در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > چشم های پناهجویان و فعالان حقوق بشر در استرالیا به دادگاه عالی دوخته شده است!

چشم های پناهجویان و فعالان حقوق بشر در استرالیا به دادگاه عالی دوخته شده است!

کابل پرس
چهار شنبه 8 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، دولت استرالیا قصد اخراج اجباری اسماعیل میرزا جان پناهجوی افغانستانی را طبق قرارداد شرم آور میان این کشور و افغانستان داشت که با مخالفت دادگاه استرالیا روبرو شد.

دادگاه استرالیا دستور داد که اخراج میرزا جان متوقف شده و او با حضور در دادگاه فرصت دفاع از خود را داشته باشد. بزودی دادگاه عالی استرالیا جلسه رسیدگی به پرونده ی میرزا جان را برگذار می کند و به بسیاری از پرسش ها پاسخ خواهد داد.

فعالان حقوق بشر استرالیایی در چند ماه گذشته برنامه های وسیعی را برای جلوگیری از اخراج این پناهجو روی دست گرفته بودند. آنان در روزی که قرار بود میرزا جان اخراج شود، برای رفتن به میدان هوایی حاضر می شدند که بصورت فیزیکی مانع از اینکار شوند که دادگاه وارد عمل شد.

اکنون نیز فعالان حقوق بشر استرالیایی و شبکه های مربوط به آنان فعال تر شده تا با تظاهرات، کمپین و انتشار نظرات خود در رسانه ها، مانع از اخراج میرزا جان شوند.

فعالان حقوق بشر معتقدند که اگر میرزا جان اخراج شود، راه برای اخراج پناهجویان افغانستانی دیگر نیز هموار می شود. چنانچه دادگاه عالی استرالیا در کانبرا به نفع میرزا جان رای صادر کند، موضع دولت این کشور برای اخراج پناهجویان افغانستانی در هم شکسته خواهد شد.

آنلاين بنگريد :

Kabul Press

جستجو در کابل پرس