صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > سید مخدوم رهین فرمان ملا محمد عمر آخوند را اعلام کرد!

سید مخدوم رهین فرمان ملا محمد عمر آخوند را اعلام کرد!

یک کارتون
عتیق شاهد
سه شنبه 14 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آرایش در رسانه ها و به گفته شما سرخی وسفیده درتلیویزیون ها ممنوع است. چرا که تلویزیون کدام فیشن شو نیست که برای مردم مانند امریکایی ها تمام اندام خودرا نشان داد. اگر شما مسولین سایت کابل پرس? کمی از قانون ژورنالیزم آگاه باشید این گونه واقعیت هارا بی معنی نمیگیرید. مطلب هر ژورنالیست در تلویزیون رساندن یک مطلب. خبر. معلومات جدید وبعضی چیز های مفید دیگر است . نه اینکه چهره زیبا خودرا به مردم نشان دهند. بعضی آگاهان ژورلیزم میگویند کارمندان تلویزیون نه باید آنقدر زیبا باشد که مردم به جای اینکه مطلب دست داشته آنرا گوش کند مجنون چهره او شود، ونه هم باید اینقدر بد چهره باشد که مردم به جای اینکه مطلب دست داشته او را گوش کند، مجبور به خاموش نمودن تلویزیون خود شود. پس به نظر من این تصمیم آقای سید مخدوم رهین اگر پبیام ملا محمد عمر باشد و یا تصمیم خودش به کلی درست است.

  • شمشیرها را غلاف نمایید بگذارید انسانهارا طوریکه میخواهند زندگی نمایند با چادری یا بدون چادری با ارایش ویا بدون ارایش.تعرض بر شخصیت انسانها کار جاهلان است.جلال

 • چرا همیشه از زنان انتقاد میشود؟
  آیا زور تان فقط به زن ها میرسد؟
  آیا افغانستان به خاطر بی حجابی یا آرایش زن ها به این حالت رسید؟
  آیا 65 هزار کابلی به خاطر بی حجابی زن ها کشته شد؟
  آیا طالبان و ناتو به خاطر بی حجابی زنان مردم را میکشند؟
  شما را به خدا یک کمی از عقل تان استفاده کنید و دست از سر این زنان بیچاره بردارید. میبینید، که فقط در یک ماه گذشته 84 زن در هرات خودسوزی کرد.
  اگر مرد ها یکبار این حقیقت را درک کنند، که با داشتن یک همسر قوی در پهلویش، بار زندگی را آسانتر حمل کرده میتواند، یعنی زندگی برای مرد راحت تر میشود، هرگز برای تضعیف و سرکوب زنان نخواهد کوشید.

 • تا که به روی نخوردین بدوانین طرفدارا و مخالفای حق زن.
  هر وخت که اعتدال از بین بره همی حالت پیدا میشه.
  خدا جان خیر کنه!

 • KAAR BISIAR KHOB KARDA. NATAQI MEKONA YA HAROSI DOKHTERE KHALISH AST

  • اسلام ، زن ستیز و مرد سالار
   بهرام صالحی
   مرد سالاری یکی از اجزاء جدایی ناپذیر فرهنگ عقب مانده اسلام است . در حقیقت اسلام دین مردانه است . قرآن از زبان مردی برای مردان سروده شده است . در همه جا مخاطب کلام قرآن مردان هستند . در سوره نساء آیه سی و چهار می گوید : " زنان کشتزار شمایند و در هر کجای کشتزار خود ، که می خواهید وارد شوید ." زن انسان نیست . شیء یا ابزاری بی اراده است که صاحبش هر نوعی که بخواهد از آن استفاده می کند . فعلا" جنبه فجیع ضد انسانی مفهوم این آیه را کناری می گذاریم . مقصود از استناد به این آیه آن بود که نشان دهد ، مخاطبین کلام قرآن ، مردان هستند . در جمله زنان کشتزار شمایند ، زن مفعول غایب است و مرد مخاطب حاضر . به احتمال زیاد در هنگام نازل شدن این آیه زنان در مسجدشان یا همان کنج خانه مشغول نخ ریسی بوده اند.*
   همه جا صحبت درباره مردان است . در چند جایی هم که در باره زنان صحبت کرده است ، احکامی را صادر کرده ، که باید از طریق مردان به گوش زنان رسیده تا آنها را اجرا کنند . همه جا منافع مخاطبینش را در نظر دارد . به مردان اجازه داده است چهار زن را در اختیار بگیرند ، به اضافه شمار نا محدودی کنیز . یک زن حتی اگر بوی عطرش را هم دومین مرد استشمام کند زنا کار است و باید سنگسار شود.* اسلام دینی تماما" مردسالارانه است . قرآن در اوج انسان دوستی اش تنها توانسته است صحبت از برادری مسلمانان کند . زنان خارج از این همبستگی باشکوه هستند . زن بودن ننگ است و مرد بودن فضیلت . آخر کشتزار کجا و ابهت مردانه کجا .
   هزار و چهار صد سال است میلیونها زن از این دین مذکر وضد انسانی تو سری خورده اند . حجاب ، تجاوز و سنگسار تنها سه نمونه از ستمهای بیشماری است که بر زنان تحمیل شده است . آخر تا کی قرار است این وضعیت نکبت بار ادامه پیدا کند . انتظار می رود زنان بیش از این در میدان مبارزه برای رهاییشان از قید قوانین و فرهنگ عقب مانده اسلامی حضور داشته باشد . متأسفانه به دلیل شرایط اختناق و نیز عدم آگاهی حضورشان بسیار کم رنگ است . درست است که در گوشه و کنار فعالیتها و اعتراضاتی دیده می شود ، ولی این کافی نیست. به جز اقلیتی کوچک ، اکثریت نسبت به منافع و حقوق انسانی شانبی تفاوت هستند . علت سکوت اکثریت ، رضایت نیست . برده را تنها به دو طریق می توان رام نگه داشت ، استفاده از زور و یا سوء استفاده از ناآگاهی و تحمیل فرهنگ بردگی بر ذهنیت آن . نیروی عظیم میلیونی زنان باید بیدار شود و به حرکت در آید . تمام زنانی که خود را انسان می دانند ، نه کشت زار ، باید پای در میدان مبارزه بگذارند . واین قوانین اسلامی ضد زن وضد انسانند و متعلق به قرون سطی، براستی چرا این دین انسانرا از اخلاق، انسانیت، شرافت و انصاف دور می کند؟
   .
   * اشاره به سه حدیث از محمد در کتاب نهج الفصاحه : دختران خود را نخریسی و پسران خود را شنا و تیر اندازی بیاموزید . بهترین مسجد زنان کنج خانه آنهاست . هرگاه بوی عطر زنی در گذر گاه به مشام مردی برسد ، آن زن زنا کار است


  • آقای نادر !
   سایت کابل پریس!
   طرفداران این مقاله!
   سلام!
   1- آقای نادر فکر می کنم یک مطلب را از بر دارید که زنان کشت زار مردان است این مفهومی که خودت از آیه مبارک قراآن اخذ کرده اید کاملاً غلط درک کرده اید . اشتباه رفته اید وگمراه شده اید. نگفتی چرا؟
   دراصل درقرآن عظیم الشان امده است:زنان شما کشت زار شما اند وشما بآئید به کشت زار های خویش از هر طریق که میخواهید.
   به این معنی: زن های شما سبب ازدیاد نسل شماوبهترین مونس شما وتنها راه بقای شما .
   وهم چنان این آیه مبارک بسیار یک معنی وتفسیر وسیعی دارد که ازنوشتن تفسیر او بشر عاجز،ازدرک ان مثل خودت ادمی بی شعور بی شعور بوده وخواهد بود.
   حقیکه که قرآن ، پیغمبر وخداوند به زن قایل شده است بسیار محترمانه وعادلانه بوده . حتی دربعضی از جاها دیده شده است که زن را به کلمه شریف توصیف نموده که خود نمونه از اهمیت زن بوده ومادر یکی از زن ها بوده که اسلام عزیز جایگاه خاص دربین تمام بشر به آن قایل است.
   می آئیم سر مطلب دیگر که آرایش زن در تلویزیون....وظاهر شدن بدون چادری.... آیا به نظر شمانعوذ بالله اگر حق به گفته های پیغمبر ص نیست پس کسانیکه ویا کشور هایکه ازاین امر پیروی نمی کنند که جمله وپند جامع انسانیت را هرزه میدانند. حالشان را ندیده ای.
   کدامش در برابر زن حق قایل است؟ اسلام ویا هم قانون ساخته خود بشر وخرافات دموکراسی؟
   اگر قاونون غربی پذیرفته شود که دختر ها بدون روسری وبه آرایش غلیظ ظاهر شوند وچون کشور های غربی ازاد باشندواز جمله همان زن ها زن های خود شما باشند که بیست مرد از یک زن مثل یک حیوان (خر ، گاو ) استفاده جنسی کند...کدامش حق است؟
   . یک بار قضاوت کن اگر خودت مسلمان هستی ویا نیستی چقدر می پذیری که خواهرت ده مرد جماع کند؟ با زنت بغیر خودت یک بای فرینت باشد وبا خواهر جوانت بای فریندش همرایش به خانه تان شب ها وروز ها ویا هم به عوض که درجماع از مخرج استفاده کنند آله تناسلی اش را به دهنش بگذارد وارضاع کند.
   عجب است که شما قانون اسلام راکه از عزت وشرف زن حرف زده است ناحق میدانید وکسانیکه به دهن زن جماع می کنند حق میدانید...آفرین به شما

  • آقای ملا حکیم الله مسعود!
   به جواب در فشانی جناب شما که " قانون اسلام از عزت وشرف زن حرف زده است" و" حقی که قرآن، پیغمبر وخداوند به زن قایل شده است بسیار محترمانه و عادلانه بوده." بگویم که باید به این حرف های واهی ات دلیل مستنداز کلام خدا، قرآن و حدیث نیز می آوردی تادیگران به گزافه گوی ات باور پیدا میکرد. به آیت" کشت زار" مدعی تفسیر های وسیعی شده ای. درینجا صرف یک تفسیررا از تفسیر معتبر جلالین می آورم.این مفسرنام دار در جمله ی "انی شنتم" یعنی "به سوی مزرعه " می نویسد: " من قیام و قعود واضطجاع و اقبال وادبار". یعنی نشسته، ایستاده وخوابیده و از پیش واز پس." آیا چنین تفسیری موهن به مقام زن گفته های پوج وبی ماهیت خودت را تداعی نمی کند؟ حال نظری می اندازیم به عزت و شرف و حقوق زن در اسلام مورد نظرت. بنیان گذار اسلام پس از فوت جدیجه بانوی متشخص ومتمکن که محمد را گذاشت تا ایده های خودرامتحقق سازد ، بطرز اغراق آمیزی به زن رو آورد، آنهم در پنجاه سالگی عمر ش، سننی که ایجاب میکرد تا تمام تلاش ومساعی اش را در جهت مفاهیم عالی معنویت وقف میکردوسنت پسندیده ای را از خود بیاد گار میگذاشت. تاریخ های معتبر اسلامی زنان پیغمبر را تا 20 تن شمرده اند ( هنگام وفات 9 زن در حرم سرای خود داشت). چند ی از آنان داستانهای نیز داشته اند که ریشه در قرآن این قانون اساسی مسلمانان دارد که بطور موجز آورده میشود:
   1 ـ عایشه دختر ابوبکر صدیق در هفت سالگی نامز د شد و در نه سالگی با تفاوت بیش از 40 سال به زوجیت پیغمبر در آمد. دران هنگام پیغمبر 53 ساله بود. بنازم به این حقوق و عزت وشرف که سینه چاکان اسلام به زن قایل هستند.و این سنت منحوس طی 1400 سال دست از سر زنان بر نداشته و تا امروز زنان دراین آتش منحوس نبوی می سوزند.
   2 ـ زینب دختر جحش. زن پسر خواندۀ رسول الله که چشمان معصوم حضرت اورا نیمه عریان دیده بود وعاشقش شده بود، لذا اورا با آوردن یک آیت از قرآن (سورۀ احزاب آیۀ 37) از پسر خوانده اش جداو تصاحب کرد (طبری 232/2). مطابق رسم عرب فرزند خوانده حکم فرزند داشته و تمام احکام پدر فرزندی چون ارث وحرمت ازدواج با زن وی در مورد او جاری بوده است. آری اینست عزت وشرف زن از نگاه قرآن که پدر عروسش را مشمول آن میگرداند.
   3 ـ صفیه دختر حی بن اخطب یهودی وزن کنانه بن رفیع از روسای خیبر. پیغمبر از میان اسیران خیبر صفیه را انتخاب کرد و منتظر باز گشتش به مدینه نماند ودر میان راه با او همبستر شد. آیا این عمل با انصاف، انسانیت وعدل خدائی مصداق دارد که شوهر، برادر وخویش و اقاربش را روبرویش بکشد وبا زنش همخوابه شود.
   4 ـ جویریه دختر حارث رئیس قبیلۀ بنی مصطلق وزن مسافع بن صفوان یهودی که زن زیبا وبا نمکی بود و جزو غنایم واسرای بنی مصطلق ونصیب ثابت بین قیس شد. چون مالکش فدیۀ زیاد مطالبه داشت لذا زن از پیغمبر کمک خواست تا فدیه اش را کم کند.همینکه چشم پیغمبر به او افتاد فدیۀ اورا داد و با او همبستر شد. زنان دیگر پیغمبر مانند ماریۀ قبطیه، حفصه وغیره نیز داستانهای دارد که تا قرآن نیز ریشه دوانده است.و بخاطر تطویل کلام ازان صرف نظر می شودو صرفاً بخاطر آگاهی آقای ملا مسعود نکات فوق آورده شد.خدمت ملا صاحب عرض شود که ما طرفدار لجام گسیختگی وبی بندو باری جنسی اعم از مرد وزن در جامعه نیستیم، ما صرفاً خواهان برچیده شدن قانون متحجر وتاریک قرون وسطی نسبت به زنان هستیم که زنان انسان درجه دو شناخته نشده ودر مرتبۀ پائینتر از مرد قرارنداشته باشد، بلکه همطراز وبرابر با مرد شناخته شود. زیرا مدنیت بشری مرهون وجود زن است اگر زن نمی بود شما مدعیان عزت وشرف زن از نگاه اسلام نیز وجود نمی داشتید.

  • آقای ملا حکیم الله مسعود،
   تب خو نداری؟ یکبار دیگر پیام اولی ام را بخوان. من در کجا از آیت و تفصیر، یا از کشتزار و مزرعه چیزی نوشته ام ؟ اینقدر هذیان نگو.

 • بگانه کار این دولت است که به نفع ملت است... امیدوارم که وزارت اطلاعات و فرهنگ قوانین سخت تر بر رسانه ها وضع کنند تا از فساد جلو گیری شود.... البته در صورت که این قوانین فقط به خاطر حجاب اسلامی باشد نه اینکه حق اظهار نظر را از مردم بگیرند

 • ما از دولت افغانستان تشکری می کنیم و این اولین قدم است که دولت به نفع مردم اتحاد می کنند و ما از وزیر اطلاعات و فرهنگ تشکری می کنیم و می گیوییم که کاش این کار قبل صورت می گرفت و در آینده هم جلو این فجایح را بگیرند

  • دینی که هست وبودش را دو متر تکه تشکیل دهد از داشتن چنین دین نداشتن آن بهتر است. حکومت زن ستیز دیگر پلان و بر نامه ای برای پیشرفت و ترقی و باسوادی مردم فلاکت زده اش ندارد بجز مصروف نگهداشتن مردم به چیز های واهی وبی سرو ته. براستی اگر حکومت قبیله به فکر زنان محروم ودر بند کشیده ای کشور باشند به داد خود سوزی دختران و زنان مظلوم تحت ستم که هر روز در روزنامه ها و رسانه ها سرو تن سوختۀ آنان دیده میشود، برسند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس