صفحه نخست > خبر و گزارش > شناسایی تاکتیک های طالبان و راه های مبارزه با آنان > هشدار: طالبان معلومات دوستان شما را برای ربودن و کشتن آنان از شما دریافت می (…)

هشدار: طالبان معلومات دوستان شما را برای ربودن و کشتن آنان از شما دریافت می کنند!

کابل پرس خبری
يكشنبه 4 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: پس از گسترش مسدودیت راه ها و افزایش کشتار مسافران و دانشجویان توسط طالبان، کاربران شبکه های اجتماعی پیام های اخطار و هشدار را بصورت وسیع با یکدیگر شریک می کنند. آنان در این پیام ها هشدار می دهند که طالبان ممکن است معلومات دوستان شما را از شما و سایر دوستان و آشنایانتان بدست آورند و از این معلومات برای ربودن و کشتن استفاده کنند.

ملا تروجان/ کاری از بشیر بختیاری

کاربران شبکه های اجتماعی هشدار می دهند که در صورت دریافت تماس تلفونی از سوی افراد ناشناس، محتاط عمل کرده و معلومات خود و یا دوستانتان را در اختیارشان قرار ندهید. طالبان همچنین ممکن است برای بدست آوردن معلومات با همکارانتان به تماس شوند. در این مورد نیز باید محتاط عمل کرد و معلومات خصوصی و امنیتی را نباید به افراد ناشناس داد. طالبان برای ربودن افراد و کشتن آنان معلوماتی همچون آدرس خانه، محل کار و ساعت های عبور و مرور و نیز برنامه های مسافرتی آنان را به بیرون از شهرها جستجو می کنند. آنان برای بدست آوردن این معلومات از روش ها و بهانه های مختلف استفاده کرده و گاهی تلاش می کنند طوری وانمود کنند که وضعیت اضطراری پیش آمده و نیاز به این معلومات است.

در یکی از پیام های هشداری که کاربران شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند چنین آمده است:

"احیانا اگر تماسی از گوشی دوستانتان داشتید که شخص دیگری (با لهجه پشتو) صحبت میکرد و میگوید که دوست شما تصادف کرده است و این دوست شما چکاره است و آدرس خانه اش کجاست و پدرش کی هست و....احتمالش هست که دوست شما از طرف طالبان گرفتار شده باشد و چون مدرک دیگری پیدا نکرده اند به این روش میخواهند هویت طرف را شناسایی کنند، هوشیار باشید و این پیام را به دیگر دوستان نیز برسانید."

در کنار مراقبت از تماس های تلفونی لازم است در شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک نیز جانب احتیاط را گرفت. گروه تروریستی طالبان یا مستقیم در این شبکه ها فعال هستند و یا طرفداران زیادی از آنان در این شبکه ها عضو می باشند. از سوی دیگر با توجه به گستردگی تحرکات طالبان، رفت و آمد افراد بیگانه در محل زندگی خود را باید به دقت زیر نظر داشت. طالبان ممکن است حتا در قالب کارگر، گدا و....به محل زندگی شما مراجعه کنند. از آنجایی که نیروهای امنیتی افغانستان از کنترول اوضاع ناتوان هستند، لازم است که به صورت گروه های مردمی اوضاع را کنترول نمود.

طالبان از روش های مختلف استفاده می کنند تا هویت خود را پنهان کرده و از این راه فعالیت های خشونت آمیز خود را دنبال کنند. استفاده از پیراهن، تنبان و دستار، پنهان شدن در ادارات و بخش های ملکی و نظامی دستگاه کرزی، پنهان شدن زیر نام کوچی، پنهان سازی در قالب بی جا شدگان، پنهان سازی زیر نام نیروهای متخصص که به طالبان نکتایی پوش معروفند، پنهان سازی در قالب دانشجو، پنهان سازی زیر عنوان نیروی کار و استفاده از پوشش زنانه بخشی از روش های پنهان سازی طالبان است. اینجا را کلیک کنید و در این مورد بیشتر بخوانید.

نگرانی ها درباره جنایات طالبان پس از کشتار 40 تن و زخمی کردن بیش از 50 تن در فاریاب و کشتن پنج مسافر هزاره در ولایت غزنی در نخستین روز عید قربان افزایش چشمگیر پیدا کرده است. در چند ماه گذشته طالبان اقدام به بستن راه های مناطق مختلف ولایت غزنی کرده و نیز ده ها مسافر را در مسیر راه ها از جمله مسیر راه های کابل بامیان به شکل وحشیانه ای به قتل رسانده اند.

طالبان یک گروه مسلح قومی ست که هدف اصلی آن حمله به منافع مردم غیر پشتون می باشد. این گروه از حمایت های بی دریغ تیم حاکم به رهبری کرزی برخوردار است و با سازمان های استخباراتی کشورهای منطقه و جهان ارتباط مستقیم دارد. تقریبا صد در صد ترکیب این گروه را پشتون ها تشکیل می دهند و این گروه آرمان خود را بر حاکمیت مطلق بر سراسر این سرزمین تعریف کرده است. در طول بیش از دو قرن حاکمیت پشتون ها، میلیون ها تن عمدتا غیر پشتون به صورت سیستماتیک قربانی جنایات مختلف شده اند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس