صفحه نخست > دیدگاه > رئیس دانشگاه قندهار : ژورنالیستان مثل سگ اند

رئیس دانشگاه قندهار : ژورنالیستان مثل سگ اند

پرویز "بهمن"
چهار شنبه 18 جنوری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حضرت میر طوطاخیل رییس دانشگاه استان قندهار یک خبرنگار محلی را سگ خطاب کرده وتهدید می نماید که دندانهایش را می شکناند. آقای طوطاخیل درین نوار صوتی اظهار می نماید که به اندازه ای آن خبرنگار آدم ها را از گٍل ساخته است (یک دعوای خدایی)

. حضرت طوطاخیل میگوید که تمام عمر تو وعمر پدرت برابر عمر کاری من نیست . تو اززبان مردم حرف نزن من مسؤول نیستم تا به سگ جواب بگویم تو سگی بیش نیستی . از رسانه ورادیوها مرا ترسانده ای ؟ برو سگ بی شرف !

حضرت طوطاخیل که توسط حامدکرزی به این پوست گمارده شده است واز پشتیبانی بی دریغ توریالی ویسا والی ولایت قندهار نیز برخوردار است دربرابر دانشجویان وخبرنگاران محلی خیلی خشن واز اخلاق بد وزبان زشت استفاده می نماید.
تیم قوم گرای افغان ملت برای اینکه به حهانیان ثابت کند که پشتونها ملت واحد اند ویکی دردیگری ادغام ‍ گردیده است یک تعداد پشتونها را ازیک منطقه به منطقه ای دیگر مقرر نموده اند تا میان لهجه های مختلف پشتو وقبایل مختلف آن نوعی ازیک تفاهم وهمبستگی ملی را بوجود آورند اما نظر به تجربهء عملی که ازین جابجایهای اداری بدست آمده است این طرح یک طرح ناکام وناکارامد میباشد.
از آن جمله میتوان از مقرری گل آغا شیرزوی که از ولایت قندهار است بحیث استاندار استان ننگرهار وهمچنان مقرری گلاب منگل بحیث استاندار ولایت هلمند یاد نمود که هردو نمونه میتواند مثال های خوبی از ناکامی ادغام قبیلوی پشتونها میان خودشان تلقی گردد. سایتهای بینوا وتول افغان ولر وبر وغیره حکایت ازشکایات اهالی آن استانها از والیان ومتولیان غیر خودی دارند.
سال گذشته در دانشگاه ولایت خوست یک عروس شوهر دار جوان پشتون ; که از ولایت کنر افغانستان بود در خوابگاه دانشگاه ولایت خوست توسط افراد مسلح رییس دانشگاه که از قبیله ای منگل بودند مورد آزار واذیت جنسی قرار گرفت که بعدا باعث بعضی مظاهرات پراکنده درشرق افغانستان گردید.افراد مذکور به امر رئیس دانشگاه آقای منگل درنیمه های شب به اطاق عروس مذکور وارد گردیده ومیخواستند که وی راهمان شب به اطاق رئیس دانشگاه ببرند که با مقاومت عروس جوان مواجه شدند

واژه های کلیدی

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • او یک اوغان اصیل است از قوانین اوغانوالی هرگز سر پیچی نخواهد نمود .

  دشنام تهدید تهمت تهدید به چوب و چماق در خون گوشت و پوست دماغ هر اوغان مخلوط شده است ..........

  او خود را فرشته های مقرب حضرت حق دانسته که ادم ع را از گل ساخته............

  خان

 • سر که کرزی باشه پس هیچ گلایه از انگلاهای وحشی نیست

 • سلام به خوانندگان گرامی.
  زورنالستان محترم وگرامی شما باید بدانید که شما بزگ ترین مسئولیت را را در رابطه به وظایف تا در مقابل مردم دارید . شما باید بدانید که شما چشم مردم گوش مردم زبان مردم حیثیت مرم و شجاعت مردم را تشکیل میدهید و در در ضمن شما تعین کننده وسر نویشت ساز هستید این شخص بی ادب به شما توهین نموده توهین نه تنها به شما نیست بلکه به تمام مردم این سر زمین است.
  من از حضور شما و تمام زورنالستان گرامی خوا هانم تا به اتحادیه زورنالستان در تماس شده ادعای شخصیت نماید
  این مهم نیست که شخص واسطه دارد ویا بواسطه کدام شخص مقرر شده است او طوطاخیل وظیفه دارد تا به سوال شما جواب بگوید.
  وظیهف شما ایجاب مینماید تا از شخص ریس جمهور سوال و جواب نموده به مردم نشر نمائید این تعامل تنها در افغانستان نیست بلکه در تمام دنیا است که زور نالست میتواند از هر کس سوال کند و او شخص باید بدون چون و چرا جواب بگوید هیچ کس حق توهین و تحقیر را به زور نالست ندارد..
  ما به نو به خود نعلت میفرستیم به این وحشی لجام کسیخته این چهر منفور این چهره خشین متجاوزگر به ادب و به فرهنگ بی کلتور و بی جدان بی غیرت بی شرم بی دانش بی تجربه و بی سواد مطلق.

 • نفرین به این وحشی طالب زاده
  نفرین به این وحشی توفیلی نفرین به این بیسواد مکار نفرین به این سک دیوانه .
  افرین به شجاعت زورنالست جوان این وطن خوب رسوا ساختی این بی منطق را.

  خواهر عزیز معجزه نه محجزه.

 • فرهنگ قبیله پتان بیش ازین نبوده و نخواهد بود تحدید تحقیر تکفیر تذویر رزالت حماقت خباست کار این طایفه است . دلیل عمده که افغا نستان جور شدنی نیست همین است و بس .

  • سلام این مسافیر دور از وطن را بیپظرید زورنالستان گیرامی در جهان هر انسان مطابق دیدگاه خود در انسان سازی نقش داشته است بضی ازجهان بینی ها انسان سازی را فراموش نموده به امور دیگر مصروف شده است ولی انسان سازی در جهان اسلامی اسلوب خاص ی دارد که ما میتوانیم این اسلوب را در نقاط زیل مطالعه قرارد اول اینکه بیرون نمودن از خاصیت های حیوانی که حیوانات دارای بعضی از مشخصاتی بوده اند که وبیجه انان است ولی دین اسلام دین مقدس انسانرا منحیس یک موجود با کرا مت از خاصیت های حیوانی بیرون نموده اندیشه لش عالیتر وزنده گی اش را بر تر از انان میسا زد قران انسان را به گونه دیگر تربیه میکند که مهمترین ان قران در نخستین صقه اش انسان را با نخستین درس به بینش عالیتر میکشاند الحمد الله ربالعالمین در اینجاه انسان مومن پر پروردگار را میپیرستد که که پروردگار جهان نیان است اینجا ست که نقشه جهان را گزاشته ودر مورد تمامی عالم بشر یت ونجات بشریت تلاش میورذد او انسان را منحیس انسان میشناسد وبه او نظر میکند با این دید وسیع هیچگای شامل کدام گروه وگروپی نکیشو که هدف والا ی ایمانی وانسانی او را خدشه دار نماید او را همچو حیوانات به خود نگری کشانده وبرای منفعت خود دیگران را پا مال سازد انسان قرانی بابیش عالی وبصیرت برای نجات بشریت تلاش می ورزد برای ساخت امت واحد امت با ایمان امت راستین تلاش می ورزد قران برای انسان میفهماند که او منحیس امت پیامبر اسلام بهمرین امت هاست زیرا اخرج للناس است شماه خود پیسند نباشید برا درانی عزیز یک دیگر را بعد گفتن گناه کبیره است برادر ی شما ه از کیشوری چین

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس