صفحه نخست > دیدگاه > عضویت در گروه های فاشیستی مانند حزب حق و عدالت و همکاری با آنان، خیانت به (...)

عضویت در گروه های فاشیستی مانند حزب حق و عدالت و همکاری با آنان، خیانت به منافع جمعی هزاره ها است!

هزاره اینترنشنال
سه شنبه 3 جولای 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه سراسری مردم هزاره: گروه های فاشیستی که در یازده سال گذشته با چهره های مختلف در حکومت کرزی سربرآورده اند، سعی کرده اند تا افرادی را از اقوام تحت ستم، در خدمت گرفته و خود را مانند گروه های ملی و فراگیر معرفی کنند. اما در حقیقت این گروه ها پلان های شوم دشمنان ملت های تحت ستم بویژه هزاره ها را دنبال کرده و از آنان تنها علیه مردم شان سوء استفاده می کنند. گروه های فاشیستی مانند حزب حق و عدالت به رهبری حنیف اتمر و کبیر رنجبر که از شاگردان سلیمان لایق و تیم پشتو تولنه می باشند دشمنان قسم خورده و سرسخت هزاره ها و اوزبیک ها هستند. اقدامات نازیستی اخیر مانند دشنام نامه و جعلنامه اطلس اتنوگرافی اقوام غیر پشتون و دایرت المعارف آریانا برخواسته از افکار و ایده های این گروه های فاشیستی می باشد. افکار و ایده های پشتو تولنه که توسط عوامل مختلف از جمله حنیف اتمر و کبیر رنجبر اجرا می شود، در چند سده گذشته به ارتکاب شدیدترین جنایات علیه مردم ما انجامیده است.

کسانی که در دسترخوان هزاره رشد کرده و با نام و نشان مردم هزاره در خدمت دشمنان مردم هزاره قرار می گیرند باید بدانند که با این کار صف خود را از مردم جدا کرده و با دشمنان در کشتار، تبعیض، توهین، تحقیر و جعل تاریخ و هویت همراه و شریک می شوند.

سند
نمونه ای از تبعیض حنیف اتمر علیه مردم هزاره و اوزبیک

شبکه سراسری مردم هزاره از کسانی که در این گروه ها عضو هستند و تنور فاشیسم را داغ نگه می دارند می خواهد هر چه زودتر از این گروه ها خارج شده و با پیوستن به جریان عمومی عدالت خواهی مردم هزاره، صف واحدی را تشکیل داده، از منافع انسانی و مشروع مردم خود دفاع کرده و مقابل توطئه ها و دسایس دشمنان بیاستند.

شبکه سراسری مردم هزاره

www.HazaraPeople.com

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • د افغانستان د حق او عدالت ګوند ---حزب حق و عدالت افغانستان
  Right and Justice Party of Afghanistan
  Members of interim central council of Right and Justice Party of Afghanistan
  Mr Shaikh Ali Ahmad Fukoor
  Ms Azita Rafat
  Maulana Jalaluddin Shinwari
  Ms Fatima Hufiani
  Ms Sharifa Zurmati
  Ms Kubra Dehqan
  Mr Muyeen Mrastyal
  Mr Eid Muhammad Arefi
  Mr Abdul Ahad
  Mr Najaf I Khudayar
  Mr Sakhidad Ebrar
  Mr Muhammad Suleman Kakar
  Mr Muhammad Salim Qayuom
  Mr Ahmad Jawed Qazizadah
  Mr Ghulan Hussain Rezaye
  Dr Farahmand
  Mr Amir Fawladu
  Mr Asadullah Falah
  Mr Khyal Shah
  Mr Muhammad Alam Zeerak
  Mr Muhammad Hassan Talwar
  Mr Sayed Abdullah Shah
  Mr Ghazi Waziri
  Mr Gul Ahmad
  Mr Muhammad Amin Umarkhil
  Mr Younus Fukoor
  Mr Shujauddin Khurasaniعضو
  Mr Ahmad Sayedi
  Mr Abdul Karim
  Mr Sayed Abdul Ghafoor Ghafoori
  Mr Abdul Wahid Ahadpoor
  Mr Habibullah Shafaq
  Mr Moyeen Gul Chamkani
  Mr Zarin Zarin
  Mr Nasrullah Qazizadah
  Mr Ali Hussain Nadam
  Mr Mohammad Esehaq Zeerak
  Mr Abdullah Anwari
  Mr Asif Ashna
  Mr Sardar Muhammad Roshan
  Mr Kabir Ranjbar
  Mr Mir Ahmad Joyendah
  Mr Hamidullah Farooqi
  Mr Muhammad Alam Kuhkan
  Mr Asadullah Walwaji
  Mr Izatullah Hamid
  Mr Khuday Nazar Sarmchar
  Mr Muhammad Ihsan Zia
  Mr Hakim
  Mr Hanif Atmar
  Mr Abbas Noyan
  Mr Asadullah Manali
  Mr Saifuddin Nizami
  Mr Ahamad Fahim (human rights advisor)
  Mr Azam Daadfar (advisor in anti corruption affairs)
  Ms Sima Samar (human rights advisor

 • من منحيث يك فرد هزاره اين وطن طرفداري خود را از بيوستن هزاره هاي كشور به اين احذاب ابراز ميدارم زيرا اشخاص فوق در رزيم داكتر نجيب كار ميكردند و در أنوقت كدام تبعيض نزادي بين اقوام وجود نداشت زيرا اينها تحصيل كرده اند و در بشت كوه تربيه نشده اند در أنوقت قانون بود حكومت داري خوب بود جنك ايكه جريان داشت همه اش از خاطر همين جنايتكاران زير نام اسلام اما صرف به خاطر بدست أوردن قدرت بودكه تا امروز هم اين جنايتكاران بين خود به سر تقسيم قدرت جور نميايند و نفاق را بين اقوام افغانستان انداختند در أنوقت نه كدام مزاري بود كه به سر مردم ميخ بزند نه كدام سياف بود كه مردم را در كانتينر ها قيد كند و ازبين ببرد نه كدام مسعود و رباني بود كه كابل را جور وجباول كند صرف تسليمي هاي وجود داشت كه مردم از بيش خانه هايشان تير شده نميتوانشتند و مردم از أنها ميترسيدند اما حالا كه حكومت بدست همين جنايتكاران اس مردم از اينها جه توقوع داشته باشند؟ازين جنايتكاران كه جند فرد أنها مردار شده مانند مزاري مسعود رباني ،به اميد روزيكه همه اين خبيث ها مردار شوند ويك حكومت عادل برقرار كردد .به أيينده اميد وار هستيم نا اميد شيطان اس خدا كند در قدم اول منافقين درجه اول كلبدين يهودي و سياف يهودي به جزاي اعمال شان برسد أمين يا ربألعالمين.

 • دعوت می کنم به حزب حق و عدالت بپیوندید! تآثیر گذاری خود را نشان بده؛ بد بود خرابش کن و اگر خوب بود حمایت. نه چون محقق که خود رهبر یک حزب سیاسی اما منفعلانه عمل می کند. محقق بدون آنکه خود بداند چی می کند و به دنبال چی است، هر روز سر از دامن یکی بیرون می کند! او نه از فدرال مدرال چیزی میفامه و نه از پارلمانی و ریاستی. فقط به مدیحه سرایی "راه بی راه فردا و پس فردا و فرداهای دیگر" دل خوش می کند.

  • اوغانهای تحصیل کرده کینه توز تر دیگرانشان با هزاره برخورد میکند.

 • به شبکه سراسری مردم هزاره،
  شما عمداّ فراموش کرده اید، که بنویسید، که خانم سیما ثمر نیز عضؤ هیت رهبری حزب حق و عدالت است.

 • ثریا بهاء
  این نخستین تجاوز جنسی کبیر رنجبر نیست !
  من به عنوان یک فمینیست از بدبختی زنی سخن می گویم :
  در سالهای ١٣۴٧و ١٣۴٨ کبیر رنجبر که به عنوان اسیستانت در دانشکدۀ حقوق وعلوم سیاسی اجرای وظیفه می کرد، در این سالها استاد میر اکبر خیبر اعلامیۀ کمیسیون تفتیش حزب پرچم را مبنی بر اینکه کبیر رنجبر به عنوان یک متجاوز جنسی و یک شهوت ران بیمار از حزب پرچم اخراج گردیده است، به تمام حوزه ها و انجمن های سازمان زنان ابلاغ کرد تا دختران حزبی در دام وی گیرنیفتند٠
  داستان تجاوز کبیر رنجبر بر دختر بینوایی به نام فخریه بس غم انگیز است، فخریه که پدر و مادرش را در کودکی از دست داده بود، در خانۀ خواهرش زندگی می کرد و شوهر خواهرش همان آذر، خیاط مشهور بود٠ فخریۀ که رفیق سازمانی و دوست شخصی جمیله پلوشه و نفیسۀ شیردل بود، هنگام آزمون از کبیر رنجبر کمک می خواهد، کبیر برایش می گوید: « فخریه اگر جانم را بخواهی برایت فدا می کنم و باز تو رفیق سازمانی من هستی»٠ فخریه که سالها ازمحبت پدر و مادر محروم و دختر بسیار مظلوم و بی آلایشی بود به سخنان کبیر باور می کند و به خانه اش در ( شش درک ) کابل می رود٠ کبیر که در خانه تنها و خانواده اش به لغمان رفته بودند، نخست با ابراز عشق آتشین می خواهد از فخریه سوء استفادۀ جنسی کند، اما فخریه مقاومت می کند ومی گوید: باید از وی خواستگاری کند، اما موج شهوت کبیر را مجال نمی دهد و با فرومایه گی بر فخریۀ بینوا تجاوز جنسی می نماید، فخریه زار زار می گرید که زندگی اش برباد شد٠ کبیر می گوید: « من با تو عروسی می کنم » ٠ دختر بینوا را که یک هفته در خانه اش نگه داشته بود، رها می کند٠ چند روزی سپری می شود، اما کبیر خود را پنهان و از ازدواج با وی طفره می رود ومی گوید : تو خودت با پای خود به خانۀ من آمدی، من کاندید بورس شوروی هستم و ازدواج کردنی هم نیستم ٠ فخریه اشک می ریزد، استغاثه می کند، مویه کنان نزد اناهیتا می رود٠ جنایت کبیر به کمیسیون تفتیش حزب واگذار و به امر استاد میر اکبر خیبر از حزب اخراج و پس از چندی روانۀ شوروی می شود و آنجا عضویت ( کی جی بی ) می گیرد و سپس برادر دیگرش(بصیر رنجبر) نیز به اوکرایین می رود و جاسوس دم و دستگاه کا جی بی می شود٠ برمبنای اسناد واسیلی متروخین (صمد ازهر )برادر بزرگ شان که متهم به قتل میوندال است نیز از زمان حکومت ظاهرشاه ایجنت کا جی بی و مسئول شبکۀ ( اشعه) بود به نام مستعار فتح٠
  پس از یازدۀ سپتمبرکبیر رنجبر برنامه ریزی شده از روسیه به کابل بر می گردد و وارد پارلمان می شود٠ در شکست سال پیش با سلطان زوی تظاهرات راه می اندازد و از سوی سلیمان لایق وارد حلقۀ فاشیستی ارگ می شود٠ با آنکه همه دانند که فخریه یگانه قربانی تجاوز جنسی این بیمار نبوده و ده ها دختر را در روسیه و کابل و زنان دهقانش را در لغمان فریفته است، اما چند ماه پیش در پروگرام تلویزیونی آریانا( نوبت شما) درمورد همسر کمونیست روسی خود با دیده درایی می گوید:« همسرم از مسلمانان قفقاز است»٠ پس از افتضاح اختطاف و تجاوز اخیرش، امروز درسایت (بی بی سی) خواندم که کبیر رنجبر خواهان مداخلۀ حامد کرزی برای اعادۀ حیثیت خود شده و گفته است که با آن دختر ازدواج کرده و فرزندی از وی دارد و سپس جدا شده است٠ اما آقا رنجبر نگفت که با وصف داشتن همسر روسی چگونه توانست با دختری که مورد اختطاف و تجاوز وی قرار گرفته بود ازدواج نماید و فردا جدا شود؟ سپاس بیکران از علم ( دی ان ای ) که دست کم این جنایتکار را ناگزیر کرد تا از فرزندی که ثمرۀ تجاوز وی است انکار کرده نتواند، اما می تواند برای اعادۀ حیثیت پوشالی خود از تیم حاکم کمک بگیرد و آنرا توطیۀ سیاسی دشمنان بنامد !؟
  آقای اکادمیسین رنجبر امیدوار است که کرزی و تیم حاکم با انتحاری نوازی و تجاوز جنسی نوازی خویش وی را( اعادۀ حیثیت ! ؟) خواهند کرد و به جرم وی دختر قربانی شده را راهی زندان زنان!
  به این می گویند جنایت نوازی و جنایت پروری تیم حاکم!

  • Sima jan
   shoma tajaawoz jinsi chi ra mgin?
   Tajaawoz jinsi hamisha ba zoor sorat migired. ager rezaayat har do jaanib baashed deger masala e tajaawoz matrah nist.
   salamat bahid
   Ullah
   az kabul

  • هر چه باشد این رنجبر , رنجبر نیست پروایی غم و غصه دیگران را ندارد ورنه چرا زن و فرزندانش را رها و با دختر خورد سالی عروسی کرده کیها چه وقت در عروسی اش اشتراک داشته حتمنا از مجبوریت دختر استفاده کرده از غریبی و یا اینکه قبلا به دختر کسی تجاوزو نزد رنجبر امده و مشوره خواسته اند رنجبر خان هم از موقیع استفاده و گفته بیا من حاضر هستم که با تو عروسی بکنم .
   رنجبر اگر کمونست است در جامعه کونستی تا زمانیکه زن داری نمی توانی زن دیگر بگیری !! رنجبر سواستفاده از کمونیزم و اسلام کرده است زن دومی اختیار نموده اینجا نکاح اسلامی را براات خود ذکر کرده است !!
   این افراد بی مایه د هر زمان به شکم چوکی پول و شهوت شان مصروف بوده اند....

  • این عمل شرم اور کیبر رنجبر اتوریته خود و گروه اش را به زمین زده باید حلقه ذکر اش کسی دیگری را سر قطار خود بسازند جالب اینکه ملا و نکاح را شاهد بیگناهی اش ذکر و از هم تباری بزرگ اش کرزی خواسته است تا در قضیه رسوایی یا زن بارگی او مداخله و چند دالری به کیسه اش بی اندازد . خان حزبی

 • این حزب حق وعد الت مانند حزب دموکراتیک خلق است وهمینکه ریس وسردمدارش پشتون است ، معلوم دار است که چگونه حزب باید باشد؛ من از اقای سعیدی می پرسم که روی چه دلیل با این حزب هموند شده است؟ پیرامون خواستهای این حزب معلومات ارایه فرمایند بد نمیشود واینکه گفته شده در زمان داکتر نجیب قوم پرستی وجود نداشت ، نویسنده گرامی شاید معلومات کافی از آن دوره نداشته باشد که سر چشمه همه بیدادی وقومپیرستی بعد از نادر غدار همین دوره ترکی ، امین ونجیب است !عین همین دانشنامه فاشیستی کرزی در زمان حزب دموکراتیک خلق از سوی سلیمان لایق با همین فیصدی که امروز دیده شده ، آنروزهم نوشته شده بود؛ داکتر نجیب را رفتار فاشیستی اش بر باد کرد ومشاورین مهمندی مانندش بودند که نجیب را به نیستی کشاندند وسرنوشت کرزی هم امروز ویا فردا چنان خواهد شد که از نجیب شده است ! این را خوب بیاد داشته باشید که مشاورین کرزی هم کرزی وهم پشتونیزم وشیونیزم را یکجا برای ابد به نیستی سوق خواهند داد واین کارکرد فاشیستی سبب شده است که مردم غیر پشتون بیشتر ومحکمتر از گذشته باهم بپیوندند ومتحد شکست نا پذیر شوند وفاشیزم را بجایش بنشانند. واز سوی دیگر دراین حزب حق وعدالت بیشتر وزیران ووکیلان عقده ای عضویت دارند واز برنامه وشکل نظام وخواستهای سرنوشت ساز وبرابری ملی وحق شهروندی هیچ خبری نیست ، فقط با اندیشه وتفکر قبیله وی باید ریس آن پشتون باشد مانند اینکه تره کی مرد نادان وعقب مانده قبیله اندیش را پنجاه سال قبل ریس حزب خلق ساختند ونتیجه اش را همه دیدیم. با تآسف که روشنفکران افغانستان از لاک قبیله وی بیرون نیامده اند واگر پشتون نیست ، آنقدر تلقین زده است که باید یک پشتون یا باخرد ویا نابخرد هم باشد رهبر شود ودیگران پیرو باشند وفرمانبردار!

 • کی میگوید که زمان نجیب رشوت نبود - دزدی نبود - اختلاص نبود - تبعیض قومی نبود؟؟؟؟؟
  همه ای این مسایل چه در زمان نجیب و چه هم در هرزمانی از حکومتهای قبیلوی حتی زمان امان الله اولاده عبدالرحمن نیز موجود بود- اما چیزیکه وجود نداشت - توانایی مقابله با تبعیض - زور گویی -و چپاول وجود نداشت.
  مردم درحالت گوسفندی قرار داشتند - بمجرد سربلند نمودن یک شخص - شخص موصوف به جرم دزد - رهزن - کافر وغیره برچسپ زده میشد و در آنزمان نه رسانه ای آزاد و نه هم عصر بیداری و نه هم عصر کمپیوتر ووسایل اطلاعات جمعیی - بنابران اگر یک ملت یا یک قریه از دست شغالان قبیله با توپ وتانگ هموار میشد - هیچکس از آن مظالم آگاه نمی شدند و بعد از سالهاوقتی آگاه میشدند - کاری از دست شان جور نمیشد.
  همین اکنون شما خود قضاوت کنید - هر روز ه میشنویم که فلان زمین و فلان منطقه و فلان حویلی از فلان خان مانند مجید زابلی ویا ظاهر شاه و حتی چندی پیش در سال 2004 یک خواهر امان الله صدایش بلند شد و با ظاهر شاه دعوای کدام قطعه زمین در سمت پغمان را داشت و بعد نمیدانیم که چه فیصله نمودند؟؟؟؟
  سرباز شدن اقوام دیگر و جنرال شدن سرحدیها که حتی ممکن از سرحدیهای پاکستانی هم باشند چه امروز کرزی دنبال این کارهاست و چه هم نجیب و قبل از او دنبال چنین بیعدالتیها و تبعیضا ت بوده اند.
  با پشتون ماندن رنج است - هیچگاه پشتونها مورد اعتماد نیستند - آنها ناجوانمردانه نمک را میخورند و در نمکدان می شاشند . اعتماد به آنها مانند اعتماد مزاری به گلبیدین و طالبان میشود ویا اعتماد ربانی به کرزی و طالبان ارگ نشین - و از مسعود به سیاف.

 • چرا همه خود را در رابطه به عضویت بانوی مکتب ساز تان در حزب حق و عدالت خاموش گرفته اید؟
  اگر این حزب فاشیستان است پس سیما جان با فاشیستان در یک آبخور چی میکنه؟

 • مکتب های که بانو سیما ساخته بود به درد نخورد، حالا میخواهد خراب شان کند!

 • این شبکه که اسمش را شبکه سراسری مردم هزاره گذاشته در واقع فقط از نام هزاره سو استفاده میکند و پشت صحنه این شبکه بیشتر از دو یا سه نفر آدم های احساستی نیست.
  اینها نمیداند که در این حزب آدم های دلسوز مثل سیماثمر، اخگر، نویان و و و و از قوم هزاره است.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس