایدن مخالفت آشکار با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد

اظهارات جو بایدن مخالفت آشکار با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد

"تعویض رژیم طالبان، تلاش جهت تامین حقوق بشربدون در نظرداشت جنسیت، ملیت و مذهب، ایجاد حکومت با اشتراک تمام اقوام، باز سازی اجتماعی واقتصادی، تامین امنیت مناطق خارج از سلطه طالبان، مبارزه علیه ترافیک مواد مخدر وهمچنان محکومیت طالبان بخاطر نقض حقوق بشر و پناه دادن به تروریستان، القاعده وبن الادن"
علی زاده
پنج شنبه 5 جنوری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جوبایدن معاون رئیس جمهور امریکا طی سخنانی اعلان نمود که طالبان دشمن ما نیست.این اظهارات آقای بایدن ازآغاز موج تحولات جدید در افغانستان و منطقه حکایت نموده که به تعقیب آن خبر ایجاد دفتر نماینده گی طالبان ومذاکرات امریکای ها با آنان گزارش شد که باعث خشم یک روزه دولتمردان کابل وتاکید آنان بر مذاکرات بین الافغانی گردیدند. سر انجام اطلاعیه حمایتی آقای کرزی از ایجاد دفتر طالبان در قطر و روند مذاکره آنان با امریکایان منتشر شد و همچنان ابراز خشنودی آقای کرزی از دشمن نبودن امریکا با طالبان؛ این همه و همه باعث تشویش دوباره به قدرت رسیدن این گروه خشونت پیشه و قرون وسطائی را در اذعان مردم یکبار دیگر بوجود آورده است. طالبان اطلاعیه ای در رابطه با تحولات جدید منتشر کرد که در قسمت های از آن چنین آمده است .
" در مورد قضیه فعلی کشور که ده سال قبل به وجود آمده است و در آن دو طرف اساسی سهیم هستند که یک طرف آن امارت اسلامی افغانستان وطرف دیگر ایالت متحده امریکا و متحدین خارجی آن می باشند".

این در حالیست که جامعه جهانی به رهبری امریکا بعد ازحملات مرگبار القاعده بر امریکا در یازدهم سپتامبر 2001 متفق شد تا با عملیات نظامی القاعده و طالبان را نابود نموده وبه حضور آنان در افغانستان خاتمه دهد. شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز طی نشست بتاریخ 14/نومبر/2001 مداخله نظامی به رهبری امریکا را در افغانستان تصویب و مشروعیت قانونی آنرا تصدیق نمود.

قطعنامه شماره2001/ 1378 سازمان ملل متحد مداخله نظامی به رهبری امریکا را در افغانستان تائید نموده که عمده ترین نقاط در آن قرار ذیل است.

"تعویض رژیم طالبان، تلاش جهت تامین حقوق بشربدون در نظرداشت جنسیت، ملیت و مذهب، ایجاد حکومت با اشتراک تمام اقوام، باز سازی اجتماعی واقتصادی، تامین امنیت مناطق خارج از سلطه طالبان، مبارزه علیه ترافیک مواد مخدر وهمچنان محکومیت طالبان بخاطر نقض حقوق بشر و پناه دادن به تروریستان، القاعده وبن الادن"

قطعنامه ملل متحد از تمام اعضای آن سازمان میخواهد تا جهت نائل شدن به اهداف قیده شده در متن آن با متحدین جنگ علیه تروریزم و مردم افغانستان همکاری همه جانبه نمایند و تمام کشورهای جهان به شمول ایران، پاکستان، روسیه وچین از آن حمایت نمودند.

دولت مردان امریکائی اعلان نمودند که جنگ علیه تروریزم جدی و تا نابودی کامل تروریستان، القاعده و طالبان ادامه خواهد یافت و آقای هارمیتاج معاون وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده آمریکا به رهبران پاکستان گفته بود هرگاه درجنگ علیه تروریزم و نابودی طالبان والقاعده ما را همراهی نکنید، کشور شما را چنان مورد حمله قرار خواهیم داد که به دوران سابقه سنگی (عصر حجر) برگردید.

دراین صورت اسناد و گزارش های ده سال قبل روشن می نمایند که اشتیاق فراوان امریکائیان برای نابودی القاعده وطالبان باعث شد تا اکثر کشور های جهان حتی حامیان اصلی طالبان به میل خویش یا به اجبار در جنگ علیه تروریزم مشارکت نمایند. طالبان نیز با حمایت های خلل ناپذیر شان از القاعده، کشتن امریکائیان به اشکال مختلف و حمله گسترده به تاسیسات و سفارت امریکا که حیثیت خاک آن کشور دارد تا حال کوچکترین مذائقه ئی درجنگ وخشونت علیه آنان از خود نشان نداده اند.

در چنین وضعیتی اظهارات جوبایدن معاون رئیس جمهور امریکا "طالبان دشمن ما نیست" غیر منطقی، حیرت انگیز و همچنین مغایر ومخالفت اشکار با قطعنامه 2001/ 1378 است که طی نشست 4415 اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شده است.

آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • اكر طالب دشمن امريكانيست بس جرا اينقدر عسكر امريكايي در او غانستان كشته شده است؟ انهارا كه كشت؟و بخاطر جى انها جان هاى خودرا فداكردند؟ كى انها را در خور داد؟
  ايا اين مرغ جنكى ها سا ختكى بود؟
  اينقدر بيجاره را طالب كله بريد با كارد بنام جاسوس امريكا اينها همه بخاطر جه بوده؟
  راستى با كستان از اول به طالبان كفته بود كه اين نيرو هاى 40 كشور توان تحمل تلفات را ندارد,حوصله كنيد از مواضع خود يك مليمتر عقب نرويد,انها تسليم ميشوند و رو به فرار مينهند و به تمام خوسته هاى ما تن در ميدهند.
  مانند فالبين كه فال ديده باشد.هم غرب و هم دولت طالب تبار كرزى امروز زير باى اى اس اى افتيده اند,كه ما بكزار كه برويم.
  4 جنرال كفتار و بير و بسيخوبات با كستانى از يك طرف دولت با كستان را به كرو كان كرفته و به قهقرا ميبرد و از جانب ديكر اين به استيلا جامعه جهانى را به زانو در اورد.ما خو خير ما را تباه و بر باد كرد.ولى ما تا جهان است دشمن با كستان خواهيم بود.
  من به اولاد خود هم كفته ام كه با كستان دشمن ماست ,در فكر انتقام باشى,اكر من نبودم,سايه اش را به تفنك ميزنيم.امروز باز به طرز ديكرى به فريب برامده است.بن لادن را در مهمان خانه اى اس اى مخفى ساخته بود و مشرف ميكفت كه بن لادن در او غانستان است.

 • سلام به همه خوانندگان گرامی.
  اصلا امریکا نمیخواهد که طالب ها از بین بیرود اکر امریکاه میخواست کرزی را به قدرت نمشاند.
  اگر در ایتدا یاد شما باشد که اصلا طالب نبود کرزی طالب را به دو گته کوری تقسیم کرد طالب میانه رو طالب تندرو
  بعد ها برادر خواند وغیر وغیره اگر امریکاه خواسته باشد یا بخواهد که تروریست از بین بیرود فقط قوای سمت شمال را تحت قو مانده جنرال دوستم مجهز ساخته بگوید حمله شروع بخدا اگر تو باز بیبینی ما میگویم دست پاکستان هم ازاد.
  اصلا امریکا نخواسته که جنگ کند ونه کسی را زندانی یک ادم ایلا گرد فراری خدا زده را از هوتل اورده ریس جمهور ساخت تروریست ها را اول زندانی ساخته بخاطر ایکه مردم را فریب بدهد وبعد همان زندانی را که در گونتانامو بوده بنام تروریست بین المللی مشهور است باز هم اورده حاکم این مردم بیچاره بسازد این در کدام دین است و در کدام کتاب وای به جان ان مادران که در امریکا و یا اروپا زندگی مینمایند عزیزان خود را در افغانستان از دست داده است.
  از یک نگاه ما فقط سیاست روز را متوجه هستیم در پشت پرده که چه میگذرد خبر نداریم از قرایئین بر میاید اگرسیاست امریکا همین باشد میتوان گفت که چندان چیز نیست.
  از یک طرف پاکستان را سالا نه هشت ملیارد دالر کمک مینمایند در پاداش ان هزاران عسکر جوان بیتجربه امریکا و اروپا توسط نظامیان پاکستان کشته شده میرود و جنرال های پاکستانی بطور واضع امریکا را تحدید کرده افغانستان را جز خاک خود میداند.
  به نظر من امریکا در افغانستان یک بینی خمیرک کرده سر ایران را خشک کل کرده و بعدا نوبت پاکستان رسیده
  از این خاطر امریکا عجله دارد چون هر سه مملکت اوغانستان پاکستان او ایرو هر سه عاجل باید یکطرفه شود و به غده سرطانی تبدیل شده است امریکا به مرض بیخوابی مبتلا شده است و این مرض به این سادگی ها تداوی نمیشود ایران هم دندان های خود را بسیار تیز کرده است اولین دندان که بیگیرد از اسرائیل کم بخت نو بنیاد خواهند گرفت گدودی بسیار زیاد است خوارک گل این قیصه ها در این زودی ها خلاص نخواهند شد بیا طرف کار بریم ما رفتم خدا حافظ.

  • راستى در همان زمان دوستم اعلان كرد من طالب در ضرف شش ماه اكر ازبين نبردم مرا بكشيد.جرا قبول نشد؟
   امريكا غير بشتون را خلع سلاح ساخت و طالب تباران را از جهار طرف مسلح ساخت,جرا؟

جستجو در کابل پرس